#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/06/2010 16:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Με εξεταστικές προσπαθεί να αντεπιτεθεί η κυβέρνηση



Συνεχίζει τα επικοινωνιακά της κόλπα η κυβέρνηση! Για να καλύψει τη λαϊκή κατακραυγή για το Ασφαλιστικό αποφάσισε να συστήσει την εξεταστική για τα Ομόλογα μέσα στο Καλοκαίρι!

Πριν από λίγο αποφασίστηκε η συζήτηση της πρότασης να γίνει την ερχόμενη Τρίτη 22 Ιουνίου το βράδυ και η υπερψήφισή της θεωρείται δεδομένη.

Η νέα εξεταστική επιτροπή θα συνεδριάζει μέσα στο καλοκαίρι, και θα αποτελείται από 19 μέλη, δηλαδή 10 βουλευτές του ΠΑΣΟΚ, 5 της ΝΔ, ένα από το ΚΚΕ, ένα από το ΛΑΟΣ, έναν από το ΣΥΡΙΖΑ και για πρώτη φορά, έναν από τους Ανεξάρτητους βουλευτές!

Επίσης… αναμένεται να γίνουμε θεατές και πάλι στο ίδιο έργο…, αυτό του Βατοπεδίου.  Η πρόταση του ΠΑΣΟΚ για προανακριτική διαδικασία για το σκάνδαλο του Βατοπεδίου θα συζητηθεί τη Δευτέρα 28 Ιουνίου…

Έτσι, κατακαλόκαιρο θα συζητάνε (που λέει ο λόγος δηλαδή) τη Siemens και τα Ομόλογα σε εξεταστικές επιτροπές και το Βατοπέδι σε προανακριτική επιτροπή…

Και αν βγάλουν άκρη έλα να μου πεις.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. loretta avatar
    loretta 17/06/2010 16:21:41

    ...θα λαμψη η αληθεια....για μια ακομα φορα....κοινως....ΤΖΙΦΟΣ

    • man8os avatar
      man8os @ loretta 17/06/2010 16:36:32

      Ειναι ΓΡΙΦΟΣ!!(Αν θα λαμψει η αληθεια)

  2. vassilis avatar
    vassilis 17/06/2010 19:05:40

    Θα λαμψει η αληθεια ,οι κλεφτες θα εξετασουν τους κλεφτες!

  3. ΣΥΣ avatar
    ΣΥΣ 17/06/2010 21:06:58

    Βάζουν τους γνωστούς κούκλους των ΜΜΕ και παίζουν πρώτο θέμα το πάρτυ στο ΑΒΕΡΩΦ για να μην ασχολείται ο κόσμος με τα μέτρα που εξεφτελίζουν τον έλληνα πολίτη.
    Κρύβουν ότι τα μέτρα παίρνονται γιατί η ανόικανη κυβέρνηση της παρέας του ΓΑΠ 9 μήνες τώρα αδυνατεί να κάνει διοίκηση και να κάνει διαρθρωτικές αλλαγές που θα πείσουν ότι μπορεί να γίνει οικονομία με διαφορτετικό τρόπο
    -δημοι-νομαρχία άντρο λαμογιάς και αρπαχτής -η κατάσταση χειροτερεύει
    -Νοσοκομεία -φάρμακα ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΕΤΩΝ-συμβιβασμός με τις εταιρείες που προμηθεύουν τα φάρμακα με κέρδος άνω τού 500% αντί ανακριτής και κατασχέσεις για αισχοκέρδια
    -πολεοδομίες λαμογιά όπως πάντα
    -απελευθέρωση επαγγελμάτων 9 μήνες ΘΑ
    -δημόσια περιουσία την έχουν τα λαμόγια συναιτερικά με επιχειρηματίες και κλέβουν ασύστολα
    -ασφαλισικά ταμεία χάος απο τα κοματόσκυλα

    αυτά βλέπουν οι δανειστές δεν εμπιστεύονται την κυβέρνηση και σκίζουν τον λαό

    ΚΙΟΜΩΣ Ο ΓΑΠ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ

  4. κυρος avatar
    κυρος 17/06/2010 21:58:09

    Εκείνο που κάνει τρρομερή εντύπωση, είναι αυτός ο συγχρονισμένος, αυτοματικός πατριωτισμός!
    Εν αγαστή συμπνοία! Όλο το εύρος των νεοπατριωτών, αναφανδόν, εναντίον της μάζωξης στο Αβέρωφ.
    Λες και ήταν η πρώτη φορά! "Ξεχασαν" την Μενεγάκη του 96, και τις συνεχείς πρόσφατες ανάλογες εκδηλώσεις στο παροπλισμένο Θωρηκτό. Λησμόνησαν ότι πρωτύτερα και καλλίτερα απ΄ αυτούς, είχε κράξει την ασέβεια, η Μαλβίνα!

    Ξενίζει αυτό το υποδαυλισμένο, κατευθυνόμενο, θεωρείο οργής και ευθιξίας, που ξεκινάει από την Σκορδά και την Σταματίνα, περνάει από τον Οικονομέα και τον Καλαμπουράκη, για να ογκώσει μέσα από την Τρέμη το Μέγα και τον Χατζηνικολάου όσο να φτάσει πέλαγο και τσουνάμι στο Σκάϊ και τον Παπαγιάννη:
    Αλλά ουδέν κακόν αμιγές καλού! Κατάφερε το παροπλισμένο θωρηκτό να κάνει γνωστό στους νεώτερους και να θυμίσει στους παλιότερους το "Ταξίδι" του στην Ιστορία και να ξαναβγάλει στην μνήμη μας τα όρια μιας πατρίδας που Ελευθέρωσε και της οποίας τα σύνορα και την Εθνική κυριαρχία παζαρεύουν οι Δοτοί και οι Δούλοι!

    Βέβαια φρόντισαν οι μαγάρες, όταν είδαν ότι το θέμα στις άλλες τους διαστάσεις τους γύρισε τ’ ανάποδα, να "ξεχνούν" τα Ρήματα που αφορούν το ιστορικό θωρηκτό και να σκυλεύσουν το "Ελευθέρωσε τα νησιά του βορείου Αιγαίου", με το "κατέλαβε" που γρύλλισε ο Καλαμπουράκης και επανέλαβε κι ένας γραφικός απόστρατος(!) σ΄ ένα κανάλι που καμαρώνει τον πατριωτισμό του!

    Καποια νέα "Εθνική οργή" προετοιμάζουν κι η ταλαίπωρη Χρουσαλά με τον νεαρο ...Λέοντα ηταν με την ακατέργαστη επιλογή τους, τα Ντάρσ της πρόβας τζενεραλε!
    Αντε να δούμε τι θα "κατασκευάσουν", για να κάνουν μπαι παςς την οργή που γεννά η αδρά αμοιβόμενη δουλοφροσύνη τους.
    Για παράδειγμα καμια αντίδραση για τον εξευτελισμό του Ευζώνου καιτου μνημείου των πεσόντων για τους γκει παρέιδ! Αυτού δεν τολμούν να διαμαρτυρηθούν γιατι θα τους σταμπάρουν για ομοφοβικούς και ρατσιστές!

    http://4.bp.blogspot.com/___ttnildUKE/TAEhdaEjBiI/AAAAAAAAGto/V9bvx3pCxEE/s1600/screw018-13.jpg

    Αυτο δεν τους πείραξε τους "αναφανδόν";

  5. Umberto Eco avatar
    Umberto Eco 17/06/2010 22:33:18

    Εστω κι έτσι καλό είναι να θυμόμαστε την πατρίδα και την ιστορία μας!
    Σήμερα που παίζονται τα πάντα-από εργασιακά δικαιώματα έως εθνική κυριαρχία,αλλοίωση του εκλογικού σώματος,αποδόμηση της έννοιας του έθνους,απεμπόληση κυριαρχικών δικαιωμάτων,δημιουργία γκρίζων ζωνών,τουρκοποίηση της Θράκης,απαξίωση βασικών συγκολλητικών ουσιών του ελληνισμού κλπ κλπ -ας είναι να θυμόμαστε κάποια πράγματα έστω και δια της τεθλασμένης,έστω και λόγω ...αποπροσανατολισμού.Να μην ξεχάσουμε τα στοιχειώδη :τη γλώσσα μας,τα ήθη μας,τη θρησκεία μας ,τα ιερά και τα όσια των προγόνων μας.
    Και μη φοβάστε μήπως σας πούνε εθνικιστές!Είναι ελάχιστοι όσοι τα λένε αυτά ,απλώς έχουν -λόγω θέσεων που κατέχουν(Μ.Μ.Ε,Πανεπιστήμια κλπ>) -πολύ μεγαλύτερη εμβέλεια από το πραγματικό τους, ολίγιστο, βάρος.

  6. BlueSky avatar
    BlueSky 17/06/2010 23:01:43

    Υπενθυμίζω ότι οι εικονιζόμενοι στην φωτογραφία, ήταν αυτοί που δήλωναν προεκλογικά και μετεκλογικά τα τρία ''δεν''. Επίσης, θύμαστε τη δήλωση που έκανε ο ακατονόμαστος τις προάλλες: ''εάν σήμερα γινόταν εκλογές το πασοκ θα έπαιρνε ποσοστό 45%'' . Το άλλο με τον τοτό, το ξέρεις ακατονόμαστε;; Κάνε εκλογές εάν σου βαστάει και να δούμε που θα πας!!!

  7. dafy avatar
    dafy 18/06/2010 09:18:16

    Εγώ ένα έχω να πω....ότι διαψεύδετε απο αυτούς μετά απο λίγο καιρό σκάει, ενοώ την χρεοκοπια της χώρας.