#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/11/2010 23:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μετά από αυτό πόσο εμπιστεύεστε τις δημοσκοπήσεις;





Μέσα σε ένα μήνα άλλαξε άραγε τόσο πολύ η εικόνα του πολιτικού τοπίου;

Θα μιλήσει κανένας για την αξιοπιστία των προβλέψεων;

Τι είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα, η πρόβλεψη, ή η κάλπη;

Η εικόνα μιλάει από μόνη της, εγώ δεν θα κάνω κανένα άλλο σχόλιο.



radiomedic

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Misha avatar
    Misha 09/11/2010 01:47:49

    Μέχρι το απόγευμα Κυριακής , ο Κικίλιας εμφανιζόταν στο «αξιόπιστο» στοιχηματζίδικο betfair 3ος με τεράστια διαφορά από τους άλλους δυο....

    Η τέχνη της εξαπάτησης είναι πια η μόνη σταθερή του πολιτικού βίου παγκοσμίως.

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ Misha 09/11/2010 16:12:31

      Και του δίνανε 8 στο στοίχημα!

  2. pilotos avatar
    pilotos 09/11/2010 02:07:50

    Η διαφορά ψηφος εμπιστοσυνης στην κυβερνυση και ολοι οι αλλοι δεν ειναι
    34-66 οπως φαινεται, γιατι αυτο ειναι το ποσοστο επι του συνολου μονο των ψηφισαντων(50/100).Αν δεχτουμε οτι το ποσοστο αποχης ηταν 50/100 τοτε τα πραγματικα ποσοστα επι του συνολου των ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΩΝ ψηφοφορων ειναι 17 με 83 τοις 100.Ενα 17/100 δηλ ισως και λιγοτερο εδωσε ψηφο εμπιστοσυνης,στην Αττικη ακομα πιο λιγο.
    Δηλαδη αν ολοι αυτοι που εκαναν αποχη πηγαιναν και ψηφιζαν λευκο-ακυρο,τα ποσοστα των κομματων θα εβγαιναν πολυ μικροτερα
    Οταν ο Παπανδρεου εβαζε διλλημα προωρων εκλογων αν δεν παρει ψηφο εμπιστοσυνης,αναρωτιεμαι αυτο το 15 τοις 100 εννοουσε??? τοσο πολυ?

  3. ΚΑΨΙΩΤΗΣ avatar
    ΚΑΨΙΩΤΗΣ 09/11/2010 02:15:02

    ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ ΘΕΑΤΕΣ. ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΔΕΝ ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΖΕΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΟΜΨΟ ΤΡΟΠΟ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΥΦΑΡΠΑΓΗΣ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ...?

  4. 309 avatar
    309 09/11/2010 04:55:59

    Εδω ολα εχουν ξεπουληθει.....οι εταιριες δημοσκοπησεων θα εμεναν ?

  5. Salvamin avatar
    Salvamin 09/11/2010 12:09:10

    To KKE einai to monadiko stathero komma kai malista profitiko se osa exei pei.
    Eipe OXI stin europaiki enosi kai eixe dikaio.
    Eipe poso sapio einai to kapitalistiko sistima kai apodixtike simera se pagkosmio epipedo me tin krisi tou.
    Eipe oti etimazete pagkosmia mia methodos aferesis ton dikeomaton ton ergazomenon kai egine!

    EPITELOUS! KSIPNATE!

    Mono me ton commonismo mporei na midenistei i anergeia!
    Mon me ton commonismo mporei na ekmetaleftei to kratos olo ton plouto tou gia to kalo tou ethnous kai ton politon. Simera omos o ploutos tis xoras einai gia to kalo ligon ikogeneion kai gia kanena alo! Ksipnate!
    Mono me ton commonismo mporei na ksexreosei i ellada se merika xronia kai na exei kai pleonasma. Simera omos xrostame kai to xreos den iparxei tropos me to paron sistima na stamatisei na auksanei.

  6. δαιμονάκι avatar
    δαιμονάκι 09/11/2010 12:58:59

    το MEGA το βράδυ των εκλογών έπεσε πλήρως έξω στην εκλογική του εκτίμηση μόνο για την περιφέρεια Κρήτης.
    Πιο συγκεκριμένα, μετέδωσε ως εκτίμησή του για την περιφέρεια Κρήτης

    Σταύρος Αρναουτάκης: 53%
    Γιάννης Πλακιωτάκης: 21%
    Δημήτρης Γιανουλάκης: 12%

    http://www.megatv.com/megagegonota/summary.asp?catid=17532&subid=2&pubid=17539756

    Τυχαίο?

    Πάντως το τελικό εκλογικό αποτέλεσμα στην περιφέρεια Κρήτης ήταν το ακόλουθο:


    Σταύρος Αρναουτάκης: 50,3%
    Δημήτρης Γιανουλάκης: 17,52%
    Γιάννης Πλακιωτάκης: 14,88%

    http://ekloges.ypes.gr/dn2010/public/index.html#{"page":"level","params":{"level":"snom_n","id":13}}

  7. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 09/11/2010 17:07:07

    Ο ΣΚΑΙ και η Καθημερινή είναι πλέονεκτεθιμένα ΜΜΕ. Στηρίζουν ΓΑΠ και παίζουν παιχνίδια με δημοσκοπήσεις. Ουστ!

  8. nickname@taleftaiparchoun.gap avatar
    nickname@taleftaiparchoun.gap 09/11/2010 19:55:19

    Όπως φαίνεται καθαρά στα ποσοστά των μικρών κομμάτων είναι λίγο πολύ μέσα στην εκτίμηση, αυτά του ΠαΣΟΚ και της ΝΔ είναι ..πειραγμένα , γιατί άραγε;
    και καλά ρε αθεόφοβε δημο(σ)κόπε 3,4,και πέντε μονάδες κρύψε τις ,φάε τις αλλά 14 ολόκληρες μονάδες που τις βρήκες ρε ,Επιστήμων!!!!

  9. ΑΝΔΡΕΑΣ avatar
    ΑΝΔΡΕΑΣ 09/11/2010 20:25:08

    είναι εικονικά τα νούμερα,ειμαι νδ και ψηφισα κκε...οπως και πολλοι άλλοι
    λίγη εγκράτια παρακαλώ!

  10. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 09/11/2010 22:57:24

    Σκάι ,Αλτερ και λοιπές Δημοκρατικές δυνάμεις "παίζουν " με τα χίλια ΓΑΠ , Ντορούλα και Καρατζαφέρη. Τυχαίο ; δεν νομίζω.