#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/04/2011 14:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μεϊμαράκης: να διερευνηθεί ο ρόλος Καρατζαφέρη



Πρέπει να διερευνηθεί και η περίοδος Παπαντωνίου και η περίοδος Βενιζέλου και ο ρόλος Καρατζαφέρη, δήλωσε σήμερα στο Real FM ο πρώην υπουργός Άμυνας Βαγγέλης ΜεΪμαράκης, αναφερόμενος στο σκάνδαλο των υποβρυχίων. Δεν γίνεται οι νονοί και τα λαμόγια να κυριαρχούν και οι έντιμοι να μη τους αντιμετωπίζουν, πρίσθεσε ο κ. Μεϊμαράκης αναφερόμενος στην χθεσινή αποκάλυψη από τον ίδιο για τις πιέσεις που του ασκούντο να παραλάβει τα υποβρύχια που έγερναν.

Για τον ρόλο του κ. Καρατζαφέρη είπε: Σε ερώτηση που μου κατέθεσε ο ΛΑΟΣ, όταν ήμουν Υπουργός λέει ότι «όπως λέει η Γερμανική πλευρά τα υποβρύχια εξετάστηκαν στη Μαύρη Θάλασσα κρίθηκαν αξιόπλοα. Πότε θα προχωρήσετε στην παραλαβή;» Αυτό και μόνο δείχνει ότι μεταφέρουν τη γερμανική άποψη την οποία ξέρουν εκ των προτέρων. Βγάλτε τα συμπεράσματα σας.

Δεν μπορεί πρόεδρος κόμματος τόσο μικρού ποσοστού να έχει αυτή τη δυσανάλογη μεταχείριση, να λέει ότι θέλει και μετά να χαζογελάμε. Τελείωσε αυτό, είπε ακόμα ο κ. Μεϊμαράκης και πρόσθεσε: Συμβάλλει στη διερεύνηση της αλήθειας η αποχώρηση του κ. Καρατζαφέρη; Πότε έχει δίκιο ο κ. Καρατζαφέρης, όταν έκανε κριτική στη Ν.Δ., γιατί αποχώρησε ή τώρα που υποκριτικά ό ίδιος αποχωρεί; Το κάνει γιατί έχει υιοθετήσει πλήρως την άποψη των Γερμανών και γιατί όπως ψήφισε το Μνημόνιο ψήφισε και τη σύμβαση παραλαβής. Ο άνθρωπος προσπαθεί να ψαρέψει πολιτικά σε θολά νερά, ανήθικα και χωρίς επιχειρήματα.

Το ΠΑΣΟΚ παράγγειλε, το ΠΑΣΟΚ παρέλαβε

Ούτε παρήγγειλα, ούτε παρέλαβα. Όταν αρνήθηκα να παραλάβω, δημιουργήθηκε μείζον θέμα. Για πρώτη φορά αρνήθηκε μια μικρή χώρα απέναντι στην παντοδύναμη Γερμανία και της τρίβει τα υποβρύχια στα μούτρα. Αν έγινε το θέμα γνωστό, έγινε γιατί αρνηθήκαμε να παραλάβουμε, είπε ο κ. Μεϊμαράκης

Όπως είναι γνωστό, η Νέα Δημοκρατία ήδη από το 1998 ως αξιωματική αντιπολίτευση κατήγγειλε τη σκανδαλώδη προσπάθεια του Άκη Τσοχατζόπουλου, όπως και τη σύμβαση που υπογράφηκε.

Σύμφωνα με τη δικογραφία αλλά και τα στοιχεία της Γερμανικής Δικαιοσύνης και σ’ αυτή την υπόθεση εμφανίζονται οι «γνωστοί-άγνωστοι» λογαριασμοί, εταιρείες και πρόσωπα που- κατά σύμπτωση- πρωταγωνιστούσαν ή συμμετείχαν και στις υποθέσεις TOR και SIEMENS.

Ο Άκης Τσοχατζόπουλος ως Υπουργός Άμυνας και το ΚΥΣΕΑ της εποχής εκείνης –σύμφωνα με τη δικογραφία- δεν προστάτευσαν την μυστικότητα των αποφάσεων πριν καν ληφθούν! Με άλλα λόγια η HDW γνώριζε τις αποφάσεις πριν καν ληφθούν. Αυτό συνιστά παραβίαση μυστικών της Πολιτείας- κατασκοπεία, αδίκημα που τιμωρείται με 20ετή κάθειρξη, αναφέρουν κύκλοι της ΝΔ και τονίζουν:

Το ΠΑΣΟΚ παρήγγειλε, το ΠΑΣΟΚ παρέλαβε αυτά τα υποβρύχια. Αντιλαμβανόμαστε την προσωπική πίκρα του Άκη Τσοχατζόπουλου. Το ΠΑΣΟΚ, το οποίο παρ’ ολίγον να τον εκλέξει πρωθυπουργό το 1996, σήμερα τον παραπέμπει στη Δικαιοσύνη και μάλιστα με αδικήματα που τιμωρούνται με ισόβια κάθειρξη...Όσοι υποκριτικά μιλάνε για «γαλαζο-πράσινο» σκάνδαλο ας μας εξηγήσουν: τα υποβρύχια είχαν ή δεν είχαν τεχνικά προβλήματα; Καλώς ή κακώς δεν τα παρέλαβαν ο Σπήλιος Σπηλιωτόπουλος και ο Βαγγέλης Μεϊμαράκης; Ας μας εξηγήσουν όμως  γιατί επί κυβερνήσεων της ΝΔ κατέθεταν ερωτήσεις στη Βουλή, πιέζοντας για την παραλαβή των υποβρυχίων; Μήπως και σε αυτή την περίπτωση έδρασαν ως ΛΑγΟΣ;

Εξάλλου, ο εκπρόσωπος της ΝΔ Γιάννης Μιχελάκης δήλωσε στην σημερινή ενημέρωση των πολιτικών συντακτών:

Γιατί τόση πρεμούρα από τον κ. Καρατζαφέρη, όχι γενικά για τους εξοπλισμούς, αλλά για τα συγκεκριμένα υποβρύχια;

Γιατί πίεζε;

Πως είναι δυνατόν ο κ. Καρατζαφέρης όταν η ΝΔ ήταν κυβέρνηση να εγκαλούσε τους τότε υπουργούς γιατί δεν παραλάμβαναν τα υποβρύχια – επειδή δηλαδή αρνούνταν να συμπράξουν στο σκάνδαλο-  και τώρα να έρχεται να κατηγορεί για δήθεν εμπλοκή στο σκάνδαλο;

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 29/04/2011 14:45:27

    Αντε, ν'αρχίσουν να μιλάνε, επιτέλους!

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Κώστας Ροδινός 29/04/2011 14:52:02

      Κωστα,
      κανεις δεν μιλαει σε σωστο timing !!!
      δλδ ο Βαγγελης γιατι περιμενε χτες!!!! να μας πει για τον κολοτουμπα?? τοτε τι εκανε????
      Εγω δε φοραω χρωματιστα γυαλια, και οπως εχω πει στηριζω θεσεις!! και οχι προσωπα !
      Δε μπορει να τη λεμε στον Ακη και τον Κουρη που λενε... "' εχω στοιχεια που αμα τα βγαλω θα κλαψει κοσμος !! " και κανεις εισαγγελεας δεν τους καλει.. ενω εκβιαζουν τσαμπουκα ολο το πολιτοκο συστημα !!!

      Οποιος εχει βγαζει οταν τα παραλαβει και τα ελεγξει. Οι μεταχρονολογημενες επιταγες ειναι Ελληνικη εφευρεση !!! το ιδιο και η μεταχρονολογημενοι Πολιτικοι καυγαδες.... ενω ....

      Οι ΠΑΣΟΚΟΙ και οι φιλοι τους τσακωνονται πανω απ τα ματωμενα ιματια μας... ΟΛΑ ειναι ΜΑΥΡΑ και ΠΡΑΣΙΝΑ !!!

      ΠΠ

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/04/2011 14:53:59

        ΠΠ,
        Η Ν.Δ. παλαιόθεν, είχε τέτοια σχέση με το ορθό πολιτικό timing, όσο εγώ με την ...πυρηνική φυσική!
        Δηλαδή καμιά!
        Και το κακό συνεχίζεται...

      • lampros avatar
        lampros @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/04/2011 16:48:59

        Οι μεταχρονολογημενες επιταγες ειναι Ελληνικη εφευρεση !!!

        Για να είμαστε ακριβείς, δεν είναι, παίζουν και εις Παρισίους, Αμερικαίς, κλπ.

        http://en.wikipedia.org/wiki/Post-dated_check

  2. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 29/04/2011 14:48:31

    Ίσως και να μιλάμε για το τέλος Καρατζαφέρη. Δεν ξέρω τι αδικήματα τελέστηκαν, πάντως ο Καρατζαφέρης, δεν μοιάζει σαν ηθικός αυτουργός σε όλα αυτά;

    Και ίσως να είναι η ευκαιρία της ΝΔ να ανακτήσει το ηθικό πλεονέκτημα, που έχασε στην κοινή γνώμη μετά τη σκευωρία του Βατοπαιδίου.

    Η παραπομπή Τσοχατζόπουλου και η πρεμούρα ΓΑΠ να αποδείξει πόσο "καθαρός" είναι ο ίδιος, ίσως αποδειχθεί αυτοκτονική για το ΠΑΣΟΚ, μια που έτσι παραδέχονται καθαρά ότι υπάρχει σκάνδαλο.

    Αχ, μακάρι να τελειώνουμε με όλους αυτούς τους περίεργους τύπους, να τελειώνουμε με το ΠΑΣΟΚ, να ξαναγίνει η χώρα μας κανονική...

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Επώνυμος 29/04/2011 14:54:52

      Ασχολουμαστε σε ΛΑΘΟΣ στιμγη!! με Σωστο ανθρωπο !
      Ασχολουμαστε με το Δεκανικι του ΓΑΠ !!! και η ατζεντα ΑΛΛΑΞΕ για παρτη μας απο εμας !!! Σε λιγο θα ασχοληθουμε με τη Θοδωρα !!!! χαχαχαχα

      Ειδατε κανεναν ΠΑΣΟΚΟ ν ασχολειται με το Δημαρα? τη Σακοραφα?? τον Ακη? τον Τσουκρατο? το Σημιτη?? εχω λιστα τιγκα !!!
      ΠΑΣΟΚ = ΜΟΥΓΚΑ στα δικα τους.... εμεις??

      η Δικαιοσυνη και το φιλοτιμο θα μας φαει !!! χαχαα

      ΠΠ

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 29/04/2011 16:11:27

        Πρώτα πρέπει να ξεκαθαρίσεις το τοπίο στο χώρο σου. Η ΝΔ να καλυφθεί από τα δεξιά της, για να μπορεί μετά απερίσπαστη να ανοιχτεί και σε άλλους χώρους, χωρίς έχει κάποιον να την πυροβολεί από τα μετόπισθεν.

        • σερτης avatar
          σερτης @ Επώνυμος 29/04/2011 19:08:52

          ΑΝ ΑΦΥΠΝΙΣΤΟΥΝ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΟΔΕΞΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΕΣΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΟΝΕΙΔΟΣ -Ο ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑΣ- ΤΟΤΕ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.......
          ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΗΣ ΝΔ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΠΑΤΡΙΩΤΗ. ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΔΕΚΑΝΙΚΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ.....Η ΑΚΟΡΕΣΤΗ ΔΙΨΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΕΞΟΥΣΙΑ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ(ΗΘΙΚΟ ΚΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ) ΘΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΗ ΣΥΓΚΥΒΕΡΝΗΣΗ....ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΨΗΦΙΖΕΙΣ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ

      • Roulis avatar
        Roulis @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/04/2011 00:48:35

        O Kαρατζαφερης σου κοβει 7,5% και η Θοδωρα 1,5%.Το ιδιο ειναι??Ισα-ισα, ηταν ωρα να τελειωνουμε με τον κωλοτουμπα και το αθλιο εξαμβλωμα του...

        • περήφανος δεξιός avatar
          περήφανος δεξιός @ Roulis 30/04/2011 05:39:36

          έτσι ακριβώς..

    • DELTA avatar
      DELTA @ Επώνυμος 30/04/2011 10:24:56

      noname-gr.blogspot.com
      Απόψε στο "La Strada" ...
      Που να 'βλεπε τη σκηνή κι ο Μεϊμαράκης. Θα του έδενε ο χαρακτηρισμός που εκτόξευσε απόψε για τον Καρατζαφέρη.
      Το... ιταλικό εστιατόριο στο Νέο Ψυχικό είναι στέκι και των δύο (του δημοσιογράφου και του προέδρου του ΛΑ.ΟΣ. ) .
      Ο Καρατζαφέρης σπορ ντυμένος, με ξεβαμμένο τζιν και το πουκάμισο απ' έξω, ήταν με μια παρέα 3 φίλων του. Ο Βερύκιος ήταν σε άλλο τραπέζι. Όταν, όμως, τον είδε, πήγε και τον χαιρέτησε θερμά. Έσκυψε, μάλιστα και του φίλησε το χέρι.
      Θα 'χει πάλι να λέει απ' αύριο ο Ευάγγελος.

  3. Nikolaos avatar
    Nikolaos 29/04/2011 14:49:14

    Επιτέλους να αποκαλυφθεί ο ρόλος του ΛΑΟΣ Α.Ε. και το φον κωλοτούμπα ο οποίος μια δεκαετία κράταγε κανάλι, κόμμα, κλπ ένας θεός ξέρει πως...

  4. Orestios avatar
    Orestios 29/04/2011 14:54:32

    Για να δούμε τί έχει να πεί τώρα για τον εαυτό του ο Κύριος Κωλοτούμπας.
    Γιατί για όλους τους άλλους βρίσκει κάτι να πει.
    Απροπό, να μας εξηγήσει και τί εννοούσε το GAP όταν τον χαρακτήριζε εξαιρετικά αξιόπιστο.

  5. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 29/04/2011 15:04:08

    Ο Καρατζαφέρης νόμισε ότι δεν θα τον πάρουμε χαμπάρι "μέσα" στα υποβρύχια.

  6. decodex avatar
    decodex 29/04/2011 17:07:58

    Ελπίζω το τέλος αυτής της πολιτικής "χωματερής" να έρθει όσο πιο σύντομα γίνεται. Οι 'Ελληνες έχουν καταλάβει τι συμβαίνει και ποιοί κινούνται ακόμα σε ένα επίπεδο πολιτικαντισμού και εθνικιστικής παπαρολογίας υποκινούμενοι από εγχώρια ή εξωχώρια συμφέροντα.
    Ο ρόλος του "μεσίτη" του λαικισμού θα τελειώσει.
    Δυστυχώς στο χωράφι τα χόρτα είναι κοντά το ένα στο άλλο. Κάποια ξαναευδοκιμούν μετα την φωτιά και κάποια καταστρέφονται. Κάψτε τα λοιπόν και αφήστε να επιβιώσουν αυτά που μπορούν να αντέξουν.

  7. armagedon avatar
    armagedon 29/04/2011 18:36:50

    Ηρθε η ωρα να δουμε το πολιτικο τελος ενος καιροσκοπου,λαικιστη πολιτικου.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΝΙΓΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ Ο ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑΣ ,Ο ΛΑΓΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ

  8. stefanos avatar
    stefanos 29/04/2011 20:41:26

    Βαγγέλα και Καμμένο πείτε τα όλα. Στηρίξτε το ηθικό πλεονέκτημα της παραταξης που τόσο τρώθηκε δικαίως και αδικως (βλέπε βατοπαίδι). Ρίξτε τον πολιτικό πιθηκο κωλοτούμπα στον καιάδα και τους ομοίους του στην πυρα της λαϊκής ετυμηγορίας. Το νέο Γουδή έρχεται, έλα να παίρνουμε σειρά ένα ένα λαμόγιο.

    • Tassos avatar
      Tassos @ stefanos 30/04/2011 01:12:37

      Ωραίος!

  9. Ικαρος avatar
    Ικαρος 29/04/2011 23:18:05

    Κομματόσκυλα παντού........

  10. μουρίνιο avatar
    μουρίνιο 30/04/2011 01:07:15

    "...τα υποβρύχια δοκιμαστηκαν στη Μαύρη Θάλασσα..."
    Σιγά μη δοκιμάστηκαν και στον Ινδικό Ωκεανό, στη Βόρεια θάλασσα εννοεί ο Βαγγέλας, ο πιο αποτυχημένος Υπουργός Άμυνας τα τελευταία 30 χρόνια. Ο τύπος που άφηνε ανοχύρωτη τη χώρα και δεν παραλάμβανε το κορυφαίο συμβατικό υποβρύχιο του πλανήτη, επειδή δήθεν εξακολουθούσε να γέρνει. Φυσικά τη σύμβαση δεν την κατήγγειλε, αλλά στα λόγια ήταν πρώτος. Και λίγα του είπε ο πρόεδρος.

  11. LEONTOKARDOS avatar
    LEONTOKARDOS 30/04/2011 01:28:08

    Ο πρυτανης της κωλοτουμπας, η υπερβαρη κομανετσι του κατεστημενου,το χαιδεμενο παιδι των μιντια τρεφεται απο την παραπολιτικη ,ειναι ο λαγος της διαπλοκης πρεπει να στηλιτευεται και να καταδικαζεται διαρκως.Συγχαρητηρια στον Μειμαρακη,πρεπει να το συνεχισουν και αλλοι.

  12. Silverakos avatar
    Silverakos 30/04/2011 02:12:30

    Ο κουλοτούμπας λαγός βρίζεται με το άχρηστο κομματόσκυλο. Α ρε Μειμαράκη πολιτικάντη που έτριψες τα υποβρύχια στα μούτρα των γερμανών και από πίσω πλήρωνες κανονικά τις δόσεις της αγοράς και αφού τους ξόφλησες κάνεις και τον μάγκα.

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Silverakos 30/04/2011 10:16:05

      Η ουσία είναι ότι δεν τα παρήγγειλε ούτε τα παρέλαβε σε αντίθεση με το ΠΑΣΟΚ. Ο Καρατζαφέρης αποδεικνύεται ότι είναι ΛΑγΟΣ για μία ακόμη φορά και στο θέμα τον γυρτών υποβρυχίων, και ο Μεϊμαράκης το καταγγέλλει. Όλα αυτά δείχνουν ότι η σχέση του Μεϊμαράκη με το μητσοτακαίικο έχει διαρραγεί γιατί είναι μετανιωμένος ή τουλάχιστον ρεαλιστής. Ο Σαμαράς ενδεχομένως να μην του εμπιστευτεί πολύ υψηλή θέση σε μια αυριανή κυβέρνηση, όμως, τον κράτησε γιατί μπορεί να βοηθήσει. Με κάτι τέτοια θέματα, για παράδειγμα.

      • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
        ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 30/04/2011 10:17:17

        Σε κάτι τέτοια θέματα

  13. Αργοναύτης avatar
    Αργοναύτης 30/04/2011 09:12:43

    Ρε μην τον παίρνετε στα σοβαρά. Τις δηλώσεις τις κάνει από το γραφείο του στο Δαφνί ή στο Δρμοκαΐτιο.

  14. antonis avatar
    antonis 30/04/2011 09:15:21

    "Τη Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2007 και ώρα 12:00, ο Πρόεδρος του ΛΑΟΣ κ. Γιώργος Καρατζαφέρης, θα επισκεφθεί το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας, κατόπιν αιτήματός του, προκειμένου να ενημερωθεί για θέματα του Υπουργείου."..
    http://exomatiakaivlepo.blogspot.com/2011/04/blog-post_30.html

  15. Aggelos avatar
    Aggelos 30/04/2011 12:18:18

    ο Μειμαρακης ειναι ρεαλιστης,,πιστος στο κομμα,,
    μπραβο του που στηριζει ετσι το κομμα και δεν ακολουθησε τον εγωισμο της Ντορας..

    ειναι εκτιμητεος γιαυτο.. και στην αρχη τον εβριζα ως ντοροσκυλο..

  16. Αχιλλέας avatar
    Αχιλλέας 30/04/2011 15:21:51

    Αν κύριοι της ΝΔ αυτό συνιστά Ποινικό Αδίκημα (και έχετε δίκιο) αυτό δηλαδή της Κατασκοπείας τότε αυτό που παραδέχθηκε ότι έκανε ο Χρυσοχοίδης στον Αμερικανό Πρέσβη για την ΕΥΠ τι είναι; Γιατί δεν μιλάτε;

  17. Κώστας avatar
    Κώστας 30/04/2011 15:39:33

    "....δεν μπορεί το περιθώριο, οι νονοί, τα λαμόγια να κυριαρχούν στην πολιτική ζωή, να λέμε ότι είναι σάπια και να μην τους αντιμετωπίζουμε γιατί δήθεν θα ρίξουμε το δικό μας επίπεδο"

    Όλο το ζουμί είναι στην φράση "γιατί δήθεν θα ρίξουμε το δικό μας επίπεδο". Για να το λέει αυτό ο Μειμαράκης σημαίνει πως είχε-έχει(;) παρθεί απόφαση να μην ξεμπροστιάζεται ο ρόλος Καρατζαφέρη, με το σκεπτικό πως ένας φαιδρός πατριδέμπορας δεν μπορεί να αποτελεί στόχο ενός κόμματος εξουσίας. Η στρατηγική αυτή όμως αποδείχθηκε λάθος. Ο λαικισμός Καρατζαφέρη περνάει σε μια χώρα λωτοφάγων όπως η Ελλάδα, όπου μόνο οι εντόνως πολιτικοποιημένοι πολίτες θυμούνται τις καρατζαφέρειες κολοτούμπες και υποψιάζονται τον ύποπτο ρόλο του. Οι υπόλοιποι είναι εύκολα θύματα του λαικισμού και του θράσσους του τηλεπροέδρου, με δεδομένη και την προκλητική προβολή που απολαμβάνει ο εν λόγω "πολιτικός" από τους κ.κ Χατζηνικολάου και Πρετεντέρη. Αρα η ΝΔ οφείλει να πέσει στην αρένα-όπως ορθά έκανε ο Μειμαράκης- και να αντιμετωπίσει με σκληρό τρόπο το λούμπεν αυτό στοιχείο, που ήθελε να παραστήσει και τον παράγοντα της ελληνικής πολιτικής σκηνής, τρομάρα του...

  18. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 30/04/2011 16:05:32

    Ο πρόεδρας Καρατζαφέρης είναι πολιτικά τελειωμένος όπως και η ψυχαδελφή του Ντ. Μπακογιάννη. Ας αρχίσουν όλοι να συνηθίζουν με το γεγονός ότι στην επόμενη βουλή δεν θα μπουν ΛΑγΟΣ και ΔΗΣΥ. Τα ποσοστά του ΛΑγΟΣ θα είναι από 2,5 μέχρι 2,8% και της κόρης του πατέρα της από 1,5 μέχρι 1,9%.

  19. Μαντενίδης Κώστας avatar
    Μαντενίδης Κώστας 30/04/2011 20:38:10

    Οι σκεπτόμενοι Έλληνες απαιτούν :
    Έλεγχο πόθεν έσχες, δημοσιοποίηση στο διαδίκτυο, σε ειδικό site, των περιουσιακών στοιχείων των ιδίων και των συγγενικών προσώπων !, όλων όσοι υπήρξαν-είναι-θα είναι δικαστές, πρωθ-υπουργοί, βουλευτές, μεγαλοστελέχοι δημοσίου, συνδικαλιστές και λοιποί νονοί, μπροστάντζες, λαμόγια και λοιπά αρπακτικά !.
    Ξεκίνημα από το Μηδέν !. Αλλιώς αυτή η ΓιωργοΚωστοΑντωνοΤσιτσιολίνα ελλαδίτσα θα συνεχίσει να παραπαίει !..

  20. O Saligaras avatar
    O Saligaras 01/05/2011 07:02:52

    Ο άνθρωπος αυτός ειναι σαν την σφήκα,
    αν δεν την λυώσεις με το πρώτο χτύπημα
    καλύτερα μην την χτυπήσεις.

    Ειμαι βέβαιος πως ο Βαγγέλας εχει βαρύ χέρι.