01/12/2008 12:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μετά τις γιορτές ο ανασχηματισμός

Ενώ ο Εφραίμ ανασχηματίσθηκε ήδη (από σήμερα τα διαχειριστικά και διοικητικά καθήκοντά του αναλαμβάνει ο ιερομόναχος Γερμανός) ετοιμάζεται για ανασχηματισμό και η κυβέρνηση. Μετά τις γιορτές όμως για να μην χαλάσουν τα κέφια ορισμένων και να σιγουρευτεί και ο κ. Καραμανλής - μην βάλει δηλαδή συγκεκριμένους στην κυβέρνηση και μετά τους δει κατηγορούμενους στην Προανακριτική.

Πρέπει όμως να σταματήσει και ο εσωκομματικός καυγάς, να πληρωθούν γραμμάτια και να εκδοθούν και υποσχετικές εν όψει των κρίσιμων ψηφοφοριών που έρχονται. Έτσι ο κ. Καραμανλής διαβίβασε σήμερα εμμέσως μέσω του κ. Ζαγορίτη ότι ο ανασχηματισμός θα γίνει αμέσως μετά τις γιορτές. «Προτεραιότητά μας είναι τα μέτρα αντιμετώπισης της οικονομικής κρίσης και ο προϋπολογισμός. Και βέβαια, αναμένουμε την ολοκλήρωση της έρευνας της Εξεταστικής Επιτροπής μέχρι τις γιορτές», δηλώνει  ο γραμματέας της ΝΔ σε σημερινή συνέντευξή του στα ΝΕΑ

Η Νέα Δημοκρατία ευελπιστεί ότι εάν αποφύγει (έστω και με την αποχή από τη Βουλή) την σύσταση Προανακριτικής για το Βατοπέδιο και «κλείσει» το θέμα χωρίς έρευνα για υπουργούς και υφυπουργούς, το αρνητικό κλίμα σταδιακά θα αναστραφεί

ΣΧΟΛΙΑ

  1. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 01/12/2008 13:08:20

    Επίσης!

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/12/2008 13:10:49

    Η Αδεφλοτητα του Βατοπ. στηριζει τον Εφραιμ !

    Ο Μοναχος Γερμανος (@!#$#$%^&&) ως γηρεοτερος ειναι ο επομενος.

    Ο Εφραιμ απλα δεν θα εχει δικαιωμα υπογραφης ! Δηλαδη η υπογραφη του απο μονη της μας εφερε σε αυτη την κατασταση? Δηλαδη τωρα χωρις υπογραφη τι προνομια εχασε? Τι αποφασεις δεν θα επηρεαζει ( πνευματικα και υλιστικα) ? Οι ευλογιες και οι "εξομολογησεις" συνεχιζονται.

    Πολυ ομορφα !

    Δεν μπορει το Κρατος ($@!@%!*&) να βαλει εναν τοποτηρητη στη μονη να ελεγχει τα παρε δωσε την επομενη ημερα?

    ΠΠ

  3. τιραμολα avatar
    τιραμολα 01/12/2008 13:14:24

    Και τον τοποτηρητη μολις τον ξεβρακωσουν (στην κυριολεξια) 5-10 φορες θα αναγκαστει να υπογραφει οτι του δινουν...

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/12/2008 13:17:35

    Τωρα θ ασχοληθω με ασχετο θεμα με αυτο του ποστ.

    Μεσα στη βδομαδα θα πεσουν τα επιτοκια τηε ΕΚΤ με αποτελεσμα να μειωθει το επιτοκιο και στα στεγαστικα αναλογα. 0.50-0.75.

    Ερωτηση

    τα 32 ΔΙΣ Ευρω σε καρτες και Καταναλωτικα με επιτοκια 15-19% γιατι δεν τα ριχνουν? Μην πει καποιος αυτα δεν συνδεονται με την ΕΚΤ και το Γιουριμπορ ... Το γνωριζουμε. τα 28 δισ που θα παρουν γιατι δεν το διοχετευουν ΚΑΙ στα Καταν + Καρτες? Μην αρχισω την αναλυση τωρα.

    1. Να πεσουν εστω αναλογικα τα επιτοκια των καρτων και καταναλωτικων ΕΣΤΩ απο τα 28 Δισ.

    2. Μετα την περιοδο χαρητος που καποιοι δινουν στις αποπληρωμες δανειων.. να μην τους φεσωσουν τη ΧΑΡΗ μετα ! και να μην την φεσωσουν με τα τοτε επιτοκια !!! Λεω εγω τωρα...

    Πιεση.

    ΠΠΠιεση

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 01/12/2008 13:20:07

    τιραμολα,

    να βαλουμε ξεβρακωτο λογιστη ( χαχαχαχ νεο job description ! ) ETOIMO. Τοσοι κυκλοφορουν !

    ΠΠ

  6. tzoutzoukos avatar
    tzoutzoukos 01/12/2008 14:01:51

    Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟΙΚΙΑ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ!

    ΔΩΡΟΔΟΚΙΑ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ-
    Η τελευταία προσπάθεια των αμερικανών να ΔΙΩΞΟΥΝ τον Καραμανλή και να εγκαταστήσουν κυβέρνηση μαριονέτα με το Γιωργάκη ή τη Ντορούλα.

    ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΑ!

    Υπέκλεπταν τις συνομιλίες του, αναγνώρισαν τα Σκόπια σαν Μακεδονία ΜΙΑ ημέρα μετά την εκλογή του, υποστηρίζουν ξεδιάντροπα την Τουρκία στο Κυπριακό, απειλούν για το θέμα των Σκοπίων, φωνάζουν για τους ρώσικους αγωγούς, κλπ.

    Πέντε χρόνια πλουσιοπάροχες αμοιβές στους καναλάρχες για να υποστηρίξουν την αντιπολίτευση (με κάθε αθέμιτο μέσο και καθημερινό πόλεμο φθοράς) και αυτός ο ξεροκέφαλος ακόμη αντιστέκεται!

    Μετά την παντελή έλλειψη στοιχείων σε βάρος της Νέας Δημοκρατίας στο Βατοπέδι αλλά και την απρόσμενη αποκάλυψη της συνομωσίας του πασόκ (εκβιασμοί, Κουκουβίνος, Σωτηροπούλου, κλπ) χάθηκε και αυτή η ευκαιρία να σπιλωθεί ο Καραμανλής.

    ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΑΡΤΙ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ Η ΑΠΟΣΤΑΣΙΑ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ!

    Η ψήφιση του προυπολογισμού είναι η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ευκαιρία.

    Με πέντε-δέκα εκατομμυριάκια θα εξασφαλίσουν και τα εγγόνια τους κάποιοι πειναλέοι νεοδημοκράτες βουλευτές.

    Και θα βγαίνουν και στα κανάλια να λένε ότι ήταν για το καλό της χώρας, όπως ο Τατούλης.

    Μέσα στο Δεκέμβριο θα κριθεί η πορεία της χώρας μας για πολλά χρόνια.

  7. Lakis, Spain avatar
    Lakis, Spain 01/12/2008 14:30:18

    Εχω ξαναπει τι πρεπε να γινει με τις Καρτες των Τραπεζων (οπως την Ισπανια):

    1.) Να γινει κεντρικο μηχανογραφικο συστημα.

    2.) Ο καθε μισθωτος θα μπορει να παιρνει ΜΟΝΟ μια πιστωτικη Καρτα την οποια θα μπορει να του εκδωσει ΜΟΝΟ η Τραπεζα στην οποια μπαινει καθε μηνα ο μισθος του!

    3.) ΚΑΜΙΑ αλλη Τραπεζα δεν θα μπορει να του εκδωσει πιστωτικη Καρτα!

    4.) Το πιστωτικο οριο ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να υπερβαινει το 50% του μισθου! Δηλ. εαν παιρνει καποιος 1000 Ευρω το πιστωτικο οριο να ειναι 500 Ευρω. Ετσι τον αλλο μηνα που θα του μπει το χιλιαρικο του μισου θα του αφαιρεθουνε τα 500 που χρωσταει στην καρτα και θα του μεινουν αλλα 500. Επιπλεον θα εχει παλι των αερα των 500 Ευρω να ξαναχρεωσει την Καρτα!

    Να δειτε πως μπαινει συστημα...

    Δεν μπορει στην πατριδα μας ανθρωποι που ειναι μισθωτοι να εχουνε 10 Καρτες απο διαφορετικες Τραπεζες και καθε μια να εχει οριο 5 χιλιαρικα...

    5x10.000=50.000

    Με 800 Ευρω μισθο πως να ξεπληρωθυνε 50.000 και με το Επιτοκιο στον Ουρανο...???

    Να βγαλει τετοιο νομο το Κρατος και αμα ξυνισουνε οι Τραπεζες τοτε να φυγουνε απο την Ελλαδα και ας πανε στη Ρουμανια να δινουνε Καρτες με 22% επιτοκιο και δανεια με 11% και να δουμε οι Ρουμανοι με 250 Ευρω μισθο ποσα εκατομμυρια θα "κουνησουνε"...

  8. Xase avatar
    Xase 01/12/2008 15:21:06

    Παιδες !!

    Και το βατοπαιδι θελει τον Γερμανο του.

  9. ΜΙΣΤΕΡ Χ avatar
    ΜΙΣΤΕΡ Χ 01/12/2008 17:00:47

    ΚΑΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΤΟΝ ΑΛΟΓΟΣΚΟΥΦΗ ΤΟΥ