#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/04/2010 23:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Με συνοπτικές διαδικασίες η διαγραφή Παυλίδη



(Ανενωμένο) Με συνοπτικές διαδικασίες η Επιτροπή Δεοντολογίας της ΝΔ διέγραψε σήμερα ομόφωνα τον πρώην βουλευτή και υπουργό της ΝΔ Αριστοτέλη Παυλίδη. Η αιτιολογία είναι ότι «προκάλεσε και προκαλεί βλάβη στη λειτουργία του κόμματος» και προηγήθηκε σχετικό αίτημα του κ. Σαμαρά.

Η διαγραφή έγινε την παραμονή του προσυνεδρίου της ΝΔ και ενώ ο κ. Παυλίδης προκαλούσε ότι όχι μόνο θα πήγαινε να καθίσει στην πρώτη σειρά, αλλά και ότι θα έβγαζε λόγο. Αυτό που χρεώνεται στον Αριστοτέλη Παυλίδη δεν είναι μόνο η εμπλοκή του στο σκάνδαλο των άγονων γραμμών αλλά και το γεγονός ότι έβαλε το προσωπικό του συμφέρον πάνω από το κομματικό όταν δεν παραιτήθηκε στην προηγούμενη Βουλή και ανάγκασε την κυβέρνηση Καραμανλή με τους 151 βουλευτές να τον καλύψει.

 Έτσι ο Σαμαράς του είπε ένα δικό του «δεν θέλω ούτε να σε βλέπω» και τον διέγραψε οριστικά και συνοπτικά.

Επιβεβαιώνεται έτσι στην πράξη η αποφασιστικότητα του Αντώνη Σαμαρά να καθαρίσει τη ΝΔ «από τα βαρίδια του παρελθόντος» όταν και όπως κρίνει, όπως άλλωστε έχει προειδοποιήσει δημοσίως.

Ποιοι άλλοι έχουν σειρά; Διαβάστε εδώ: http://www.antinews.gr/?p=42400

 Η απόφαση

Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:

Σήμερα την 27η Απριλίου 2010 συνήλθε η Επιτροπή Δεοντολογίας της Νέας Δημοκρατίας υπό την προεδρία του Προέδρου της κ. Ιωάννη Τραγάκη, κατόπιν του υπ’ αριθμ. 650/26-4-2010 εγγράφου του Προέδρου της Νέας Δημοκρατίας κ. Αντώνη Σαμαρά, σύμφωνα με το οποίο παραπέμπεται στην Επιτροπή με το ερώτημα της οριστικής διαγραφής από μέλος του κόμματος της Νέας Δημοκρατίας ο τέως βουλευτής Δωδεκανήσου κ. Αριστοτέλης Παυλίδης.

Η Επιτροπή ομόφωνα αποφάσισε ότι συντρέχουν οι λόγοι που αναφέρονται στο ανωτέρω έγγραφο του Προέδρου της Νέας Δημοκρατίας, δηλαδή ότι με την εν γένει στάση και συμπεριφορά του ο κ. Αριστοτέλης Παυλίδης προκάλεσε και προκαλεί βλάβη στη λειτουργία του κόμματος.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΚΜ avatar
    ΚΜ 27/04/2010 22:15:17

    Με τον Σηφουνάκη και τα 50 εκατομμύιρα τί έγινε; Έτσι θα τη βγάλει;

    • Wolf avatar
      Wolf @ ΚΜ 27/04/2010 22:18:50

      αυτο αδελφέ, το εργο, παίζεται σε αλλο σινεμά!!!

      • zonitis avatar
        zonitis @ Wolf 27/04/2010 23:59:05

        Xaxaxa...τωρα καταλαβα οτι εβγαλα λαθος εισιτηριο και δεν με εβαζαν μεσα στον κινηματογραφο...χαχαχα

    • pizza avatar
      pizza @ ΚΜ 28/04/2010 03:46:05

      Σιφουνακης, Θεος, και Σια. Ο γιωργακης ειπε πως απο εδω και το εξεις μονον αληθεια...Ασπιρινες!!!

  2. Wolf avatar
    Wolf 27/04/2010 22:16:18

    Μια καλή αρχή.
    Ελπίζω σε μια καλύτερη και πιο βροντερη συνέχεια.

  3. Orestios avatar
    Orestios 27/04/2010 22:16:25

    Η γκιλοτίνα άρχισε να δουλεύει.

    • Γιωργος Χ avatar
      Γιωργος Χ @ Orestios 27/04/2010 22:19:35

      Άργησε κιόλας, άλλα κάλλιο αργά παρά ποτέ..

      Αντε, να παίρνει σειρά και η οικογένεια των Καρπαθίων, όσο είναι φτηνά τα σκόρδα...

    • maquis avatar
      maquis @ Orestios 27/04/2010 22:46:25

      Σιγά τα αίματα της γκιγιοτίνας. Αρχοντας ο Αριστοτ. εχει φιαχτεί για 2-3 γενιές (όπως και οι πολλοί άλλοι). Δεν βλέπω ανακαινίσεις κελλιων ουτε σε Κορυδαλλό ούτε αλλού. Call me "ευθύνη υπουργών" and "παραγραφή". Καληνύχτα σας.

      • Orestios avatar
        Orestios @ maquis 28/04/2010 00:09:41

        Για 5 γενειές έχουν φτιαχτεί τα καλύτερα αρπακτικά και στα 2 μεγάλα κόμματα. Όχι πως στα μικρά δεν υπάρχουν. Όμως τα έξυπνα πουλιά από τη μύτη πιάνονται

  4. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 27/04/2010 22:16:31

    Αντώνη,

    έμπαινε πιο δυναμικά. Καλή η αρχή, αλλά έχει μέλλον ακόμη! Προχώρα και μη σταματάς! Είσαι η τελευταία μας ελπίδα!

  5. ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ avatar
    ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ 27/04/2010 22:22:24

    Με τους υπόλοιπους λήσταρχους που λεηλάτησαν κράτος και εξευτέλισαν το κόμμα τι θα γίνει? Θα συνεχίσουμε τους βλέπουμε στην εκπομπή του Παπαχελά να προσποιούνται τους ανήξερους? Και με την χαροκαμένη κυρία τι θα γίνει? Θα την υποστούμε για πολύ ακόμα?

    Αντώνη ξεκίνα την εξυγίανση με τους καρχαρίες του Champion League και άσε την μαρίδα ΄τύπου Παυλίδη για το τέλος. Χρειάζονται "χοντρές" εκκαθαρίσεις για να γυρίσει ο κόσμος το βλέμμα πάλι στην ΝΔ.

  6. Factorx avatar
    Factorx 27/04/2010 22:22:29

    SPM: Αιτια της διαγραφής: δεν γουσταρω ούτε να σε βλέπω. ετσι !!!!

    • Spm avatar
      Spm @ Factorx 27/04/2010 22:57:17

      αντικανονικη φατσα...

      • PIM avatar
        PIM @ Spm 28/04/2010 01:27:56

        Με κοκκινη καρτα απο τα αποδυτήρια. Έτσι για να γουσταρουμε!

  7. NAYTHS avatar
    NAYTHS 27/04/2010 22:22:30

    Μόλις τώρα έγραφα την άποψή μου γιά τις διαγραφές στην ΝΔ(Βλέπε "Μονο αυτούς θα διαγράψει ο Σαμαράς ?). Δηλαδή τι ακριβώς έκανε ο Α.Παυλίδης ? Μόνον έτσι ο πολίτης θα καταλάβει τι πιστεύει η ΝΔ και θα την εμπιστευθεί. Ασάφειες και γενικολογίες δεν αρκούν.(Πάντως δεν διαφωνώ καθόλου για την διαγραφή, απλώς θεωρώ πολιτικά οφέλιμη την πλήρη δικαιολόγηση.

  8. Jimbaran avatar
    Jimbaran 27/04/2010 22:30:15

    Μα πολύ βιάζεστε βρε εσείς "Αγάλι αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι!" "Να σε κάψω Γιάννη, να σ'αλείψω μέλι." "Να 'καναν οι μύγες μέλι, τρεις οκάδες στον παρά..κτλ κτλ σιγά σιγά και ένας ένας μην σπρώχνεστε να περασει ο επόμενος!! ναι εσυ ο Ψηλος ο γαλανοματης.

  9. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 27/04/2010 22:41:08

    επιτέλους φωτιά και τσεκούρι σε περιόδους κρίσης ... η ευγένεια θεωρείται αδυναμία από ορισμένους...
    οι επόμενοι ....

    • Maya avatar
      Maya @ Ο Ιθαγενής 27/04/2010 23:47:45

      "Η καλοσύνη παθαίνοντας πληθωρισμό, πεθαίνει
      απ' τον πολύν εαυτό της."
      ~Σαίξπηρ

      Λαϊκιστί: Ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα.

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Maya 27/04/2010 23:57:17

        «Καθένας από μας γεννιέται καλός, μέτριος ή κακός. Το ηθικό όμως αισθητήριο είναι δυνατό ν’ αναπτυχθεί με την παιδεία, την πειθαρχία και τη θέληση, όπως και η νοημοσύνη.»
        Αλέξης Καρέλ

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Maya 28/04/2010 00:06:28

        "Ήπαιξα έν δυο με Μητσιμπόνα, σεντράρισε η Καραπιάλς, πιτάχτηκα ιγώ και νάσου του πρώτου τέρμα..."

        -Κολομητρούσης της ΑΕΛ.

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Maya 28/04/2010 00:12:30

        σωστός σούζα το αλογάκι....

      • Maya avatar
        Maya @ Maya 28/04/2010 00:46:17

        "Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα"
        ~Αίσωπος

        "Λεφτά υπάρχουν, στις κάλτσες"
        ~ΓΑΠ

        "Καιρός φέρνει τα λάχανα, καιρός τα παραγούλια"
        ~Ο σοφός λαός

      • Orestios avatar
        Orestios @ Maya 28/04/2010 01:09:07

        Παραπούλια

      • Maya avatar
        Maya @ Maya 28/04/2010 02:52:02

        Ιιιιιιιι!! Τόσα χρόνια παραγούλια τα λέω!!
        Θαινξ Ορέστιε για την διόρθωση!!


        Και μιας και περί τροφίμων αλλά και ΑΕΛ ο λόγος:
        Γιατί ο Λαρισαίος είναι πάντα ο πιο συνεπής?
        Γιατί ό,τι λέει ΤΟ ΤΥΡΙ.

  10. Factorx avatar
    Factorx 27/04/2010 22:42:25

    http://www.antinews.gr/?p=42400

  11. george avatar
    george 27/04/2010 22:46:34

    οι άλλοι πλουμιστοι παπαγάλοι της ΝΔ το πήραν το μήνυμα ; πάκη; Σιουφα; Σαββα; νομιμε και ηθικε; λιαπη; ΘΒΡ ; Δουκα; Μπασιάκο; Και για να μην ξεχάσω Αντων, δεν πας μακρυα με στελέχη σαν τον μιχαλολιάκο, Παναγιωτοπουλο, μανωλη μαρκοπουλο καραογλου

  12. ΓΙΩΡΓΟΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ 27/04/2010 22:48:02

    ΑΝΤΩΝΗ προχώρα και γ......α όλα ,να είσαι σίγουρος ότι θα σε ακολουθήσουν πολλοί ΕΛΛΗΝΕΣ

  13. fitsulas avatar
    fitsulas 27/04/2010 22:53:10

    Αν δεν καθαρίσει το ψηφοδέλτιο της βου Αθηνών, ο Αντωνάκης δεν βλέπει κυβέρνηση. Η βου Αθηνών ανεβάζει κυβέρνηση, οι πασόκοι το ξέρουν καλά αυτό. Γι' αυτό την έχουν γραμμένη την περιφέρεια, ιδιαίτερα την "αμαρτωλή" Μακεδονία...

  14. Nikoς avatar
    Nikoς 27/04/2010 22:56:25

    Αντε γεια!! καιρος ήτανε πολλά μας τα είπε

  15. karpathios avatar
    karpathios 27/04/2010 22:56:39

    ΑΝΤΏΝΗ Ο ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΗΤΑΝ Ο ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΡΙΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΗ ΠΥΓΜΗ ΣΟΥ. ΑΝ ΦΡΟΝΤΙΖΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΩΣ ΕΧΕΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΠΑΥΛΙΔΗ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΦΤΑΝΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ. Ο ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΗΤΑΝ ΘΥΜΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ "ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥ" ΠΟΥ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΕ ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΣΕ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ..ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ..ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ..ΑΝΤΩΝΗ ΤΟΥΣ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΤΟΥΣ "ΠΛΗΓΩΣΑΝ" ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΑΘΕΤΗΣΑΝ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΜΑΣ ΔΙΑΚΗΡΥΞΕΙΣ ΠΕΡΙ "ΕΠΑΝΙΔΡΥΣΗΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ" ΚΑΙ "ΠΕΡΙ ΠΑΤΑΞΗΣ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΑΠΛΟΚΗΣ" ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΣΥΝΔΑΙΤΥΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΤΕΣ ΤΩΝ ΓΝΩΣΤΩΝ "ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΩΝ" ΚΑΙ ΤΗΣ SIEMENS..ΜΟΝΟ ΑΝ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΘΑ ΑΝΑΚΑΜΨΟΥΜΕ..

  16. Spm avatar
    Spm 27/04/2010 23:04:05

    Μαθαινω οτι οι υποψηφιοι, να ακολουθησουν, τον ...Τέλη, εχουν αρχισει να χτυπανε τηλεφωνα, προς καθε κατευθυνση και λενε: καιρός ηταν, ο Πρόεδρος να διώξει όσους πληγωσαν την παραταξη!!!
    Πλάκα δεν έχει?
    Στους προστάτες τους λένε, στηρίξτε μας. Γη και υδωρ, δίνουν...
    Θα έχει πλάκα, η συνέχεια!!!

  17. loretta avatar
    loretta 27/04/2010 23:05:44

    δεν διαφωνω καθολου με τις διαγραφες παραταυτα συμφωνω και εγω οτι θα πρεπει να εξηγουν και τους λογους τους ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ και οχι 3 λεξεις!!

    αν αυτο σημαινει να τους καλεσει ο Σαμαρας σε "απολογια" να το κανει γιατι ποτε δεν ξερεις τι αλλες αληθειες θα ακουσει για ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ και ισως ετσι ξεφορτωθει και τους αληθινους υπαιτιους η συναυτουργους και οτι λαμογιο κυκλοφορει μεσα στο κομμα!!!

    Αυτο θα πει δημοκρατια σε ενα κομμα!!

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ loretta 27/04/2010 23:10:25

      Δημοκρατία σημαίνει πρώτα από όλα υποχρεώσεις που έχεις για ότι σου παρέχει, δυστυχώς πολλοί έχουν νομίσει ότι είναι μόνο απαιτήσεις έναντι δικαιωμάτων...

      Να μιλήσεις για ποιο; Το κούνημα του δαχτύλου ή το νόμιμο και ηθικό πχ φτάνει...
      Σε κρίσεις δεν μιλάς ...φωτιά και τσεκούρι...

      • loretta avatar
        loretta @ Ο Ιθαγενής 27/04/2010 23:52:53

        ...Αγαπητε ΙΘΑΓΕΝΗ

        θαταν τουλαχιστον αφελεια να πιστευεις οτι ....ο καθε παυλιδης εκανε οτι εκανε η οτι του καταλογιζουν...χωρις την συμμετοχη καποιον απο το κομμα..!! Ποτε μην ξεχνας οτι οι πολιτικοι εχουν μονον ασπονδους "φιλους"

        γιαυτο ....ειπα οτι καλο θα ηταν να τους ακουσει και την πλευρα τους...ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ!!
        Τοτε να δεις ποσους και ποσες θα διαγραψει!!

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 28/04/2010 00:01:43

        «Τα αυτιά πιστεύουν πιο δύσκολα απ’ τα μάτια.»
        Ηρόδοτος

  18. Κώστας avatar
    Κώστας 27/04/2010 23:06:25

    Nα στομώσουν οι γκιλοτίνες.
    Καλή αρχή.

  19. ΜΙΧΑΛΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΛΗΣ 27/04/2010 23:09:26

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΡΧΙΣΑΜΕ....ΣΕΙΡΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΤΩΡΑ..ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗΣ ΔΕΞΙΑΣ, ΣΤΟΥΣ ΝΟΙΚΟΚΥΡΑΙΟΥΣ, ΣΤΟΝ ΛΑΟ.
    ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ Η ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΡΚΙΝΟΥΣ..ΜΕ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΗΝ ΡΙΖΑ ΤΟΥΣ. ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ..ΟΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ΤΟΥ ΜΕΣΑΙΟΥ ΧΩΡΟΥ, ΤΗΣ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗΣ, ΤΗΣ ΒΟΛΕΨΗΣ ΜΕ ΜΙΖΕΣ, ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΜΑ ΗΤΑΝ ΑΡΧΗΓΟΙ ΤΗΣ ΧΩΡΟΦΥΛΑΚΗΣ ΤΟ 44 Η ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΕΙΧΕ ΠΕΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΕΣ ΓΙΑΤΙ " ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΥΠΟΣΤΑΣΗ" -ΕΤΣΙ ΛΕΓΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΕΡΣΙ ΤΟΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ-....ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΑΓΥΡΙΣΤΟ....

    ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΩΝΑ ΑΡΧΗΓΕ ΑΝΤΩΝΗ.

  20. mitikas avatar
    mitikas 27/04/2010 23:12:15

    Το ταμείο ξεκίνησε..σε ότι αφορά ονόματα νυν στελεχών η απάντηση είναι μία: μεγάλη συμμετοχή νέων και μη αλλά ΑΦΘΑΡΤΩΝ ανθρώπων με αποδοχή στην κοινωνία.Ο σωληνας ραγίζει,ο Πρόεδρος με βηματισμό που κάθε μέρα δυναμώνει και η μαχη πλέον γινεται σαφής:θα προλάβει?

  21. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 27/04/2010 23:13:52

    NEEEEEEEEEEXT!

  22. diasapollon avatar
    diasapollon 27/04/2010 23:18:27

    Καλή αρχή,σε λίγο τα σπουδαία.Μπράβο Αντωνη.

  23. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 27/04/2010 23:20:06

    Παντως η ΒΟυλη δεν ασκησε διωξη κατα του Παυλιδη και δεν εχει αποδεχθει η ενοχη του.
    Η μονη αιτια της διαγραφης ειναι οτι δεν παραιτηθηκε για να διευκολυνει το κομμα οταν ηταν σε πολυ δυσκολη στιγμη.Δε γνωριζω ομως κατα ποσο ειναι επαρκης αιτια αν μιλαμε βεβαια για φιλελευθερο κομμα οπου ο βουλευτης θεωρειται πρωτα απ ολα αντιπροσωπος των ψηφοφορων του και οχι γραναζι μηχανισμου που πρεπει να υπακουει τη κεντρικη αρχη.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ ψυχραιμια 27/04/2010 23:23:44

      H ...Βολή αποφεύγει να ασκεί διώξεις εναντίον των βολεμένων μελών της, λόγω έλλειψης στοιχείων πχ ....
      Φαντάσου ότι για την Βολή δεν υπάρχουν υπερτιμολογήσεις, μίζες, κλπ από το 1830 και ένθεν...

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ ψυχραιμια 27/04/2010 23:39:14

      δεν νομιζω πως ειναι αυτο η μονη αιτια
      μαλλον διαφωνεις μ'αυτο που λενε για την γυναικα του Καισαρα.
      παντως το ο'τι τον διαγραψε μερα σαν τη σημερινη του κανει μεγαλη προσωπικη χαρη - το επικοινωνιακο αντικτυπο της κινησης μηδενικο

  24. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/04/2010 23:33:27

    είχει υποχρεώσεις ο άνθρωπος στην Ρόδο...

    • anonymous avatar
      anonymous @ archaeopteryx 28/04/2010 01:18:42

      Χωρίς πλάκα στη Ρόδο έχει δύναμη. Την κοπέλα που βγήκε Βουλευτής τώρα που αυτός δεν ήταν στη λίστα αυτός την έβγαλε. Αυτός της έδωσε τις ψήφους του.
      Ο λόγος της δημοφιλίας του είναι ότι ήταν και τα 4 χρόνια δίπλα στον κόσμο του. Ότι θέλανε αμέσως έβαζε πλάτη. Το ότι πήρε μίζες, δεν τους νοιάζει. Το μυαλό του Έλληνα είναι να πάρει κι αυτός το κατιτίς του. Δουλεύει περίπλοκα.

      • otiprepei avatar
        otiprepei @ anonymous 28/04/2010 07:48:55

        Αν έχει στη Ρόδο δύναμη, η Ρόδος πως θα το δει αυτό, αν σκάσουν απο δίπλα και Τούρκοι επιχειρηματίες με "προτάσεις" για τη Ρόδο? Ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο και τα παραλέω?

  25. nina avatar
    nina 27/04/2010 23:50:04

    σιγά τη διαγραφή. την τελευταία τρύπα του ζουρνά. και εκείνα τα λεφτά του μανούση τα επέστρεψε? ξεκίνα από ψηλά αντωνάκη άν θέλεις να σακολουθήσουμε όλοι .Μη καλύπτεις ούτε την επάρατη κυρία του υπεξ ούτε τον λουδοβικο. διώξε και κανένα βουλευτή άστους να ξεφτυλιστούν στον κόσμο.άλλωστε τί σε πειράζει ?τί βρεγμένος τί μούσκεμα.έχει καμμιά διαφορά?

    • Orestios avatar
      Orestios @ nina 28/04/2010 00:07:48

      Είναι μια καλή αρχή.

  26. Νικηφόρος Ουρανός avatar
    Νικηφόρος Ουρανός 28/04/2010 01:44:03

    Τον Παυλίδη βρήκε για να κάνει τον σκληρό ; Γιατί , τι του έκανε ; Κάποτε θα αποδειχθεί η αλήθεια και τότε θα φανεί η αδικία που του έγινε. Προς το παρόν ας ακούσει ο Σαμαράς και τη φωνή των Δωδεκανησίων, αν τον συμφέρει.

    • xaroylhs avatar
      xaroylhs @ Νικηφόρος Ουρανός 28/04/2010 07:39:47

      ..ναι Νικηφόρε ,αυτός ο τύπος ,που όλοι τον θεωρούσαμε σοβαρό ,παληό και κόσμιο έκανε αυτό που έκανε με τον Μανούση!!δεν κατάλαβα ωφέλησε μήπως την παράταξη ή μήπως είσαι από αυτούς που λένε ότι την παράταξη την ..πλήγωσε ο..Μανώλης!!!!!!!!!!!!!!

  27. xaroylhs avatar
    xaroylhs 28/04/2010 07:35:23

    άμεσα να καθαρίσει και αυτούς που "ποιούνται νύσσαν.."..δεν αφορά εμένα λένε τα καθίκια , ώρα Αντώνη για ομαδική , η καθε περίπτωση χωριστά χάνει την αξία της , όλοι μαζί μιά και έξω , οι κόθωνες!!!

  28. nina avatar
    nina 28/04/2010 08:59:02

    συμφωνώ ότι αδικήθηκε ο παυλίδης.υπάρχουν άλλοι με μεγαλύτερα σκάνδαλα απ το δικό του.πρέπει να κρατείτε σειρά προτεραιότητας βρε παιδιά. πολύ λαμόγιο,μεγάλο λαμόγιο, μεσαίο λαμόγιο,μικρό λαμόγιο,πλέμπα. άντε αφεντικά και μούλοι γίναμε ίσοι ούλοι. !!!!!!!!

  29. george1 avatar
    george1 28/04/2010 10:23:38

    αν ο Αντωνης δεν κάνει γενικό ξεσκαρτάρισμα στη ΝΔ αλλά και σε αυτούς που είναι δίπλα του δεν πάει μακρια. Το ζήτημα με τη ΝΔ δεν είναι μόνο όσοι ενεπλάκησαν σε σκάνδαλα , έχει να κάνει κυρίως με τη νοοτροπία των στελεχών της τα περισσότερα εκ των οποιων είναι αλαζονικά, μακριά απο την κοινωνία και τις ανάγκες της. Οι λουδοβίκοι μας τελείωσαν κυριοι που σπρώχνεστε ποιός θα πρωτοκάτσει στην πρώτη σειρά "για να μας δει ο πρόεδρος" φύγετε απο τη ΝΔ αρκετά τη πληρώσαμε όλοι μας απο τη δική σας ανικανότητα και αλαζονία

  30. Αναστάσιος Καζαντζίδης avatar
    Αναστάσιος Καζαντζίδης 28/04/2010 10:31:03

    Μια καλη αρχή.
    Αναμένω τη συνέχεια με αγωνία.
    Τον Πάκη πότε πρόεδρε;

  31. Aggelos avatar
    Aggelos 28/04/2010 10:36:27

    Πάαααααααααακηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!
    για ποιον χτυπαει η κουδουνα?

  32. palios avatar
    palios 28/04/2010 11:22:25

    Αν ξεφορτωνεται ένα βαρίδι το 6μηνο, τότε προλαβαίνει να ξεφορτωθεί γύρω στα 8 μέσα σε μια τετραετια. Μαλλον του μένουν ακόμη αρκετά. Ε;

  33. μια αλεπού στο παζάρι avatar
    μια αλεπού στο παζάρι 28/04/2010 11:59:20

    @ palios.....μάλλον θα συμφωνήσω μαζί σου....ο Σαμαράς έπρεπε μέσα στον πρώτο μήνα της προεδρίας του να έκανε όλες τις απαραίτητες διαγραφές...δεν είναι δυνατόν να διαγράφει μόνο τον Παυλίδη 6 μήνες μετά!!!!!
    Τους υπόλοιπους άραγε πότε?

  34. μια αλεπού στο παζάρι avatar
    μια αλεπού στο παζάρι 28/04/2010 12:03:00

    @ george1....όχι μόνο έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά έθεσες και το ζήτημα στις πραγματικές του διαστάσεις.

  35. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 28/04/2010 12:26:35

    Είναι σαν ν'άχει γεμίσει το σπίτι σου με φίδια και σύ να κυνηγάς τις μύγες.

  36. μια αλεπού στο παζάρι avatar
    μια αλεπού στο παζάρι 28/04/2010 12:26:50

    για να είμαστε όμως αντικειμενικοί και δίκαιοι απέναντι στον κύριο Παυλίδη και στους ψηφοφόρους της ΝΔ :

    - γιατί δεν του δόθηκε το δικαίωμα να υπερασπιστεί τον εαυτό του και τις πράξεις του μποροστά στην επιτροπή Δεοντολογίας της ΝΔ?

    Δεν έπρεπε βάση του καταστατικού της ΝΔ να κληθεί πρώτα σε απολογία?
    Αν ναι, τελικά τι είναι αυτό το καταστατικό? Κουρελόχαρτο ή ένα κείμενο που κάποιοι το χρησιμοποιούν άκριτα ala cart?

    Αν βάση καταστατικού ο κύριος Παυλίδης έπρεπε πρώτα να κληθεί σε απολογία, τότε έχουν δίκιο όσοι μιλούν για αντικαταστατικές διαδικασίες.

    Επιτέλους να καταλάβουμε ότι κανένα πρόσωπο - ακόμα και ο πρόεδρος -, καμιά επιτροπή δεν είναι υπεράνω του καταστατικού.

    Αυτό το γεγονός ίσως επιβεβαιώνει τις ανησυχίες πολλών ότι οι νοοτροπίες που έβλαψαν το κόμμα δεν έχουν δυστυχώς εκλείψει.

    Υ.Γ : Όλα τα παραπάνω τα αναφέρω με την αίρεση ότι ο Παυλίδης έπρεπε βάση καταστατικού να κληθεί πρώτα σε απολογία.

  37. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 28/04/2010 12:29:15

    http://www.antinews.gr/?p=41078
    Πάει το Νο 10.
    Η αρχή είναι το ήμιση του παντός

  38. Factorx avatar
    Factorx 28/04/2010 14:29:35

    Η επόμενη διαγραφή απο τι γράμμα αρχίζει; Εδώ σας θέλω

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Factorx 28/04/2010 14:55:52

      M

    • ataktos avatar
      ataktos @ Factorx 28/04/2010 15:00:46

      Προσοχή στης απομίμησης ….

    • Σπάρτακος avatar
      Σπάρτακος @ Factorx 28/04/2010 18:09:47

      Από Β;;;;;;;;;;;;

    • Orestios avatar
      Orestios @ Factorx 28/04/2010 18:25:44

      Θ?

  39. allofron avatar
    allofron 28/04/2010 16:02:07

    τον Κο Μανωλη ποτε θα τον σουταρει?ειναι λειαν προκλητικο να εμφανιζεται ακομα και μπροσταντζα στο συνεδριο...

    • neos agrotis avatar
      neos agrotis @ allofron 28/04/2010 19:22:03

      δεν κατάλαβες. Το δεξί του χέρι θα είναι λογω καταγωγής.

  40. george1 avatar
    george1 28/04/2010 18:44:49

    αγαπητη αλεπου δεν διαφωνώ με όσα λες αρκει ο κυρ παυλίδης να μην νομίζει οτι όταν τον φτύνουν μάλλον βρέχει. Ακόμη θυμάμαι καθαρά το κούνημα του δακτύλου και το "δεν παραιτούμαι κυριοι συνάδελφοι" και όλα αυτά γνωρίζοντας οτι αν τον διέγραφε ο καραμανλάκος η κυβέρνηση θα έπεφτε μάγκας δηλαδή εκ του ασφαλούς. Χώρια φυσικά για το βιο και την πολιτεία του στα δωδεκάνησα και ιδιαίτερα στην Τήλο όπου κυνηγά ανηλεώς τον δήμαρχο του νησιού ο οποίος το ανέστησε, μόνο και διότι είναι πασόκος.

    • anonymous avatar
      anonymous @ george1 28/04/2010 19:11:44

      Καλά ο δήμαρχος της Τήλου είναι η Τζούλια των Δημάρχων.
      Νούμερο και προκλητικός.

  41. Crash&Burn avatar
    Crash&Burn 28/04/2010 19:36:21

    Για να δουμε θα ακολουθησουν και αλλοι ή απλα εκει που μας περνει το παιζουμε τζαμπα μαγκες


    @anonymous
    Για μενα μια χαρα ειναι ο Δημαρχος Τηλου και μακαρι να ηταν ετσι και οι υπολοιποι Δημαρχοι.
    Αναρωτιεμαι τι γνωριζεις για αυτον και τοσο ευκολα τον κατηγορεις

    • anonymous avatar
      anonymous @ Crash&Burn 28/04/2010 20:38:45

      Είναι πράγματα αυτά που έκανε με το γάμο των ομοφυλοφίλων;

      • Crash&Burn avatar
        Crash&Burn @ anonymous 29/04/2010 09:37:07

        δεν θα παρω θεση για ομοφυλοφιλους κτλ γιατι απλα εισαι εκτος θεματος
        το θεμα ειναι για τις μιζες πολιτικων

      • anonymous avatar
        anonymous @ anonymous 29/04/2010 11:37:09

        Έθεσες το θέμα της ποιότητας του Δημάρχου Τήλου. Εγώ την αμφισβήτησα. Τώρα αποφεύγεις να απαντήσεις και λες είμαι εκτός θέματος.

  42. Νικηφόρος Ουρανός avatar
    Νικηφόρος Ουρανός 28/04/2010 20:56:41

    xaroulhs

    Δεν ανήκω στη παράταξη , ούτε σε καμιά άλλη. Είμαι παρατηρητής και Έλληνας. Γνωρίζω τον Παυλίδη και κάτι ξέρω περί Μανούση.
    Αυτά

    • Χριστιανοδημοκράτης avatar
      Χριστιανοδημοκράτης @ Νικηφόρος Ουρανός 28/04/2010 22:49:43

      Λιγο πιο συγκεκριμενος μπορεις να γινεις;

  43. Αγγελική avatar
    Αγγελική 29/04/2010 00:20:06

    Mr. offshore-Βουλγαράκη...μη μου στενοχωριέσαι!! Έρχεται και η σειρά σου!!

  44. nina avatar
    nina 29/04/2010 00:25:22

    @ xaroulhs
    Μανούσης επι Κούβελα Παυλιδης επι Κωστάκη του ιδίου φυράματος. κατά το κοινώς λεγόμενο ο κλεψας του κλέψαντος, δυό γάιδαροι σε ξένο αχυρώνα κλπ.
    κάνανε περιουσία και οι δύο ¨κατά τις φήμες που κυκλοφορούν¨από τα κυβερνητικά και κομματικά πόστα.Δεν μου περισσεύουν δάκρυα ούτε για τον ένα ούτε για τον άλλο.