#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
28/09/2009 02:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μετά τα παιδιά του Καραβέλα, τώρα έχουμε και τα καημένα τα "παιδιά" της Λούκας

 

Απίστευτη δήλωση της Λούκα Κατσέλη στο προσωπικό της σάϊτ: Προεκλογικό τρικ της ΝΔ οι συλλήψεις των παιδιών

"Σχετικά με την υπόθεση της σύλληψης των φερόμενων ως μελών της οργάνωσης "Συνομωσία των Πυρήνων της Φωτιάς", θα ήθελα να τονίσω οτι όσο περνάει απο το χέρι μου δεν θα επιτρέψω σε κανένα δημοσιογράφο ή μή, για πολιτικές σκοπιμότητες να καταστρέψει...
το μέλλον εικοσάχρονων παιδιών. Είναι προφανές οτι πρόκειται για προεκλογικό τρικ της ΝΔ, πάνε να μετατρέψουν 20αχρονα παιδιά σε αδίστακτους τρομοκράτες..." !!!!!

Ως γνωστόν τα ..."παιδιά" συνελήφθησαν αφού έβαλαν βόμβα στο σπίτι της κ. Κατσέλη.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kirdou avatar
    kirdou 28/09/2009 02:44:07

    Παει πεταξε η αυτοδυναμια οριστικα μετα απο αυτη την δηλωση....Αν ειναι δυνατον να λεγονται τετοιες βλακειες

    • Αρχίδαμος avatar
      Αρχίδαμος @ kirdou 28/09/2009 11:09:47

      μηπως ψαχνει μεταγραφη σο συριζα;

  2. Orestios avatar
    Orestios 28/09/2009 02:59:26

    Κάλυψη στους τρομοκράτες ακριβώς όπως έκανε και το GAP καλύπτοντας τους ταλιμπάν του Δεκέμβρη όταν με τις δηλώσεις του τους καλούσε σε ανατροπή.
    Η αλεπού κι αν κρύβεται, φαίνεται η ουρά της.

  3. dimitris avatar
    dimitris 28/09/2009 07:40:31

    επαιξε στα Μ.Μ.Ε η δηλωση?μπααααααααααααααααααααα

    Υ.Γ:ποσο χρονων ειναι η κ.Κατσελη ρε παιδια?

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 28/09/2009 08:04:37

    Καλά, προκειμένου να πάρει καμιά ψήφο παραπάνω (από τους μπαχαλάκηδες) αυτή είναι ικανή να πει και ότι η κατσαρόλα ήταν δική της και ανατινάχθηκε διότι τη ξέχασε στη φωτιά.
    Μ`αυτά και μ`αυτά θα βγει ο Ανατολάκης, και το ΠΑΣΟΚ θα κάνει αναλύσεις επί 1 μήνα για ποιο λόγο έχασε την αυτοδυναμία.

  5. tiramola avatar
    tiramola 28/09/2009 08:30:14

    Μπράβο κυρία Κατσέλη!

    • κασσάνδρα avatar
      κασσάνδρα @ tiramola 28/09/2009 10:35:25

      Μπράβο και σε ανώτερα άντε και ο Ψηρός αθώος

    • Σπύρος avatar
      Σπύρος @ tiramola 28/09/2009 11:21:44

      Tiramola τις εκλογές τις κέρδισες.
      Οπότε δεν θάταν κακό να κοπεί λιγάκι ο Λαϊκισμός.
      Οταν σού έγραφα παλιότερα πώς είναι δυνατόν να υποστηρίζεις ένα Κομμα τής Σοσιαλδημοκρατίας(οπως τουλάχιστον αυτοπροσδιορίζεται το ΠΑΣΟΚ)και ταυτόχρονα νά στηρίζεις και τούς Μπαχαλάκηδες ,απάντηση δέν έπαιρνα.
      Αν και αποσο θυμάμαι δικος σου Υπουργός συνέλαβε τήν 17 Νοέμβρη ,οποια και εάν ήταν και οτι συμφέροντα κι΄εάν εκπροσωπούσε.
      Σε λιγο θα βγεις να υποστηρίξεις και τον Ληστή τον Δημητράκη,τον γνωστό ΄απαλλοτριωτή΄,έτσι που το πάς.

      • Σπατζιώτης avatar
        Σπατζιώτης @ Σπύρος 28/09/2009 13:31:33

        Φίλε Τιραμόλα,
        ύστερα από την ανακοίνωση της κας Κατσέλη ότι η συγκεκριμένη ανάρτηση ήταν προϊόν κακόβουλης επίθεσης στο σάιτ της, ελπίζω να της την πέσεις ανάλογα ή, τουλάχιστον, να αποσύρεις τα ''μπράβο'' σου προς το άτομό της, αλλιώς θα αποδείξεις (για άλλη μια φορά) ότι δεν είσαι τίποτα περισσότερο από ''πρασινοφρουρίσκος της σειράς''...

      • FlyBoy avatar
        FlyBoy @ Σπύρος 28/09/2009 13:33:47

        Και κλακαδόρος της συμφοράς.

  6. αντί avatar
    αντί 28/09/2009 08:55:29

    Μπορεί να ήταν άκομψη η δήλωση αυτή, αλλά οι συλλήψεις αυτές μία εβδομάδα πριν τις εκλογές μόνο ύποπτες μπορεί να είναι.

    Άσε που δύσκολα πείθεται κανείς ότι δύο εικοσάχρονα παιδιά είναι η τρομοκρατία σήμερα...

    • κασσάνδρα avatar
      κασσάνδρα @ αντί 28/09/2009 10:33:51

      Εχεις δίκιο και οι όσα βρήκαν στην γιάφκα είναι πλαστικά παιχνίδια!

      • αντί avatar
        αντί @ κασσάνδρα 28/09/2009 10:49:35

        Δεν είπε κανείς ότι είναι αθώοι. Αλλά θα πρέπει να μας πουν και ποια ήταν η δράση τους!

        Τα γκαζάκια σε αντιπροσωπίες δεν είναι το πρόβλημα της σημερινής κοινωνίας.
        Και φυσικά αυτό που έχει σημασία είναι να βρεθούν αυτοί που καθοδηγούν τα παιδιά αυτά.

  7. κασσάνδρα avatar
    κασσάνδρα 28/09/2009 09:11:57

    Συγνώμη που θα το πω αλλά τι περίμενέ η Κατσέλενα να δει τον οσάμα και τρομοκράτη;

    Μάλλον τα 20χρονα έπρεπε να βάλουν λίγο παραπάνω εκρηκτικό γέμισμα για να έβλεπε την γλύκα! Τι να πεις τελικά η βλακεία είναι ανίκητη τελικα.

  8. dr.thess avatar
    dr.thess 28/09/2009 09:40:32

    ενας απο τους συλληφθεντες κατα την προσαγωγη εφτυσε τις τηλεοπτικες καμερες..για αυτο και μονο ...αθωοι

  9. τσώφλι πασατέμπου avatar
    τσώφλι πασατέμπου 28/09/2009 10:13:56

    Σχετικά πρόσφατο δικηγορίστικο τρίκ (τερτίπι) για δημιουργία κλίματος στο δικαστήριο : "τα παιδιά" ! Τώρα το χρησιμοποιούν και οι πολιτικοί - σιγά μη χάσουν το εργαλείο !

    Κακόμοιρα 20 χρονα ! Απο φτωχές οικογένειες, δουλεφτάρικα, ήσυχα, ευγενικά ! Να μή δούν γιαγιά να περνάει απέναντι, έτρεχαν αμέσως. Πώς βουρκώνω κι εγώ μαζί με κάποιους εδώ μέσα !

    Θυμάστε το διάλογο Βέγγου - Χατζηχρήστου ; Τον αφιερώνω στους ψυχοπονιάρηδες.

    -Γιά πές, γιά πές : Πεινάνε και τα παιδάκια σου ;
    -Πεινάνε και τα παιδάκια μου, κ. αστυνόμε !

    -Γιά πές, γιά πές : Πέθανε κι η μανούλα σου ;
    -Πέθανε κι η μανούλα μου, κ. αστυνόμε !

  10. andr3as avatar
    andr3as 28/09/2009 10:15:12

    έχουμε ξεφύγει τελείως...τέτοιου είδους δηλώσεις είναι το λιγότερο ύποπτες.
    αλλά τα ίδια δεν έκανε και ο σιμίτις -το βαπτηστήρι της φρειδερίκης-(έβαζε βόμβες κατα δήλωση του)??? αλλά τότε είχαμε τους συνταγματάρχες και οχι δημοκρατία όπως σήμερα .....
    τα πιτσιρίκια του χαλανδρίου ποιανού είναι βαπτηστήρια?δηλαδή ποιόν έχουνε νονό,που παρεμβαίνει ώστε το παρολίγον θύμα τους να τους αθωώνει αβίαστα?
    ξευτίλες...

  11. pennyton avatar
    pennyton 28/09/2009 10:27:36

    Καλά, αυτή τι η Κατσέλη είναι τελείως XXXXXX Αφού βρήκανε βόμβες κτλ στο σπίτι, και αυτοί αθώοι είναι? Τελικά δηλαδή κανείς δεν φταίει και κανείς δεν φτιάχει αυτές τις βόμβες που σκάνε? Και εντάξει όλοι έχουμε πρόβλημα με την σάπια κοινωνία αλλά δεν βάζουμε και βόμβες παντού ή σκοτώνουμε όποτε μας φτιάνχει...Και τι θα πει 20 χρονών? Δεν ψηφίζουν? Είναι ενήλικοι υπεύθυνοι των πράξεων τους. Αμάν πια με αυτές τις βλακείες και την απίστευτη ατιμωρησία σε αυτή την χώρα...όλοι είναι παιδία ή ιδεολόγοι και καλά και δεν φταίει τελικά κανείς...?

  12. κασσάνδρα avatar
    κασσάνδρα 28/09/2009 10:42:16

    Αφου δεν μας είπε την κλασσική αριστερομπούρδα ότι από πίσω είναι οι ασφάλεια και η ΕΥΠ πάλι καλά!

    Αλήθεια κυρα μου, οι Ψηροί και ΣΙΑ στα πρώτα τους βήματα πόσο χρονών ήταν; ότι κάνατε να τους βρείτε 20 χρόνια και λυκόπουλα έγιναν 40αρηδες σας πέρασε από μυαλό ή μπα;

    Τελικά άλλος ενας/μια κλασικός έλληνας πολιτικός, τρία πουλάκια κάθονται!

    Υ.Γ. Τώρα που θα βγείτε μπορείτε να ξηλώσετε όλη την αστυνομία γιατί τόλμησε να συλλάβει τα «αθώα παιδάκια», βρε ούστ...
    Υ.Γ. Αλήθεια η Λούκα ξέρει την δικογραφία και το κατηγορητήριο και μιλάει για αθώα παιδάκια;

  13. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 28/09/2009 10:49:11

    Οι 20αρηδες του πολυτεχνειου το 1973 ηταν ηρωες ενω οι 20ρηδες με τη κατσαρολα ειναι παιδακια. Κατσελη γιγαντα της στρεψοδικιας.

    • donaE avatar
      donaE @ Αρχίδαμος 28/09/2009 11:24:32

      H πιο σωστη παρατηρηση νομιζω

    • κασσάνδρα avatar
      κασσάνδρα @ Αρχίδαμος 28/09/2009 11:29:44

      Οι ξηροί όταν άρχισαν να κάνουν όσα έκαναν θα μας πει η Λούκα πόσο χρονών ήταν;

  14. Αρχίδαμος avatar
    Αρχίδαμος 28/09/2009 11:02:32

    καηκε το φαγητο και ανατιναχτηκε η χυτρα θα πει στο δικαστηριο η κυρια του κυριου

  15. Νίκος avatar
    Νίκος 28/09/2009 11:15:43

    Καλημερα και καλη εβδομαδα.

    Μωραίνει Κύριος ους βούλεται απωλέσαι.

    Και ύστερα σας φαίνεται παράξενο όταν λέω οτι στην Έλλάδα επικρατεί ένα είδος βλακείας που ειναι κοινωνικά μεταδοτική.
    Το κυριοότερο είδος ξεχαρβαλώματος είναο το διανοιτικό και σ' αυτο ειμαστε απο τους πρωτους. Και θα γινει μαλλον υπουργος οικονομιας(!!!!!!!). Ε ρε γλεντια που θα γινουν.

  16. αχαβαχ avatar
    αχαβαχ 28/09/2009 11:26:34

    Αυτό που ισχυρίζεται η Κατσέλη είναι ότι όλη η ιστορία είναι κατασκευασμένη από την αντιτρομοκρατική.

  17. Χρήστος avatar
    Χρήστος 28/09/2009 11:33:11

    τώρα τι να πω;
    Είναι δυνατόν να αφήσουμε τις τύχες της οικονομίας του τόπιου σ αυτή την κυρία Μαυρογιαλούρου;

    Έλεος!!!!!!!!!

  18. parsifal avatar
    parsifal 28/09/2009 11:51:48

    Επιείκεια λόγω του νεαρού της ηλικίας και λόγω (αποδεδειγμένης) ανοησίας ναί...Αθώωσις οχι, διότι θα λειτουργήσει ως ενθάρυνσις πρός τέλεση παρομοίων πράξεων και ο κάθε δυσαρεστημένος με τους πολιτικούς (και ολοι είμεθα δυσαρεστημένοι) θα θεωρήσει οτ δικαιούται εναντι ασημάντων συνεπειών να προσφύγει σε αυτοδικία, με ανυπολόγιστες επιπτώσεις στην ασφάλεια και τηην ζωή ολων μας. Στην ουσία η επέμβασις της ΔΑΕΕΒ διέσωσε τους νεαρούς απο βαθύτερη εμπλοκή στον εξαιρετικά υπόπτων αντεθνικών επιδιώξεων χώρο της τρομοκρατίας. Το εάν ο χειρισμός εγινε σωστά, εάν υπήρχε περιθώριο για περαιτέρω αξιοποίηση και διείσδυση δεν μπορεί να κριθεί καφενειακά στα μπλόγκς και τον τύπο χωρίς να ληφθούν υπόψη τα εμπιστευτικά στοιχεία της υποθέσεως.

  19. trellakias avatar
    trellakias 28/09/2009 11:52:09

    Δυστυχώς πάντα στην Ελλάδα θα υποφέρουμε από την βλακεία ορισμένων που θέλουν οποσδήποτε να μας...... κυβερνήσουν! Μήπως μαζί με το πόθεν έσχες που ζητάει ο JEFREY από τους υποψηφίους σωτήρες-βουλευτές του, θα έπρεπε να του δίνουν και το..... εγκεφαλογράφημα τους για να βλέπει την μωρεία που τους δέρνει? Τις τελευταίες ημέρες παρατηρήται μία παράξενη νευρικότητα και ανασφάλεια απο τα λιγοστά στελέχη του JEFREY που κάνουν δηλώσεις στα ΜΜΕ, μήπως λέω εγώ ξέρουν κάτι?
    Και για το σοβαρό της ιστορίας, καλό θα είναι να ασχολούνται λίγο πιο σοβαρά με την υπόθεση τρομοκρατία αυτοί που ξέρουν και όχι για λόγους εκλογικούς να λέμε μια ......... όποιος θέλει!!!!!!!!!!!!!!!!

  20. emily avatar
    emily 28/09/2009 12:04:08

    Εγώ το είδα γραμμένο εδώ.http://taxalia.blogspot.com/2009/09/blog-post_8217.html.Επισκέφθηκα λποιπόν την ιστοσελίδα της και το είδα γραμμένο όπως το ανφέρει ακριβώς το τρωκτικό.Μετά από λίγο που το είδα και σε σας και ήθελα να σας παραπέμψω στην ιστοσελίδα της για να το διαβάσετε από πρώτο χέρι,οποία έκπληξη!!Δεν ήμουν εξουσιοδοτημένη να μπω!!!Προφανώς θα το σβήσουν!!

  21. tiramola avatar
    tiramola 28/09/2009 12:07:06

    Σπύρο δυστηχώς έχει χαθεί ο ανθρωπισμός και ταυτόχρονα ο "πολιτισμός" της αγοράς έχει δημιουργήσει γουρουνάνθρωπους...
    Διάβασε τα σχόλια...
    Δεν έχει γράψει ούτε ένας έναν προβληματισμό γιατί οδηγούνται νέοι άνθρωποι σε τέτοιους δρόμους.
    Ο ΣΥΡΙΖΑ τόλμησε να αναρωτηθεί και έπεσαν να τον φάνε οι διάφοροι φιλήσυχοι πολίτες.
    Οι φιλήσυχοι πολίτες που δίνουν άφεση αμαρτιών στους Ρουσσόπουλους και τους Βουλγαράκηδες και που δεν μπαίνουν στον κόπο καν να αναρωτηθούν πως είναι δυνατόν 200-300 άτομα να μένουν τόσα χρόνια ασύλληπτα.
    Εταιρείες κλείνουν , εργαζόμενοι χάνουν τις δουλείες τους και οδηγούνται στο κοινωνικό περιθώριο.
    Ο εκβιασμός συνεχής...
    Γίνε Ινδός για να είσαι ανταγωνιστικός...
    Καμία αστυνομία δεν πρόκειται να προστατεύσει τους φιλήσυχους όταν οι μάζες των ανέργων θα ξεχηθούν στους δρόμους.
    Μη μου μιλάς εμένα για λαικισμό....

    ΥΓ. Άλλο ένα μπράβο στην κυρία Κατσέλη.
    Οι μπαχαλάκηδες είναι πολύ λιγότεροι από τους φιλήσυχους πολίτες σε ψήφους....

  22. emily avatar
    emily 28/09/2009 12:10:27

    Αρχική Πλοήγηση Σύνδεσμοι Επικοινωνία

    * Λούκα Κατσέλη
    o Βιογραφικό Σημείωμα
    o Video Αποσπάσματα
    o Αρχείο Φωτογραφιών
    o Συνεντεύξεις
    * Οι θέσεις μου
    o Οικονομία
    o Ανεργία
    o Παιδεία
    o Κοινωνία
    o Μετανάστευση
    o Ανάπτυξη
    o Διακυβέρνηση
    * Κοινοβουλευτική και Πολιτική Δραστηριότητα
    o Ομιλίες στη Βουλή
    o Επιτροπή Οικονομικών Υποθέσεων
    o Κοινοβουλευτικός Έλεγχος
    o Κομματική Αρμοδιότητα
    o Πολιτικές Ομιλίες
    o Άλλες Δραστηριότητες
    * Επιστημονικό έργο και Δραστηριοτήτες
    o Ελληνικές Εκδόσεις
    o Ξένες Εκδόσεις
    o Παρουσιάσεις
    * Γραφείο Τύπου
    o Δελτία Τύπου
    o Νέα
    o Φωτογραφίες
    o Ομιλίες
    o Media
    o Άρθρα
    o Συνεντεύξεις

    Home
    προεκλογικό τρικ της ΝΔ οι συλλήψεις των παιδιών

    * Λούκα Κατσέλη
    * Νέα
    * Οι Θέσεις μου
    * Περιοχή 1

    Σχετικά με την υπόθεση της σύλληψης των φερόμενων ως μελών της οργάνωσης "Συνομωσία των Πυρήνων της Φωτιάς", θα ήθελα να τονίσω οτι όσο περνάει απο το χέρι μου δεν θα επιτρέψω σε κανένα δημοσιογράφο ή μή, για πολιτικές σκοπιμότητες να καταστρέψει το μέλλον εικοσάχρονων παιδιών. Είναι προφανές οτι πρόκειται για προεκλογικό τρικ της ΝΔ, πάνε να μετατρέψουν 20αχρονα παιδιά σε αδίστακτους τρομοκράτες!


    ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΣΒΗΣΑΝ ΑΚΟΜΗ,ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ

  23. Θ.Τ. avatar
    Θ.Τ. 28/09/2009 12:13:05

    Το πιθάνότερο είναι να είναι ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ δε θέλει να πάνε στις κάλπες..

  24. anagnostis avatar
    anagnostis 28/09/2009 12:13:34

    Δήλωση Γ. Κουμουτσάκου:


    “Ο εκνευρισμός στο ΠΑΣΟΚ είναι πλέον εμφανής.

    Είναι γνωστό. Ο πανικός είναι κακός, πολύ κακός σύμβουλος.

    Αυτό αποδεικνύει η δήλωση της κας Κατσέλη για τη σύλληψη της τρομοκρατικής οργάνωσης «Συνομωσία των Πυρήνων της Φωτιάς».

    Σας διαβάζω:

    «Θα ήθελα να τονίσω ότι όσο περνάει από το χέρι μου δεν θα επιτρέψω σε κανένα δημοσιογράφο ή μη, για πολιτικές σκοπιμότητες να καταστρέψει το μέλλον εικοσάχρονων παιδιών. Είναι προφανές ότι πρόκειται για προεκλογικό τρικ της ΝΔ, πάνε να μετατρέψουν 20αχρονα παιδιά σε αδίστακτους τρομοκράτες!».

    Ας κρίνει ο ελληνικός λαός.

    Ο κ. Παπανδρέου οφείλει τώρα να πάρει θέση”.

  25. Θ.Τ. avatar
    Θ.Τ. 28/09/2009 12:24:23

    Σύντροφοι...έχω καλές πληροφορίες πως σε λίγο θα βγάλει ανακοίνωση η Κατσέλη κατηγορώντας hackers που μπηκαν στο σύστημά της και ανέβασαν την είδηση...

  26. Θ.Τ. avatar
    Θ.Τ. 28/09/2009 12:36:56

    Η δήλωση της Κατσέλη αποδίδεται σύμφωνα με πληροφορίες σε hackers

    Πληροφορίες μου λένε πως η Κατσέλη θα βγαλει ανακοίνωση σε λίγο που θα λέει πως παρέμβαση των hackers "προκαλεσε" τη δήλωση που έχει γίνει τόσος ντόρος.
    όλο το βράδυ η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος ασχολήθηκε με το θέμα ...ενώ αίσθηση προκάλεσε το γεγονός πως η απογευματινή πρόλαβε να το έχει ως θέμα..ενώ ήταν ήδη αργά...

    αυτό λένε οι πληροφορίες μου..

    • κασσάνδρα avatar
      κασσάνδρα @ Θ.Τ. 28/09/2009 13:37:46

      Τι να σας πω έχω την εντύπωση ότι τα είπε και κάπου αλλού πέρα από την ιστοσελίδα της... μπορεί να κάνω και λάθος.

      Χάκερς ή Ηλιθιότητα θα δείξει αν τα είπε και αλλου.

  27. DIKAIOS avatar
    DIKAIOS 28/09/2009 12:40:36

    Δίνει και δικαιολογία: "Η παρακάτω ανακοίνωση στην ιστοσελίδα μου δεν προέρχεται από εμένα, αλλά είναι προϊόν κακόβουλης επίθεσης."

    ΑΦΑΣΙΑ! ΠΛΗΡΗΣ ΞΕΦΤΙΛΑ!

  28. Στέργιος avatar
    Στέργιος 28/09/2009 13:02:25

    Γράφει ο tiramola:

    "Δεν έχει γράψει ούτε ένας έναν προβληματισμό γιατί οδηγούνται νέοι άνθρωποι σε τέτοιους δρόμους.
    Εταιρείες κλείνουν , εργαζόμενοι χάνουν τις δουλείες τους και οδηγούνται στο κοινωνικό περιθώριο.
    Ο εκβιασμός συνεχής…
    Γίνε Ινδός για να είσαι ανταγωνιστικός…"

    Και όμως... κανείς από τους μπαχαλάκηδες δεν τα έβαλε ποτέ με το σύστημα.
    Δεν ακούς από τους μπαχαλάκηδες να καταδικάζουν τη Νέα Τάξη, απλώς μιλάνε θολά κι αόριστα για "πάλη των τάξεων" και να βρίζουν τους κατά tiramola "φιλήσυχους πολίτες".

    Επίσης, τον Δεκέμβριο στην Αθήνα, αλλά και σε άλλες πόλεις, οι μπαχαλάκηδες που υποτίθεται ότι εκφράζουν τη γενιά των 700 δεν επιτέθηκαν σε υπουργεία ή σε πολυεθνικές, αλλά μόνο στα μαγαζάκια των μικροϊδιοκτητών τού κέντρου, δηλαδή στα μαγαζιά όπου δουλεύει η γενιά των 700 ευρώ, με αποτέλεσμα χιλιάδες άνθρωποι να μείνουν χωρίς καν αυτά τα 700 ευρώ μεσουσών των γιορτών.

    Άρα, κάποιο λάκκο έχει η φάβα...

  29. Σπύρος avatar
    Σπύρος 28/09/2009 13:14:44

    Tiramola@
    Νά κατανοήσω την απορία σου πώς και δέν ανακαλύπτονται τά υποτιθέμενα αίτια που εικοσάχρονοι οδηγούνται σέ τετοιες ενέργειες.
    Μονον που δεν αρκεί η ΄ερμηνεία΄γιά την Κακούργα την Κοινωνία,γιατί υπάρχουν χιλιάδες άλλοι Νέοι,πού και ριζοσπαστικές αντιλήψεις έχουν,αλλά δεν οδηγούνται σέ Τυφλές ενέργειες.
    Αρα μάλλον τά αίτια είναι περισσότερο πολύπλοκα και ξεκινάνε καί απο την Οικογένεια και απο την Προσωπικότητα τού καθενός πρωτίστως και μετά ακολουθούν κάποια Κοινωνικά Αίτια.
    Αλλως τε εδώ δεν μιλάμε γιά Κινηματα σαν τον Μαη τού 68,αλλά γιά Μπαχαλάκηδες προσανατολισμένους στην Αλόγιστη Βια.
    Φυσικά υπάρχει το ελαφρυντικό οτι ειναι εικοσάρηδες..
    Πάντως οι Μετ-εφηβοι Αντ-Εξουσιαστές γίνονται οι Μεγαλύτεροι Εξουσιαστές οταν μεγαλώνουν..
    Μην λέμε ονοματα τώρα αλλά τα παραδείγματα πολλά.

    Υ.Γ.
    Θέλω να πιστεύω οτι η Κυρία Κατσέλη δεν την έκανε αυτή την δήλωση.

  30. Stathis avatar
    Stathis 28/09/2009 13:27:19

    Οι μπαχαλάκηδες δεν επιτέθηκαν σε πολυεθνικές γιατί μπορεί και να έτρωγαν μερικές ριπές από τίποτε οπλισμένους μπράβους...κάποιοι αφελείς, απ'ότι έχω ακούσει, επιχείρησαν να εισβάλουν σε νυχτερινό κέντρο και όταν είδαν μερικές κάννες να τους σημαδεύουν και έφαγαν μερικά σκαμπίλια από τους μπράβους την έκαναν λούηδες κλαίγοντας....

  31. tiramola avatar
    tiramola 28/09/2009 13:46:44

    @Σπατζιώτη
    Αποσύρω το μπράβο αμέσως μέχρι να αποκατασταθεί η αλήθεια!

    • κασσάνδρα avatar
      κασσάνδρα @ tiramola 28/09/2009 13:50:11

      Σε χακαραν και σ΄ ένα;

    • andr3as avatar
      andr3as @ tiramola 28/09/2009 13:54:43

      έμπρος τιραμόλα σοδόμισε τη νοημοσύνη μας και σήμερα - χαχα και ακόμα δεν γίνατε κυβέρνηση....
      τα χειρότερα έρχονται...
      με τις ΧΧΧΧΧΧΧΧ που γράφεις θα με κάνεις να ψηφίσω νδ...

  32. gms avatar
    gms 28/09/2009 14:05:05

    Αυτή θα είναι η μελλοντική υπουργός οικονομικών?
    Ε, ρε γλέντια....

  33. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 28/09/2009 22:59:09

    Πρωτα βγαινει η ψυχουλα και μετα το χουι..
    Απο τις αρχες της δεκαετιας του 1980 ποσοι και ποσοι βουλευτες του Παπατζη δεν παρηλασαν απο τις δικαστικες αιθουσες για να υπερασπιστουν το "χωρο";