#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/04/2012 12:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Με λένε Βαγγέλη...



Αντί να ζητάει ψήφο για να στείλει  στην ανεργία εκατοντάδες χιλιάδες Έλληνες ακόμη και να κάνει τις αυτοκτονίες τη πρώτη αιτία θανάτου, θα αποτελούσε μια χειρονομία συγνώμης αν επέλεγε το εξής:

Ότι και  ο πρωταγωνιστής στο τηλεοπτικό σήριαλ "Με λένε Βαγγέλη" που έχει ένα κατάλογο και προσπαθεί να επανορθώσει τα όσα άσχημα έχει πράξει. Πρωταγωνιστής των συμφορών ο Βενιζέλος θα του ταίριαζε απόλυτα ο ρόλος και ίσως τον συγχωρούσαν οι Έλληνες αν στο δραματικό σήριαλ της κοινωνίας έπαιζε το "Με λένε Βαγγέλη".

‘Έχοντας έναν κατάλογο με τα ονόματα των 11.000.000 πολιτών της απόγνωσης και της κατάθλιψης.

"Με λένε Βαγγέλη" να πει 11.000.000 φορές με 11.000.000 συγνώμες και μετά ας ζητήσει τη ψήφο.

Διότι ο "Με λένε Βαγγέλη" είναι βασικός υπεύθυνος της κατάστασης που βιώνουμε όλοι μας.

Και όπως σωστά είπε χθες ο Σαμαράς στον Πρετεντέρη, «ο Βενιζέλος είχε τη μελέτη, την επίβλεψη και την εκτέλεση του Μνημονίου»

Παν - Παπ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aδέξιος Δεξιός avatar
    Aδέξιος Δεξιός 10/04/2012 12:26:27

    Ωχ, βλέπω το mega να κόβει το σήριαλ...

    • juliet avatar
      juliet @ Aδέξιος Δεξιός 10/04/2012 14:44:44

      'Ασε που είχε και το ασυμβίβαστο....την μελέτη ,την επίβλεψη ,την εκτέλεση του έργου; αποκοπή ήτανε το έργο ,ο εργολάβος η Μέρκελ;

  2. petros avatar
    petros 10/04/2012 12:39:21

    Μετά τα χθεσινά καραγκιοζιλίκια του ΜΕΓΚΑ με τις δημοσκοπήσεις, τα καθημερινά καμώματα του ΣΚΑΙ, ας αποφασίσουν ΟΛΑ τα κόμματα, πλην διαπλεκόμενων του χαρατσοΠΑΣΟΚ, να αποσύρουν όλους τους εκπροσώπους τους από τα κανάλια αυτά, ενημερωτικές εκπομπές και δελτία ειδήσεων και να τους ξεφτιλίσουν. Δεν καταλαβαίνουν στη Συγγρού, στο ΛΑΟΣ και στο ΔΗΣΥ, ότι τους χρησιμοποιούν και τώρα τους αδειάζουν για να βγάλουν τον ΧαρατσοΜπενιζέλο ; ΟΡΓΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΠΟ ΤΑ ΝΕΑ ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΑ ΠΑΙΧΝΔΙΑ με τις στημένες δημοσκοπήσεις τους...Να γίνει φανερή η ψήφος. Να ξέρουν ποιοι χαχόλοι πληρώνουν τόσους φόρους και χαράτσια και επιμένουν να ψηφίσουν ΠΑΣΟΚ.

  3. jerryjo avatar
    jerryjo 10/04/2012 12:39:42

    Είναι παράλογο να κυκλοφορούν ελεύθεροι και να λένε κιόλας ότι θέλουν.
    Ο Βενιζέλος πότε θα κάτσει στο σκαμνί?
    Αυτός δεν έχει ευθήνες για το μνημόνιο?
    Όλοι οι μεγαλόσχημοι και μεγαλοσώμοι του ΠΑΣΟΚ πρέπει να υποστούν δίωξη. Πρώτα απο όλα κοινωνική και στην συνέχεια ποινική.

  4. KA avatar
    KA 10/04/2012 12:43:18

    Μήπως έχει προσέξει κανείς σας το ασύλληπτο φαινόμενο της blog-'όσφαιρας που ονομάζεται ΚΟΥΡΔΙΣΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ("http://www.kourdistoportocali.com/);

    Mιλάμε για πολύ γέλιο. Το καλοκαίρι τα έριχνε άγρια στον Παπανδρέου. Μετά, υποστήριζε χοντρά Παπανδρέου με απίστευτα απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς για Βενιζέλο. Τώρα στηρίζει Βενιζέλο (τον οποίο αποκαλούσε "ο σαδιστής, με το χυδαίο χαράτσι της ΔΕΗ").

    Αποκαλεί τον Σαμαρά "κομανέτση", ενώ οι κωλοτούμπες που κάνει το συγκεκριμένο blog (μέχρι και την ίδια ημέρα, αν θυμάμαι καλά!) είναι ασύλληπτες.

    Το ενδιαφέρον είναι πως μιλάμε για ανθρώπους που αυτοτιτλοφορούνται δημοσιογράφοι και έχουν και εκπομπές στο ραδιόφωνο.

    Έχει "λαλήσει" το σύστημα αδέρφια. Χρειάζεται reboot, τίποτα άλλο.

  5. Ν.Δ. από παιδί! avatar
    Ν.Δ. από παιδί! 10/04/2012 13:31:50

    ...με λένε Βαγγέλη και ..κρατώ Τσιγγέλι !!

  6. petros avatar
    petros 10/04/2012 14:36:07

    Δηλαδη ο ΑΣ τι θα κανει ρε παιδια, εχετε ακουσει να λεει οτι ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΠΙΣΩ
    ΤΑ ΧΑΡΑΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ ΤΟΥ ΣΑΠΙΟΚΟΙΛΙΑ ΜΠΕΝΥ;
    Ελεος με την κομματοσκυλιαση εδω μεσα!

  7. Νοήμων avatar
    Νοήμων 10/04/2012 14:37:44

    Factor, Περιμένω απάντηση tomahowk από Μιχελάκη για να βάλει στη θέση του το λιπαρό Συνταγματολόγο -Αρχηγό μετά το σημερινό του παραλήρημα στη Βουλή.

  8. φριξος avatar
    φριξος 10/04/2012 14:43:15

    Δυο μέτρα γραβάτα... ειδική παραγγελία!!!

  9. avanti avatar
    avanti 10/04/2012 15:09:29

    Πρέπει να τα έχει πάρει στο κρανίο ο τύπος, λέει ότι θέλει, ότι του κατέβει στο κεφάλι, δεν σκέφτεται τίποτα πιά, ας τον σκουντήσει κάποιος εκεί από τους δικούς του γιατί πάλι ρόμπα έγινε σήμερα. Οσο σκέφτεται ότι ο Σαμαράς είναι το εμπόδιό του για τα μαρμαρένια αλώνια που οραματίζεται, τόσο τρελαίνεται.

  10. KA avatar
    KA 10/04/2012 15:26:15

    Εντάξει, έχουμε τρελαθεί!

    Ούτε reboot μας σώζει, ούτε τίποτα.

    Αν φτάσαμε να ζητά στη Βουλή νίκη του ΠΑΣΟΚ ο Βενιζέλος για να "την αντιμετώπιση της κρίσης με μεταρρυθμίσεις και αλληλεγγύη", έχουμε τρελαθεί τελείως.

    Μιλάμε για τον άνθρωπο ο οποίος έβγαλε τέλος ακινήτων με αντισυνταγματική "απειλή" διακοπής ρεύματος, γονατίζοντας τη δημόσια διοίκηση (λάθη στα τ.μ., στην τιμή ζώνης, ασάφειες και ατέλειες στο ποιός εξαιρείται, μπαχαλο ...) αλλά και τη ΔΕΗ (η οποία εμφανίζεται ελλειματική επειδή δεν μπορεί να εισπράξει το ρεύμα, από καταναλωτές που .... δεν έχουν πληρώσουν το τέλος ...).

    Είπε στη Βουλή σήμερα

    "Πήραμε μέτρα που έχουν αδικήσει; Που θα μπορούσαμε να μην πάρουμε; Αν η χώρα δεν είχε φθάσει σε αυτήν την κατάσταση έως το 2009, θα είχαμε αποφύγει τέτοια μέτρα"

    Σωστά! Όταν μοίραζαν τα Χριστούγεννα του 2009 δύο δις επίδομα αλληλεγγύης έφταιγε η ΝΔ. Όταν έκαναν Υπουργικό Συμβούλιο (Ιανουάριος 2010) με θέμα "μεσογειακή διατροφή - οδική ασφάλεια", ενώ η χώρα βούλιαζε, έφταιγε η ΝΔ. Όταν δήλωναν για τη "διεφθαρμένη χώρα" και τον "Τιτανικό", έφταιγε η ΝΔ. Όταν τους προσκαλούσε ο Καραμανλής, αρχές 2009 μαζί με τον ΛΑΟΣ σε συνάντηση για να σώσει την κατάσταση και δεν πήγαιναν, κάνοντας εμπρηστικές δηλώσεις για εκλογές, έφταιγε η ΝΔ.

    ΟΚ. Με ποιούς, και ιδιαίτερα με ΠΟΙΟΝ έχουμε να κάνουμε, το ξέρουμε. Έχουμε να κάνουμε με εκείνο το χυδαίο τύπο που ζωγράφιζε καρδούλες στις συναντήσεις με την τρόικα, την έδιωξε κάνοντας "μαγκιές" και μετά ανακοίνωνε επί 25 ημερες έναν νέο φόρο ανά 6ωρο για να τους πείσει να γυρίσουν. Εξευτελιζόμενος μέχρι λυπήσεως (αν μπορεί κανείς να λυπηθεί αυτόν τον αηδιαστικό τύπο). Το ξέραμε και το ξέρουμε.

    Αν στη ΝΔ τον αντιμετωπίσουν με το γάντι, θα είναι ηλίθιοι και καλώς θα πάθουν αυτά που θα πάθουν.