#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/07/2011 18:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Με αυτή την κυβέρνηση οι λέξεις χάνουν το νόημά τους.



Ο Εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας, Γιάννης Μιχελάκης, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Αφού, με τις δηλώσεις και τις συνεντεύξεις τους, αναστάτωσαν τους Έλληνες και προκάλεσαν τεράστια ζημιά στην Οικονομία, δηλώνουν τώρα χαμένοι στη μετάφραση.

Ο κ. Βενιζέλος μιλά για “επιλεκτική χρεοκοπία”, που… δεν θα είναι χρεοκοπία!!

Και ο κ. Παπανδρέου προαναγγέλλει “στάση πληρωμών”, που… δεν θα είναι στάση πληρωμών!!

Με αυτή την κυβέρνηση κινδυνεύουν και οι λέξεις να χάσουν το νόημά τους. Σίγουρα, όμως, πλήττεται σοβαρά η οικονομία.

Και ύστερα έχουν το πολιτικό θράσος να καταγγέλλουν άλλους για αυτά που σκόπιμα οι ίδιοι διαπράττουν.

Ο τόπος πληρώνει πολύ ακριβά αυτά που κάνουν, αυτά που όφειλαν να κάνουν και δεν κάνουν, αλλά και αυτά που ανεύθυνα και αβασάνιστα λένε.

Από τον “Τιτανικό”, την “οικονομία στην εντατική” και τα “σενάρια επιστροφής στη δραχμή” έως και τις τελευταίες δηλώσεις Παπανδρέου και Βενιζέλου, για χρεοκοπία».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 14/07/2011 19:12:42

    Η ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΗ,σε όλους,πασοκική ΔΙΑΛΕΚΤΟΣ που σκοπό είχε,ΠΑΝΤΑ,να δημιουργεί ΤΕΧΝΗΤΟ κλίμα και ταυτόχρονα οι λέξεις να ΧΑΝΟΥΝ το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ νόημά τους....

  2. Enzo avatar
    Enzo 14/07/2011 19:18:42

    "βαρατε" τους παιδια , αποτελειωστε τους.Γενικη επιθεσης και οποιος δεν μπορει απο την παραταξη να ακολουθησει στο σπιτι του και γρηγορα.
    Σηκωστε την Ελληνικη σημαια ψηλα και παμε!

  3. stefanos avatar
    stefanos 14/07/2011 19:32:42

    Να ηχήσουν τα τυμπανα του πολέμου. Εξω οι προδότες από την ιερή χώρα μας. Αντώνη Σαμαρά ήρθε η ωρα, άδραξε τη μέρα. Αν δε το κάνεις εσύ ειμαι σίγουρος ότι εχει ετοιμαστεί το έδαφος να το κάνουν κάποιοι άλλοι. Δεν πάει άλλο με τους εγκληματίες του Πασοκ, δεν τους αντέχουμε να βιάζουν έτσι τη λογική και την πατρίδα. Η επόμενη μέρα είναι κοντά ειτε με τη Νεα Δημοκρατία είτε χωρις αυτή. Η Πατρίδα πάνω από όλα!!!

    • Enzo avatar
      Enzo @ stefanos 14/07/2011 19:36:52

      αυτο που ειπες ξαναπεστο, κατι ακουγεται οτι απο το εξωτερικο θα ανακοινωθει δυνατο πατριωτικο κινημα εντος λιγων ημερων που δεν θα αναγνωριζει καμια υπογραφη απο μνημονια και μεσοπροθεσμα.
      Γιαυτο ή τωρα ή ποτε.
      αρκετα με τις καθυστερησεις.

  4. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 14/07/2011 19:46:07

    Η απελπιστική κατάσταση στην οποία μας έφεραν οι κκ της Κυβέρνησης του Πρωθυπουργού Γεωργίου Ανδρέα Παπανδρέου, δημιουργεί πνευματική σύγχυση στους ΠΑΣΟΚανθρώπους. Αντιπροσωπεύουν ό,τι πιό επικίνδυνο για την Ελλάδα.

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 14/07/2011 20:12:27

    κοθωρνια στα ορνια

    επιλεκτικες μαμακιες στο απειρον. Πρασινη Φλογα παντου.
    ΠΑΣΟΧ, ΠΑγκοσμια ΣΟσιαλιστικη Χρεοκοπια.

    Πεοκληδες,
    Ξεπουληματιες,
    Κουνοδαχτιλακηδες ( εντος συνορων )
    Αδελφατο των Πρασινων Ιπποτων ( εκτος συνορων )

    αυτος ο π... ο μοντερειτορ μας εχει κανει δημιουργικους στα π..στριλικια.

    ΠΠ

  6. vildanden avatar
    vildanden 15/07/2011 00:45:32

    "καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει"

  7. dead by dawn avatar
    dead by dawn 15/07/2011 12:52:37

    Ολα αυτα περι επιλεκτικης χρεοκοπιας και στασης πληρωμων ειναι απλα μπλοφες του ΜΠΑΤΣΟΚ ,για να ερθουν μεθαυριο και να εκβιασουν παλι,φατε και αυτα τα μετρα στην μαπα,η φατε και καμμια υποθηκευση,για να σωθουμε απο χρεοκωπια και σταση πληρωμων.
    Ειναι γκεμπελικες μεθοδοι,του στυλ μεσοπροθεσμο η τανκς.
    Σημερα ηταν να γινει συνεδριο του Πασοκ με Γιωργακη παροντα,στην Θεσσαλονικη,αλλα αναβληθηκε-φοβηθηκαν τις διαδηλωσεις και τα γιουχα απ'εξω,ειναι δειλος ο ΓΑΠ,αντι γιαυτο,θα παει λεει σημερα στην Κω σε συνεδριο για την τουριστικη αναπτυξη.
    Αιωνιος τουριστας στον τοπο του,ισως κανει και κανω στην θαλασσα.
    Ελικοπτερο και μπρος!!!