#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/04/2010 12:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μετρητής … γελοιότητας της συμπολίτευσης



Τον Πάγκαλο ζήλεψε ο Σαμαράς» μας πληροφορούν σήμερα τα ΝΕΑ σύμφωνα με τα οποία η Ρηγίλλης βαθμολογεί τους Τομεάρχες όπως στον εικονιζόμενο πίνακα.

Φυσικά τέτοια βαθμολόγηση δεν υπάρχει δηλώνουν κατηγορηματικά κορυφαία στελέχη της Ρηγίλλης.

Είναι προφανές ότι στην προσπάθειά τους να ισοφαρίσουν την αναταραχή που προκάλεσε στην κυβέρνηση η δημοσίευση του βαθμολογίου του Πάγκαλου τα ΝΕΑ ανακάλυψαν αντίστοιχο και στην Ρηγίλλης.

Τι έκανε στην πραγματικότητα ο εφευρετικός συντάκτης της ευφάνταστης εφημερίδας; Πήγε στην ενότητα της επίσημης σελίδας της ΝΔ για τους Τομεάρχες, είδε πόσες ανακοινώσεις έκανε ο καθένας και τους έβαλε τον ίδιο βαθμό. Δείτε και μόνοι σας

http://www.nd.gr/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=57&id=394&Itemid=489

 

Εμπορικής Ναυτιλίας  ( 9 θέματα )
Αθλητισμού  ( 13 θέματα )
Πολιτισμού  ( 2 θέματα )
Δικαιοσύνης  ( 3 θέματα )
Υγείας  ( 10 θέματα )
Μεταφορών και Επικοινωνιών  ( 10 θέματα )
Δημοσίων Έργων  ( 15 θέματα )
Αγροτικής Ανάπτυξης  ( 23 θέματα )
Τουριστικής Ανάπτυξης  ( 9 θέματα )
Ενέργειας και Φυσικών Πόρων  ( 11 θέματα )
Περιβαλλοντικής Πολιτικής  ( 10 θέματα )
Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων  ( 9 θέματα )
Οικονομίας  ( 28 θέματα )
Προστασίας του Πολίτη  ( 18 θέματα )
Εσωτερικών και Δημόσιας Διοίκησης  ( 8 θέματα )
Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας  ( 16 θέματα )
Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης  ( 17 θέματα )
Άμυνας  ( 9 θέματα )
Εξωτερικών  ( 9 θέματα )

 Εδώ το δημοσίευμα των ΝΕΩΝ: http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&artid=4568468&ct=1

   ΓΟ εκπρόσωπος της ΝΔ Π. Παναγιωτόπουλος, είπε για τα σχετικά δημοσιεύματα: «Τα δημοσιεύματα αυτά δεν ανταποκρίνονται ούτε κατά μία λέξη στην πραγματικότητα». Πρόσθεσε επίσης ότι είναι «δημοσιογραφικά κατασκευάσματα» και ότι ο κ. Σαμαράς συνεργάζεται με όλα τα στελέχη καλά και εκτιμά την προσπάθειά τους.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. GreenHorses avatar
    GreenHorses 07/04/2010 12:23:29

    Όταν λέω για παπατζήδες...

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ GreenHorses 07/04/2010 12:35:57

      της πράσινης δημοσιογραφίας για να μην παρεξηγηθώ.

  2. Τάκης Περρέας avatar
    Τάκης Περρέας 07/04/2010 12:32:02

    Ε, αφού το είπαν τα "ΑΘΗΝΑΪΚΑ ΝΕΑ κάτι παραπάνω θα ξέρουν!
    Μετά από τέτοια αγαστή συνεργασία που είχαν στην Κατοχή με τους Γερμανούς, όλο και κάτι θα έμαθαν!!!
    ΑΘΗΝΑΪΚΑ ΝΕΑ και ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΒΗΜΑ
    Οι στυλοβάτες της σύγχρονης Ελλάδος!!!

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ Τάκης Περρέας 07/04/2010 12:37:27

      ...βάλε και το συγκρότημα του κύριου Γιώργου.

    • Σπάρτακος avatar
      Σπάρτακος @ Τάκης Περρέας 07/04/2010 13:36:18

      Τάκης Περρέας:Μα πώώώώώςςςςςςςςςςς!!!!!Δεν θυμάσαι την αντίσταση στη χούντα,που έκανε το συγκρότημα;;;;;;;;;Κλείσανε οι εφημερίδες τους στις 22.4.67 και ξανάνοιξαν τον Ιούλιο του '74. Α ρε μακαρίτη Χρίστο ! Εσύ μας έφυγες νωρίς.Δεν λέω,μέγας Μάγιστρος της πολιτικής κουζίνας ήσουνα,αλλά έφτιαχνες εκλεπτυσμένες συνταγές,Cordon bleu.Δυστυχώς οι επίγονοί σου,άλλο από στραπατσάδα ,λαδομπούκι και σκορδοστούμπι,δεν ξέρουν να μαγειρέψουν.Θα μου πείς,Χριστάρα (και θ'άχεις και δίκιο):κατά τους πελάτες,και το μαγέρικο.Προφανώς και ο γυαλός είναι στραβός και στραβά αρμενίζουν και το βλέπω το συγκρότημα,σούμπιτο γιά φούντο !

      • Τάκης Περρέας avatar
        Τάκης Περρέας @ Σπάρτακος 07/04/2010 14:16:07

        ΣΠΑΡΤΑΚΕ σαν παλιός καραβίσιος μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι ο γιαλός είναι ολόισιος!
        Αυτοί πάνε κατά το Locker του Davy Jones !!!

  3. perastikos avatar
    perastikos 07/04/2010 13:01:52

    Έπι της ουσίας είναι κανείς ευχαριστημένος απο την απόδοση των τομεαρχών? Ιδιαίτερα αυτούς της τελευταίας σειράς ισα που θυμάμαι την ύπαρξή τους.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ perastikos 07/04/2010 13:15:50

      Άλλο αυτό, άλλο η πολιτική απάτη των "Νέων".

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ perastikos 07/04/2010 13:37:58

      Έτσι είναι, οι τομεάρχες δεν ξέρω τι κάνουν μπορεί να παίζουν τις κουμπάρες ή να τα ξύνονται, κρίνονται και αυτοί αλλά με τι στοιχεία και πως βαθμολογούνται από κάποιον του συγκροτήματος για να κάνει την ρελάνς με τα παπατζιλίκια του πάγκαλου.

    • paratiritis2000 avatar
      paratiritis2000 @ perastikos 07/04/2010 14:39:23

      ΟΧΙ

      ::θα πεσει πολυ ξυλο::


      (μην παρεξηγηθει κανεις για το "θα πεσει πολυ ξυλο" ειναι πλεον η υπογραφη μου και τη χρησιμοποιω παντου) :P

  4. κάτω απο τον ήλιο της Μπανανίας avatar
    κάτω απο τον ήλιο της Μπανανίας 07/04/2010 15:10:33

    Το παρόν ειναι ζοφερό και το μέλλον τραγικό. Δηλαδή όταν με το καλό πέσει η κυβέρνηση του τζεφρι και των μαθητευόμενων μάγων του, αυτά θα είναι τα στελέχη της ΝΔ που θα σώσουν τη χώρα? Χρόνια πολλά σε όλους και να είμαστε όλοι καλά για να γελάμε με τους τωρινούς και τους μελλοντικούς σωτήρες μας.

  5. Orestios avatar
    Orestios 07/04/2010 17:09:10

    Προσπαθεί μάταια η προπαγάνδα να παρουσιάσει το γνωστό "είμαστε όλοι ίδιοι" αλλά δεν τα καταφέρνει. Το σύστημα ΠΑΣΟΚ πρόκειται να τινάξει τα πέταλα και αναζητά σωσίβιο. Η ΝΔ οφείλει να το βουλιάξει στον πάτο μαζί με τα ζιζάνια που ενδημούν στο κόμμα.

  6. diasapollon avatar
    diasapollon 07/04/2010 19:51:06

    Σχετικά με τπ ΝΕΑ ισχύει η παροιμία τι έχεις Γιάννη τι είχα πάντα.

  7. oxoxo avatar
    oxoxo 07/04/2010 21:46:12

    Αν αναρωτιέστε πως ξέφυγε ο Σκανδαλάκης απ' την εντεταλμένη βαθμολόγηση η απάντηση είναι ότι είναι άφαντος. Ως υφυπέξ Αποδήμου της Νέας Διακυβέρνησης έστελνε σε ομογενειακές εκδηλώσεις καλλίγραμμες συμβούλους του να αναγνώσουν τα μηνύματά του και το αποτέλεσμα είναι γνωστό! Ως Γραμματέας Αποδήμων της Νέας ΝΔ πέρα απ' ότι ήπιε "Άξαξ" κι είναι αόρατος είναι κι άλαλος. Κι επειδή το κομματικό ταμείο δεν ευνοεί τα άσκοπα ταξίδια χάσαμε και τις καλίγραμμες συμβούλους. Οϊμέ στη Διασπορά...