12/11/2009 23:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μετέτρεψε τον Δήμο σε πολιτικό γραφείο της Ντόρας



Σε εκλογικό κέντρο της Ντόρας Μπακογιάννη μετετράπη το Δημαρχείο της Αθήνας. Ο δήμαρχος, Νικήτας Κακλαμάνης, και τα στελέχη της δημοτικής παράταξής του εργάζονται για την εσωκομματική εκλογική καμπάνια της θυγατέρας του Κώστα Μητσοτάκη.

Όπως αποδεικνύει και το ντοκουμέντο που έχει στη διάθεσή της η ηλεκτρονική εφημερίδα zougla.gr, ο Δήμος της Αθήνας εξυπηρετεί τη συλλογή ονομάτων και διευθύνσεων φίλων της Ντόρας, ώστε να οργανωθεί η μετάβαση των «φίλων – ψηφοφόρων» στις εσωκομματικές εκλογές της 29ης Νοεμβρίου.

Στο ντοκουμέντο διακρίνεται στο επάνω άκρο της σελίδας ένας αριθμός FAX. Αυτός ο αριθμός 210- 3311 382 αντιστοιχεί στο τηλέφωνο του γραφείου του αντιδημάρχου Πολεοδομίας, Νίκου Αβραμίδη.

Στο εισαγωγικό σημείωμα μπορεί κανείς να πληροφορηθεί πώς θα επικοινωνήσει με τον εκλογικό μηχανισμό της Ντόρας Μπακογιάννη.



Ο Νικήτας Κακλαμάνης, εξαρχής, τοποθετήθηκε υπέρ της υποψηφιότητας της πρώην υπουργού Εξωτερικών. Είναι αυτός που σε καθημερινή βάση συμμετέχει στην καμπάνια, εμφανιζόμενος στα τηλεοπτικά κανάλια, για να στηρίξει τις απόψεις της Ντόρας Μπακογιάννη.

Είναι προφανές πως η ενέργεια του δημάρχου Αθηναίων εκθέτει ανεπανόρθωτα και το θεσμό αλλά και τον ίδιο, ενώ είναι φυσικό να προκαλεί και εσωκομματικά προβλήματα, ιδιαίτερα όταν κυκλοφορεί, και μάλιστα με έλλειμμα διακριτικότητας, από το περιβάλλον της Ντόρας Μπακογιάννη η πεποίθηση πως σε περίπτωση ήττας της, η Νέα Δημοκρατία οδηγείται σε διάσπαση.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 12/11/2009 23:57:48

    Αυτός ούτως ή άλλως εκτίθεται από τα κατά καιρούς σακάκια που φοράει. (Μ`αρέσει που είχε προσχωρήσει και στη ΠΟΛΑΝ τότε...)

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 13/11/2009 00:14:54

    Πλησιαζουν οι δημοτικες εκλογες. Η απαντηση στην Νικητα θα ερθει απο την καλπη και θα ειναι σκληρη..

  3. loretta avatar
    loretta 13/11/2009 00:19:13

    Στο χωριο μου λενε μια δυο τρεις και ο χατζηπετρης!!

    • loretta avatar
      loretta @ loretta 13/11/2009 00:21:25

      και συμπληρωνω μας μιλαει η θεοδωρα για τα βρωμικα κεντρα που την πολεμουν..καλα μανταμ θα μας χαζεψετε? ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΒΓΑΖΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ!!

      κοιτα να δεις πως περισσεύει το θρασσος σε μερικους γονους ρε παιδι μου!!!

    • Υ. avatar
      Υ. @ loretta 13/11/2009 14:29:23

      Γειά σου συντρόφισσα Λορέττα.
      Πως φαίνεται ότι ξέρεις τάβλι. Ο Σαμαράς, τρία διπλά τη ψηλή, και θα τελειώσει στα έξι, αντί πέντε!

  4. fatfat avatar
    fatfat 13/11/2009 05:13:47

    @ loretta...εγώ δεν έχω μάθει να μασάω τα λόγια μου και να κρύβομαι....σχετικά με το ρεπορτάζ της "Ζούγκλας" αν είναι αλήθεια όσα καταλογίζουν στον κύριο Κακλαμάνη σχετικά με την χρησιμοποίηση του Δήμου Αθηναίων ως μέσου προβολής-προώθησης της κυρίας Μπακογιάννη, τότε κακώς χρησιμοποιείται ο Δήμος στις εσωκομματικές εκλογές της ΝΔ....όμως το ίδιο θα έλεγα κακώς ότι γίνεται αν ξέραμε παρόμοιες περιπτώσεις και άλλων εκπροσώπων της τοπικής αυτοδιοίκησης....είστε σίγουροι ότι δεν μπορεί να γίνεται το ίδιο και από άλλους δημάρχους και των 2 πλευρών?...
    Για να είμαι δίκαιος όμως πριν πάρω πιο συγκεκριμένη θέση,θα ήθελα να ακούσω και την γνώμη του κυρίου Κακλαμάνη(απορώ γιατί η "Ζούγκλα" δεν ζήτησε την γνώμη του)....γιατί μπορεί π.χ το συγκεκριμένο πρόσωπο που έχει τον συγκεκριμένο αριθμό fax να έστειλε απλώς μερικά αντίτυπα από αυτό το fax,ή να τα έστειλε εν αγνοία του δημάρχου.....αν εγώ στείλω μέσω του fax της εταιρείας μου μερικά έντυπα υπέρ του ενός ή του άλλου υποψηφίου, δεσμεύω τον πρόεδρο της εταιρείας ή σημαίνει ότι ο πρόεδρος της εταιρείας μου είπε να τα στείλω?
    θεωρώ τώρα ότι η εμπλοκή του ονόματος του κυρίου Κακλαμάνη δεν είναι τυχαία.....εμμέσως η "Ζούγκλα" "χτυπά" την κυρία Μπακογιάννη....οι συντελεστές αυτού του site δεν της επιτίθονται όμως άμεσα -προφανώς δεν θέλουν να το κάνουν -....για ποιο λόγο αποφεύγουν να της επιτεθούν άμεσα,ρωτήστε τους ίδιους.....

    • Aris M. avatar
      Aris M. @ fatfat 13/11/2009 05:36:24

      Είναι γνωστές οι σχέσεις του κ.Αβραμίδη με τη Ντόρα. Δεν χρειάζεται να τον συνδέσουν με το Νικήτα. Είναι αυτός που ζήτησε η Ντόρα να μπει υποψήφιος το 2004 και το 2007 για να είναι το ονομά του πάνω απο του Αβραμόπουλου. Μηχανισμοί λέμε.....

    • loretta avatar
      loretta @ fatfat 13/11/2009 14:00:08

      καλα βρε ΦΑΤ ΦΑΤ σιγη μη βγει το τρελλο αγορι να το κανει ντελαλι..μας κανεις πλακα φανταζομαι !! Ο νικητας δεν χαθηκε τυχαια απο το προσκυνιο των καναλιων μετα απο αυτες τις καταγγελιες.

      ασε που αρχισαν να αραιωνουν και τα μυνηματα...απο τον δημο!!

      εχεις δει πολλους να βγαινουν on camera και να αποδεχονται την ενοχη τους???

      ΦΑΤ ΦΑΤ συνελθε..!!

      • loretta avatar
        loretta @ loretta 13/11/2009 21:57:01

        ΦΑΤ ΦΑΤ...κοιτα να δεις που ο εισαγγελεας ζητησε τον εκπομπη αυτη που αναφεροταν με ντοκουμεντα στο ΠΑΡΑΜΑΓΑΖΟ ΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΣ δηλ στο ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΙΚΗΤΑ ΚΑΚΛΑΜΑΝΗ γιια να διενεργησει ερευνα..

        Το βρισκω λυπηρο που εφτασε μεχρι εκει η θεοδωρα και ο Νικητας...ΤΕΤΟΙΟΣ ΠΑΝΙΚΟΣ????? και κανενας σεβασμος στους υπολοιπους αθηναιους???? ασ μην πω κα για ολους τους ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ

  5. dr.thess avatar
    dr.thess 13/11/2009 08:44:41

    πληγωθηκε η παραταξη και ματωσε η ψυχη του νεοδημοκρατη

  6. «Κασσάνρδα» avatar
    «Κασσάνρδα» 13/11/2009 11:03:14

    Εχει ξεσαλώσει ο Νικήτας

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ «Κασσάνρδα» 13/11/2009 22:21:34

      ΚΑΝΕΙΣ ΝΕΟΔΗΜΚΡΑΤΗΣ να μην τον ξαναψηφισει για δημαρχο. Εγω τουλαχιστον τον εχω ξεγραψει οριστικά στη συνείδησή μου. Ανικανος, ψευτης και αφερεγγυος. Ώρα να παει σπιτι του.

  7. giorgos avatar
    giorgos 13/11/2009 18:49:29

    Μα με αυτόν τον τύπο, θα πέσει πολύ γέλιο

    Ολη του η θητεία είναι ένα τσατσιλίκι εξυπηρετήσεων

    Δεν έμεινε ούτε μία στιγμή ...ΒΩΒΟΣ!
    Συνέχεια εκτίθεται και θα το βρει μπροστά του.
    Μακράν ο χειρότερος Δήμαρχος της Αθήνας.

    Του την έχει φυλαγμένη και ο ΣΥΝ

    • ψυχραιμια avatar
      ψυχραιμια @ giorgos 13/11/2009 22:25:32

      Για ενα πραγματικο νεοδημοκρατη το να του την εχει φυλαγμενη ο ΣΥΝ ειναι αρκετο για να τον ξαναψηφισει.

  8. syn avatar
    syn 13/11/2009 23:13:48

    να τον ξαναψηφίσεις τότε, αφού του την φυλάει ο ΣΥΝ. Να περάσουμε όλοι και όλες υπέροχα σε αυτή την πόλη.

  9. pizza avatar
    pizza 14/11/2009 07:06:13

    Δυστυχως ο Νικητας ακομη δεν εχει καταλαβει γιατι χασαμε τις εκλογες. Και συνεχιζει κανονικα. Τωρα που ο εισαγγελεας μπηκε στη μεση και ζητησε τα στοιχεια απο τη zougla.gr να δουμε ποσο θα πεση η Ντορα.