#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/04/2010 17:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μεταξεταστέα η Βουλή στο ... Ιντερνέτ



Περισσότερα εδώ: http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11378&subid=2&pubid=10939119#

ΣΧΟΛΙΑ

  1. manolis avatar
    manolis 03/04/2010 18:58:50

    Τοτε γιατι τους δινουμε τσαμπα υπολογιστες και εξοπλισμο ?

  2. spartaner avatar
    spartaner 03/04/2010 19:00:24

    Είδεσ Φακτορ?
    Και γώ που νόμισα οτι αφού έστειλα ενα ηλεκρονικό γράμμα στο κο Πετσάλνικο τον προεδρο της Βουλής με κάποιες ερωτήσεις για το ταμείο στήριξης δηδ αποπληρωμή δημοσίου χρέους...Δεν μου απάντησε ο άνθφωπος. Ισως το γράμμα μου να χάθηκε σε κάποια ινα μεταξύ της χώρας που ζώ και στην Ελλάδα. Περίεργο στη χώρα που ζώ μπορείς να στείλεις σε οποιονδήποτε πολιτικό ενα ηλεκτρονικό γράμμα και μεσα σε 3 μέρες λαμβάνεις τουλάχιστον ενα μύνημα οτι έλαβαν την επιστολή σου και θα το επεξεργαστούνε.. Αλλα στο Ελλαδιστάν τι να περιμένεις...Αλλα αν παρακολουθείς ΕΡΤ Δορυφορικό να βλέπατε πως καλούσε εμας τους Ελληνες του Εξωτερικού ο πρόεδρος της Βουλής να συμβάλουμε με τον οβολο μας για την αποπληρωμή του δημοσιου χρέους θα έβαζες τα κλάμματα..
    Καλό Πάσχα σε όλους.

    • nancy avatar
      nancy @ spartaner 03/04/2010 21:29:27

      Ασε να πάει να φάει το αρνάκι του και να κατεβάσει 5-6 ποτηράκια και σε ένα τέρμινο θα σου απαντήσει.. Καλή Ανάσταση στους Ε Εξωτερικού.

  3. salmonellas avatar
    salmonellas 03/04/2010 19:28:56

    Αν η ερευνα εξεταζε τη δραστηριοτητα τους στη διαπλοκη, τα νουμερα θα ηταν τελειως διαφορετικα. Συμπερασμα. Το διαδικτυο- με την ανοικτη σ' ολους προσβαση - μαχεται τη διαπλοκη. α τους κανει λοιπον μαθηματα ο Πετσαλνικος για να μην καταληγουν οπως οι Βατοπεδιανοι.

  4. Γ Καισάριος avatar
    Γ Καισάριος 03/04/2010 22:40:16

    Με τα μπινελικια που τους εχω χωσει στο facebook, που να δειξουν τα μουτρα τους; :-)

  5. spartaner avatar
    spartaner 04/04/2010 21:22:52

    Ευχαριστώ για τις ευχές σου nancy
    Να σαι καλα.

    • nancy avatar
      nancy @ spartaner 04/04/2010 22:13:24

      Eπίσης φίλε/η. Εχεις σχέση με Σπάρτη??

  6. spartaner avatar
    spartaner 05/04/2010 13:22:47

    *
    nancy says:
    04/04/2010 at 22:13

    Eπίσης φίλε/η. Εχεις σχέση με Σπάρτη??
    Reply

    βεβαιώτατα... Νομίζεις οτι έτσι απλά λέγομαι spartaner???
    xairetismous

    • nancy avatar
      nancy @ spartaner 05/04/2010 16:51:27

      Χρόνια πολλα απ τον Αη Γιάννη Σπάρτης. Εύχομαι να διαπρέπετε οι Ελληνες εξωτερικού και στην πόλη σου ο καιρός να θυμίζει λίγο Ελλάδα.
      Πολλά χαιρετίσματα.

  7. spartaner avatar
    spartaner 05/04/2010 18:12:58

    ancy says:
    05/04/2010 at 16:51

    Χρόνια πολλα απ τον Αη Γιάννη Σπάρτης. Εύχομαι να διαπρέπετε οι Ελληνες εξωτερικού και στην πόλη σου ο καιρός να θυμίζει λίγο Ελλάδα.
    Πολλά χαιρετίσματα.
    kai apo mena xronia πολλά ...απο τη Νεάπολη... απέναντι απο Κύθηρα..
    χαιρετισμούς...

  8. nancy avatar
    nancy 05/04/2010 18:42:48

    Φανταστικό μέρος, ειδικά τώρα την άνοιξη. Εύχομαι και στους συνομιλητές μας να πάνε να απολαύσουν αυτή τη φύση πρίν μας αγοράσουν οι ξένοι σιγά σιγά. Γειά σου φίλε/η.

  9. spartaner avatar
    spartaner 05/04/2010 22:47:23

    ancy says:
    05/04/2010 at 18:42

    Φανταστικό μέρος, ειδικά τώρα την άνοιξη. Εύχομαι και στους συνομιλητές μας να πάνε να απολαύσουν αυτή τη φύση πρίν μας αγοράσουν οι ξένοι σιγά σιγά. Γειά σου φίλε/η.

    Αγαπητη Νανσυ να σου πω την αλήθεια..??Καλύτερα να μας αγοράσουνε ναι αυτό που λέω ίσως σπαζει ταμπου..Αλλα εχω την εντύπωση οτι ..καλυτερα θα μας είχαν οργανώσει..Για να καταλάβεις τη διαφορά την επόμενη φορά που θα κατέβεις στη Μονεμβάσια πήγαινε στη παλιά και στη Νεα Μονεμβάσια. Κοιταξε το χάλι της νεας Μονεμβάσιας και σύγκρινε το με τη παλιά..Τι νέα την φτειάξαν οι σύγχρονοι Έλληνες την παλιά την έφτειαξαν οι προγονοι μας..Ξέρεις γιατί ειναι έτσι η παλιά???Διότι πολλοί ξένοι αγόρασαν σπίτια εκεί σεβάσθηκαν πιο πολυ τη κληρονομιά μας απ οτι οι ντόπιοι.. Το βλέπω και στα χωριό μου που πάω διακοπές.. Οταν οι Γερμανοί αγοράζουν παλιά σπίτια δεν τους τρώει η ματαιοδοξία να τα γκρεμίσουν για να φτείαξουν καινούργια ...αψυχα κουτιά αλλα τα αναπαλαιώνουν και έχω δεί σπίτια παλιά σχεδόν ερείπεια που αγοράσθηκαν απο τους Ξενους και τα ανέδειξαν και τα έκαναν αγνώριστα.Σου έφερα αυτό το παράδειγμα και συγνωμη για το μέγεθος της ανταπάντησης.
    θέλω να πώ τελικά οτι δεν έχει με εθνικότητα μόνο αν αγαπάς το όμορφο η όχι αλλα και με παιδεία, πολιτισμό και νοοτροπία..
    Να σαι καλα.

    • nancy avatar
      nancy @ spartaner 06/04/2010 11:41:03

      Eχεις απόλυτο δίκιο, ο νεοέλληνας δεν τίμησε την κληρονομιά του στη εικοσαετία 70-80, αλλα νομίζω αγαπητέ Σπαρτιάτη οτι ξεφεύγουμε απο την αντιπαροχή γιατι ταξιδέψαμε και είδαμε και καταλάβαμε. Αν μιλάς για Δυτικοευρωπαίους μέσα και γώ, άν όμως..?? Εγώ (μισή Υδραία) την γλύτωσα κάπως, αλλα περιμένω απ τους συνέλληνες να κρατήσουν την παράδοση που τους χαρακτηρίζει. Γι αυτό εσείς οι Ε Εξ. κρατάτε την παράδοση και την περηφάνεια και την μεταδίδετε και στα παιδιά μας. Γιατι κρατήσατε τις αξίες φίλε.