#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/09/2010 13:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μεγάλο πλήγμα στην προοπτική ... Τατούλη







Καταλυτική και κάθετη ήταν η απάντηση στην… προοπτική Τατούλη που φαίνεται πως σκέφτεται το ΠΑΣΟΚ για στήριξη στην Περιφέρεια Πελοποννήσου, από τον Βουλευτή Μεσσηνίας του κυβερνώντος κόμματος Οδυσσέα Βουδούρη. Ο κ. Βουδούρης μιλώντας στην τηλεόραση BEST… άδειασε μια τέτοια επιλογή αναλύοντας την κατάσταση όπως ακριβώς καταγράφεται και στον κόσμο του ΠΑΣΟΚ, θέτοντας με ερωτηματικό τρόπο την άποψή μου, δηλώνοντας την ξεκάθαρη αντίθεσή του. «…ότι έχω πει ισχύει δεν πρόκειται να αλλάξω άποψη. Ο Πρόεδρός μας με αλλεπάλληλες ευκαιρίες τις τελευταίες ημέρες μίλησε για τον σοσιαλιστικό χαρακτήρα του κινήματός μας. Στο συνέδριο αυτό στο γήπεδο του Τάε Κβο Ντο τόνισε ότι οι εκλογές των περιφερειών έχουν ένα πολιτικό χαρακτήρα. Ένα πολιτικό χαρακτήρα σύγκρουσης μεταξύ του χθες με το αύριο. Και ρωτώ, πιστεύετε εσείς ότι η στήριξη, σε μια τόσο κρίσιμη Περιφέρεια, μετά από μια τόσο σημαντική μεταρρύθμιση, η στήριξη ενός ανθρώπου ο οποίος όχι μόνο δεν ανήκει στον χώρο του ΠΑΣΟΚ, αλλά δεν ανήκει στον ευρύτερο χώρο το δικό μας, αλλά αντιθέτως εκπροσωπεί αρκετά ακραίες νεοφιλελεύθερες απόψεις, μπορεί αυτό το πρόσωπο να στηρίξει αυτές τις επιλογές τις οποίες έχει ανακοινώσει ο Πρόεδρος;..»

Όσον αφορά την δική πρόθεση καθώς το όνομά του ακούγεται έντονα για την περιφέρεια Πελοποννήσου σημείωσε χαρακτηριστικά: «Εγώ δεν διεκδικήσει τίποτα, έχω δηλώσει όμως ότι είμαι παρών, κι εάν το κίνημά μας και ο Πρωθυπουργό κρίνουνε ότι βάσει της δικής μου πορείας και βάσει αυτό που μέχρι σήμερα έχω κάνει, εάν αυτό αποτελεί την καταλληλότερη επιλογή για την Περιφέρεια προφανώς, θεωρώ ότι έχω την υποχρέωση να ανταποκριθώ».

Ο κ. Βουδούρης ερωτώμενος παράλληλα και για τα όσα ακούστηκαν με το όνομά του να… παίζει και για το δήμο της Καλαμάτας, υπογράμμισε πως πρόκειται για μιαν άλλη διαφορετική περίπτωση, με άλλα χαρακτηριστικά και πως θεωρεί ότι δεν είναι ο πιο κατάλληλος για το δήμο.

Παράλληλα ο βουλευτής Μεσσηνίας παραδέχθηκε πως υπάρχει καθυστέρηση στις επιλογές και αυτό «…οφείλεται κύρια στο σύστημα που έχουμε επιλέξει. Είναι ένα σύστημα, το οποίο δεν θέλουμε να το λέμε χρίσμα, αλλά στήριξη, αλλά στην ουσία πρόκειται για ένα… υβριδικό σύστημα που ενώ λέμε ότι μιλάμε για στήριξη, στην ουσία πάμε να δώσουμε ένα χρίσμα. Να κάνουμε μια ανάλυση μετά ώστε στις επόμενες εκλογές να μην παρατηρηθούν τέτοια φαινόμενα».

www.Best-tv.gr

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 05/09/2010 13:53:00

    Μόλις τον ανακοίνωσε το ΘΑΣΟΚ...
    Τατούλης και τα μυαλάστα κάγκελα...

  2. Θάνος avatar
    Θάνος 05/09/2010 13:56:38

    Καλόοο
    Ο Τατούλης μας λέει ο καλός αυτό κύριος "εκπροσωπεί αρκετά ακραίες νεοφιλελεύθερες απόψεις" ενώ το PASOK "Ο Πρόεδρός μας με αλλεπάλληλες ευκαιρίες τις τελευταίες ημέρες μίλησε για τον σοσιαλιστικό χαρακτήρα του κινήματός μας"
    Μπα σε καλό του να είναι καλά γέλάσαμε πρωί-πρωί.

    • aengus avatar
      aengus @ Θάνος 05/09/2010 15:41:00

      Ο Τατούλης «…εκπροσωπεί αρκετά ακραίες νεοφιλελεύθερες απόψεις….» Ενώ PaSoK-LaSoK όχι! ;)
      Εδώ ξεκαρδίζεται και ο κάθε … emo !!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. Ηλίας avatar
    Ηλίας 05/09/2010 14:02:56

    Λοιπόν: Έχουμε νίκη σε
    Κεντρική Μακεδονία
    Πελοπόννησο
    Ήπειρο
    Θεσσαλία
    Ανατολική Μακεδονία
    και ίσως Στερεά Ελλάδα.

    • vardarskian avatar
      vardarskian @ Ηλίας 05/09/2010 14:05:01

      και Δυτική Μακεδονία!

    • tzager avatar
      tzager @ Ηλίας 05/09/2010 15:54:25

      Η ΝΔ κερδίζει σίγουρα Κεντρική Μακεδονία, Δυτική Μακεδονία (ασθενείς υποψηφιότητες από το ΠαΣοΚ και ευνοικοί εκλογικοί συσχετισμοί για τη ΝΔ σε αυτές τις περιφέρειες, ισχυρή υποψηφιότητα Ψωμιάδη λόγω της Ποντιακής ψήφου αλλά όχι επικράτησή του από τον πρώτο γύρο) και Βόρειο Αιγαίο (ισχυρή η υποψηφιότητα Βογιατζή, ασθενής αυτή του ΠαΣοΚ και ουσιαστική στήριξη ΚΚΕ στο δεύτερο γύρο στον υποψήφιο της ΝΔ) .

      Το παιχνίδι είναι αμφίρροπο στη Θεσσαλία (προβάδισμα του υποψηφίου της ΝΔ στο δεύτερο γύρο λόγω της ισχυρής δύναμης του ΚΚΕ σ'αυτή την περιφέρεια), Ανατολική Μακεδονία- θράκη (προβάδισμα του υποψηφίου του ΠαΣοΚ λόγω της μειονοτικής ψήφου) και στην Πελοπόννησο (προβάδισμα Τατούλη στο δεύτερο γύρο λόγω της διασπασμένης Κεντροδεξιάς ψήφου, ερρείσματα Τατούλη στην ανανεωτική Αριστερά, ισχνές διασπαστικές κινήσεις στο χώρο του ΠαΣοΚ και ανίσχυρη υποψηφιότητα Δράκου).

      Στις υπόλοιπες περιφέρειες η επικράτηση του υποψήφιου του ΠαΣοΚ θα είναι καθαρή είτε από τον πρώτο είτε στο δεύτερο γύρο (σε Κρήτη, Νότιο Αιγαίο και Δυτική Ελλάδα από τον πρώτο γύρο και σε Αττική, Στερεά Ελλάδα, Ήπειρο και Ιόνια Νησιά στο δεύτερο γύρο).

      Δηλαδή το χειρότερο σενάριο για τη ΝΔ είναι να επικρατήσει σε 3 από τις 13 περιφέρειες και το καλύτερο σε 5 από τις 13. Κρατήστε αυτά τα προγνωστικά και τα λέμε στις 14 Νοεμβρίου...

      • Μετανάστης στη χώρα μου avatar
        Μετανάστης στη χώρα μου @ tzager 05/09/2010 17:48:04

        πολύ θα' θελες...ο Θεοδωρικάκος είσαι;

      • nick avatar
        nick @ tzager 05/09/2010 18:16:41

        1)Κεντρική Μακεδονία & 2)Δυτική Μακεδονία: ΝΔ από τον πρώτο γύρο.
        3)Ήπειρος, 4)Θεσσαλία, 5)Βόρειο Αιγαίο: ΝΔ στον δεύτερο γύρο
        6)Πελοπόννησος (παίζεται, μάλλον ΝΔ στο 2ο γύρο)
        Άρα οι 6 περιφέρειες στις 13 δεν είναι απλά εφικτές, αλλά πολύ πιθανές. Αν γίνουν 7 (δύσκολο), έχουμε ανατροπή πολιτικού σκηνικού και εξελίξεις...

      • anonymos avatar
        anonymos @ tzager 05/09/2010 21:18:18

        Δηλαδή τι πιστεύεις ότι οι πρωην μαοικοι θα ψηφίσουν Τατούλη, δεν υπάρχει περίπτωση τρίτος θα έρθει

      • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ @ tzager 06/09/2010 03:10:23

        Στερεά, Ήπειρος και Ιόνιο δεν είναι δεδομένα για το ΠΑΣΟΚ. Στην Πελλοπόνησο θα δωθεί μεγάλη μάχη αλλά δε νοείται ήττα του Δράκου.

  4. LG avatar
    LG 05/09/2010 14:22:29

    με 6 περιφέρειες είμαστε οκ!

    • anonymos avatar
      anonymos @ LG 05/09/2010 21:20:14

      Τις περισσότερες δυνατες θα ήταν καλο αν έπερνε και το ΚΚΕ 1-2 (Θεσσαλια-Βορ Αιγαίο) οποτε 'εχουμε 7+2=9 τους δινουμε 4 και πολλές τους είναι

  5. Misha avatar
    Misha 05/09/2010 14:37:17

    Α, ρε Οδυσσεα Βουδούρη, Γιατρέ Χωρίς Σύνορα, ΜΚΟ-ίτη της κακιάς ώρας σαν τον πρόεδρο σου τον Μπερνάρ Κουσνέρ....Αυτός κατάντησε να βομβαρδίζει «ανθρωπιστικώς» τη Γιουγκοσλαβία κι εσύ την Ελλάδα μέσω της υπερψηφισης του «εθνοσωτηρίου» Μνημονίου.

    Ίδια σαβούρα με τον Τοτούλη είστε... Αν είχατε στάλα φιλοτιμου και θυμόσασταν το πώς ξεκινήσατε και το που καταντήσατε θα έπρεπε να καλημερίζετε τους εαυτούς σας φτύνοντας τις φάτσες σας στους καθρέφτες των πολυτελών λουτροκαμπινέδων σας.

  6. tassos avatar
    tassos 05/09/2010 14:40:37

    Κερδίζουμε και στο Βόρειο Αιγαίο!!!!

  7. Σελάνος avatar
    Σελάνος 05/09/2010 14:42:07

    πού αλλού θα βρίσκαν καταφύγιο οι Τουιτούληδες & οι Αρκτούρο-Μπουτάρηδες; Μα φυσικά στο ΘΑΣΟΚ. Κατράμιιιιιιιι.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Σελάνος 05/09/2010 14:54:38

      @ Σελάνος

      Kαρατζαφύρερ («ΝΑΙ» στο Μνημόσυνο/Εξαπτέρυγο) +

      Τσιπρας («τα σκόπια διακαιούνται να λέγονται Μακεδονία») =

      ΦΟΥΜΟ!!! στις Εκλογές

      • Σελάνος avatar
        Σελάνος @ η Dimi 05/09/2010 15:01:00

        συμφωνώ.

      • aengus avatar
        aengus @ η Dimi 05/09/2010 15:42:52

        Τσίπρας: Το Αιγαίο ως γνωστόν βρέχει δύο χώρες (και πέρα βρέχει!)

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ η Dimi 05/09/2010 18:40:05

        @ aengus

        O.. διορατικός Τσίπρας: “Ο κίνδυνος χρεοκοπίας της χώρας είναι «παραμύθια με δράκους»!”

        O πολυπολιτισμικός πρόεδρος Αλέξης, που ενώ διοργάνωσε συνέδριο για ν’απογαλακτισθεί απ’τον Λαθρο-ψυχοπονιάρη Αλαβάνο (τι παλίκαρος και τούτος), το μόνο που κατάφερε ήταν η.. διάσπαση του κόμματός του! Υπάρχει και γνωμικό γιά τη περίπτωση Αλέξη που λέει: “it takes a Master to screw-up like this”.

        Αλέξης + Καρατζαφύρερ πιάτο ρηχό που μάς ζητάει σούπα =
        ΦΟΥΜΟ!!! Στις εκλογές

      • aengus avatar
        aengus @ η Dimi 05/09/2010 19:45:06

        Ο Τσι μένει με τη σφραγίδα στο χέρι…

      • aengus avatar
        aengus @ η Dimi 05/09/2010 19:57:08

        Το αλληλοτροφοδοτούμενο δίδυμο που αναφέρεις παραπάνω, τελειώνει μετά τις εκλογές.

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ η Dimi 05/09/2010 20:11:48

        @ aengus

        Το ανθελληνικό Duo, μόνο με κυάλια θα βλέπει το Κοινοβούλιο μετά τις Εκλογές.

  8. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 05/09/2010 14:42:43

    Πάρε στο μπάσκετ μεταγραφή αμερικάνο (και δή μαύρο) και στην πολιτική κινέζο (και δή εκκετζή της Συμμορίας της Σαγκάης).
    Δεν γίνεται αλλοιώς, μόνο έτσι πρωταθλητισμός!

  9. etsi_kai_allios avatar
    etsi_kai_allios 05/09/2010 15:03:50

    Ο Καρατζαφύρερ που διατείνεται ότι θέλει "κοινό μέτωπο της παράταξης ενάντια στο ΠΑΣΟΚ" θα αποσύρει τη στήριξη του στον Τατούλη?? ΜΠΑΑΑΑΑ

    ΕΞΑΠΤΕΡΥΓΑ αλήτες

    • Ιωαννης Ένατος avatar
      Ιωαννης Ένατος @ etsi_kai_allios 05/09/2010 15:47:47

      Έτσι!! Αυτό ήταν ίσως το μεγαλύτερο αυτογκόλ του Gap σ' αυτές τις εκλογές! Θα μπορούσε να μην πει κανέναν για την Πελοπόννησο! Την έκανε όμως την @#$%&*!! Εκθέτει έτσι τον Καρατζαφέρη για την επιλογή του και ταμπελώνει τον Τατούλη με χρίσμα! Χειρότερα δεν μπορούσε να πράξει!!

    • aengus avatar
      aengus @ etsi_kai_allios 05/09/2010 20:09:24

      Ρουφιάνοι …..Μόνο οι μπακαλόγατοι της «ενημέρωσης» τους στηρίζουν (για να ολοκληρωθεί το ΑΡΔ).

  10. Ηλίας avatar
    Ηλίας 05/09/2010 16:01:51

    καρατζαφέρης αύριο:
    Άρω την στήριξη μου στον Τατούλη.!!!

  11. loretta avatar
    loretta 05/09/2010 16:08:59

    Hλια ....το θεμα ειναι ο καρατζαφυρερ να αρη την εμπιστοσυνη στο προσωπο του !!!

    Αντε να τελειωνουμε με το τσιρκο

  12. Στέργιος avatar
    Στέργιος 05/09/2010 16:22:43

    Ας πρόσεχε η ΝΔ όταν αναδείκνυε τον Τατούλη.

    Που αν δεν έχεις κάνει καριέρα στο ΕΚΚΕ και στο ΚΚΕ, κομματικό αξίωμα δεν βλέπεις.

    • aengus avatar
      aengus @ Στέργιος 05/09/2010 19:33:11

      Οι «πρώην», οι γενίτσαροι, οι «μηδίσαντες», αυτοί που εγκατέλειψαν τους ιδεολογικούς χώρους τους προτιμώνται, λόγω ελαστικής συνειδήσεως…

      • aengus avatar
        aengus @ aengus 05/09/2010 19:34:44

        Δεν εννοώ από τη ΝΔ –προτιμώνται για να παίξουν ρόλους όπως αυτές του Τοτούλη, σήμερα…

  13. george avatar
    george 05/09/2010 16:49:58

    ΚΑΝΩ ΠΡΟΒΛΕΨΗ 8 ΝΔ 5 ΠΑΣΟΚ. ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΠΕΛΟΠΟΝΗΣΟ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΝ Ο ΠΑΠΑΣ ΜΕ ΤΑ ΕΞΑΠΤΕΡΥΓΑ. Η ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΤΑΤΟΥΛΗ.

    • aengus avatar
      aengus @ george 05/09/2010 19:36:59

      Αν είδατε την οργισμένη δήλωση του Παναγιωτακόπουλου (ΠΑΣΟΚ) θα καταλάβατε. «Καταντήσαμε να υποστηρίζουμε πολιτικούς γυρολόγους όπως ο Τατούλης»….

  14. ΒΟΥΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ avatar
    ΒΟΥΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ 05/09/2010 17:42:09

    η καλπη θα τους κανει ολους να ψαχνονται γι αυτο αφηστε τις προβλεψεις κατα μερος

  15. eiraman avatar
    eiraman 05/09/2010 18:17:27

    MHN ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΔΑΦΤΟΥΣ...ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΑΞΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΞΗ...
    ΤΟΣΟ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΛΕΣΙΩΝ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ ΤΟΥΣ...

  16. ευτυχια avatar
    ευτυχια 05/09/2010 18:23:38

    Κατι ακουσα για ξανα=κωλοτουμπα Καρατζαφερη στο θέμα Ψωμιάδη.Αληθεύει?

  17. ευτυχια avatar
    ευτυχια 05/09/2010 18:30:10

    Μάλλον το "ανάποδη κυβίστηση" θάταν ο δόκιμος όρος.

  18. xristos avatar
    xristos 05/09/2010 18:47:19

    ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΚΡΙΣΙΜΗ ΘΕΩΡΩ ΤΗ ΜΑΧΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΜΘ ΟΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ ΕΠΙΣΗΜΑ Η ΣΤΗΡΙΞΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΛΑΙΚΙΣΤΗ ΚΑΙ ΗΘΙΚΑ ΔΙΑΒΛΗΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΤΟΝ ΑΡΗ ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗ ΕΥΧΗΣ ΕΡΓΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΣΤΗΡΙΧΘΕΙ Η ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ ΠΑΥΛΙΔΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ-ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ

  19. Blasius avatar
    Blasius 05/09/2010 19:02:38

    Θα ασχοληθώ με την υποψηφιότητα Τατούλη.
    Πράγματι συμφωνώ ότι η επιλογή του ήταν αυτογκόλ του Ταξιδευτή.
    Δείχνει όχι μόνο πολιτική αμηχανία, αδυναμία επιβολής της ηγεσίας, αποδοχή ήττας, αλλά πάνω απ΄ ὀλα χάσιμο ψυχραιμίας.
    Ο εκλεκτός του ΛΑΟΣ, γίνεται και εκλεκτός του ΠΑΣΟΚ.

    • aengus avatar
      aengus @ Blasius 05/09/2010 19:39:06

      ΛΑ.ΣΟ.Κ, (ΛΑ.Ο.Σ + ΠΑ.ΣΟ.Κ), αγαπητέ μου, ΛΑ.ΣΟ.Κ. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  20. athamas avatar
    athamas 05/09/2010 21:03:30

    Πως καταφέρνουν κάποια τέτοια «φρούτα» να επιπλέον στην πολιτική ζωή της χώρας;
    Από που ξεκίνησε πολιτικά, που έγινε υπουργός - και τι έπραξε σαν υπουργός!, που πάει για υποψήφιος!
    Μα .. καλά!
    Πώς ψηφίζουν τέτοιους «ιδεολόγους» πολιτικούς κάποιοι;

  21. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/09/2010 21:07:18

    Ε.Κ.Κ.Ε.!

  22. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 05/09/2010 21:18:21

    Τα νεοφιλελεύθερα απολειφάδια, υποστηρικτές της Δρακουλίνας, ας μην παίρνουν όρκο για πάνω από 3, το πολύ, περιφέρειες για το κόμμα που με ανίερη συμμαχία θα σπρώξει η εκλεκτή τους.

    Ήτοι, Αττική ελέω Σγουρού (και όχι σίγουρα), Κρήτη, και Νότιο Αιγαίο. Όλες οι άλλες είτε παίζονται, είτε θα τις πάρει η ΝΔ εύκολα ή δύσκολα.

    Τρεις και πολλές τού είναι. "Ο εξευτελισμός του θα γίνει τέλειος."

    • Roulis avatar
      Roulis @ Αυριανιστής 05/09/2010 23:25:46

      Μην ξεχνας και την Δυτικη Ελλαδα,οπου ο ενας νομος ειναι πιο πρασινος απο τον αλλον(αγροτες που πιστεψαν καποτε πως ο αντρεας ειναι αριστερος και φιλοαγροτης,τι να περιμενει κανεις...).

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Roulis 05/09/2010 23:31:06

        Αναφέρεσαι περισσότερο στην Αχαΐα, αλλά μην είσαι βέβαιος ότι η διαφορά θα παραμείνει στα... συνήθη επίπεδα. Όσο για τους άλλους δύο νομούς (Αιτωλοακαρνανία και Ηλεία), νομίζω ότι εκεί είναι πιο ρευστοί και όχι τόσο "μπετόν αρμέ", ιδίως μετά από όσα κοσμογονικά βλέπουν να συμβαίνουν εις βάρος τους (και εις βάρος όλων μας).

        Εγώ πιστεύω ότι θα έχουμε μεγάλες εκπλήξεις το Νοέμβρη...

      • Roulis avatar
        Roulis @ Roulis 06/09/2010 00:57:06

        Δεν βλεπουν Αυριανιστη,δεν βλεπουν.Δεν αλλαζουν εδω,τουλαχιστον, οι πασοκοι.Αμορφωτοι και αγροτες.Ο σοσιαλισμος να κυβερνα και ολα τα αλλα θα τα βρουμε.Αν και στις δημοτικες μπορει να παμε, ανελπιστα ισως, καλα αλλα αυτο δεν θα αλλαξει και το χρωμα της περιφεριας...

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Αυριανιστής 05/09/2010 23:30:37

      Βρέχει πιό πολύ στη Δυτική Ελλάδα και ευνοείται η βλάστηση. Που περίμενες να έχει πράσινο, στην πετρώδη ξηρή και άνυδρη Λακωνία ή στην καμμένη και μπετοναρισμένη Βόρεια Αττική, όπου βρέχει μόνον αναμμένα στουπιά και μετά χιονίζει έτοιμο σκυρόδεμα;

  23. anonymos avatar
    anonymos 05/09/2010 21:25:57

    Μην τσιμπάτε, αφήστε τους δημοσιοκάφρους τους να λένε τις μπούρδες τους και να παρουσιάζουν τα στημένα-αγορασμένα γκάλλοπ τους. Θα τρίβετε τα μάτια σας στις εκλογές. Στόχος είναι να μην πάρουν καμμια περιφέρεια και να χάσουν όλες τις μεγάλες πόλεις. Χρειάζεται γιαυτό μια συνεργασία στη ΒΑΣΗ με την αριστερα. Ο κόσμος έτσι κι αλλοιως είναι εξαγριωμένος.

    • athamas avatar
      athamas @ anonymos 05/09/2010 21:28:34

      Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος με τα μυαλά του μέσα στο κεφάλι του που να παίρνει στα σοβαρά τα διάφορα γκάλλοπς τους!
      Κύριε ελέησον!
      Όλα αυτά είναι καλοστημένες / καλοπληρωμένες απάτες!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ anonymos 05/09/2010 21:29:55

      Αυτό που γράφεις είναι απολύτως εφικτό, αρκεί να πιστέψουν στην προοπτική του όλες οι αντιμνημονιακές δυνάμεις. Ας αποδείξουμε ότι δεν υπάρχουν ταμπού, παρά μόνο ΕΝΑΣ στόχος: η εκδίωξη των φασιστών της τρόικας και των γκαουλάιτερ που υποδύονται την κυβέρνηση.

      • athamas avatar
        athamas @ Αυριανιστής 05/09/2010 21:41:38

        Εννοείται πως ένα μόνο στόχο έχουμε:
        Η Ελλάδα - και πάλι - στους Έλληνες!
        Να φύγουν όλοι όσοι ξεπούλησαν την χώρα και οι ξένοι νταβατζήδες τους!

      • aengus avatar
        aengus @ Αυριανιστής 05/09/2010 22:26:09

        @Αυριανιστής
        Και πάλι θα συμφωνήσω μαζί σου. Το ότι προφανώς προσκείμεθα σε διαφορετικούς πολιτικούς χώρους το θεωρώ δευτερεύον αυτή τη στιγμή…Με τον Ανώνυμο τα έχουμε ήδει πει.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ anonymos 06/09/2010 00:30:43

      Συνεργασία στη ΒΑΣΗ με ΝΔ - αριστερας.
      Ά ρε πάκη με τα ωραία σου, Βόλο, Τρίκαλα, Καρδίτσα!

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Ο Θείος 06/09/2010 00:33:51

        Οι συνεργασίες χτίζονται στη βάση, Θείο. Όταν πας να τις χτίσεις στην κορυφή, όπως έκαναν οι Κυρκοκουβέληδες με τον Μητσοτό το βρώμικο '89, η κατάληξη είναι μάλλον ο τραγέλαφος του τζαννετακισμού.

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ Ο Θείος 06/09/2010 00:37:08

        Κι ο πάκης με το μπούτα στη βάση τις χτίζανε, "όλα τα κιλά, όλα τα λεφτά", αλλά κατέβασε νερό ο Πηνειός και τις πήρε ο διάολος τις βάσεις του γεφυριού.

  24. takis avatar
    takis 05/09/2010 22:14:36

    καλα παθατε τη πλακα σας με τον τατουλη τον ζηλευετε οπως ζηλευαν ολοι οι παλιοι τον μπαρκουλη που τους επαιρνε τα κοριτσια.ρε για κοιταξτε τα τελευταια χρονια τους αρχηγους σας να μας πειτε αν ειχαν φυγει απο τη νουδου η απο αλλα κομματα και γυρισαν ως αρχηγοι σας και κλαιτε στα ποδια τους.τοσο κοροιδα ειστε και σας φταινε ντορα,καρατζαφερ,τατουλης,κιλτιδης και παει λεγοντας.παλι πικρο καφε θα πιειτε αφου το πασοκ αφηνει επιτηδες το ψωμιαδη να κανει κουμαντο στη β.ελλαδα αφου εινει μικρου βεληνεκους και μαλιστα στους ποντιους.

    • aengus avatar
      aengus @ takis 05/09/2010 22:30:17

      Κορίτσια….ο Τατούλης :)
      Άψογο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      • ευτυχια avatar
        ευτυχια @ aengus 05/09/2010 22:43:22

        Τα κορίτσια απαντούν:
        Μπρρρρρρρρρρρρρ......:)

    • loretta avatar
      loretta @ takis 05/09/2010 23:02:33

      Dream on takis....και οταν ξυπνησεις θα δεις το χαρτη απο την αναποδη...

  25. anonymos avatar
    anonymos 05/09/2010 23:18:14

    Ο γυρολόγος της πολιτικής. Ταδε έφη Παναγιωτακόπουλος. Ο μπεγλίτης βγάζει αφρούς

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ anonymos 05/09/2010 23:35:32

      Ο Μπεγλίτης δεν είναι τίποτε άλλο παρά His Master's Voice. Θα τον δεις να στηρίζει Τατούλη και να λέει κι ένα τραγούδι. Αν μάλιστα ο Καρατζαφέρης είναι έξυπνος, θα πάει στη συγκέντρωση Τατούλη στην Κόρινθο, για να δούμε αν ο Μπεγλίτης θα τολμήσει να μην ανεβεί μαζί του στο ίδιο μπαλκόνι (όπως βλακωδώς διατυμπάνιζε). Με εντολή ΓΑΠ θα τον δούμε να ανεβαίνει και να λέει κι ένα τραγούδι. Μιλάμε για ΤΗΝ αποθέωση!

  26. kat avatar
    kat 13/11/2010 15:21:16

    Ο Μπεγλίτης τραγουδάει, αλλά λίγες μέρες πριν τις δεύτερες κάλπες. Ενώ πριν δεν τραγουδούσε, τώρα κοντεύει να γίνει σοπράνο της λυρικής. Αν χάσει ο Τατούλης, τον βλέπω να τα παίρνει στην πλάτη του κι έναν ανασχηματισμό sur mesure με τον Πάνο απ΄έξω απ την κυβέρνηση.

    Ψεύτης να βγω.