08/09/2008 22:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μεταβίβασε το ποσοστό της η Μάρα Ζαχαρέα

Η Μάρα Ζαχαρέα μεταβίβασε σήμερα το ποσοστό που κατείχε στην εταιρία PLATFORM8. Οι μετοχές περιήλθαν στην κατοχή του Γιώργου Χουλιάρα (στενού φίλου της ιδίας και του συζύγου της), κάτι που σημαίνει και την παύση της δραστηριοποίησης της δημοσιογράφου στην εταιρία που εκδίδει την free press αθλητική εφημερίδα, Ole

Ερώτημα : Αφού ήταν βέβαιο ότι θα ξεσπούσε ο σάλος που ξέσπασε, γιατί η κα Ζαχαρέα – Ρουσοπούλου προχώρησε σε αυτήν την άστοχη από κάθε άποψη ενέργεια (να βγάλει δηλαδή την εφημερίδα) με αποτέλεσμα να εκθέσει εαυτόν και …υπουργόν;

Τόση ανασφάλεια βρε παιδί μου μπροστά στα μελλούμενα;

Ζήτω το κόμμα, Ole

Σημείωση: Για όσους δεν το γνωρίζουν, ο κ. Χουλιάρας ήταν κι αυτός στέλεχος της ΚΝΕ. Ήταν μάλιστα τόσο καλός που το έστειλαν να σπουδάσει με κομματική υποτροφία στο Πανεπιστήμιο Λομονόσωφ (MGU). Ζήτω το κόμμα, Ole

ΣΧΟΛΙΑ

  1. spikol avatar
    spikol 08/09/2008 23:12:30

    Υπάρχουν και δημοσιογράφοι που αναγνωρίζουν τα λάθη τους??? Κανενας αλλος??? απο εασς εννοώ.

  2. pl avatar
    pl 08/09/2008 23:18:11

    Εμενα τιποτα δεν με κανει να πιστευω οτι έφυγε. Μπορει να τα βρουν στα λογια και να παιρνει ελευθερα κρατικη διαφημιση η εφημεριδα.

  3. velvet avatar
    velvet 08/09/2008 23:35:04

    Εφυγε;;;; χα χα! τώρα είναι που θα πέσει το χοντρό παραδάκι στο "φίλο". Η προμήθεια από τις κρατικές διαφημίσεις είναι 20% στον 'εγκρίνοντα". Για ρωτήστε κάτω στον ΟΠΑΠ, αυτοί ξέρουν τη ταρίφα της αγοράς.

  4. Aline avatar
    Aline 08/09/2008 23:49:10

    Δηλαδη θες να πεις οτι μεσω αυτου του κομματος μας κυβερναει εμμεσα το ΚΚΕ;
    Ετσι εξηγειται η στενη συνεργασια ΚΚΕ και ΝΔ σε πολλα διαμερισματα της χωρας.
    Δεν απομενει παρα η μεταγραφη της παθιασμενης Τσιγαροπνιχτρας στο γυαλι απο το κοκκινο στο μπλε στρατοπεδο.
    Ειδατε τα ΚοκκινοΜπλε ανθρωπακια ποσο στη μουρη
    τους μοιαζουν με διογκωμενα απο του μελιου το γλυψιμο χειλη;

  5. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 08/09/2008 23:54:53

    ΑΣΧΕΤΟ αλλά νομίζω ότι είναι η είδηση της τελευταίας δεκαετίας:

    ...κρατικοποίησαν ουσιαστικά τις μεγαλύτερες εταιρείες με στεγαστικά δάνεια σε μεγάλη εκκρεμότητα, τις Fannie Mae και Freddie Mac. Τις μεγαλύτερες του είδους τους. Καλά έκαναν, αν συνεχίσουν τις κρατικοποιήσεις μπορεί να γλιτώσουν την πλήρη κατάρρευση....


    ....αφιερωμένο σε όλους τους νεοφιλελεύθερους μάγους (κ Καθηγητάαααααα), που παραβλέπουν σε μία ελεύθερη αγορά, τον ρυθμιστικό ρόλο του κράτους.

  6. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 09/09/2008 00:04:40

    5 O Iθαγενης

    Εχεις απολυτα δικιο!Σωστη επισημανση μεγαλης σημασιας. Φαινεται επισης οτι προκειμενου να εχουν κοινωνικη ειρηνη οι ΗΠΑ συμμαχουν και με τον διαλο (κρατικη παρεμβαση).

    Ειναι μετρο που θα συζητηθει πολυ...

  7. Kraepelin avatar
    Kraepelin 09/09/2008 00:06:37

    Κουταμάρες. Οι δύο FM ήταν ημικρατικές από την εποχή του New Deal. Τώρα που φαλήρισαν, τις κρατικοποιούν με την έννοια ότι το κράτος αναλαμβάνει εξ ολοκλήρου το χρέος τους. Δηλαδή τα κέρδη στους μεγαλόσχημους, οι ζημιές στους φορολογούμενους. Βάζω στοίχημα ότι ο Αλογοσκούφης ζηλεύει.

  8. Aline avatar
    Aline 09/09/2008 00:22:59

    Στηνουν εφημεριδες και μαγαζακια οπως μαναβικα, ψωμαδικα και ο,τι ο νους σοφιζεται για απορροφηση Ευρωπαικων πακετων προς καταπολεμηση της ανεργιας.
    Με τετοια υλικα χτιστηκαν προσφατα τα 4στερα Χοτελ απο 75% αγνο Βρυξελιωτικο Ευρω και με ιδιωκτητες τους γαλαζοπληκτους φιλους της σημερινης πολυταλαντης κυβερνησης.

  9. Aline avatar
    Aline 09/09/2008 00:23:40

    ιδιοκτητες, σορυ μπατ....

  10. Nick avatar
    Nick 09/09/2008 00:24:51

    Ιθαγενή, χειρότερα τα κάνανε γιατί πολύ απλά καθυστερούν την επερχόμενη κατάρρευση.

    Αυτό το έκαναν έτσι ώστε οι τιμές κατοικιών να παραμείνουν τεχνητά ψηλά και να συνεχίζουν να ρίχνουν στην αγορά το πολύτιμο οξυγόνο που λέγεται "πίστωση".

    Μη ξεχνάμε ότι είναι και άλλα δάνεια κυμαινόμενου επιτοκίου που θα κάνουν "reset" εντός του έτους.

    10 τρισ. δολάρια δάνεια πλήρώνουν τα κορόϊδα οι φορολογούμενοι.

    Μην εκπλαγείτε αν ακούσετε για επιβολή στρατιωτικού νόμου.

  11. Nick avatar
    Nick 09/09/2008 00:27:01

    Κια συγγνώμη για το άσχετο του θέματος, αλλά θεωρώ την οικονομική κατάρρευση πιο σημαντική από τα (κ)ole.

  12. mareli avatar
    mareli 09/09/2008 00:27:56

    Φαίνεται ότι γνωρίζετε πολλά για την ΚΝΕ, όπως τις προάλλες που προτέπατε τον Ευθυμίου να κάνει τον καρατέκα, όπως έκανε "εκείνα" τα χρόνια. Εκείνοι είναι με την εξουσία τώρα πια... συνυπεύθυνοι για το Ελληνικό σοσιαλ-κρατικό μόρφωμα που βιώνουμε. Εσείς με ποιά εξουσία είσαστε;

    factorx: Με καμία

  13. Aline avatar
    Aline 09/09/2008 00:29:14

    Νικ, ευτυχως που ειμαστε στην ΕΕ και ο κινδυνος επιβολης ενος στρατιωτικου νομου θεωρειται παρελθον.

  14. Τηλέμαχος avatar
    Τηλέμαχος 09/09/2008 00:35:59

    "Εμενα τιποτα δεν με κανει να πιστευω οτι έφυγε. Μπορει να τα βρουν στα λογια και να παιρνει ελευθερα κρατικη διαφημιση η εφημεριδα."

    Αυτό για να γίνει δεν είναι απαραίτητο να είχανε μετοχές πριν από τον νυν μέτοχο. Θα μπορούσε να έχει απλά έναν φίλο ο Υπουργός και να γίνει αυτό που λες.

  15. aionios avatar
    aionios 09/09/2008 01:47:59

    @spikol
    Ποιος το πληρώνει αυτό το λάθος φερέφωνο του Ρουσσόπουλου?
    H ΝΔ διασύρθηκε και η Μάρα έβγαλε λεφτά.
    Αυτή είναι η ουσία από την ανάμιξη του Ρουσσόπουλου με τη ΝΔ.

  16. Kraepelin avatar
    Kraepelin 09/09/2008 01:54:21

    "γιατί η κα Ζαχαρέα – Ρουσοπούλου προχώρησε σε αυτήν την άστοχη από κάθε άποψη ενέργεια"; Πρώτον όταν αισθάνεσαι πανίσχυρος, νιώθεις άτρωτος και κάνεις βλακείες. Δεύτερον σιγά μην έγινε μεταβίβαση. Από μούφες γεμάτος ο τόπος. Τρίτον ποτέ μην υποεκτιμάς την ακόρεστη ΛΥΣΣΑ των γόνων αριστερών οικογενειών για λεφτά. ΛΕΦΤΑ!

  17. Factorx avatar
    Factorx 09/09/2008 02:22:45

    11 Aline. Γιατί sorry;

  18. Helmut avatar
    Helmut 09/09/2008 10:32:28

    Η Ελλάδα έχει πήξει από free press. Ελάχιστες είναι βιώσιμες οικονομικά.

    Πολλές δε έχουν κλείσει (π.χ. η blow του Κύρτσου) ή έχουν αρκετά προβλήματα, ακόμα και εδραιωμένες του χώρου όπως η Metro.

    Και σε εποχές ισχνών αγελάδων όπως η σημερινή, οι μεγάλοι διαφημιζόμενοι έχουν ήδη αρχίσει να μειώνουν δραστικά τα διαφημιστικά budget τους...

    Η ευκολότερη λοιπόν λύση σε δύσκολους καιρούς, για να εξασφαλιστεί η οικονομική βιωσιμότητα (ή "κερδοφορία") είναι βέβαια η... κρατική διαφήμιση. Ειδικά για νεόκοπα μέσα σε μία κορεσμένη αγορά.

    Αντιλαβού; ΟΛΕ!!!!!!