#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/04/2012 13:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μετά την Μπάρμπα και ο Κύρτσος στον ΛΑΟΣ



Μεταγραφικός πυρετός στο ΛΑΟΣ στην προσπάθεια που κάνει να μπει στη Βουλή. Μετά τη Βάνα – "δώσε και μένα Μπάρμπα" -  ο κ. Καρατζαφέρης αποφάσισε να κάνει πραγματικότητα το όνειρο του Γ. Κύρτσου να μπει στη Βουλή. Ο γνωστός δημοσιογράφος μπαίνει επικεφαλής στο ψηφοδέλτιο επικρατείας και αναλαμβάνει εκπρόσωπος τύπου και αν ο ΛΑΟΣ μπει στη Βουλή με ένα ικανοποιητικό ποσοστό θα καταλάβει μια θέση στο Κοινοβούλιο.

Αν όχι, δεν τρέχει και τίποτε για τον κ. Κύρτσο, τζάμπα διαφήμιση θα έχει. Απλά να θυμίσουμε  ότι ο εκδότης είχε αγαστές σχέσεις με την Αγία Οικογένεια Μητσοτάκη και είχε διατελέσει σύμβουλος του πρώην πρωθυπουργού. Ηταν την περίοδο 1990-1993 όταν στα υπόγεια του Μαξίμου σχεδίαζαν την πολιτική του κ. Μητσοτσάκη με τα γνωστά για τη ΝΔ καταστροφικά αποτελέσματα.

Ο κ. Κύρτσος φλέρταρε και με τον Κ. Καραμανλή και όταν δεν του βγήκε πέρασε μια βόλτα κι από τον Γ. Παπανδρέου στηρίζοντας τα Μνημόνια μέσα από το ραδιόφωνο του Flash.

Το όνομά του έπαιξε και για ...υποψήφιος με τη ΝΔ, αλλά μάλλον ο ίδιος διακινούσε τέτοια σενάρια μπας και φιλοτιμηθεί κάποιος στη Συγγρού και ζητήσει τις υπηρεσίες του.

Αφού λοιπόν δεν του βγήκε κανένα σενάριο βρήκε ανοικτές και ζεστές τις αγκαλιές του κ. Καρατζαφέρη.

Και επειδή πρέπει να διασκεδάσουμε λίγο τους αναγνώστες μας, μέρες που είναι, ας θυμίσουμε τι συνέβαινε στον "Ελεύθερο Τύπο" παραμονή κάποιων άλλων εκλογών, όταν διευθυντής του ήταν ο κ. Κύρτσος και πριν τον παραδώσυν στην κ. Αγγελοπούλου. Παραμονές εκλογών του 2.000 λοιπόν και ο κ. Κύρτσος χρησιμοποιεί τον "Ελεύθερο Τύπο" για να επιβάλλει τις απόψεις του στην Ρηγίλλης. Έγραφε τότε το "Αντί":

Η σύγκρουση Καραμανλή – «Ελευθέρου Τύπου» υπόβοσκε αρκετές ημέρες πριν, με αφορμή την έντονη αρθρογραφία της εφημερίδας εναντίον του εκπροσώπου Τύπου της ΝΔ  κ.Α. Σπηλιωτόπουλο και της «επικοινωνιακής πολιτικής» του κόμματος. Ήταν προφανές ότι στο πρόσωπο του κ.Σηλιωτοπουλου εβάλετο ο ίδιος ο κ.Καραμανλής και καταρχήν επικράτησε η εντύπωση ότι οι μοναδικές αιτίες για την σύγκρουση ήταν αφενός η προσπάθεια του «προστάτη» του κ. Κύρτσου και γνωστού «βαρόνου» της «ΝΔ» κ.Ι.Βαρβιτισιωτη να επιβάλει τις απόψεις του στην συγκρότηση των ψηφοδελτίων της ΝΔ και αφετέρου η προσωπική – και παλαιά - φιλοδοξία του κ. Κύρτσου να συμπεριληφθεί σε εκλόγιμη θέση του ψηφοδελτίου Επικρατείας ( του προτάθηκε εκλόγιμη θέση στην Α.Πειραιως, αλλά την αρνήθηκε λέγοντας «δεν είμαι γύφτος να τρέχω να ζητιανεύω ψήφους».

Γρήγορα όμως άρχισαν να βλέπουν το φως της δημοσιότητας ρεπορτάζ που αναδείκνυαν και άλλες – και μάλλον σοβαρότερες – πλευρές της εσωκομματικής διένεξης στη ΝΔ, παραμονή εκλογών. Αναφερόμενη, για παράδειγμα, σε προηγούμενη δισέλιδη επίθεση του «Τύπου της Κυριακής» εναντίον του κ.Σηλιωτοπουλου και της «επικοινωνιακής πολιτικής» της ΝΔ, η προσκείμενη στην ίδια παράταξη εφημερίδα «Χώρα» (ΣΣ Τράγκας !!!) έγραφε , επίσης τη Δευτέρα 6/3/2000 ότι σύμφωνα με «κύκλους» της Ρηγίλλης «επιστρατεύθηκε ο υπάλληλος του Βαρβιτσιώτη και του Κόκκαλη για να μας κτυπήσει». Σύμφωνα με την ίδια εφημερίδα «η αναφορά αυτή δείχνει ότι πίσω από τους βαρόνους βρίσκονται και τα διαπλεκομενα συμφέροντα, τα οποία έχει πολεμήσει από την πρώτη ημέρα που εξελέγη ο Κ.Καραμανλης». Σε άλλες σελίδες η ίδια εφημερίδα επικρίνει τον κ.Ι.Βαρβιτσιωτη ότι είναι «ίσως ο μόνος» μέσα στη ΝΔ που «διατηρεί θαυμάσιες σχέσεις με μεγαλοεπιχειρηματία, ορκισμένο εχθρό του Κ.Καραμανλη, ο οποίος στηρίζει την κυβέρνηση του Κ.Σημίτη». Δηλαδή τον κ. Σωκράτη Κοκκαλη.

Οι κακές γλώσσες λένε επίσης ότι από την ίδια εποχή αναπτύσσεται μια δυνατή σχέση μεταξύ του κ. Κύρτσου και της κ. Νίκης Τζαβέλλα, της Ιντρακόμ του Κόκκαλη τότε και του ΛΑΟΣ σήμερα.

Αλλά κακές γλώσσες είναι τι ξέρουν...Παραπληροφόρηση θα είναι κι αυτό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. np_complete_problems avatar
    np_complete_problems 10/04/2012 14:08:52

    Πάει, αυτό ήτανε, "τρελαθήκαμε εντελώς".
    Μετά τις εκλογές θα είμαστε ένα "απέραντο τρελοκομείο"...

  2. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 10/04/2012 14:09:25

    Γάτα σου λέω ρε παιδάκι μου !
    Γάταρος. Με πέταλα

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Ο Θείος 10/04/2012 14:26:10

      Με κολοβή ουρά και κομμένες ακρίτσες στ' αυτιά.
      Έτσι "μαρκάρανε" παλιά στο χωριό μου οι αθεόφοβοι τους πολύ τζαναμπέτικους γάτους.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Ο Θείος 10/04/2012 14:28:07

      Θα πάει και ο Αυτιάς ;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Ο Θείος 10/04/2012 14:34:02

        Μπορεί κι ο Λιάγκας!
        Αν αφήσει ο Ανατολάκης.

  3. Tassos avatar
    Tassos 10/04/2012 14:14:16

    Πρέπει να αντιδρά η ΝΔ σε τέτοιες μεθοδεύσεις. Πιάνουν τα διαπλεκόμενα διάφορους απίθανους τους βάζουν να βρίζουν νυχθημερόν ΝΔ και Σαμαρά και στο τελος ανταμοίβουν τα λιγούρια με θέσεις, βουλευτιλίκια κλπ.

  4. Μηχανικός avatar
    Μηχανικός 10/04/2012 14:17:03

    Επιτέλους, γιατί μας τον πλάσσαραν και για Νεοδημοκράτη!!!

    • Tassos avatar
      Tassos @ Μηχανικός 10/04/2012 14:40:07

      γι' αυτό η ΝΔ πρέπει να ξεφωνίζει από νωρίς τέτοιους τύπους. Δηλ. τι τον άφηναν να λέει τις αθλιότητές του κάθε μέρα στον Flash και να παριστάνει τον Δεξιό? Ούτε Δεξιός είναι, πήγε στο λαός για βιοποριστικούς λόγους.

      • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
        ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ Tassos 10/04/2012 15:57:26

        ΣΩΣΤΑ. 6-7 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΑΚΟΠΑ ΚΑΙ
        ΑΝΕΞΟΔΑ ΣΤΟ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ,ΠΟΙΟΣ ΘΑΛΕΓΕ ΟΧΙ ?
        ΒΑΝΑ ΜΠΑΡΜΠΑ-Γ.ΚΥΡΤΣΟΣ.
        ΝΕΟ ΗΘΟΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ,ΤΟΠΟ ΣΤΟΥΣ ΑΞΙΟΥΣ.

  5. farofylakas4 avatar
    farofylakas4 10/04/2012 14:21:32

    Δημοσιογραφική αγυρτεία και πολιτικός ξεπεσμός!

  6. Kennan avatar
    Kennan 10/04/2012 14:24:59

    Για να καταλάβετε το βρώμικο παιχνίδι της διαπλοκής, διάφοροι πίεζαν τον Σαμαρά να αναλάβει ο Κύρτσος ...εκπρόσωπος της ΝΔ μετά τον Πάνο Παναγιωτόπουλο. Και όταν λέω διάφοροι δεν εννοώ μόνο τα γνωστά "κέντρα" αλλά και πρόσωπα που παριστάνουν τους φίλους του. Ευτυχώς που ο Σαμαράς γνωρίζει και έτσι εκπρόσωπος έγινε ο Γιάννης Μιχελάκης.

    • Κάτων avatar
      Κάτων @ Kennan 10/04/2012 14:27:27

      Δεν τα λες όλα; Ποιόν άλλο πρότειναν αφού ναυάγησε το σενάριο Κύρτσου; Τον ...υπασπιστή του στον Ελεύθερο Τύπο και υπότροφο του ιδρύματος Κόκκαλη...Γιώργο Κουβαρά.

    • anetos avatar
      anetos @ Kennan 11/04/2012 10:23:43

      μεγαλη επιτυχια ......

  7. Thanasis avatar
    Thanasis 10/04/2012 14:25:03

    Oι μάσκες έπεσαν. Η διαπλοκή στηρίζει τον χέρι χέρι για να χτυπήσει το Σαμαρά!!!

  8. IOANNIS avatar
    IOANNIS 10/04/2012 14:33:04

    ΟΤΑΝ ΦΩΝΑΖΑΜΕ ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΙΣ 19 ΦΕΦΡΟΥΑΡΙΟΥ ΘΕΩΡΟΥΜΑΣΤΑΝ ΓΡΑΦΙΚΟΙ.Η ΔΙΑΠΛΟΚΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΛΟΚΑΜΙΑ.ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΑΦΡΟ.ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΘΥΜΟΥΣ

  9. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 10/04/2012 14:37:57

    καλή εξέλιξη...

    δεν θα βρουν ούτε τη ψήφο τους...

  10. Dark Blue avatar
    Dark Blue 10/04/2012 14:55:59

    Βάνα Μπάρμπα.. Γιώργος Κύρτσος.....όλοι από όλα τα μέτωπα για την σωτηρία του ΛΑΟΣ να μπει στην βουλή να κόψει την αυτοδυναμία της ΝΔ...ουστ λαμόγια !

    Κατά τα άλλα, δεν πιστεύουν στην αυτοδυναμία της ΝΔ..... γιαυτό τρέχουν να "χώσουν" το ΛΑΟΣ στην βουλή ;;;;

    Γιώργος Κύρτσος Την περίοδο 1990-93 υπήρξε πολιτικός σύμβουλος του Κωνσταντίνου Μητσοτάκη αυτό τα λέει όλα

  11. kapsiotis avatar
    kapsiotis 10/04/2012 15:01:28

    Η διαπλοκή παίζει πάλι τα ρέστα της... Αφού δεν μπαίνει το ΛΑΟΣ να το ενισχύσουν θέλουν οι νταβατζήδες ξένοι και ντόποιοι. 250.000 χιλιάδες φύλλα πουλάει η city press και διαβάζονται καθημερινά από τους πολίτες της Αθήνας, επομένως είναι ιδανική περίπτωση. Κάτι ήξερε ο Καραμανλής όταν "έφαγαν πόρτα" Κύρτσος και Τράγκας παλιότερα που ήθελαν να γίνουν οι νταβατζήδες της παράταξης...! Τι θα δούμε ακόμα...
    (Υ.Γ.) Μήπως όλα αυτά βοηθήσουν κάποιους Δεξιούς που διαθέτουν πολιτική σκέψη να δουν τα πράγματα από πιο καθαρή οπτική και να βοηθήσουν την παράταξη με την ψήφο τους χωρίς δισταγμούς...Αρκεί να ανατρέξουν στις τελευταίες εκλογικές αναμετρήσεις και θα καταλάβουν πολλά και θα πεισθούν για το ρόλο των πολιτικών "κομητών".

    • Λ.Υ. avatar
      Λ.Υ. @ kapsiotis 10/04/2012 15:18:44

      Λαθος αγαπητέ,

      δέν πουλάει 250.000 χιλιάδες φύλλα η city press, Δωρεαν τα μοιραζει ασχέτως εαν εμεις μεσω κρατικων διαφημισεων τα πληρώνουμε με ποσα,

      αναλογα της "κυκλοφορίας".

      • kapsiotis avatar
        kapsiotis @ Λ.Υ. 10/04/2012 19:47:17

        Το "πουλάει" ήθελε εισαγωγικά...Τον Κυρτσογιώργο εννοούσα, γιατί καιρό τώρα ετοίμαζε το προφίλ του η μιντικρατία των νταβατζήδων περιφέροντας τον από κανάλι σε κανάλι ως πολιτικό αναλυτή ...

  12. ΓΙΑΝΝΑ avatar
    ΓΙΑΝΝΑ 10/04/2012 15:04:45

    Τελικά, έπρεπε να μπούμε σ' αυτην την περιπέτεια ως χώρα για να σκάσουν μπροστά στα μάτια μας όλες οι φούσκες, όλα τα ψέματα και κάθετι σάπιο και τυχοδιωκτικό που χαρακτήρισε μια ολόκληρη εποχή.
    Ουδέν κακό αμιγές καλού.
    Μια χώρα βρίσκεται βαριά άρρωστη εξ αιτίας όλων αυτών των καιροσκόπων-λαμογιών.
    Ας ανοίξουν καλά τα μάτια τους όλοι οι αγνοί υποστηρικτές της κεντροδεξιάς παράταξης κι ας εμπιστευτούν τον Αντώνη Σαμαρά.

  13. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 10/04/2012 15:06:31

    Κοίτα νά δεῖς,ἡ φυγή τοῦ Ἂδωνη πόσο πόνεσε...

    • felix74 avatar
      felix74 @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 10/04/2012 16:04:18

      Παρακολουθω τον Αδωνι τακτικα απο την εκπομπη του στον bluesky ή απο το site του στο καναλι του ευωνυμου.Πραγματικα,μακαρι να ειχε ο Σαμαρας αλλα δεκα τετοια στελεχη να κανουν τον αγωνα που κανει ο Αδωνις.Σαν σκυλι του πολεμου ενα πραγμα.Προχθες τον Τραγκα στην κυριολεξια τον ισοπεδωσε και κατι μου λεει πως οσονουπω ερχεται και η σειρα του Κιρτσου.

  14. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 10/04/2012 15:11:46

    Έφυγαν τα "τσεκούρια", αλλά ήρθαν τα "ΚΝΑΤ".

  15. Kώστας ΜΠ avatar
    Kώστας ΜΠ 10/04/2012 15:17:36

    Kόμμα τσίρκουλο...
    Το ποσοστό που θα πάρει ο Καρατζαφέρης αποτελεί τεστ για την σοβαρότητα των Ελλήνων. Μετά τις απανωτές φαιδρότητές του, μετά τις μεταγραφές-περιβόλι, αν πάρει πάνω από 2% θα σημάνει αποδοχή της Γελοιότητας ως τρόπο του πολιτεύεσθαι από το εκλογικό σώμα.

    υγ1: για να μην ξεχνιόμαστε. Ποιοί έκαναν τον Καρατζαφέρη παράγοντα. Παπαχελάς αποθεώνει Καρατζαφέρη:
    http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_columns_1_11/03/2011_435437

    υγ2: Η πολιτευτής του Λαός μιλάει για "μακεδόνες", στο 11:40:
    http://www.youtube.com/watch?v=iWyuU8VIYeY&feature=player_embedded#!

  16. Aδέξιος Δεξιός avatar
    Aδέξιος Δεξιός 10/04/2012 16:18:28

    Βάνα -Κύρτσος - Ψινάκης!

  17. Σκεπτόμενος avatar
    Σκεπτόμενος 10/04/2012 16:35:38

    Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια, λένε στο χωριό μου!

    • dikefalosaitos avatar
      dikefalosaitos @ Σκεπτόμενος 10/04/2012 17:09:47

      Τα κρεμαστάρια, είναι για την Βάνα;

      • dikefalosaitos avatar
        dikefalosaitos @ dikefalosaitos 10/04/2012 17:10:59

        Βγάλε το κρε μεγάλε μεγάλε ;). Όχι εγώ ο πρόεδρος τα έλεγε

  18. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 10/04/2012 16:36:06

    Γιαυτό έφυγαν κι οι σοβαροί άνθρωποι από το ΛΑΟΣ. Φαντάσου τον Βορίδη και την Μπάρμπα....
    Το πρόβλημα όμως για την ΝΔ δεν παύει να υπάρχει. Ποτέ της δεν απέκτησε ακραιφνή δικά της ΜΜΕ τουλάχιστον στον τ/ο χώρο. Σήμερα από τις εφημερίδες που στήριζαν την παράταξη η ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ έκλεισε, η ΒΡΑΔΥΝΗ έχει τον ρόλο της Εφημερίδος της Κυβερνήσεως με διευθυντή ξένο προς το πνεύμα της παράταξης, απ΄όλα τα τ/ο κανάλια ούτε ένα δεν είναι κοντά στις θέσεις της-τουναντίον μάλιστα, και οι μεγάλης δημοσιότητας τηλεαστέρες θεωρούν περίπου αμάρτημα να μην ανήκουν σε μια "προοδευτική" παράταξη.
    Ευτυχώς που υπάρχει και το ιντερνετ.....

  19. νασος avatar
    νασος 10/04/2012 16:39:01

    τώρα ο Κύρτσος ως τι πήγε στον ΛΑΟΣ,ως μνημονιακός; ως αντιμνημονιακός; ως συναγωνιστής του γραφικού αρχιπασόκου Χατζάρα; ως συναγωνιστής των Πλεύρηδων; ως επιχειρηματίας των ΜΜΕ που βλέπει το επερχόμενο ολοκαύτωμα στο χώρο του Τύπου και ψάχνει μια σίγουρη δουλειά στα γεράματα; ως τυπικός γυρολόγος της ελληνικής πολιτικής;
    παρακαλώ διαφωτίστε με

  20. wx avatar
    wx 10/04/2012 16:49:30

    έχω άλλη εκτίμηση.
    Η διαπλοκή διαπίστωσε ότι ΠΑΣΟΚ και ΝΔ δεν συγκεντρώνουν 151 βουλευτές.
    Έλαβαν προχτες το μήνυμα του Καρατζαφύρερ ότι κυβέρνηση δεν γίνεται χωρίς αυτόν, μία κωλοτούμπα πάνω, μία κάτω, τι σημασία έχει) και σήμερα άρχισαν να τον στελεχώνουν με πιστό υπηρετικό προσωπικό σαν τον Κύρτσο, ώστε να συνεισφέρει 5-10 βουλευτές στην νέα μνημονιακή κυβέρνηση (με πρωθυπουργό τον Σαμαρά βεβαίως βεβαίως)

    • anonymous avatar
      anonymous @ wx 10/04/2012 17:26:47

      Εγώ το βλέπω διαφορετικά. Με τα μέχρι τώρα ποσοστά ΝΔ+ΛΑΟΣ+Καμμένος πάνε 150+ βουλευτές. Αυτός πρέπει να είναι ο στόχος.

  21. Γιάννησ avatar
    Γιάννησ 10/04/2012 16:53:04

    Ο Κύρτσος προσχώρησε στο Λαός?! Ολοι οι πατριώτες ενώνονται στα δύσκολα όπως φαίνεται-μπράβο! Αντε, μπας και φύγουν οι
    ΔΟΣΙΛΟΓΟΙ και προχωρήσουν όσοι πονάνε αυτήν τη χώρα!

  22. νεφέλη avatar
    νεφέλη 10/04/2012 17:23:56

    Οι δούρειοι ίπποι του μητσοτακισμού, πολλαπλασιάζονται σαν τα κεφάλια της Λερναίας Υδρας! ...όλοι τους προίκα, για την επικράτηση του Κούλη!

  23. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 10/04/2012 17:46:40

    Απορώ γιατί ανησυχούν ορισμένοι. Νεοφιλελεύθερος ήταν ανέκαθεν, και κάθε πρωί δίνει ρεσιτάλ μνημονιολαγνείας. Οπότε, μάλλον ζημιά κάνει στον ΛΑ(γ)ΟΣ, παρά καλό.

  24. airman avatar
    airman 10/04/2012 18:23:48

    Το άθροισμα σίγουρα είναι σωστό.
    Ο δε ΛΑΟΣ και οι ΑΝ.ΕΛ. μπορούν να έχουν όποιο στόχο θέλουν! Έστω και αυτόν για περηγοριά!

  25. yianna avatar
    yianna 10/04/2012 18:47:43

    Δηλαδή για να καταλάβω, ο ΚΚ έδιωξε τον Κύρτσο επειδή ήταν κοκκαλάνθρωπος αλλά κράτησε τον Βαρβιτσιώτη και αργότερα τον γυιό του στο κόμμα? Μάλλον τα μπερδεύουμε τα πράγματα.
    Εν πάσει περιπτώσει έχασα πάσα ιδέα για τον Κύρτσο και τον άκουγα μαζί με την Σπανού σχεδόν κάθε πρωϊ. Γιατί δεν έχεις και τι να ακούσεις. Τον Πορτοσάλτε? τον Τράγκα? Τον Σταυρόπουλο με τον Βερύκιο?
    Τι να πω. Ολόκληρη παράταξη και δεν έχεις να ακούσεις είτε από το ραδιόφωνο είτε από την τηλεόραση έναν δημοσιογράφο αξιόλογο, να πει μια κουβέντα υπέρ. Και μετά θέλουμε και αυτοδυναμία. Αλήθεια ο ΑΣ τι κάνει γι'αυτό?

  26. ASTR avatar
    ASTR 10/04/2012 19:32:38

    ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΘΥΜΗΘΕΙ ΠΟΙΟΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΜΥΝΗΣΗ ΤΟΝ κ.ΚΥΡΤΣΟ, ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΕΛ.ΤΥΠΟΥ, ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ?

  27. Gerome avatar
    Gerome 11/04/2012 03:08:01

    Ο Άδωνις ήταν η μεταγραφή της χρονιάς. Παρά τα όποια λάθη έκανε στο παρελθόν, πρέπει να παραδεχθούμε ότι είναι από τους πιο φορμαρισμένους παίκτες αυτή την στιγμή και έχει βάλει μαζεμένα γκολάκια στους Καμμένους και Τράγκες τις τελευταίες μέρες. Προβλέπω ότι στην περίπτωση που συνεχίσει να τον τσιτώνει ο Καρατζαφέρης αποκαλώντας τον Ιούδα και προδότη, να τα παίρνει στα κρανίο ο Άδωνις και με τα πράγματα που γνωρίζει για τον ΛΑΟΣ να τους ξεβρακώνει και να τους στέλνει Β΄Εθνική.

  28. Νικος Κελαϊδιτης avatar
    Νικος Κελαϊδιτης 11/04/2012 09:36:26

    Μπραβο στον Κο Καρατζαφερη, μπραβο στον Κο Κυρτσο. Αντε και σε τσιρκο με κορινες και μεταλλικους δακτυλιους. Ξερετε φωτιες και τετοια. Περιοδια και στην Ευρωπη σαν το τσιρκο Medrano.
    Αναφορικα με τον Κο Καρατζαφερη, ειναι γνωστος. Παπαμιχαηλ, Μπαρμπα, Ανατολακης κλπ.
    Ο Κος Κυρτσος. Τι θελει? Να ξεπερασει τον αρχηγο του στις κωλοτουμπες?
    City press - Free Sunday (Τελος)

  29. Νικος Μπαλασκας avatar
    Νικος Μπαλασκας 11/04/2012 09:38:14

    Απωλεσθει ο Κυρ(τσ)ιος.
    Ζητω η κωλοτουμπα.

  30. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 11/04/2012 10:05:15

    Σήμερα πάντως, λίγο μετά τις 8, ο Κύρτσος απουσίαζε ως συμπαρουσιαστής από τη ραδιοφωνική εκπομπή του στον Φλας, αλλά ήταν παρών ως... συνεντευξιαζόμενος τηλεφωνικά. Και εκεί έριξε μάλιστα και τη ρουκέτα: είπε στη (μέχρι χθες) συμπαρουσιάστριά του ότι "μου έκανε στις αρχές του 2011 πρόταση ο Σαμαράς να αναλάβω εκπρόσωπος Τύπου της ΝΔ, αλλά εγώ αρνήθηκα κι έτσι έβαλε τον Μιχελάκη"!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Αυριανιστής 11/04/2012 10:11:19

      Η μεγαλύτερη πλάκα πάντως, ήταν όταν ο Κύρτσος ρωτήθηκε από την πρώην συμπαρουσιάστριά του για τις θέσεις του ιδίου υπέρ των μαζικών απολύσεων, και αν οι θέσεις αυτές αποτελούν και θέσεις του ΛΑ.ΟΣ. Ξέρετε τι απάντηση έδωσε; "Οι θέσεις αυτές, δεν υπάρχουν"! Έλιωσα στα γέλια ακούγοντας έναν ακραιφνή νεοφιλελεύθερο να τα κάνει όλα γαργάρα για το (νέο) κόμμα του!

  31. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 12/04/2012 14:04:47

    Μετά τον ογκόλιθο της πολιτικής σκέψης, Γ. Ανατολάκη, τον οποίο ενέταξε πρόπερσι εις τας δέλτους του, σήμερα ο Καρατζαφέρης ετοιμάζει κι άλλον "γαύρο" (παλαίμαχο) ποδοσφαιριστή. Τον Π. Καραβίτη (έπαιζε στη δεκαετία του '70, όσοι θυμούνται). Είναι προφανής η απελπισία του Καρατζαφέρη... και μούμιες ανασύρει για να κερδίσει ψήφους!