#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/09/2010 21:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Με εκπομπούλα η Αφροδίτη Αλ Σάλεχ



To Διοικητικό Συμβούλιο της ΕΡΤ κατά τη συνεδρίαση της Τρίτης 7.9.2010, συζήτησε και αποφάσισε, μεταξύ άλλων, τα ακόλουθα:

1. Την έγκριση ψυχαγωγικών και επιμορφωτικών τηλεοπτικών προγραμμάτων, μεταξύ των οποίων οι σειρές «ΕΞΑΝΤΑΣ» με τον Γιώργο Αυγερόπουλο, «ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ» με τον Στέλιο Κούλογλου, «ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ» με τον Κώστα Βαξεβάνη και «ΦΥΛΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ» με την Αφροδίτη Αλ Σάλεχ.

2. Τη συμμετοχή της ΕΡΤ ΑΕ στην 75η Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης. Η ΕΡΤ θα λειτουργήσει σε όλη τη διάρκεια της φετινής Διεθνούς Έκθεσης Θεσσαλονίκης τηλεοπτικό και ραδιοφωνικό στούντιο στο περίπτερο του Υπουργείου Πολιτισμού και Τουρισμού, στο οποίο φέτος θα έχουν ενεργό παρουσία όλοι οι εποπτευόμενοι από το Υπουργείο φορείς και οργανισμοί. Από το τηλεοπτικό και το ραδιοφωνικό στούντιο θα προβάλλονται και θα μεταδίδονται ειδικές εκπομπές και θα γίνονται ζωντανές συνδέσεις με τα δελτία ειδήσεων και τις ενημερωτικές εκπομπές τόσο της ΕΡΤ όσο και της ΕΡΤ3. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι ραδιοφωνικοί παραγωγοί της ΕΡΤ3 θα προσφέρουν τη δυνατότητα στο κοινό που θα επισκέπτεται το περίπτερο να κάνει τη δική του εκπομπή, καθημερινά από τη Δευτέρα έως την Παρασκευή κατά τις ώρες 19.00 - 22.00.

3. Τέλος και σε συνέχεια της απόφασης που είχε λάβει το Δ.Σ. στη συνεδρίαση της 27.8.2010 για συνεργασία με νέο πάροχο, προκειμένου να διασφαλιστεί η συνέχιση της μετάδοσης του δορυφορικού προγράμματος της ERT world, μέχρι την ολοκλήρωση του διεθνούς διαγωνισμού για την επιλογή της εταιρείας που θα έχει την ευθύνη της μεταφοράς του σήματός της, ο προεδρεύων του Δ.Σ. ενημέρωσε τα μέλη ότι απορρίφθηκε το αίτημα περί προσωρινής παράτασης συμβάσεων που είχε υποβάλει με σχετική αίτηση λήψης ασφαλιστικών μέτρων στο μονομελές πρωτοδικείο Αθηνών η εταιρεία COMART Telecom, η οποία είχε μέχρι πρότινος την ευθύνη μεταφοράς του σήματος της ERT world. Κατόπιν αυτού, από τα μεσάνυχτα του Σαββάτου 4 Σεπτεμβρίου 2010 ξεκίνησε ομαλά η μεταφορά του σήματος της ERT world από τον νέο πάροχο, την PCCW Global.

http://www.enimerosi24.gr/index.asp?a_name=medianews&item_id=11943

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 08/09/2010 21:57:44

    οχι παιζουμε!!!! Στην υγεια μας βρε παιδια!!!!!!!

  2. Greco avatar
    Greco 08/09/2010 21:58:42

    φυλές της αθηνας!
    ελεος!!!

  3. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 08/09/2010 22:02:29

    Ευκαιρία να διαφημίσει ότι φταίει η βιασμένη που προκαλεί τους μουσουλμάνους...

    • anonymous avatar
      anonymous @ Γιωργος Χ 09/09/2010 00:29:53

      Αυτές είναι οι απόψεις του πατρός Τσόκλη.

      • Μάρκος avatar
        Μάρκος @ anonymous 09/09/2010 23:51:21

        Το ίδιο έχει πει και η Άφρα anonymous, έχει δίκιο ο Γιώργος Χ.

      • anonymous avatar
        anonymous @ anonymous 09/09/2010 23:57:25

        Μάρκος

        Το θυμήθηκα τώρα. Πάει καιρός και το είχα ξεχάσει. Ήταν πιο πρόσφατο το άλλο και το μπέρδεψα.

  4. donaE avatar
    donaE 08/09/2010 22:14:35

    Το κακομοιρο,βαλε τι μαιμου κουβαλαει για να παει τωρα να χωθει γυναικα ασχετη,μεσα στα θηρια.Γιατι κοπελλια;

  5. antiochos avatar
    antiochos 08/09/2010 22:21:57

    Aντε στην υγεια σου κοροϊδο "κυριαρχε" χατζηελληνα.

  6. Gioyxoy avatar
    Gioyxoy 08/09/2010 22:31:08

    Αηδία...

  7. Σολιαληστής avatar
    Σολιαληστής 08/09/2010 22:50:23

    Υπομονή πόσο ακόμα θα είναι ο γιωργάκης στα πράγματα, θα παει στα στακίδια το πολυπολιτισμικό γκρουπούσκουλο του τουριστικότερου.

  8. ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ 08/09/2010 22:57:22

    Και φανταστείτε από τώρα. Οι καημένοι μετανάστες που αντιμετωπίζουν το ρατσισμό του κράτους των Ελλήνων. Κι επειδή δεν μπορούμε να διώξουμε τους μετανάστες ας διώξουμε τους Έλληνες.
    Μένω στα Πατήσια και από τη δουλειά μου μπορώ να σας πω, πως οι Έλληνες είναι λιγότεροι από το σύνολο των μεταναστών. Οπότε η Άφρα καλά θα κάνει στις φυλές να αναφέρει και τους Έλληνες.. Εξάλλου είναι λιγότεροι πια..

  9. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 08/09/2010 23:09:28

    Θυμασαι τις ΕΓΕς και την Μαργκαρετ; νο οριζουν οι γυναικες το σωμα τους ελεγε!!! αποτελεσμα 300.000 εκτρωσεις τοτε!!! τωρα γιναμε μεταναστες ση χωρα μας...τοτε ζήτω...τωρα κλαιμε....

    • anonymous avatar
      anonymous @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 09/09/2010 00:31:39

      Κι όμως η νέα τάξη είναι υπέρ της υπογεννητικότητας. Η Μάργκαρετ το έπαιξε καλά το παιχνίδι τότε. Μόλις μείναμε λίγοι μας κουβάλησαν τους πακιστανούς.

  10. bromoskylo avatar
    bromoskylo 08/09/2010 23:59:27

    Η φωτό είναι από την εποχή που σέρβιρε ποτά στον μπαρ "Ενοικος" στην Καλλιδρομίου; (και για να μην παρεξηγηθώ, ίσως η πιό έντιμη και αξιοπρεπής εργασία που έκανε ποτέ)

  11. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 09/09/2010 00:16:20

    Αυτή δεν ήταν «σύμβουλος» του Βούγια; Τι στο καλό, την ημέρα που μετακινήθηκε ο Βούγιας πήρε δικιά της εκπομπή;

  12. Orestios avatar
    Orestios 09/09/2010 00:25:58

    Τί κλισεδιά για τίτλος εκπομπής.
    Θυμίζει βαρετά 90's που δρα απωθητικά.

    Πόσο θα την πληρώνουμε αυτήν την πολύ ικανή?

  13. anonymous avatar
    anonymous 09/09/2010 00:33:51

    Η Αφροδίτη σας καίει ή το ότι επέστρεψαν όλοι οι άχρηστοι, ο ψευδός και ο αρτηριοσκληρωτικός γλείφτης, στην ΕΡΤ;

  14. radiomedic avatar
    radiomedic 09/09/2010 01:24:05

    Στο opengov.gr αλήθεια κατέθεσε βιογραφικό;

  15. η Dimi avatar
    η Dimi 09/09/2010 08:36:19

    Γι'αυτό κι οι Ελληνες διαφωνούντες με την πολυπολιτισμική ερωμένη Αφροδίτη Αλ Σάλεχ του Ιμπραήμ, αλλά και με τα χάλια της ΕΡΤ και του Δήμου τους, μπορούν να κάνουν "Σύσταση Παρακαταθήκης" με ταυτόχρονη Γραπτή ενημέρωση της ΔΕΗ, γιά να μην τους κόβεται το Ρεύμα.

    Οι καλύτεροι πελάτες του Ταμείου Παρακαθηκών και Δανείων είναι οι συνταξιούχοι, που αρνούνται το χαράτσι ΕΡΤ και Δημοτικών Τελών. Τα χρήματα Σύστασης Παρακαταθήκης παραμένουν εσαεί Ατοκα και Δεν μπορούν να εισπραχθούν από τον Δικαιούχο "ΥΠΕΡ" ή, αντιπρόσωπό του, εφόσον ο/η ΚΑΤΑΘΕΤΗΣ έχει τα ΠΡΩΤΟΤΥΠΑ Γραμμάτια Συστάσεως της Παρακαταθήκης.

    Γιά όσους και όσες ενδιαφέρονται και θέλουν να εκφράσουν Εμπρακτα την αντίθεσή τους στις ψευτο-προοδευτικές νεοταξικές λινάτσες που κατέκλυσαν την Ελλάδα και θέλουν να μάς επιβάλλουν (με αμοιβή) τις χολερικές απόψεις τους, αλλά και γιά να στείλουν ένα ξεκάθαρο μήνυμα στην ΕΡΤ και στους καρεκλοκένταυρους Δημάρχους:

    ΤΑΜΕΙΟ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΔΑΝΕΙΩΝ
    Κεντρική Υπηρεσία Αθηνών
    Ακαδημίας 40
    101 74 Αθήνα

    Τηλεφωνικό Κέντρο
    210-3694100

    και,

    ΤΑΜΕΙΟ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΔΑΝΕΙΩΝ
    Καρόλου Ντηλ 35
    54623 Θεσσαλονίκη

    Τμήμα Πρωτοκόλλου
    Τηλ. 2310-253054

    • Κάγκουρας avatar
      Κάγκουρας @ η Dimi 09/09/2010 12:24:16

      Αν βρεις κανέναν υπάλληλο να σε εξιπιρετήσει σφύρα κλέφτικα. Πήγαν όλοι για μεταπτυχιακά.

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ Κάγκουρας 09/09/2010 15:00:13

        @ Κάγκουρας Φίλε καλέ, εσύ προσπάθησες; Kαι αν προσπάθησες και άν απέτυχες, ξαναπροσπάθησες; Γιατι υποτιμάς την ΤΕΡΑΣΤΙΑ Δύναμη που έχεις ως Φορολογούμενος Πολίτης;

        Και σε ότι με αφορά, Ναι, έχω κάνει Σύσταση Παρακαταθήκης. Οχι μία, αλλά τέσσερις. Και με το αρπακτικό δημόσιο ν'αξιώνει χρήματα που Δεν του ανήκουν και που Δεν πρόκειται να εισπράξει, μέχρι που να βγάλει ο ήλιος κέρατα. Εκτός, και δικαιωθώ ομοφώνως, στην 16χρονη και πλέον σθεναρή και κατά μέτωπον αντιδικία μου με το ανάλγητο πολιτικό «σύστημα» που «αβρόχοις ποσί» υφαρπάζει περιουσίες και κτίζει ευτυχία πάνω στη δυστυχία ανύποπτων πολιτών.

        Φαίνεται να είσαι καινούργιος αναγνώστης και σε καλωσορίζω στον φιλόξενο χώρο antinews. Και για να μην επαναλαμβάνομαι, υπάρχουν σχετικές αναρτήσεις στις ιστοσελίδες:

        h--p://www.antinews.gr/?p=59749 Γιά να εξιλεωθεί ο Πάγκαλος επιτίθεται στον Σαμαρά

        h--p://www.antinews.gr/?p=51663 Το… θωρηκτό «Πάγκαλος» βγήκε πάλι παγανιά κι όποιον πάρει ο χάρος

        (όπου h--p διορθώνεται σε http)

        =
        Συμπέρασμα:

        Σημασία δεν έχει η ειρωνική περιγραφή και χλέβη ενός
        προβλήματος (Σύμπτωμα).

        Σημασία έχει η δράση και τα μετρήσιμα αποτελέσματα
        εξάλειψης του Αιτίου που εξέθρεψε το σύμπτωμα.

        Φιλικά,
        η Dimi

    • Μάρκος avatar
      Μάρκος @ η Dimi 10/09/2010 09:53:54

      Επειδή είναι πολύ γενικό αυτό που λες, θα μπορούσες να μας πεις λεπτομέρειες για να καταλάβουμε; Τι σημαίνει "σύσταση παρακαταθήκης" ;

  16. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 09/09/2010 08:40:59

    Στην Ελλάδα της χούντας των συνταγματαρχών και του (ούτως ερμηνευομένου) "ελληνοχριστιανικού ιδεώδους", υπήρχε ο Γεωργαλάς ως επίσημος προπαγανδιστής του καθεστώτος.

    Στην Ελλάδα της χούντας του ΓΑΠ και της "πολύχρωμης κοινωνίας", ανέλαβε η Αλ Σαλέχ το ρόλο της επίσημης προπαγανδίστριας της "πολυπολιτισμικότητας".

  17. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 09/09/2010 09:13:31

    Ευτυχώς που οι ΜΚΟ θα βρουν διέξοδο στην κρατική τηλεόραση, όχι μόνο με την επιστροφή της Άφρας, αλλά και με την επιστροφή του (Κου)Κούλογλου, του γνωστού πρεσβευτή του ψευδοκράτους των Εξαρχείων και των λοιπών "προοδευτικών" δυνάμεων...
    Έχει να παρελάσει όλη η αφρόκρεμα των λαθρομεταναστών και να αρχίσει να διαμαρτύρεται για τους κακούς ρατσιστές Έλληνες...
    Μια ερώτηση: Θα γδύνεται κιόλας στη διάρκεια της εκπομπής;
    Dimi, έφυγα ήδη για το ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων... Διαδώστε το!

  18. liotsos avatar
    liotsos 09/09/2010 09:50:24

    Γιατι δεν εχετε επιπεδο, δεν σας καταλαβαινω.Η αλλη η ξεβρακωτρια η Βαγιαννη μια χαρα εκπομπη εχει τοσα χρονια.

    • FRESCO avatar
      FRESCO @ liotsos 09/09/2010 21:00:34

      Ναι βεβαίως. Με δάκρυα την παρακαλάνε να πάει στο BBC !

  19. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 09/09/2010 10:19:20

    Strange Attractor, πού' σαι;

    Εχω μια ιδέα για εκπομπή να υποβάλλουμε στο σεβαστό ΔΣ της ΕΡΤ: "Οι φυλές της ταβέρνας".

    Γκέστ σταρ σε δικό τους παράθυρο ο TopGunZ και ο Τσιλιβήθρας, θα απευθύνουν συστάσεις στην νεολαία για τις βλαβερές συνέπειες της υγιεινής ζωής.

    Θα τα κονομήσουμε.
    Εχεις κάναν βουλευτή κολλητό σε κάνα κόμμα;

    Θραξ Αναρμόδιος

    ΥΓ. Αν δεν πάμε καλά από τηλεθέαση θα προσλάβουμε στριπτηζέζ. Εγγυημένη επιτυχία.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Θραξ Αναρμόδιος 09/09/2010 12:33:44

      Δεν βγαίνω σε κανένα παράθυρο αν δεν συμφωνήσουμε το μπαξίσι μου πρώτα.

      χικ...

  20. gim avatar
    gim 09/09/2010 10:37:18

    Να φέρουμε τότε τον Άδωνη στην ΕΡΤ να πουλάει βιβλία, την μπουμπούκα του να ξεφτιλίζει οικογένειες, τον αδερφό του, τον Φον Καρατζαφέρη με τα 200 ακίνητα, τον Πλεύρη, την Μενεγάκη κι όλα θα πάνε καλά! Χωρίς εννοείται να υπερασπίζομαι τα κουστουμαρισμένα πολυπολιτισμικά και πάντα νεοφιλελεύθερα (εδώ νομίζω ομονοείτε) ασπόνδυλα! Άντε, από βλάκα σε βλάκα πια.

    • Aporimenos avatar
      Aporimenos @ gim 09/09/2010 11:57:55

      Τελικά,

      είναι πολλά κομπλεξικά ορφανά του Μαρξ εδώ μέσα...

  21. Vass avatar
    Vass 09/09/2010 11:37:31

    Φάκτορα ντροπή. Βάλε καλύτερη φωτό για την Αφροδίτη. Αδικείς το κορίτσι.

    • καινός avatar
      καινός @ Vass 09/09/2010 13:08:42

      Τι λες καλέ; Εγώ τις γουστάρω πολύ αυτού του στυλ τις γκομενίτσες, είναι πιο ανθρώπινες και πιο "προσβάσιμες" (αχεμ)...

      Πως την ήθελες δηλαδή; Με επίσημη ενδυμασία;

    • Vass avatar
      Vass @ Vass 09/09/2010 16:22:50

      Ίσως αγνοείς καλύτερες και με λιγότερο επίσημη ενδυμασία. Για ψάξε καλύτερα.

  22. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 09/09/2010 12:22:32

    Κοιτάξτε να εφαρμόσετε και να προβάλλετε την πρόταση της DIMI όσοι έχετε ιστολόγια.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ αλλενάκι 09/09/2010 15:13:23

      Αλλενάκι, όσο μπορούμε να είμαστε χρήσιμες στην κοινωνία που ζούμε, θα προσπαθούμε. Θερμές Ευχαριστίες!

  23. SalamanDra avatar
    SalamanDra 09/09/2010 12:26:18

    Πάλι καλά που κάπου-κάπου θυμάστε τον Σύντροφο Γιωργαλά, τον απόστρατο Κνίτη, τον ...ανανήψαντα, ώστε να μη ξεχνάμε τα "έργα και τις ημέρες" των συνοδοιπόρων του, που 60 χρόνια μετά, μετράμε τις ...επιτυχίες τους σ΄ όλους τους τομείς της προπαγάνδας.
    Αυτής της προπαγάνδας, των Ιών και των ...κωλοβακτηριδίων τους, των ΡεπουσοΔραγωνων και της αριστεράντζας γενικότερα, που ...κατάφεραν τους Έλληνες να πληρώνουν τους βιαστές τους και να το φχαριστιουνται κιόλας!

    Στο 95% των ΜΜΕ, των εφημερίδων, των ΜΚΟ, ένσπερμοι σ΄ όλο το κομματικό πολιτικό σκηνικό, τα συντρόφια του Γεωργαλα, τα σπουδαγμένα στα σκολεία της άλλοτε Σοβιετίας ή στα ...ΙΕΚ του Περισσού, μια χαρά τα κατάφεραν!
    Εφκιαξαν δυο είδη Ελλήνων:
    ....τους "σκιαγμένους παλληκαράδες", μαζί με τους "νηστικούς χορτάτους!".
    ...Και τους στρατούς κατοχής, έτοιμους να μακελέψουν όποτε διαταχθούν!
    Για να ηγηθούν της οργής μας! Μη και φύγουμε από τον ντορό που έχουν σχεδιάσει!
    Να "εξεγείρονται" όταν διατάσσονται(Δεκέμβρης 08) και να "τρέμουν" όταν τους δολοφονούν(Μαρφιν)!
    Για να θεωρούν «κισμέτ» κι ...«αναπόφευκτο» το ...Μνη-μονιο! Οι πρώτοι..
    Για να μας δουλεύουν ψιλό γαζί, χειραγωγώντας την νοημοσύνη μας! Οι δεύτεροι...

    Μόνοι τους, στα ...χωράφια τους, καταγγέλλουν την πορεία των μη ανανηψάντων Γιωργαλάδων, από τα ...αλώνια στα ...Σαλόνια!!!

    http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1072934

    Για να δείτε, εκτός από τον Γιωργαλά, τον «σύντροφο» που ...ανένηψε, και τους άλλους, τους άπειρους Γιωργαλάδες, τους ...μή ανανήψαντες, που τους φάγαμε και τους τρώμε στη μάπα!

    Άντε Αφρα, στην υγιεία των κορόϊδων! Ημών των ιδίων!

  24. S.T. avatar
    S.T. 09/09/2010 12:44:35

    Προφανώς, όταν λέει φυλές τής Αθήνας να εννοεί τους "εγκλωβισμένους":

    Ηπειρώτες
    Μακεδόνες
    Θρακιώτες
    Νησιώτες (Κυκλάδες, Β.Αιγαίο, Δωδεκάννησα, Κρήτη, Ιόνιο)
    Στερεολλαδίτες
    Πελοποννήσιους και Θεσσαλούς

    Σωστά; μας διέφυγε καμιά άλλη φυλή;

  25. ΣαραΜαρα avatar
    ΣαραΜαρα 09/09/2010 13:04:34

    Nαι, σου διέφυγε μία! Εκείνη των Η-Λιθίων που την πληρώνουν και δεν εξαιρεί ...ρατσιστικά κανέναν Ελληνα!

    • S.T. avatar
      S.T. @ ΣαραΜαρα 09/09/2010 14:24:15

      Τους κερατοδαρμένους δηλαδή......

  26. Afrodite Al Salech avatar
    Afrodite Al Salech 09/09/2010 14:47:47

    Afrodite Al Salech Το Σεπτέμβρη μια εταιρεία παραγωγής μου πρότεινε να κατεβάσει πρόταση στην ΕΡΤ με θέμα τους μετανάστες. Δέχθηκα. Μετά ξεκίνησα στο Υπ. και το ξέχασα το θέμα. Πριν απο μέρες με κάλεσαν και με ρώτησαν αν όντως συμμετέχω. Απάντησα οτι δέν ξέρω γιατί έχω τη δουλειά μου στο Υπουργείο. Ζήτησα λίγες μέρες. Την Τρίτη έληγε το deadline. Ο ανασχηματισμός είχε γίνει. Δέχθηκα.

    • Vass avatar
      Vass @ Afrodite Al Salech 09/09/2010 16:25:00

      Με τον ανασχηματισμό χάθηκε η δουλειά;

      • anonymous avatar
        anonymous @ Vass 09/09/2010 17:32:14

        Φυσικά αφού ο Βούγιας έφυγε από το Υπουργείο και πήγε αλλού. Πρέπει να την επαναπροσλάβει εκεί που πήγε.

    • Τίποτα avatar
      Τίποτα @ Afrodite Al Salech 09/09/2010 17:11:28

      To Afrodite σε ποια γλώσσα γράφεται έτσι; Γιατί αγγλικά δεν είναι, ελληνικά δεν είναι, συριακά δεν είναι, τι είναι; Μήπως ένας ακόμα πολυπολιτισμικός αχταρμάς του ΓΑΠ;

      • Μάρκος avatar
        Μάρκος @ Τίποτα 09/09/2010 23:57:22

        Γιατί, το "μου πρότεινε να κατεβάσει πρόταση", δεν είναι θαυμάσια ΠΑΣΟΚικά της δεκαετίας του 80;

    • anonymous avatar
      anonymous @ Afrodite Al Salech 09/09/2010 17:37:15

      Το μεταναστευτικό πουλάει και βρίσκουμε εύκολα δουλίτσες, τη μια σα σύμβουλος υπουργού την άλλη με εκπομπούλα. Δε βαριέσαι άλλωστε το κράτος τσιφλίκι σας είναι ότι θέλετε κάνετε.
      Αλίμονο στα κορόιδα που τα έχετε για να πληρώνουν φόρους κι αν τους ξεφύγει κανένα Ευρώ τους λέτε φοροκλέφτες και τους στέλνετε να κάνουν παρέα στους Πακιστανούς.

  27. Σαος avatar
    Σαος 09/09/2010 16:06:41

    Πάντως έχουμε υπομονή γαϊδάρου ώστε να ανεχόμαστε όλα αυτά τα λαμόγια, ντόπια και ξένα να μας καταστρέφουν, να μας κλέβουν και να σπαταλούν το μέλλον μας και των παιδιών μας, ενώ θα έπρεπε να τους πάρουμε στο κυνήγι με τα τουφέκια...

  28. Aporoias avatar
    Aporoias 09/09/2010 17:12:14

    http://eglimatikotita.blogspot.com/2009/11/blog-post_9037.html

    • Μαρίνος avatar
      Μαρίνος @ Aporoias 16/09/2010 22:41:12

      Το συγκεκριμένο post είναι περσινά ξυνά σταφύλια και όπως αποδεικνύεται τώρα, σχεδόν 1 χρόνο μετά, ήταν και αυτό λασπολογία, συκοφαντία και ασύστολα ψεματα.

      Τελικά αν όλοι οσοι βαζουν τοση αρνητική ενέργεια για λασπολογίες και συκοφαντίες ενεργοποιηθουν θετικα, με ειλικρίνεια και αγάπη τότε αυτός ο τοπος θα αλλάξει και θα προοδεύσει. Αλλα τι καθομαι και σκεφτομαι, υπάρχει τετοια ελπιδα; Ονειρα θερινής νυκτός.

  29. Κ avatar
    Κ 09/09/2010 21:53:45

    εντάξει χαλαρώστε παιδιά...! Μια εκπομπή απλώς πήρε, δεν είναι και το σκάνδαλο της Μιζενς ή των δομημένων ομολόγων! Καθίστε να δούμε τι λέει η εκπομπή, πόσο θα κοστίζει κ.τ.λ.

    Υ.Γ.
    Αλλο κριτική και άλλο ο μηδενισμός...

    • anonymous avatar
      anonymous @ Κ 09/09/2010 23:04:35

      Όχι φίλε μου δεν είναι έτσι. Το θέμα είναι ότι οι συγκεκριμένοι μας έχουν κάτσει σαν το τσιμπούρι στο σβέρκο και μας απομυζούν κάνουν προπαγάνδα του αισχίστου είδους και δε μπορούμε να τους διώξουμε.
      Είμαστε υποχρεωμένοι να τους ανεχόμαστε και να τους πληρώνουμε.
      Όπως δήλωσε η Κυρία Αλ Σάλεχ πιο πάνω είχε τη δουλειά της στο Υπουργείο. Δηλ. πούλαγε το μεταναστευτικό το εκμεταλλεύτηκε για να βρει μια δουλειά.

      Πότε ενδιαφέρθηκαν αυτοί οι τύποι για τους φτωχούς Έλληνες; Για τις συνοικίες που τις κατέστρεψαν μέσα σε ελάχιστα χρόνια; Για τις συνοικίες που τις κατάντησαν αποθήκες ανθρώπων;

    • Vass avatar
      Vass @ Κ 09/09/2010 23:12:34

      Έχεις δίκιο. Δεν νομίζω ότι τα έβαλε κανείς με την κοπέλα. Απλά θα είχε ενδιαφέρον να δούμε τον προϋπολογισμό της παραγωγής για να δούμε πόσο θα μας κοστίσει. Ιδίως όταν γκουρού του ρεπορτάζ όπως ο κ. Ταπαίρνω-ογλου ξεκινούν το έργο τους είναι σίγουρο ότι το budget θα πιάσει ταβάνι.

    • Μάρκος avatar
      Μάρκος @ Κ 10/09/2010 10:48:40

      Σκάνδαλο ομολόγων; Προφανώς βλέπεις πολύ ΜΕΓΚΑ φίλε μου...το ότι επιστράφηκαν τα χρήματα δεν το είπε το ΜΕΓΚΑ, άρα υπάρχει "σκάνδαλο". Όσο για το "μια εκπομπή πήρε", όταν κάθε επεισόδιο παίρνει 5 χιλιάδες ευρώ για να κάνει απλά το κομμάτι της, δεν είναι τόσο απλό...

  30. ηππ avatar
    ηππ 12/09/2010 19:35:00

    ETSI GAM.. TO PASOK. ΕΤΣΙ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΠΟΤΕ Ο ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ ΝΑ ΠΑΟΚΤΗΣΕΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ.
    ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟ ΕΤΣΙ ΓΑΜ.... (ΟΧΙ Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ) ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ.

  31. Ναταλία avatar
    Ναταλία 14/09/2010 12:02:12

    Η Αλ Σαλέχ υποστηρίζει η ίδια ότι είναι Ελληνίδα Μουσουλμάνα, αλλά η ηθική της παραπέμπει σε αυτή μεθυσμένης Αγγλίδας τουρίστριας που δεν υπολογίζει θεούς και δαίμονες.

    Η Αφροντίτα Αλ Σαλέχ αν και Μουσουλμάνα Συριακής καταγωγής , λέγεται, ότι είναι πολύ πιο "απελευθερωμένη" από τις γυναίκες της Δύσης.

    Αυτή η φωτογραφία είναι επίσης καταχωρημένη στο προσωπικό της άλπουμ και τη δείχνει μόνη της σε ένα δωμάτιο μεταναστών στο κέντρο της Αθήνας με τουλάχιστον 4 "πεινασμένους" μετανάστες που την κοιτάζουν "κάπως".(http://www.flickr.com/photos/afroditealsalech/4616409595/)

    Μάλιστα, διακρίνεται ότι κάτω από το καλοκαιρινό κολλητό μπλουζάκι της δεν υπάρχει στηθόδεσμος, με αποτέλεσμα ένας συμπαθητικός Άραβας μουστακαλής μετανάστης να την κοιτάζει έντονα στο επίμαχο σημείο, ενώ η ίδια με "χαμόγελο που σκοτώνει" χαζεύει "κάτι" στα "χαμηλά" μπροστά σε έναν Σομαλό λαθρομετανάστη.

    Έλεος πια με την κάθε πόρνη της εξωκοινοβουλευτικής αριστεράς που θέλει να το παίξει φιλάνθρωπος!

    Σκεφτείτε ότι πήγε στο στέκι που είναι στοιβαγμένοι δεκάδες βρώμικοι λαθρομετανάστες με άγνωστο ποινικό μητρώο και χωρίς ιατρικές εξετάσεις που έχουν να δουν γυναίκα για χρόνια στο χώρο τους, χωρίς το σουτιέν της!!

    ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ Η ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ?

    ΕΛΕΟΣ!!

  32. Νταγιάν avatar
    Νταγιάν 15/09/2010 12:12:20

    -Εδώ και έντεκα ολόκληρους μήνες υφίσταμαι μια συστηματική και επίμονη επίθεση από ορισμένα ηλεκτρονικά και έντυπα ΜΜΕ και blogs για ένα και μόνο (φαινομενικό) λόγο: γιατί προ δέκα ετών και οπωσδήποτε στο πλαίσιο των επαγγελματικών μου κινήσεων ως ηθοποιός έκανα μια φωτογράφηση....
    αντίστοιχη με φωτογραφήσεις που κάνουν και άλλες γυναίκες στην Ελλάδα και στο εξωτερικό, και όχι μόνο από το χώρο του θεάματος.-

    Επιστολή της σεμνής Αφροδίτης σε μπλογκ.

    • Μάρκος avatar
      Μάρκος @ Νταγιάν 15/09/2010 19:09:47

      Για ένα και μόνο λόγο; Αντιλαμβάνεστε ότι η κοπέλα δεν καταλαβαίνει καν τους λόγους για τους οποίους τις επιτίθενται! Είναι σε άλλο κόσμο...

  33. Μαρίνος avatar
    Μαρίνος 16/09/2010 21:26:18

    @Ναταλία: Ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται μου φαινετα. Μήπως ζηλεύεις και θα ήθελες να είσαι στην θέση της Αφροδιτης να απολάυσεις τους 4 "πεινασμένους" μετανάστες; Τι κάθεσαι και γράφεις ρε κοπέλα μου, τι φθόνος, τι ζήλεια είναι αυτή; Εσύ τι έχεις κάνει στην ζωή σου; Την κοπέλα την ξέρεις προσωπικά; Τι είδους συμπεράσματα είναι αυτά; Μήπως τα γράφεις κρίνοντας εξ ιδίων τα αλλότροια; Είσαι και συκοφάντης και λασπολόγος, η κοπέλα δεν ειναι μουσουλμάνα και δεν έχει πει ποτε κατι τέτοιο. Έχει τα "φρύδια" να δημσιεύσει φωτογραφίες και να γράψει σχεδόν τα πάντα για τον εαυτό της. Δέν έκρυψε τίποτα. 700 ευρώ ήταν ο μισθός της στο υπουργείο και 900 ευρώ θα έπερνε (προφανώς το επεισοδιο) αν έκανε την σειρά. Το καθε επεισόδιο θα κόστιζε 14000 ευρώ, παραγωγή, προσωπικο κλπ, όλα 14000 ευρώ το επεισόδιο. Τώρα δεν θα την κάνει την σειρα και θα ηρεμίστε όλοι σας, ψευτο-αγωνιστές της πλάκας, που δήθεν κόπτεστε για το καλό του απλού Έλληνα.

    Σα δεν ντρέπεστε λεω εγώ όλοι σας. Καλά κάνω και έριξα μαύρη πέτρα πίσω μου και δεν θα ξαναπατήσω το ποδι μου στην χώρα που γεννηθηκα, εζησα και αγωνιστικα μέχρι τα 19 μου. Δεν αναγνωρίζω πια τους ανθρώπους της. Ναι μενω στο εξωτερικό και είμαι περηφανος που είμαι Έληνας, δεν είμαι περηφανος για τους νεο-έλληνες, τις τελευταίες 2-3 γεννιες.

    Νταγιάν να δημοσιεύεις όλη την δήλωση της κοπέλας και όχι αποσμασμα, τα αποσπάσματα δημιουργούν τις εντυπώσεις που θέλουμε. Αν πραγματικά ενδιαφέρεστε για το τι έχει να πει η ίδια τοτε πατε στο blog της και διαβάστε όλη την ανακοίνωσή της.

    Όσο για το Aphrodite, έτσι γράφεται στη αγγλική και στα λατινικά το Αφροδιτη. Το "η" στα λατινικά και κυριως στα Αγγλικα συνηθως εκπροσωπείτε απο το "e".

    Τα λαμόγια είστε όλοι εσείς που γραφετε αυτά που γράφετε με σκοπό να βγάλετε το μίσος και την κακία που έχετε μέσα σας. Ξερετε κάτι; Ο κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του αξίζει. Εσεις τους ψηφίζετε και εσείς είστε υπεύθυνοι για την καταντια του τοπου. Απ'ότι φαίνεται μυαλο δεν βαζετε, εσείς λοιπόν δεν καταλαβαινετε και είστε σε άλλο κόσμο, άλλη διασταση. Με τις υγείες σας κυρίες και κυριοι.

    • Marios avatar
      Marios @ Μαρίνος 17/09/2010 00:22:11

      Σόρι, αλλά γέλασα πολύ με το "αγωνιστικα μέχρι τα 19 μου"! Πού; Σε καμιά τοπική;

      Όσο για το Aphrodite συμφωνώ ότι αυτό είναι το σωστό. Η εν λόγω κυρία όμως υπογράφει ως Afrodite, προφανώς γιατί βγαίνει από το Άφρα (το κανονικό της όνομα) και όχι από το Αφροδίτη.

      Από παρατηρητικότητα (και ορθογραφία) σκίζεις!

      • Μαρίνος avatar
        Μαρίνος @ Marios 17/09/2010 04:07:03

        Βασικά το περίμενα ότι κάποιος θα με κρίνει χωρίς να με ξέρει προσωπικά ούτε την ηλικία μου ουτε το τι έχω βιώσει. 19 στα 20 ετών ήμουν το Νοέμβριο του 1973, ο νοών νοήτω. Ζήσε, δούλεψε όσα χρονια ζω και δουλεύω στο εξωτερικό, διαβαζε, μιλα και γράφε για δεκαετίες ολόκληρες σε 3 διαφορετικές γλώσσες και μετα έλα να μου πεις πως θα είναι η δικιά σου ορθογραφία. Όσο για την παρατηρητικότητα για την λέξη μπορει και να έχεις δικιο. Αφου τη ξεσκισατε την κοπέλα κανονικά αρχισατε να ασχολειστε και με το πως γραφει το ονομα της και σε συνδιασμο με τα γραφόμενα της Ναταλιας δεν άντεξα. Γι'αυτό φιλαρακι κώψε τις ειρωνίες, και χρησιμοποίησε επιχειρήματα. Ζήσε πάνω απο μισο αιώνα δεσ και κάνε αυτά που είδα και έκανα και μετά έλα να μιλήσεις ειρωνικά, σαρκαστικά κλπ.

    • Μάρκος avatar
      Μάρκος @ Μαρίνος 17/09/2010 01:23:56

      700 ευρώ ήταν ο μισθός της στο Υπουργείο; Ρε φίλε μπας και είσαι η Αφροδίτη και τα ξέρεις όλα τόσο αναλυτικά; Καλά κάνεις και μένεις έξω, δεν χρειαζόμαστε "έλληνες" σαν κι εσένα...

      • Μαρίνος avatar
        Μαρίνος @ Μάρκος 17/09/2010 04:23:15

        Όχι φιλε μου έκανα διεξοδική έρευνα (ερευνητής ων) πριν γράψω την ταπεινή μου γνώμη. Εξ'άλλου αν θέλεις πήγαινε στο blog της να διαβασεις όλη την ανακοινωση της παραιτησης της και να μάθεις. Δεν ψεύδεται η κοπέλα. Δεν την ξέρω προσωπικά, δεν την εχω γνωρίσει, απλά δεν αντεχω άλλο την αδικία. Και κάτι άλλο Μάρκο, αν παρατήρησες οι Έλληνες που δεν αντεχουν, την αγενεια, την λαμογιά και την βλαχοκουτοπονηρια του σημερινού νεο-έλληνα την κανουν με ελαφρά πηδηματακια συνέχεια. Ριξε μια βόλτα στο site της Ευρωπαϊκής Ένωσης να δεις ποσες χιλιάδες ειναι τα βιογραφικά των Ελληνων που θέλουν να φυγουν αγανακτισμένοι απο την σαπιλα και την υποκρισια.

        Όσο για το αν δεν μας χρειαζόσαστε τους Έλληνες σαν και μένα, χαχαχαχα, φοβερο ανέκδοτο φίλε, αλλά δυστυχως για σένα μας χρειάζεστε γιατι όταν πιανετε πατο και ο βούρκος έχει φτασει μεχρι τη μυτη, εμας φωνάζετε να σας τραβήξουμε και να σας σωσουμε. Μια ζωή έτσι, όπως και τώρα εν έτει 2010.

        Καλά λοιπόν είπα πιο πάνω, στη κοσμάρα σας ζήτε.

  34. Αγροφυλακας avatar
    Αγροφυλακας 17/09/2010 05:54:48

    Δεν γνωρίζω το ιστορικό της κοπέλας που συζητιέται και δεν μπορώ να πάρω θέση. Μου έκανε όμως εντύπωση η έκρηξη οργής του Μαρίνου (την οποία συμμερίζομαι πλήρως, καθ’ ότι εγώ ήμουν 24 χρονών και στο χακί το 1973, έχω και εγώ γυρίσει όλο τον κόσμο, είμαι και εγώ ερευνητής, έχω φτάσει και εγώ στο αμήν με τους και τα εν Ελλάδι) και πολύ περισσότερη εντύπωση η ανωριμότητα και αυθάδεια του Μάρκου: «Ρε φίλε μπας και είσαι η Αφροδίτη ….; Καλά κάνεις και μένεις έξω, δεν χρειαζόμαστε “έλληνες” σαν κι εσένα…». Είναι αυτό που λένε: Σηκωθήκανε τα πόδια να χτυπήσουν το κεφάλι. Αλλά πρέπει να ξέρει ο Μάρκος και όλοι οι άλλοι σαν και αυτόν ότι και εμείς ‘τα Αμερικανάκια’ από κουτοπόνηροι χωριάτες ξεκινήσαμε αλλά στη πορεία είδαμε το καλύτερο και γίναμε άνθρωποι. Δεν παύουμε όμως να αναγνωρίζουμε την αμορφωσιά και την οπισθοδρομικότητα και ξέρουμε πώς να απαντάμε στην ίδια γλώσσα. Αυτή η πατρίδα είναι δική σας και ΔΙΚΗ ΜΑΣ.

  35. Αγροφυλακας avatar
    Αγροφυλακας 17/09/2010 06:06:16

    Well done, Marinos
    We want our vote, ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ! 30 χρόνια μας έχουν στο περίμενε οι αχαΐρευτοι και έχουν το θράσος και να μιλάνε. Τώρα ετοιμάζουν και ομόλογα για τους ομογενείς. Ούτε δεκάρα δεν θα δουν!
    For one my own latest ‘cries for action’, see:
    http://www.youtube.com/watch?v=L2UvUOFGIeY
    Και ήμουν και ευγενικός!

  36. Θραξ Αναρμόδιος avatar
    Θραξ Αναρμόδιος 17/09/2010 09:48:03

    Τι κάνετε τώρα εσείς οι δυο Μαρίνος και Αγροφύλακας, πατριώτες;

    Βοηθάτε τους συμπατριώτες στην Ελλάδα να καταλάβουν τι κάνουν λάθος;
    Ετσι νομίζετε;

    Βάζοντάς τους όλους στο ίδιο σακκί; Και μη κρατώντας την παραμικρή επιφύλαξη έστω για τα προσχήματα;

    Μην ξεχνάτε πάντως πως όλοι έλληνες είμαστε και θέλουμε το κοινό καλό. Οι περισσότεροι τουλάχιστον. Βεβαιωμένα κι αυτό. Από δική μου έρευνα.

    Χαιρετίσματα από την πατρίδα.

    Θραξ Αναρμόδιος

  37. Αγροφυλακας avatar
    Αγροφυλακας 17/09/2010 15:17:13

    Φιλε Θρακα,
    Δεν διαφωνώ μαζί σου. Το έχω ειπει και εγώ: Όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε όσοι κονταροχτυπιόμαστε εδώ. Επίσης, πρόσφατα, είπα και ότι: Δεν είμαστε όλοι ίδιοι. Και τέλος επαναλαμβάνω ότι ξέρουμε να απαντάμε στην ίδια γλώσσα. Όταν μας μιλούν με ευγένεια και συμπόνια, όπως καλή ώρα εσύ τώρα, απαντάμε με καλοσύνη. Όταν μας λένε ότι η Ελλάδα δεν χρειάζεται "ελληνες" σαν εμάς, τους λέμε να πάνε να γ.μ.θ..νε.

    • Gambino avatar
      Gambino @ Αγροφυλακας 17/09/2010 15:25:04

      Εσύ και αν δεν είσαι ο πρώτος διδάξας της απρόκλητης επίθεσης σε συνσχολιαστές.

  38. ΑΛ καπονε avatar
    ΑΛ καπονε 20/09/2010 21:34:30

    Σκιστε το βρακι σας να φανε οι πακιστανοι. Δωστε στους αφγανους για να σας σκοτωνουν. Δωστε στους αλβανους για να σας βριζουν. Μα πανω απο ολα δωστε στο ΣΥΡΙΖΑ για να σας βγαζει τρελους!!!!