#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/06/2011 21:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μετά τα τανκς ο Πάγκαλος μιλάει και για ... νεκρούς !!!



Ο Θ. Πάγκαλος μετά το σάλο που προκλήθηκε από τις δηλώσεις του ότι αν δεν ψηφιστεί το Μεσοπρόθεσμο και γυρίσουμε στη δραχμή θα βγουν τα τανκς στους δρόμους, σήμερα μιλώντας στην Ολομέλεια της Βουλής όξυνε κι άλλο τα πνεύματα λέγοντας ότι στην Αργεντινή όταν κηρύχθηκε πτώχευση υπήρξαν 42 νεκροί!!!

Συγκεκριμένα, αντί να σιωπήσει από την μεγαλειώδη γκάφα που έκανε με τη συνέντευξή του στην ισπανική εφημερίδα El Mundo στην οποία μίλησε για τα τανκς, την χαρακτήρισε «μεγάλη επιτυχία »  και εξήγησε πως  παρερμηνεύτηκε διότι ο ίδιος είπε πως «οι τράπεζες κλείνουν και σε μερικές περιπτώσεις όπως στην Αργεντινή χρειάστηκε να παρέμβει η αστυνομία και τα τανκς. Σε 3 ημέρες στο Μπουένος Άιρες υπήρξαν 42 νεκροί σε 3 ημέρες.  Αυτή η μοίρα που έχει ζητήσει ελληνικός λαός στην παλαιότερη ιστορία του δεν τον απειλεί. Τώρα αν αυτό απογοητεύσει τους επενδυτές και δεν τους απογοητεύει η κατάλυση νόμου και τάξης καθημερινά στους δρόμους της πρωτεύουσας το αφήνω στην συνείδηση αυτών που με κατηγόρησαν»….

Η συγκεκριμένη αποστροφή προκάλεσε την έντονη αντίδραση βουλευτών του ΠΑΣΟΚ, ανάμεσά τους και του Μίμη Ανδρουλάκη που φώναζε στο εντευκτήριο της Βουλής: «Αν δεν τον διώξει σήμερα, δεν ψηφίζει κανείς!». Kαι λίγο αργότερα μέσα στην αίθουσα της Βουλής: "Kυβέρνηση είναι αυτή; Αι στο…καλό…"

Οι συνάδελφοί του έσκυψαν το κεφάλι…

Είναι μια ευχάριστη ατμόσφαιρα στο ΠΑΣΟΚ…

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 27/06/2011 22:15:14

    Μετά και από τις τελευταίες του δηλώσεις, είναι πλέον πασιφανές ότι κάνει troll στην Κυβέρνηση και στο ΠΑΣΟΚ.

    Γιώργο κάνε του ban, γιατί μας τα 'χει τουμπανιάσει.

    • man8os avatar
      man8os @ Balafara Hunter 27/06/2011 22:22:50

      Οχι, γιατι τρολ θα βγαλει το ροπαλακι του και θα το φερει στο κεφαλι του ΓΑΠ

    • tpe avatar
      tpe @ Balafara Hunter 27/06/2011 22:46:29

      Όχι, να τον αμολήσει ακόμα πιο πολύ. Ούτε 120 δεν θα πάρει αν συνεχίσει έτσι...

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 27/06/2011 22:15:27

    Γιατί τον κρατάει ο ΓΑΠ; Τι παίζει;

    • Δήμος avatar
      Δήμος @ Strange Attractor 27/06/2011 23:39:16

      Μάλλον προσπάθησε να τον έχει από κοντά για να μην τον πριονίζει από πίσω, αλλά δεν του βγήκε.

  3. victoria (true) avatar
    victoria (true) 27/06/2011 22:22:40

    Μαζεύτε τον!!! Για το Θεό.

  4. zap-zap avatar
    zap-zap 27/06/2011 22:24:03

    εγώ αυτό που βλέπω είναι πως μέσα στη Βουλή τους ΓΑΠηδες και τους Πάγκαλους τους βαράει ο συριζα με την ένσταση αντισυνταγματικότητας και ο τσίπρας τους κάνει στην ομιλία του να χοροπηδάνε. καιρός είναι να ξυπνήσει και η νδ.

  5. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 27/06/2011 22:29:16

    Δεν τους πιστεύω...κάνουν τα ''λιοντάρια'' ενώ είναι ΠΟΛΥ λίγοι...Άν έχουν κότσια και θάρρος,ας ψηφίσουν όχι.....και αδιέξοδα ΔΕΝ υπάρχουν..ΕΚΛΟΓΕΣ....

  6. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 27/06/2011 22:31:54

    Κότα γαλοπούλα ότι πρέπει για τα Χριστούγεννα και μένει και για παστό.

  7. βασιλης avatar
    βασιλης 27/06/2011 22:33:18

    συγγνωμη τι ακριβως λαθος ειπε ο χοντρος / ετσι ακριβως εγιναν τα πραγματα στην αργεντινη μετα την αρνηση του διεθνους νομισματικου ταμειου να εκταμιευσει μια δοση και η χωρα να οδηγηθει στην χρεοκωπια.
    μηπως κανεις πλαναται πλανη οικτρα οτι μολις η χωρα βαρεσει πιστολι, γυρισει στην δραχμη και κλεισει τις τραπεζες δεν θα ακολουθησουν παρομοιες σκηνες ειδικα στις μεγαλες πολεις και θα υπαρξει στρατος για να ελεγξει το χαος / τα σχεδια της επεμβασης του στρατου ειναι γνωστα.
    αυτα φοβαται το κατεστημενο και προσπαθει με καθε τροπο να αποτρεψει το μοιραιο

    • tpe avatar
      tpe @ βασιλης 27/06/2011 22:47:55

      1ον: Τα Ελληνικά έχουν ΤΟΝΟ.
      2ον: Ουδείς λέει πως λέει κάτι λάθος. Αλλά, για το Θεό, είναι αντιπρόεδρος της κυβέρνησης. Ας παραιτηθεί κι ας λέει ότι θέλει...

    • CrippleHorse avatar
      CrippleHorse @ βασιλης 27/06/2011 22:55:46

      To "λάθος" είναι ότι η κυβέρνηση της Αργεντινής σκότωσε πολίτες για να διατηρήσει την εξουσία της και να μην μπει στα ελικόπτερα. Ο Πάγκαλος μας υπόσχεται ότι αν δεν δεχτούμε τη χούντα, θα έχουμε χούντα.

    • Φρίξος avatar
      Φρίξος @ βασιλης 27/06/2011 23:24:28

      Επιπλέον η Αργεντινή είχε μπει με ισοτιμία 1 πέσος = 1 δολάριο και με αυτή βγήκε, εμείς όμως μπήκαμε με ισοτιμία 1 ευρώ = 340 δραχμές και αν βγούμε με αυτή σιγά τα ωά.
      Ακόμα χειρότερα η συνθήκη του Μάαστριχτ απαιτεί ομοφωνία για την αποχώρηση ενός κράτους μέλους συμπεριλαμβανομένου και του ιδίου του κράτους μέλους το οποίο μεταφράζεται ότι θα πρέπει να ψηφίσουν όλα τα κράτη μέλη ναι, και εμείς οι ίδιοι ναι, για να φύγουμε, δηλαδή αν δεν θέλουμε δεν φεύγουμε απ το ευρώ.
      Αυτά όλα δεν τα ξέρει ή κάνει πως δεν τα ξέρει ο κυρ Πάγκαλος ;

  8. kabisios avatar
    kabisios 27/06/2011 22:56:53

    Πότε κατέβηκαν τάνκς στην Αργεντινή; Ποτέ. Οι νεκροί στην πλειοψηφία τους ήταν απο σφαίρες των ιδιωτικών φρουρών των τραπεζών... Άιντε, άσχετοι, γκαιμπελίσκοι!

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ kabisios 28/06/2011 11:35:02

      Σωστά.

  9. Enzo avatar
    Enzo 27/06/2011 23:09:02

    Έχει ξεφύγει το άτομο, τρομοκρατεί ωμά όλον τον Ελληνικό Λαό.
    Έτσι όπως παει και η γυναίκα του θα τον χωρίσει στο τέλος

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ Enzo 28/06/2011 02:58:03

      Είναι και πολυ εκλεκτική εξάλλου...

  10. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 27/06/2011 23:16:40

    Σε τέτοιο πόλεμο με τη μορφή οικονομικής κρίσης οι νεκροί ήδη υπάρχουν. Κι επειδή το φαινόμενο είναι πολύπλευρο, με στόχο του πολέμου την κατάρρευση και το ξεπούλημα πατρίδος και κοινωνίας, να βλέπουμε ευρύτερα για να αναγνωρίζουμε τα θύματα.

    Κύριε Πάγκαλε, στον πόλεμο αυτό που ξεκίνησαν οι ξένοι και ντόπιοι δερβισάδες κι εσύ τους είσαι ο Χατζηαβάτης, μετράμε ήδη
    - Πολλές αυτοκτονίες εμπόρων/επιχειρηματιών,
    - 4 νεκρούς στη Marfin,
    - 1 νεκρό στην Κερατέα - που η ευαίσθητη σύζυγος σου κι εσύ ο ίδιος την περιποιηθήκατε ιδιαίτερα.
    - Για πρώτη φορά πολλούς νεκρούς αστέγους από το χειμωνιάτικο κρύο - σε μια μόνο βραδιά είχαμε 3 στην Αθήνα, φρίττω που το σκέφτομαι.
    - Νεκρό οικογενειάρχη για μια κάμερα από λαθρομετανάστες που ψωμολυσσάγανε, το πιο τρανταχτό από πολλά παρόμοια επεισόδια το τελευταίο 1,5 έτος.
    - Νεκρούς αστυνομικούς από αδίστακτους αλλοδαπούς του κοινού ποινικού εγκλήματος, το οποίο εκτρέφει η κυβέρνηση σου ιδιαίτερα, δίνει σε αυτούς τους αλλοδαπούς και δικάιωμα ψήφου, και το οποίο πρόσφατα κρίθηκε αντισυνταγματικό.

    Και τα παραπάνω είναι μόνο όσα έχει προσέξει ένας απλός θνητός σαν εμένα, μέσω ειδήσεων σε ΜΜΕ, ανεξάρτητα και μή και σε μπλόγκς. Η πραγματικότητα είναι μάλλον χειρότερη, και η λίστα μακρύτερη.

    Ο πόλεμος άρχισε κ.Πάγκαλε και είσαι στη λάθος πλευρά.

  11. δημης avatar
    δημης 27/06/2011 23:23:11

    «Αν δεν τον διώξει σήμερα, δεν ψηφίζει κανείς!».
    ΣΙΓΑ ΡΕ ΜΙΜΗ ΜΗΝ ΣΚΙΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΣΟΝ ΜΕΣΟΠΡΟΘΕΣΜΑ.....
    ΕΣΥ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ...ΑΠΟ ΕΠΟΧΗΣ ΚΝΕ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΓΚΑΛΟ ...ΔΙΝΑΤΕ ΤΙΣ..ΜΑΧΕΣ ΜΕ ΤΑ ΤΑΝΚΣ ΟΤΑΝ 3ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΤΣΕΧΙΣΛΟΒΑΚΙΑ ΠΧ.........(ΤΕΛΙΚΑ Ο..ΠΡΕΚΑΣ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΛΙΓΟΣ ...ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ..)

  12. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/06/2011 23:30:39

    Όπως έλεγε ο Καραγκιόζης,
    "μην τους πιστέυεις τους χοντρούς
    πόσο μπορούν να φάνεεεεε
    μόνο εμάς τους νηστικούς
    στην λόρδα που τραβάααμε"

  13. sam avatar
    sam 27/06/2011 23:38:18

    ..Βλεπετε παντως ποσο ''πουλαει'' ο Παγκαλος!
    ..εεεερε καταντια η τρομοκρατια...

    • sam avatar
      sam @ sam 27/06/2011 23:47:09

      ..ασχετο! Οσο περνανε τα χρονια, τοσο περισσοτερο το ΚΚΕ μου θυμιζει τους Ιαχωβαδες..

  14. axis avatar
    axis 27/06/2011 23:48:55

    Τους νεκρούς από αυτοκτονίες που χάνονται καθημερινά δεν τους βλέπει ο Πάγκαλος; Για την εξαθλίωση του μνημονίου που ώθησε αυτούς τους ανθρώπους στην απελπισία και το θάνατο δεν έχει καμιά ευθύνη το ΠΑΣΟΚ;

    • Demetrio_ avatar
      Demetrio_ @ axis 27/06/2011 23:53:19

      μετά την απομάκρυνση από την κάλπη, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται.

  15. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 28/06/2011 00:08:16

    σύγκλινο; με πορτοκάλι; είναι μακεδονίτικη συνταγή ή ήρθε από μάνη-κρήτη;

  16. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 28/06/2011 00:15:18

    Θα δικαστούν εκτός από την Εσχάτη Προδοσία και για κάθε αυτοκτονία Έλληνα πολίτη και για κάθε δολοφονία/έγκλημα κατα Ελληνα από τους λαθροαλλοδαπούς πελάτες τους, τους οποίους εξακολουθούν μέχρι τελικής πτώσεως να εγγράφουν στα δημοτολόγια.

    Έχουν ψηφίσει επίδομα με το κεφάλι στους δημοτικούς υπαλλήλους στα συμβούλια μεταναστών των δήμων, για να διεκπεραιώνουν τις διαδικασίες ένταξης ταχύτατα.

    Οσο περισσότερους λαθραίους εγγράψουν τόσο μεγαλύτερο το ύψος του επιδόματος που θα πάρουν οι πράσινες ανθελληνικές λινάτσες που κάνουν την ειδική αυτή δουλειά.

  17. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 28/06/2011 00:22:03

    "τα τελευταία τέσσερα χρόνια ο αριθμός των παράνομων μεταναστών στην Ελλάδα άγγιξε τα 517.730 άτομα, ενώ μόνο κατά το 2010 «η Ελλάδα κλήθηκε να αντιμετωπίσει την είσοδο 132.524 μεταναστών"
    "στο πρώτο τετράμηνο 2011 επαναπατρίστηκαν εθελουσίως 2500"

    από δηλώσεις του αρμόδιου υπουργού

    κανένα κράτος που θα σεβόταν τους γηγενείς του δεν θα μπορούσε να αντιμετωπίσει αυτό το φαινόμενο, εκτός εάν αναγκαζόταν να μετατρέψει τους πολίτες του και τις υπηρεσίες του σε δούλους των εισβολέων

    αυτό ακριβώς κάνουν αυτοί οι ανθέλληνες!

  18. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 28/06/2011 00:27:56

    εγώ ξέρω ποια είναι η προέλευση του σύγκλινου

    για την περίσταση δεν ταιριάζει...

    όμως τα παστά γενικά είναι είδη επιβίωσης σε περίπτωση λιμού

    σε συνδυασμό με σύκα που βρίσκεις ελεύθερα στην Ελλάδα παντού (φρέσκα 3 μήνες το καλοκαίρι και ξερά για το χειμώνα) για βιταμίνη C για το σκορβούτο

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ αλλενάκι 28/06/2011 02:24:40

      Μέστειλες τώρα!!!!!!!!!!!

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ αλλενάκι 28/06/2011 10:42:57

      Αγαπητή μου,

      παρόλο που δεν σας γνωρίζω ομολογώ με αφήσατε άναυδο! Όντως ο συνδυασμός που είπατε "σύγκλινο" δηλαδή χοιρινό παστό και ξερά σύκα τα λεγόμενα "Κύμης" μου τα έδινε ο θείος μου ο Φίλιππας στο Καμποχώρι επαρχίας Μεγαλοπόλεως πριν από πολλά χρόνια.

      Τελικά έχουμε ξεχάσει ότι αυτή η ευλογημένη ελληνική γη ΜΠΟΡΕΙ να θρέψει τα παιδιά της....

  19. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 28/06/2011 00:36:39

    θα με σκοτώσει για να με αντικαταστήσει με αυτούς!
    αυτό είναι που εσύ αρνείσαι να καταλάβεις!
    έχει έτοιμο τον αντικαταστάτη "λαό" που θέλει το αφεντικό του
    φθηνό, αμόρφωτο, εξαρτημένο και δούρειο ίππο -με τη θέλησή του χωρίς τη θέλησή του πλέον είναι ΑΔΙΑΦΟΡΟ!

    - ο μπαγκλαντέζος με τα λοστάρια τι ρόλο βάραγε για πες;

    - οι πακιστανοι και σύριοι που εισέβαλλαν στην αεροπορική βάση για "παλιοσίδερα" δήθεν;

    - οι άλλοι αλλοδαποί άγνωστης εθνικότητας που εισέβαλλαν στην Τανάγρα και πυροβόλησαν 5 φορές τι ρόλο βαράγανε;

    - οι Βούλγαροι που ξηλώνουν ράγες του ΟΣΕ τι ρόλο βαράνε;

    - οι αλβανοκοσοβάροι με τα 12 kg ζελατινοδυναμίτιδας προχτές που συνέλαβαν κατά τύχη;

    Όλα αυτά είναι δολιοφθορές πρακτόρων σε Ελληνικό έδαφος.

    Διότι μαζεύτηκαν ξαφνικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!

    Τώρα αν εσύ δεν θέλεις να το βλέπεις, τι να σου πω, μπορεί πράγματι να είσαι ιδεοληπτικός.

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ αλλενάκι 28/06/2011 02:34:10

      Αυτουνών των λαών είναι φίλος ο άθρωπος και δεν το κρύβει. Νόμιζες ότι ενδιφέρεται για τους Ελληνες;

  20. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 28/06/2011 00:39:46

    Αλλά και να με σκοτώσει εμένα, το έγκλημα του λαθροαλλοδαπού ΔΕΝ παραγράφεται, διότι είναι στοχευμένο.

    Α, τώρα το έμαθα, 3 Πακιστανοί στη Ξάνθη στραγγάλισαν αργά με αυτοσχέδιο σχοινί το φίλο τους σε ένα χωράφι για μια διαφορά 300 ευρώ.
    Συνελήφθησαν και κρατούνται.

    Δεν θέλουμε τέτοιους τύπους στην Ελλάδα Φίλε Λαού, κατάλαβες;!;!

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ αλλενάκι 28/06/2011 00:42:25

      Πακιστανός ο δολοφονηθείς, εννοείται.

      Τι θα γίνει η Ελλάδα, αναμορφωτήριο και σχολείο εκμάθησης καλής αγωγής αφροασιατών και βορειοαφρικανών;

      Ρε κάντε μας τη χάρη!

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ αλλενάκι 28/06/2011 00:45:43

      Α, και άλλο ζευγάρι ηλικιωμένων βρέθηκε χθες στην Ημαθία νεκρό, φιμωμένο και δεμένο στο διαμέρισμά του, στη διάρκεια ληστείας από αγνώστους.

      Εθνικότητες, ποιος είναι ποιος, ξέρετε!

      Το Μητρώο Ελλήνων / Ελληνίδων πολιτών φονευθέντων κλπ. από λαθραίους την τελευταία 20ετία είναι στα σκαριά.

      Δεν είναι μόνο τα Καλάβρυτα και το Δίστομο Φίλε Λαού.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ αλλενάκι 28/06/2011 00:50:01

        Και τριγυρνάει ελεύθερος και ο Πακιστανός δολοφόνος του Κανταρή.

        Μπορεί και σε καμιά πλατεία... άνω ή κάτω.

        Και ο ένας από τους δύο Αφγανούς δολοφόνους το παίζει τρελός καθ υπόδειξη των συνηγόρων ασφαλώς και σε λίγο μπορεί να βγει κιόλας.

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ αλλενάκι 28/06/2011 00:56:31

          Ακόμη μέσα είναι; Περίεργο. Τι κάνουν οι συνηγορίνες με τα μπλάκμπερι του Σύριζα;
          Αδρανούν;

          • αλλενάκι avatar
            αλλενάκι @ Strange Attractor 28/06/2011 01:00:52

            ξεροσταλιάζουν στα επισκεπτήρια των ποινικών...

        • Κοντη Λιζα avatar
          Κοντη Λιζα @ αλλενάκι 28/06/2011 02:31:55

          Ονόματα έχουν οι συνήγοροι; Για να πέσουν και τίποτα μπούφλες στον πρόεδρα του ΔΣΑ. Συμμορία έχουν καταντήσει οι δικηγόροι ειδικά η προοδευτικάτζα.

  21. anonymous avatar
    anonymous 28/06/2011 01:29:25

    Παύλο Θεε πάρε την ΠΑΕ

  22. παρατηρητής avatar
    παρατηρητής 28/06/2011 02:56:03

    Στη φωτογραφία έτσι όπως στέκεται με το χέρι σηκωμένο και το δάκτυλο είναι σαν εκείνους τους μαθητές μπούληδες που ζητούν επιδεικτικά στη τάξη να πουν κι αυτοί τη μακακία τους και να κάνουν εντύπωση στο δάσκαλο.
    Τόσα λεφτά τρώει ο άνθρωπος μαζί μας και τόσο φαϊ , θα πάνε χαμένα ; Για σάκκο του μποξ τον προσλάβανε, αλλά αυτός νομίζει με το δάκτυλο έτσι σηκωμένο ότι οι βαρύγδουπες μαλακίες που λέει θα επηρεάσουν το κόσμο.

  23. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 28/06/2011 03:05:12

    Δυστυχώς είναι εκλεγμένος...
    Να τον χέρονται οι ψηφοφόροι του...και να σκέφτονται το κακό που κάνουν στον τόπο..

  24. m.s avatar
    m.s 28/06/2011 09:38:15

    Ή αντίσταση στο μεσοπρόθεσμο δεν πρέπει να εκληφθεί σαν πρόθεση να μην αλλάξει τίποτα στη χώρα.
    Υπάρχουν πολλές στρεβλώσεις. Παντού. Η επανίδρυση του κράτους είναι πιο επίκαιρη από ποτέ.
    Γιατί διακρίνω μέσα στις τάξεις των αγνών πατριωτών που αγαπούν και ειλικρινά νοιάζονται για τον τόπο και κάτι περίεργους χαμαιλέοντες που γουστάρουν ζούγκλα για να μην φαίνονται πόσο απαίσιοι είναι.

  25. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 28/06/2011 12:10:51

    Μα γιατί αφήστε τον να μιλάει είπε και μια αλήθεια: ας του θυμίσει κάποιος ότι το ΔΝΤ και οι επιταγές του οδήγησε την Αργεντινή στο κυνήγι αγελάδων και σε νεκρούς.

    ΥΓ

    εκτός αν αναφέρεται σε πολιτικά νεκρούς ...οπότε η αυτοκριτική δεν είναι κακή

  26. ΑΑΑ avatar
    ΑΑΑ 28/06/2011 12:40:31

    Ο άνθρωπος έχει ένα γονίδιο που δεν μπορεί να το αποβάλλει.....(που 'σε παππού...)

  27. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 28/06/2011 13:02:55

    Μην ασχολείστε!!! Δίνετε αξία σε ένα απολειφάδι της πολιτικής. Η γεροντική ανία πολλάκις οδηγεί σε επαναλαμβανόμενες βλακείες και πεπαλαιωμένες πρακτικές.

    Ο Πάγκαλος έχει λήξει. Το γνωρίζει αυτό αλλά είναι τόσο μοχθηρός και κακός άνθρωπος που δεν σέβεται ούτε τη γυναίκα του, ούτε και τα μικρά του παιδιά.

    Τραγικός και αξιολύπητος πλέον. Τον θεωρώ ούτε αμφιλεγόμενη προσωπικότητα, ούτε τίποτα. Ένας άνεργος μεγαλοαστός με προοδευτικό προσωπείο που λυμαίνεται με την ψήφο μας - ας προσέχαμε - δημόσιες θέσεις. Δεν είναι ικανός ούτε για πορτιέρης σε οίκο ανοχής.

    Τι να σας πρωτοθυμήσω, τα "πήλινα πόδια" της Γερμανίας, τα Ίμια με τον δυνατό αγέρα, κλπ, κλπ.

    Λυπούμαι για τον αρισδτερό κόσμο που τον έχει στις αγκάλες του τόσα χρόνια τώρα.

  28. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ avatar
    ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 29/06/2011 00:27:02

    Να δείτε που....το είδα....
    42 νεκροί;
    Πραγματικά 300-42 =258.
    Και μερικοί που θα καταφέρουν να την κοπανήσουν θα μείνουν γύρω στους 200. Καλά είναι η να λιγοστέψουν κι' άλλο;