#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/09/2010 23:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μεταναστεύει ο Νίκος Χατζηνικολάου;



Βγαίνει σήμερα ο Γιώργος Τράγκας στο δελτίο του Alter και είπε ότι “ο Σαμαράς θα μας βγάλει από το μνημόνιο”.

Ποιος είδε τότε τον Νίκο Χατζηνικολάου και δεν τον ...φοβήθηκε. “Ποιος σου είπε ο,τι θα μας βγάλει” του απάντησε ως άλλος ... κυβερνητικός εκπρόσωπος.

“Λόγια του αέρα” είπε για τις θέσεις της ΝΔ και ένας διευθυντής εφημερίδας, η σύζυγος του οποίου διαπρέπει ως ευρωβουλευτής του ΠΑΣΟΚ. Μαθημένος προφανώς κι αυτός από τις μεστές περιεχομένου ομιλίες του Πρωθυπουργού.

Τι άλλο περιείχε το δελτίο; Φυσικά τον άλλο .... κυβερνητικό εκπρόσωπο, τον κ. Πεταλωτή αυτοπροσώπως να τα πει με την ησυχία του χωρίς το άγχος ερωτήσεων από δημοσιογράφους.

Και όπως μας έχει συνηθίσει πλέον ο κ. Χατζηνικολάου τον τελευταίο χρόνο από το δελτίο του παρήλασε και η κ. Μπακογιάννη - αλλά σε αυτό το σημείο καλά έκανε. Κρίμα είναι αφού δεν την θέλει κανένας άλλος.

Είδαμε και χθες τον τρόπο που επιτέθηκε στον Βασίλη Κικίλια. Ήταν τόση η «αντικειμενικότητα» του δελτίου που μπατάριζε το πλάνο από την μεριά του κ. Χατζηνικολάου. Στράβωσε ο λαιμός μας ...

Μιλάμε για ανάκριση τρίτου βαθμού. Για πραγματική οργή από το γεγονός ότι ο Βασίλης Κικίλιας τολμά να είναι ...νέος, απέναντι στο γηραιό κατεστημένο της Εκάλης που εκπροσωπεί πλέον ο κ. Χατζηνικολάου.

Θα τολμούσε άραγε να κάνει τέτοιες ερωτήσεις στη Ντόρα; Στον Καρατζαφέρη μήπως;

Τελικά, ο κ. Χατζηνικολάου φαίνεται πως δεν διδάχθηκε τίποτα από τις προηγούμενες πολιτικές «επενδύσεις» του στον Ευάγγελο Βενιζέλο και την Ντόρα Μπακογιάννη. Το αισθητήριο του στα ντέρμπι και κάθε είδους αγώνες είναι για κλάματα - λπίζουμε να μην παίζει στοίχημα, γιατί θα μείνει «πιο φτωχός κι από ποντικό εκκλησίας», που έλεγε κι ο μεγάλος Ρέημοντ Τσάντλερ.

Αφού με την αργή, πάααααααρα πολύ αργή φωνή του, προμοτάριζε τον Νοέμβριο του 2009 την κόρη του πατέρα της και μάκραινε η μύτη του κάθε που ανέφερε το όνομα του Σαμαρά , στο τέλος έμεινε κι αυτός με τις «δημοσκοπήσεις» στα χέρια.

Αντιλαμβανόμεθα φυσικά ότι οι μεγαλοδημοσιογράφοι είναι ψυχικά με την «Μαύρη Κομπανία» Γιώργου – Ντόρας – Καρατζαφέρη – Τατούλη – ΔΝΤ. Εκλεκτικές συγγένειες.

Όμως έχουμε μια απορία: Όταν θα φύγουνε οι εκπρόσωποι της Τρόικας, θα πάνε κι αυτοί μαζί τους;

Θα μεταναστεύσουν, όπως θέλουν πολλοί νέοι επιστήμονες, παρά το γεγονός ότι ορισμένοι δεν είναι και τόσο νέοι πια και τους πονάει η μέση τους;

Όταν κλατάρει την χώρα το γκουβέρνο με τους 150 νοματαίους (και θα κλατάρει, δυστυχώς, παρ’ ότι στην κυβέρνηση μπήκε η Άννα Νταλάρα κι η Μιλένα), που θα πάνε ;

Τι θα λένε τότε σε εκείνους που ξεσκίζει η παρέα του Μνημονίου; Τι θα λένε στους απλούς ανθρώπους, στους συνταξιούχους που πρέπει να ζήσουν με 500 Ευρώ; Τι θα λένε στους άνεργους οικογενειάρχες με τα απλήρωτα νοίκια και το ερωτηματικό βλέμμα των παιδιών τους; Στους μικροεπιχειρηματίες που έχουν ήδη περάσει το ένα πόδι έξω από το μπαλκόνι;

Αλλά ενώ συμβαίνουν όλα αυτά, οι στυλά τοι και χλιδάτοι άνκορμαν επιτίθενται μονόπαντα και εμπαθώς στους υποψηφίους της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης, βάζουν τους απελπισμένους υποψηφίους της συμπολίτευσης να παρελαύνουν καθημερινά απο τα δελτία τους, τους λένε τι να λένε, τους διορθώνουν, κάνουν ό,τι μπορούν τέλος πάντων για να υπερασπιστούν την Κυβέρνηση του Μνημονίου και τα εξαπτέρυγα της.

Ποιος ξέρει γιατί. Ίσως πράγματι να ετοιμάζουν την βαλίτσα τους, για να φύγουν μαζί με τους εκπροσώπους της Τρόικας, ή να πάνε στην ταράτσα του Μαξίμου και να περιμένουν να φύγουν μαζί με το Γιώργο, τον Καρατζαφέρη και την Ντόρα με το ελικόπτερο, όπως φύγανε οι Αμερικάνοι από το Βιετνάμ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Στέργιος avatar
    Στέργιος 07/09/2010 23:38:13

    Γκιουλέ-γκιουλέ!

    Να μην τον κρατάμε κιόλας...

  2. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 07/09/2010 23:39:48

    Λογια του αερα ειπε ο υποστηρικτης του τεταρτου δρομου προς το σοσιαλισμο,του τεταρτου και μακρυτερου.

  3. Aris. A avatar
    Aris. A 07/09/2010 23:42:48

    Από ότι φαίνεται τα πράγματα πάνε πολύ καλύτερα από ότι και εμείς νομίζουμε για την ΝΔ και τον Σαμαρά.
    Τα γεγονότα που συνηγορούν είναι:

    α) Η άρνηση κορυφαίων υπουργών να εκτεθούν ως υποψήφιοι περιφερειάρχες και η παραμονή τους στην κυβέρνηση παρά τα όσα διέδιδε ο Παπανδρέου ότι θα τους καρατομήσει. Προφανώς εξαγοράζει την σιωπή τους ώστε την επομένη των εκλογών να μην βγούν στα κεραμίδια και να του ασκήσουν κριτική για τα μαύρα αποτελέσματα που περιμένουν.

    β)Οι συνεχόμενες παρουσίες του μπάτλερ της οικογένειας Μητσοτάκη Καρατζαφέρη που στόχο έχουν να πλήξουν τον Σαμαρά.

    γ)Η αδυναμία της Μπακογιάννη να βρεί σοβαρό υποψήφιο ακόμα και στην Κρήτη.
    Οι πάντες φαίνεται να της γυρίζουν την πλάτη διαισθανόμενοι ότι με την φθορά που έχει το Πασόκ πιθανόν να δούμε πολύ σύντομα την ΝΔ κυβέρνηση.

    Προσωπικά πιστεύω ότι οι Μητσοτάκηδες θα παίξουν τα ρέστα τους εναντίον του Σαμαρά στον δρόμο προς τις εκλογές αφού καλά αποτελέσματα σημαίνουν και ενταφιασμό των φιλοδοξιών της κυρίας Μπακογιάννη.

    Στην ΝΔ είναι έτοιμη για τον πόλεμο λάσπης που έρχεται.
    Μήπως είναι καιρό να γίνει ολομέτωπη επίθεση στο τρίο μπελκάντο ώστε να αποκαλυφθεί και στην τελευταία γωνιά της Ελλάδας ο βρώμικος ρόλος τους.

    Θα δούμε κανέναν από τους πρίγκιπες της παράταξης στα κανάλια να υπερασπίζονται τις επιλογές του κόμματος ή θα συνεχίσουν την σιωπή τους και θα τους μαυρίσουμε στις εκλογές.

  4. Tassos avatar
    Tassos 07/09/2010 23:55:23

    Και κάτι άλλο. Χυδαία η Ελλη Στάη σήμερα στο Flash ήθελε σώνει και καλά να πει ο Παναγιωτόπουλος ότι ο ...Καμίνης είναι μια καλή υποψηφιότητα για την Αθήνα!!! Να μην συμφωνεί ο Παναγιωτόπουλος και να εξαγριώνεται η μανδάμ... Εκεί δε που έδωσε ρέστα η φτωχιά ήταν όταν έλεγε ότι ο Ψωμιάδης και ο Κακλαμάνης είναι υποψηφιότητες του ...ΛΑΟΣ γιατί τις υποστήριξε πρώτο το χουντοκόμμα (αυτό το λέω εγώ, όχι η μανδάμ). Βρε να λέει ο Παναγιωτόπουλος "δικά μας στελέχη είναι, βουλευτές μας" τίποτα αυτή. Στο τέλος την πήρε στο ψιλό και ο Παναγιωτόπουλος και την έλεγε "περίεργη αντίληψη του ποιός υποστηρίζει πρώτος και ποιός τελευταίος διαθέτετε" με αποτέλεσμα να την πιάσει υστερία και η φωνή της να γίνει τσιριχτή.

  5. rally monkey avatar
    rally monkey 07/09/2010 23:55:39

    ..λασπη? δεν θα μπουν στον κοπο, με την αντιπολιτευτικη γραμμη που ακολουθησε σχεδον αυτοκαταργηθηκε.
    δεν ηταν καιρος για κοινοβουλευτικο καθωσπρεπισμο και fair play

  6. zonitis avatar
    zonitis 07/09/2010 23:57:31

    Να μας πει μονον που θα παει εκτος Ελλαδος για να τον περιμενουμε εμεις οι μεταναστες. Να του δειξουμε στην αρχη τουλαχιστοντον τροπο ζωης εδω ωστε να μην εχει προβληματα προσαρμογης...

  7. nick avatar
    nick 08/09/2010 00:05:21

    Μια είναι η απορία μου. Ένας καλεσμένος της ΝΔ δε μπορεί έστω μια φορά να τους ξεμπροστιάσει την ώρα των δελτίων, την ώρα που τους επιτίθενται τόσο εξόφθαλμα;
    Μόνο ο Καμμένος τους έχει ξεφτιλίσει κάποιες φορές και γι΄αυτό προφανώς δεν τον καλούνε.

  8. Θάνος avatar
    Θάνος 08/09/2010 00:15:55

    Α μην μου κατηγορείτε τον κο Χατζηνικολάου.

    Και να το αναλύσω.

    Σύμφωνα με δημοσιεύματα έγινε μείωση μισθού στον Πρετεντέρη, δεν έχει σημασία που κατέληξε με το mega αλλά ο παλιός μισθός του ήταν 35.000 ευρώ τον μήνα. Υπολογίζοντας δώρα κλπ. μιλάμε για 500.000 το χρόνο και ο Πρετεντέρης δεν είναι καν ο κεντρικός παρουσιαστής.

    Φανταστείτε τα ποσά του Χατζηνικολάου.
    Είναι πολλά τα λεφτά Άρη όπως έλεγε ο Παπαγιαννόπουλος στον Φούντα στην παλια Ελληνική ταινία.

  9. Θάνος avatar
    Θάνος 08/09/2010 00:19:03

    Και μια ερώτηση κρίσεως.

    Πόσοι απο εμάς που γράφουμε και κριτικάρουμε τα κακώς κείμενα, για 1.000.000 ευρώ δεν θα τα γράφαμε όπως ήθελε ο πελάτης;

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ Θάνος 08/09/2010 00:41:58

      υποθετικες ερωτησεις---υποθετικες απαντησεις!!!
      δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.Ολα τα δαχτυλα δεν ειναι ιδια αν και ανηκουν στο ιδιο χερι!!!!!!!!!!!!

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ Θάνος 08/09/2010 00:55:17

      Για ποιο λόγο 1.000.000 ευρώ πρέπει να είναι σημαντικότερα για έναν δημοσιογράφο ή έναν πολιτικό, που δεν έχει ούτως ή άλλως βιοποριστικό πρόβλημα από το να υπηρετεί με ήθος και αλήθεια το λειτούργημα που ασκεί ;

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ Κάποιος 08/09/2010 01:17:12

        Σωστο.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Κάποιος 08/09/2010 14:15:46

        Money buy power...it's that simple.

    • akatanomastos avatar
      akatanomastos @ Θάνος 08/09/2010 10:29:36

      Εχεις δικιο μονο που οι πελατες ειμαστε εμεις!!!!

  10. Mind.the.gap avatar
    Mind.the.gap 08/09/2010 01:16:32

    Μια παρατήρηση, στην Ελλάδα η αστική τάξη είναι ουσιαστικά η εργατική που της έταξαν λαγούς με πετραχείλια και υποθήκευσαν το υστέρημα τους. Ουσιαστικά πρόκειται για φυσική μετεξέλιξη της, η οποία όμως έχει το ίδιο όραμα και τις ίδιες ανάγκες με την εργατική. Για παράδειγμα, ο φούρναρης (ιδιοκτήτης φούρνου) δεν είναι κάτι περισσότερο απο εργάτης μια και δεν δημιουργεί υπερκέρδος για να καρπώνεται, χρησιμοποιώντας παρωχημένες φράσεις είναι ένας αναβαθμισμένος προλετάριος.
    Οπότε, γι αυτό θα τα βροουν δύσκολα οι Φερόμενοι ως Κυβέρνηση της Ελλάδος...
    και ο νοών νοείτω

    • cornelsen avatar
      cornelsen @ Mind.the.gap 08/09/2010 12:15:56

      "η αστική τάξη είναι ουσιαστικά η εργατική"
      Η αστική τάξη είναι οι βιομήχανοι, οι Τραπεζίτες, οι εφοπλιστές, οι εργολάβοι κ.λπ "φτωχοί" συγγενείς που βγάζουν υπεραξία και όχι "υπερκέρδος" από τούς εργάτες τους.
      Ο φούρναρης -και κάθε αυτοαπασχολούμενος φούρναρης- δεν είναι αστός ούτε εργάτης αλλά τον προορίζουν για εργάτη. Αλήθεια πιστεύεις ότι θα αντιδράσει για να αποφύγει την προλεταριοποίηση;

  11. η Dimi avatar
    η Dimi 08/09/2010 01:31:12

    Από το Βιετνάμ, οι Αμερικανοί έφυγαν με Αμερικανικά αεροπλάνα, επανδρωμένα με Αμερικανούς πιλότους και με χώρα προορισμού τους, την πατρίδα τους, Αμερική.

    Γνώμη μου είναι ότι στην Ελλάδα, Δεν υπάρχει ούτε ένας, κανένας Ελληνας πιλότος που θα δεχόταν πρόθυμα να φυγαδεύσει στο εξωτερικό με Ελληνικής Ιδιοκτησίας αεροπλάνο ή ελικόπτερο τον Προδότη και την κουστωδία του.

    Kαι στην περίπτωση που τυχόν χρησιμοποιηθεί γιά τη φυγάδευση αλλοδαπός πιλότος ή/και αλλοδαπής ιδιοκτησίας εναέριο μέσο, αυτό, θα πρέπει από την Πολεμική Αεροπορία να υποχρεωθεί σε προσγείωση στο Ελληνικό Εδαφος.

    Είναι αδιανόητη η υλοποίηση του εύκολου σεναρίου άτακτης φυγής τους στο εξωτερικό, με τα φράγκα της προδοσίας στη τσέπη, αφήνοντας πίσω τα μισητά κορόϊδα τους Ελληνες, να πληρώσουν τον λογαρισμό των δικών τους κλεμμένων.

    Στην χώρα που γεννήθηκαν η Ισονομία και Ισοπολιτεία, πρέπει επιτέλους να υπάρξει λογοδοσία τους, παραδειγματική τιμωρία τους και δήμευση της κινητής και ακίνητης περιουσίας τους και των μετρητών τους. Γιά ν’αποπληρωθεί, εν μέρει, το τεράστιο Χρέος ΔΝΤ που ΑΥΤΟΙ δημιούργησαν κι εγκλώβησαν αγέννητες γενεές Ελλήνων.

    Μόνο με την δράση της Νέμεσης θα σαρωθεί αυτή η υπέρτατη Υβρις, αυτό το Αγος, που αυτή η φασιστοδυναστεία Παπανδρέου-Τσαντ προκάλεσε και συνεχίζει να προκαλεί επί 122 χρόνια στην Ελλάδα. Βεβαίως, ο πέλεκυς της Δικαιοσύνης, χρειάζεται να είναι βαρύτατος και γιά τους λοιπούς Εθνικούς Ληστές, απ’όποιο κόμμα κι αν αυτοί προέρχονται. Προς γνώση και συμμόρφωση των υπολοίπων.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ η Dimi 08/09/2010 11:54:41

      Dimi ολόψυχα μαζί σου

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ δρόμος 08/09/2010 12:14:41

        Nαι, αγαπητή μου φίλη. Και να έχεις πίστη, ότι έρχεται σύντομα αυτή η νομοτελειακή ημέρα.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ η Dimi 08/09/2010 14:31:19

      Where the f... are they gonna go???

      Όπου κι αν πατήσουν υπάρχουν Έλληνες...η οργή που σιγοβράζει στον πληθυσμό είναι τέτοια που θα ξεθυμάνει μόνο με δίκες, δήμευση πειρουσιών ΚΑΙ Δ-Ι-Α-Π-Ο-Μ-Π-Ε-Υ-Σ-Η!!!!!

      Τα παραπάνω τα χουμε ξεχάσει όλοι οι Έλληνες...δεν θα πρεπε αλλά τα ξεχάσαμε...θα μας τα θυμήσει το γονίδιο και το ΔΙΚΑΙΟ που ποτέ δεν ξεχνά και αφυπνίζει συνειδήσεις.
      Η προπαγάνδα του "όλοι φταίμε" αυτό θέλει να πετύχει...να δημιουργήσει τόσο βαριά ενοχή στον πολίτη που όταν ξυπνήσει η συνείδηση να την καταπνίξει θεωρώντας εαυτόν υπεύθυνο καθ'ολοκληρίαν.
      Η συνείδηση όμως του κοσμάκη -όσες μλκς κι αν έκανε- θα ξυπνήσει και το ΔΙΚΑΙΟ θα ζητήσει αποκατάσταση ΕΙΤΕ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΙΤΕ ΟΧΙ...οι "αρχές" δεν υπηρετούν ΑΛΛΑ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝΤΑΙ από ανθρώπους που έχουν γραμμένο στο DNA τους "σωστό" και "λάθος".

      Κανένας Έλληνας δεν θα κιοτέψει ούτε θα βοηθήσει τον προδότη όταν ξέρει ότι το αίμα του τον βλέπει...όταν έχει μεγαλώσει σε ΓΕΙΤΟΝΙΑ με ένθεους ανθρώπους όπου η σημαία και τα λάβαρα σημαίνουν ΠΑΤΡΙΔΑ και όχι "κατάκτηση".

      Σαν χάρτινοι πύργοι θα ΄πέσουν όλα τα απολειφάδια και τα τομάρια της κοινωνίας που πούλησαν σκουπίδια στον κόσμο και βίασαν συνειδήσεις και ψυχές...σαν φτερό στον άνεμο θα τρέμουν οι κάθε λογής απάτριδες υπηρέτες του Μαμωνά όταν το ΔΙΚΑΙΟ αποφασίσει να ξυπνήσει τον μλκ τον Έλληνα.

      Ναι...εμείς κοιμόμαστε...το ΔΙΚΑΙΟ και το ΟΡΘΟ θα μας ξυπνήσουν βίαια και τότε δεν θα χουμε άλλη επιλογή.

  12. stroumfaki avatar
    stroumfaki 08/09/2010 01:39:33

    Όπως και στο προηγούμενο κανάλι έτσι και σε αυτό υπάρχει το κουμπί στο τηλεχειριστήριο. Απλά αλλάξτε το, μην πω βγάλτε το απ' την μνήμη της τηλεόρασης. Εκεί θα δείτε πως θα αλλάξουν οι κωλοτούμπες όλοι...... Εγώ πραγματικά δεν τους έχω ξαναδεί, και πραγματικά θέλω να δώ τι θα βλέπω στο τέλος. Μάλλον τίποτα.... και ίσως καλύτερα.

  13. Vax avatar
    Vax 08/09/2010 02:12:45

    Αγνοήστε όλα τα φερέφωνα της τηλεοπτικής και γενικότερα μιντιακής προπαγάνδας! Αφήστε τους να μιλάνε μόνοι τους προς προσωπική τους ηδονιστική ευχαρίστηση! Αυτή είναι η καλύτερη απάντηση όλων των ανεξάρτητων πολιτών αυτής της χώρας.

  14. Παρτο αλλιως... avatar
    Παρτο αλλιως... 08/09/2010 02:38:40

    @Vax,

    βρε εμεις τους αγνοουμε αλλα παμε μετα στην επαρχια στα χωρια μας και τους "δικους μας" δεν τους ξερει απολυτως κανενας.........

  15. Σολιαληστής avatar
    Σολιαληστής 08/09/2010 10:12:00

    Το παράθυρο του χέρι χέρι. Πόσες φορές τον έχει καλέσει έχουμε χάσει τον υπολογισμό.

  16. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 08/09/2010 10:43:53

    Πολύ ενδιαφέρουσα ανάλυση, φίλε του λαού. Τώρα είναι όμως αργά για δάκρυα για όλους αυτούς που θεωρούσαν το Μνημόνιο "δυστυχώς αναπόφευκτο". Οι αντιδράσεις τους μου θύμισαν το πώς κλείνει το γνωστό σατανιστικό τραγούδι Hotel California, την τελευταία του στροφή:

    Last thing I remember, I was running for the door
    I had to find the passage back to the place I was before
    Relax said the nightman, we are programmed to receive
    You can check out anytime you like but you can never leave.

    Οι συμφωνίες με το διάβολο δηλαδή είναι καταστροφικές.

    Αλλιώς, επί το ελληνικότερον: Μετά την απομάκρυνση εκ του ταμείου, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται.

  17. παπαδοπαιδι avatar
    παπαδοπαιδι 08/09/2010 10:56:19

    ο χ'νικολαου ειναι κυβερνητικος εκπροσωπος και ο τραγκας που λεει οτι ο σαμαρας θα μας βγαλει απο το ΔΝΤ δεν ειναι εκπροσωπος της ΝΔ ....ωραια αντικειμενικη αναλυση

    • Factorx avatar
      Factorx @ παπαδοπαιδι 08/09/2010 11:07:54

      καλά, τα παπαδοπαίδια έγιναν κεντροαριστερά τώρα; Ακολουθουν τον Μακαριώτατο;

      • παπαδοπαιδι avatar
        παπαδοπαιδι @ Factorx 08/09/2010 11:12:48

        απο το σχολιό μου συμπεράνεις οτι ειμαι κεντροαριστερός? να φαντασταστω οτι οποιος κανει κριτικη στους νεοδημοκρατες ειναι πασοκ

  18. Factorx avatar
    Factorx 08/09/2010 11:07:11

    Χατζηνικολάου σήμερα στο ραδιόφωνό του:

    Έχουμε νέα δεξιά, επαναστατική δεξιά η οποία δεν συμπράττει. Είναι το ΚΚΕ της δεξιάς. Θα ήθελα κάποια στιγμή διευκρινήσεις από αυτούς που σηκώνουν σημαία κατά του μνημονίου.
    Αυτοί που δεν συμπράττουν, με ποιο τρόπο θα αντιμετωπίσουν το πρόβλημα, με ποιο τρόπο θα βρεθούν τα χρήματα;
    Το σίγουρο είναι ότι αν δεν υπάρξει αύξηση της πίτας, ο λογαριασμός δεν βγαίνει.

    • παπαδοπαιδι avatar
      παπαδοπαιδι @ Factorx 08/09/2010 11:14:15

      χα χα .αυτη ειναι η μοιρα της ΝΔ.αφου προσπαθησε να γινει μπλε πασοκ..τωρα εγινα μπλε ΚΚΕ

    • Θραξ Αναρμόδιος avatar
      Θραξ Αναρμόδιος @ Factorx 08/09/2010 12:00:53

      @Factorx

      Λένε τέτοια στις τηλεοράσεις;

      Καλά που δεν βλέπω δηλαδή. Θα την έσπαγα.

      Θραξ Αναρμόδιος

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Θραξ Αναρμόδιος 08/09/2010 12:09:39

        Πάτα και μια σφραγίδα!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Θραξ Αναρμόδιος 08/09/2010 14:37:06

        Θράκα φαντάζεσαι αυτόν τον Ευκαιριακό να μιλάει έτσι μπροστά σε πολίτες;;;
        Φαντάζεσαι κανέναν από αυτούς τους γελοίους τύπους να μιλάει με τέτοια αναίδεια ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΠΟΛΙΤΕΣ;;;
        Φαντάζεσαι να ρθει μπροστά σε ανθρώπου που υποφέρουν από οικονομική ανέχεια να πουλήσει υφάκι και νταηλίκι;;;

        Φίλε δεν θα προλαβαίνει να μετράει φάπες...θα μαζέψει και για το χειμώνα να ζεσταίνεται δίπλα στην Πόρσε που έχει στο σαλόνι του ο Ευκαιριακός.

        ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ όλοι τους...με πλάτες των αφεντικών που ΑΝΕΥ ΑΔΕΙΑΣ λειτουργούν εις βάρος του πολίτη και πουλάνε ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ για να γεμίζουν τα στομάχια τους.

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Θραξ Αναρμόδιος 08/09/2010 15:47:42

        @αλλενάκι

        Τι συμβαίνει με τις σφραγίδες;

        Θραξ Αναρμόδιος

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Θραξ Αναρμόδιος 08/09/2010 15:49:36

        @tsilivithras

        Αν καταλάβαιναν αυτοί οι άνθρωποι σε τι γίνονται συνένοχοι, μόνο και μόνο για να συνεχίσουν να εισπράτουν τον υψηλό μισθό τους;

        Λειτουργοί κι αυτοί. Της ενημέρωσης.

        Για λειτουργία είμαστε τελικά. Κι ένα ευχέλαιο να φύγει το κακό.

        Θραξ Αναρμόδιος

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Θραξ Αναρμόδιος 08/09/2010 16:04:07

        Θράκα έτσι έρχεται ο Μαμωνάς και σου ψιθυρίζει στο αυτί για να σε κοιμίσει...να νανουρίσει την συνείδησή σου...δεν έρχεται ποτέ να σε ρωτήσει ευθέως "τιπροτιμάς;;αυτό ή εκείνο;;" γιατί θα αντιδράσεις.
        Έρχεται γλυκά γλυκά και φέρνει δώρα και χαιδεύει το "εγώ" σου...ενώ η συνείδηση έρχεται όταν κοιμάσαι και σε ξυπνάει άγρια και δεν σε ρωτάει...απλά σε θέτει προ των ευθυνών σου κι όποιος κιοτέψει διαπομπεύεται γιατί η συνείδηση φέρνει έλεγχο!!!

        Αυτοί όλοι θεωρούν εαυτούς καλύτερους από εμάς γι'αυτό ταίσαν την συνείδησή τους το παραμύθι ότι ΔΙΚΑΙΩΣ αμοίβονται κατά αυτόν τον τρόπο.
        Αυτοί δεν δίνουν ούτε από το περίσσευμά τους παρά μόνο στα γκαρσόνια της Μυκόνου για να κάνουν μόστρα.
        Παίζουν τέννις γιατί αυτό είναι το καθωσπρέπει της κλάσης τους.
        Υπηρετούν αφεντάδες και χαίρονται να γλύφουν όπως τα σκυλιά αναζητούν το χάδι τους αφεντικού τους.

        Τα πρώτα βαρίδια που θα φύγουν αυτοί θα είναι.
        Και άντε μετά να ζήσεις δίπλα στον υπαλληλάκο της σειράς όταν θα χεις συνηθίσει να παρκάρεις μέσα στο σαλόνι σου (αν έχεις το θεό σου δλδ!!!!)...

        Θέλω να τους δω μόνους και χωρίς φίλους φίλε θράκα.
        Θέλω να τους δω ζητιάνους και πένητες και να τους φτύνει ο κόσμος και να προσπαθούν να εξηγήσουν στα παιδιά τους τι κακό έκαναν στο λαό τόσα χρόνια για χάρη του Μαμωνά.

        Παρκάρουν στο σαλόνι τους όταν άλλοι χάνουν τα σπίτια τους για ένα κωλοδάνειο ρε φίλε ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΘΕΟ ΣΟΥ ΔΛΔ...

        και θα μείνει αυτό το πράγμα ατιμώρητο;;;

      • Θραξ Αναρμόδιος avatar
        Θραξ Αναρμόδιος @ Θραξ Αναρμόδιος 08/09/2010 16:08:21

        @tsilivithras

        "Παρκάρουν στο σαλόνι τους..."

        Το διάβασα και γω παλιά αυτό. Αν είναι αλήθεια τότε πράγματι είναι ο ορισμός της ματαιδοξίας και της κενότητας θα έλεγα.

        Αλλά τέτοια τσουβάλια είναι τρύπια. Και δεν γεμίζουν όσα 4x4 κιαν έχεις. Παρκαρισμένα και εν κινήσει.

        Θραξ Αναρμόδιος

  19. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 08/09/2010 13:41:09

    Η αληθεια ειναι πλεον ολοφανερη. Η κυβερνηση δε εχει καμμια εξουσια. Τ α εχει φορτωσει στην πλατη του ΔΝΤ και στα πηλινα ποδια των ΜΜΕ. και τα λεω πηλινα γιατι αυτα θα καταρευσουν πρωτα κατο απο το βαρος των οικονομικων μετρων που ετοιμαζεται να λαβει η κυβερνηση.
    Πρεπει στην ΔΕΘ ολοι να κρατουν μονον την ελληνικη σημαια και οχι κομματικα συμβολα. Πρεπει να καταλαβουν ολοι οτι απενεντι τους εχουν ολο τον ελληνικο λαο και οχι τα κομματα. Ειναι δε αναγκαιο η πολιτικη και πνευματικη ηγεσια με σαφηνεια να εχει ετοιμο σχεδιο για την επομενη μερα, για την ημερα που επιτελους θα αρχισει η επαναδιαπραγματευση για την εξοδο της χωρας απο την κηδεμονια του συγρονου κατακτητη που λεγεται ΔΝΤ. Η αντισταση πρεπει να ειναι καθολικη. Αρκετα με τα λογια. Εφτασε η ωρα των εργων.

  20. PELIAS avatar
    PELIAS 08/09/2010 13:57:34

    Πάρτε το χαμπάρι φίλοι συμφορουμίτες και συνέλληνες,

    μας έχουν στο στόχαστρο ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ. Ως εκ τούτου - και φαντάζομαι ότι, συμφωνείτε πλέον όλοι μαζί - είτε με το καλό είτε με το άγριο θα ματώσουμε ακόμα μιά φορά για να ξαναφτιάξουμε κράτος. Και όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα.

    Σήμερα η πρώτη ευκαιρία είναι τα εγκαίνια της ΔΕΘ. Και λίγο μετά ο Κλλικράτης.

    Πόσο χρειάζεται ένας θίασος καμποτίνων να κατέβει απο την σκηνή;

    Εύχομαι να μήν με θυμηθείτε κατόπιν εορτής....

    ΠΕΛΙΑΣ

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ PELIAS 08/09/2010 14:27:42

      Η αντισταση πρεπει να ειναι καθολικη. Αρκετα με τα λογια. Εφτασε η ωρα των εργων.