#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/04/2012 19:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μεγάλη συγκέντρωση Σαμαρα στο Αιγάλεω

Πλήθος κόσμου στην πρώτη προεκλογική συγκέντρωση της ΝΔ στο Αιγαλεω που μόλις άρχισε




















ΣΧΟΛΙΑ

  1. ιεραξ avatar
    ιεραξ 07/04/2012 20:27:09

    Ιο ΑΡΝΗΣΗ μετεκλογικης συνεργασίας με το ΠΑΣΟΚ. Δεν το είπε απλώς, το ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΞΕ
    2ο Στα μπροστινά καθίσματα μόνο ΟΝΝΕΔ και όχι οι γνωστές φάτσες.........

    Το παιγνίδι ΤΩΡΑ φαίνεται να αρχίζει στα σοβαρά. Το παίρνει ΠΆΝΩ ΤΟΥ ο πρόεδρος ΄΄ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΕΝΟΣ ΕΘΝΟΥΣ.....΄΄

  2. GO avatar
    GO 07/04/2012 20:27:49

    Βλέπω, στα πλάνα, πολύ καλή συμμετοχή της νεολαίας.
    Ευοίωνο!!!

  3. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 07/04/2012 20:32:44

    Πολύ καλά τα είπε. Θα πρέπει να πέσει λίγο η ένταση της φωνής του γιατί έβγαινε κάπως βραχνή και με πίεση. Κατά τ' άλλα απέδειξε με πολύ εύστοχο τρόπο γιατί δεν μπορεί να συγκυβερνήσει με το ΠΑΣΟΚ και υπονοώντας τον Καμμένο είπε ότι αυτός που προανήγγειλε αρραβώνα με τον ΣΥΡΙΖΑ έχει πάρει διαζύγιο από την σοβαρότητα! Καλό!

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 07/04/2012 20:35:57

      Επίσης είπε ότι για το θέμα των ιδιωτών ομολογιούχων υπάρχει τρόπος αποζημίωσης. Δεν είναι ώρα για περισσότερες λεπτομέρειες απλά να το θυμόμαστε αυτό

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 07/04/2012 21:35:35

      Γιατί να πέσει η ένταση στη φωνή του Προέδρου ; Μια χαρά ακούστηκε, ακόμη και σε εμάς που παρακολουθήσαμε από webtv.
      Mίλησε μέσα από την ψυχή του, αυτό ακριβώς που χρειάζεται !

      Έγκαιρο και αποφασιστικό το ξεκαθάρισμα ότι ΔΕΝ θα συνεργαστεί με το ένοχο ΠΑΣΟΚ μετεκλογικά. Αυτό το ξεκαθάρισμα να επαναλαμβάνεται σε κάθε ομιλία, σε κάθε ευκαιρία.

  4. axis avatar
    axis 07/04/2012 20:33:10

    Τα θερμά μου συγχαρητήρια στον Αντώνη Σαμαρά που ξεκαθάρισε ότι δεν πρόκειται να συνεργαστεί μετεκλογικά με το ΠΑΣΟΚ. Μπράβο Πρόεδρε !!!

  5. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 07/04/2012 20:41:45

    Ελληνικές Σημαίες παντού..Ξεκινάει το θαύμα Πρόεδρε!

  6. makis p avatar
    makis p 07/04/2012 20:44:27

    Αυτόν τον Αντώνη θέλουμε.

  7. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 07/04/2012 20:48:36

    Και καλα θα κανει να το ξαναλεει σε καθε ομιλια του με την ιδια ΕΜΦΑΣΗ, γιατι σχεδον στο συνολο των αναποφασιστων (και εν δυναμει ψηφοφορων της ΝΔ) επικρατει σχεδον η ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ οτι ΠΑΣΟΚ και ΝΔ θα συγκυβερνησουν. Κι αυτη η αισθηση ειναι ικανη να κρατησει μακρια πολυ κοσμο...

  8. rally monkey avatar
    rally monkey 07/04/2012 20:57:40

    Απο την τηλεοραση τον ειδα
    το μυνημα θα περασει
    πρεπει να προχωρησει κινηματικα μέσα στην κοινωνια οπως εγραψε ο φακτορας

    Cobalt ΣΟΝ ΠΕΝ τι λενε μετα το σημερινο ?

  9. airman avatar
    airman 07/04/2012 21:13:54

    Ξεκινήσαμε!

  10. yiannis avatar
    yiannis 07/04/2012 21:19:13

    ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ!Τελος...

  11. Νικος Φακιτσας αρχιτεκτων μηχ/κος Τομεαρχης πολιτισμου ΝΔ ΑΡΤΑΣ avatar
    Νικος Φακιτσας αρχιτεκτων μηχ/κος Τομεαρχης πολιτισμου ΝΔ ΑΡΤΑΣ 07/04/2012 21:19:58

    Νευριασμενη η φωνη του προεδρου.
    Μαλλον εχει αναλαβει να αποκαταστησει συγχρονως την ηττα του 2009,
    και τον Κωστα Καραμανλη. Δηλ. ρεβανς με +10 μοναδες .
    Γι αυτο και η ευθεια βολη στο προσωπο του Γ.Α.Π.
    Φαηλο γιατι ησουν προβληματισμενος ;
    Μηπως για το συνθημα "Ελλας Ελλας Αντωνης Σαμαρας";
    Τελος παντων, η Ν.Δ. σημερα σταθεροποιησε τις 10 μοναδες.

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ Νικος Φακιτσας αρχιτεκτων μηχ/κος Τομεαρχης πολιτισμου ΝΔ ΑΡΤΑΣ 07/04/2012 22:20:50

      1) Κι εγω θελω να δω το ΠΑΣΟΚ πολυ χαμηλα. Μακαρι να παρει μονοψηφιο νουμερο.
      2) ΤΟ αν θα παρει αυτοδυναμια η ΝΔ, δεν εχει να κανει με τη διαφορα απο το ΠΑΣΟΚ, οσο με το αν θα εχει ενα +35% περιπου. Το bonus των +50 εδρων ειναι καθαρα εις βαρος του δευτερου κομματος. Προφανως τα γνωριζετε ολοι αυτα, αφου ασχολειστε πιο πολυ απ οτι εγω.
      3) Για τον απλο κοσμο που για δεκαετιες στηριζει τη ΝΔ σταθερα και στα δυσκολα, η ΡΕΒΑΝΣ του 2009 θα ειναι οταν κυβερνησει να μη κανει τα ιδια λαθη και να στηριξει το μεσαιο, μικρο-μεσαιο και χαμηλο-εισοδηματια, και γενικα τον ''μη-βολεμενο'' απλο Ελληνα πολιτη, αφου αυτος ηταν παντα η βαση της.
      Στη ΝΔ ελπιζει για μια καλυτερη μερα. Κι ΟΧΙ αν το σκορ θα ειναι +10% ή +12% κτλ για να ''καλυψουμε'' την ηττα του 2009. ..! Δεν παιζουμε αγωνα BASKET για προσπαθουμε να καλυψουμε τη διαφορα του ''πρωτου'' αγωνα. Η στηριξη των απλων και τιμιων ανθρωπων, που ειναι απελπισμενοι ειναι το ζητουμενο.
      4)Εχει ακομα πολυ δρομο, και αυτη τη φορα τα ντιμπεητ και γενικα οι live συζητησεις θα παιξουν πιο σημαντικο ρολο.

    • factorx avatar
      factorx @ Νικος Φακιτσας αρχιτεκτων μηχ/κος Τομεαρχης πολιτισμου ΝΔ ΑΡΤΑΣ 07/04/2012 22:53:10

      Προφανώς δεν ήσουν στην συγκέντρωση. Βραχνιασμένη ήταν η φωνή και όχι νευριασμένη

  12. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 07/04/2012 21:21:02

    Γειά σου, ρε Πρόεδρε!
    Ετσι!
    Αντε, όλοι μαζί!
    "Η δύναμη ενός Εθνους"!

  13. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 07/04/2012 21:24:23

    Μετά τη σημερινή ομιλιά και συγκέντρωση είμαι πιο αισιόδοξος από ότι χτες..ΟΛΟΙ ΜΙΑ ΓΡΟΘΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ

  14. cgm avatar
    cgm 07/04/2012 21:25:19

    Έγινε η αρχή της μεγάλης νίκης

  15. Αδέξιος Δεξιός avatar
    Αδέξιος Δεξιός 07/04/2012 21:54:02

    Καλώς τον ...ψυχαναλυτή!
    Θα ζορίζεσαι φαίνεται.

  16. Κώστας ο Μακεδόνας avatar
    Κώστας ο Μακεδόνας 07/04/2012 21:55:57

    ....Ήμουν κι εγώ εκεί .περαστικός και είπα να ακούσω τους άξονες της πολιτικής της Ν. Δ. Όντως πολύς κόσμος έμεινε ικανοποιημένος από την πολιτική τοποθέτηση του προέδρου της Ν.Δ κ.Σαμαρά .Ήταν και κάποιοι άλλοι δίπλα όχι Νεοδημοκράτες που σχολίαζαν θετικά, τις προτεραιότητες της πολιτικής του κ.Αντώνη Σαμαρά και τους άξονές της, όταν γίνει κυβέρνηση .Η ομιλία του εξέπεμπε θετική σκέψη ,σταθερότητα ,ειλικρίνεια και έμπνευση .Έδωσα μεγαλύτερη εκτίμηση και είναι πάρα πολύ θετικό για την αναστήλωση της οικονομίας και της γρήγορης ανάπτυξης στη φορολόγηση των επιχειρήσεων στο δέκα πέντε τοις εκατό .Τα πάντα στη πολιτική και κοινωνική ζωή στρέφονται γύρω από την ανάπτυξη και την οικονομία .Αυτό και μόνο κύριε Σαμαρά και άλλες τέσσερις πέντε ανατρεπτικές στοχευμένες προτάσεις θα δώσουν νέα διάσταση στην πολιτική ,οικονομική και κοινωνική ζωή του δοκιμαζόμενου Ελληνικού λαού .Πιστεύω ότι ο Ελληνικός λαός τις δύσκολες αυτές καταστάσεις θα τις μετασχηματίσει εμπράκτως σε πολιτική θέση υπέρ της Νέας Δημοκρατίας και θα δώσει την ευκαιρία στον Αντώνη Σαμαρά να κυβερνήσει αποτελεσματικά .

  17. airman avatar
    airman 07/04/2012 21:56:23

    Φαίνεται ότι δεν είμαστε τόσο καλοί ηθοποιοί όσο κάποιοι άλλοι!
    Αλλά όσες πρόβες και να κάνουμε δεν μπορούμε να τους φτάσουμε. Άμα δεν το 'χεις μέσα σου δε βγαίνει το άτιμο!

  18. Κώστας ΜΠ avatar
    Κώστας ΜΠ 07/04/2012 22:02:20

    Να το βάλετε καλά στο μυαλό σας σαπισμένοι πασόκοι και ημίτρελλοι του Καμμένου: όσο και αν γκρινιάζουμε( και δικαίως γκρινιάζουμε) , όσο και αν ασκούμε δίκαιη ή άδικη κριτική στον ΑΣ , ποτέ δεν αλλάζει η βασική Αλήθεια μας: πως μόνο αυτός ο άνθρωπος μπορεί να μας βγάλει από το αδίεξοδο.
    Σωπάστε λοιπόν και μη μας προκαλείτε.

  19. Mara avatar
    Mara 07/04/2012 22:13:40

    Μόλις επέστρεψα από την συγκέντρωση.
    Ήταν εξαιρετική , με παλμό και ενθουσιασμό!!!
    Ο Σαμαράς με δυναμισμό και αισιοδοξία, ξεκαθάρισε τα ΠΑΝΤΑ...
    Πιό ξεκάθαρα δεν γίνεται.
    Ο κόσμος ήταν πολύ "αγριεμένος" και δεν σταματούσε σχεδόν καθόλου τα συνθήματα νίκης (γι΄αυτό και ο Αντώνης, αναγκαζόταν να φωνάζει για να ακουστεί).
    Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε το χειροκρότημα που έπεσε... μόλις μπήκε ο Βορίδης. Μιλάμε ότι έγινε χαμός....
    Όπως επίσης καταχειροκροτήθηκε και ο Λυμπερόπουλος.
    Ο κόσμος φυσικά δεν χωρούσε και έμειναν τουλάχιστον 1000 άτομα έξω.

    Αυτή η συγκέντρωση ήταν μόνο η αρχή....
    Πάμε δυνατά για την μεγάλη νίκη!!!!

  20. sarkozi avatar
    sarkozi 07/04/2012 22:25:44

    βλέπω ότι πολλοί συναγωνιστές εδώ μέσα αλλά ακόμα και ο ίδιος ο πρόεδρος έχουν βγάλει από το λεξιλόγιό τους τις εξής φράσεις...."ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ"..........." ΕΠΑΝΑΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ ΤΟΥ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ¨............ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΤΟΥ ΛΑΘΟΥΣ"....ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ¨.........αυτά τα ολίγα σύντροφοι και αν νομίζεται ότι θα μας χαριστεί το ΘΑΣΟΚ στα προηγούμενα που ανέφερα κάνουμε μεγάλο λάθος........στα κάτω κάτω της γραφής αυτοί ένα ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΠΑΝΕ¨

  21. factorx avatar
    factorx 07/04/2012 22:35:22

    Παρά τις επανειλημμένες αναδημοσιεύσεις άρθρων του Αntinews από το parapolitika χωρίς να βάζει link, είπαμε να μην ασχοληθούμε.

    Όμως, η κλοπή αποκλειστικών φωτογραφιών χωρίς την παραμικρή αναφορά πηγής, ξεπερνάει κάθε όριο όσον αφορά την δημοσιογραφική δεοντολογία.

    Τόσες διαφημίσεις έχετε, δεν μπορείτε να προσλάβετε ούτε έναν φωτορεπόρτερ;

  22. christof avatar
    christof 07/04/2012 22:40:21

    Μεγαλη η ενταση της φωνης πιθανον απο το παθος .Το 15% στη φορολογια ,η αποκατασταση της αδικιας στους συνταξιουχους, και η ρητη διαβεβαιωση της μη συγκυβερνησης με το Πασοκ ειναι τα βασικα.Περιμενουμε τους υποψηφιους στο επικρατειας.Προεδρε μαζι σου για ανορθωση της Ελλαδας.

  23. Dimitrios Giannakis avatar
    Dimitrios Giannakis 07/04/2012 23:48:49

    Παιδιά εγώ δεν είδα τίποτα ! Βλέπεις εδώ στο Detroit δεν ήταν και πρώτο θέμα η συγκέντρωση ! Όμως και λόγω πείρας θα πω ότι ο πρόεδρος πρέπει να κάνει πέρα πολλούς και να αρχίσει να επικοινωνεί με τον κόσμο ! Να μην αφήσει το ΠΑΣΟΚ να παίζει μπάλα μόνο του!
    Το διαδίκτυο πρέπει να νοιώσει την παρουσία της παράταξης ! Είναι το μόνο μέσο για μας στο εξωτερικό

  24. Εν ενεργεία avatar
    Εν ενεργεία 07/04/2012 23:56:36

    Δήμος Αιγάλεω: Κάτοικοι 69.660 (απογραφή 2011)
    Δημοτικό Γυμναστήριο Αιγάλεω: Χωρητικότητα 1.200
    Μεγάλη, πάντως, δεν φάνηκε.

  25. factorx avatar
    factorx 08/04/2012 00:04:41

    Σοβαρά; ήσουν εκεί. Μέσα ήταν τίγκα, τουλάχιστον 3.000. Και έξω άλλες 2.000

  26. Εν ενεργεία avatar
    Εν ενεργεία 08/04/2012 00:07:25

    Κρύψατε το προηγούμενο, αλλά θα συνεχίσω. Εκλογές 2009. Ν.Δ. στο Δήμο Αιγάλεω: 22,44% (14.600 ψήφοι). Άρα, ή στραβός είναι ο γυαλός ή στραβά αρμενίζουμε.

    • tasos1 avatar
      tasos1 @ Εν ενεργεία 08/04/2012 09:40:45

      Αγαπητέ μου η συγκέντρωση δεν ήταν μόνο στο Αιγάλεω... Ήταν σε όλη στην Ελλάδα... Απλά στο Αιγάλεω χτυπούσε η καρδιά της. Και οι παλμοί της κάλυψαν όλη τη χώρα... Αυτό μπορείς εύκολα να το διαπιστώσεις από τα σχόλια όσων δεν ήταν στο Αιγάλεω και είδαν τη συγκέντρωση από την τηλεόραση...

  27. vaggelis avatar
    vaggelis 08/04/2012 00:21:04

    η επομενη ομιλια θα πρεπει να ειναι ανοιχτη και οχι σε κλειστο σταδιο πιο πολυς κοσμος ηταν εξω παρα μεσα ΔΕΝ χορουσαν στο σταδιο

  28. airman avatar
    airman 08/04/2012 00:21:43

    Πιστεύω ότι είναι καιρός (και ευκαιρία λόγω της συγκυρίας) να σταματήσουμε να μετράμε πόσοι συγκεντρώθηκαν, πόσοι χωρούσαν, πόσοι θα μπορούσαν να είχαν συγκεντρωθεί και να αρχίσουμε να ''μετράμε'' τι ειπώθηκε.
    Όποιος δε βολεύεται με ότι ειπώθηκε ή θα ειπωθεί, μπορεί να κάνει ''προσκλητήρια'', καταμετρήσεις, συγκρίσεις, εκτιμήσεις και να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.
    Η ουσία είναι πάντως αλλού.