25/09/2009 11:28
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Με ανταλλαγή αγωγών συνεχίζεται ο πόλεμος Βγενόπουλου - Μπακογιάννη



Σε σημερινή ανακοίνωση της MIG αναφέρονται τα εξής:

Ανακοινώνουμε ότι καταθέσαμε σήμερα αγωγή αποζημιώσεως για ηθική βλάβη λόγω συκοφαντικής δυσφήμισης και προσβολής της προσωπικότητας της εταιρείας μας κατά της κας Ντόρας Μπακογιάννη. Με την εν λόγω αγωγή διεκδικούμε από την κα. Ντόρα Μπακογιάννη 3 εκατομμύρια Ευρώ, ποσό που δεσμευόμαστε να προσφέρουμε στην Αστική Μη Κερδοσκοπική Εταιρεία MARFIN FOUNDATION (ΙΔΡΥΜΑ MARFIN) για ενίσχυση του κοινωφελούς της έργου.

Όλοι εμείς, τα στελέχη και οι εργαζόμενοι της MIG, έχουμε δουλέψει τίμια και σκληρά για πολλά χρόνια για να δημιουργήσουμε τον μεγαλύτερο Ελληνικό επιχειρηματικό Όμιλο και είμαστε πολύ υπερήφανοι γι΄αυτό. Αυτήν την υπερηφάνεια δεν θα επιτρέψουμε να την αμφισβητήσει κανείς, μα κανείς απολύτως, χωρίς να μας ενδιαφέρει το οποιοδήποτε κόστος αντιπαράθεσης.

Αργότερα και η Ντόρα Μπακογιάννη κατέθεσε αγωγή εναντίον της MIG και του Ανδρέα Βγενόπουλου για συκοφαντική δυσφήμηση και προσβολή της προσωπικότητας της. Με την αγωγή ζητείται το πόσο των 3 εκατομμυρίων ευρώ το οποίο θα διατεθεί στο Ίδρυμα Αστέγων του Δήμου Αθηναίων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 25/09/2009 12:19:57

    Όϊ Όϊ μάνα μου... να προσέχουμε τι λέμε για τον κύριο Βγενό

    • ataktos avatar
      ataktos @ archaeopteryx 25/09/2009 14:27:36

      Λες να τα μοιράζουν δια 2…

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 25/09/2009 12:22:15

    Ασκείται καθαρή τρομοκρατία. Μόνο που αντί για 45αρια, χρησιμοποιείται το άφθονο χρήμα, και οι ατέλειωτοι δικηγόροι που υπάρχουν στη διάθεσή τους. Προβλέπω πάντως άσχημο τέλος για τον τύπο.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Strange Attractor 25/09/2009 12:44:03

      όπως στρώσεις θα κοιμηθείς

    • Bone Collector avatar
      Bone Collector @ Strange Attractor 25/09/2009 14:55:18

      Ναι, ας προσέξουμε μην πάθουμε από την τρομοκρατία του Βγενόπουλου, που τα βάζει αδίκως με τους κακόμοιρους και ανυπεράσπιστους κληρονόμους...

      Είμαστε με τα καλά μας; Όποιος υπερασπίζεται τον εαυτό του είναι "τρομοκράτης"; Δεν πιστεύεις στην ανεξάρτητη ελληνική δικαιοσύνη, που δεν παίρνει γραμμή από τους πολιτικούς; Ε, θα εξετάσει τα στοιχεία της Μπακογιάννη και θα μας πει.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/09/2009 12:34:49

    Αχααααα προβλεπω στο κλαρι πολυ κοσμο !!!!

    ΠΠ

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/09/2009 12:37:43

    Ο Αλογοντυλαν που χαθηκε αραγε??? Παρακολουθει τις εξελιξεις??

    ΠΠ

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 25/09/2009 13:59:45

      Κανει κανονικα την προεκλογικη εκστρατεια του ως υποψηφιος στην Α΄Αθηνων.

  5. Under-Uber avatar
    Under-Uber 25/09/2009 12:56:58

    Παρασύρθηκε η συνήθως προσεκτική σιδηρά κυρία του Μητσοτακέϊκου και αντί να αγνοήσει τους έμμεσους υπαινιγμούς του Βγενόπουλου θεώρησε οτι έχει κάποιον μαϊντανό απέναντί της σαν κι αυτούς που ευδοκιμούν στα τηλεπαράθυρα αυτή την εποχή και έδωσε την αντίστοιχη απάντηση νομίζοντας οτι ο άλλος θα περιοριστεί στο καβούκι του. Λάθος! Ηταν η καλύτερη του Βγενόπουλου. Ως νομικός που ειναι μετέφρασε τα λεχθέντα απο την κυρια Ντόρα ως υβριστικά κι ασε να αποφασίσει το αστικό δικαστήριο οπου προσέφυγε γνωρίζοντας οτι δεν υπάρχει βουλευτική ασυλία και ο,τι να του απονεμηθεί απο την δικαιοσύνη, κέρδος θα ειναι γιατί απλά θα έχει καταδικάσει την κυρία Ντόρα. Οι θερινές μεταβάσεις της κυρίας Ντόρας στη Μύκονο με την Aegean και η διαμονή της στο εξοχικό του κ. Θ. Βασιλάκη ειναι γνωστές και δεν αποτελούν παρανομία το μόνο ηθικώς λάθος που μπορεί να της καταλογιστεί ειναι οτι ενέκρινε (προφανώς) την σύναψη το MOU με τους Τούρκους για να "ευνοηθεί" η Aegean. Δεν της έφτανε ο κολητός της ο Χριστοφοράκος για να της σμπαραλιάσει το "προφίλ" ήθε τώρα κι ο Βγενόπουλος και στα γρήγορα η γνώση οτι ΔΕΝ τον υποτιμάς ως αντίπαλο. Μπας και η κυρία Ντόρα νόμισε οτι ο Βγενόπουλος έβαλε τα λεφτουδάκια του στη Ολύμπικ Αιρ για να τα χάσει και να οφεληθεί ο Βασιλάκης;

  6. Κανάνδρα avatar
    Κανάνδρα 25/09/2009 15:45:14

    Πόσο θα το ευχαριστηθώ να χάσει η ντορίτα δεν λέγεται.

  7. TOM avatar
    TOM 26/09/2009 22:40:59

    εγω λεω να δικαστουν και οι δυο για να κερδισουν και οι αστεγοι και το ιδρυμα της μαρφιν , καλο ???????