09/04/2009 13:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μεγάλη Δευτέρα …απολογούνται για την Ζήμενς !!!

Πληροφορούμεθα ότι αιφνιδίως, ο ανακριτής για την υπόθεση της Ζήμενς έστειλε κλήσεις σε κατηγορούμενους της υπόθεσης να προσέλθουν στο γραφείο του και να απολογηθούν την Μεγάλη Δευτέρα (13/4).

Διαψεύδεται κατηγορηματικά ότι πρόκειται για αντιπερισπασμό στην υπόθεση Παυλίδη.

Υ.Γ. Υπενθυμίζεται ότι μετά την ολοκλήρωση της προκαταρκτικής εξέτασης που διενήργησε ο εισαγγελέας Παναγιώτης Αθανασίου, ασκήθηκε ποινική δίωξη σε βαθμό κακουργήματος κατά παντός υπευθύνου για ενεργητική και παθητική δωροδοκία και για νομιμοποίηση εσόδων από παράνομη δραστηριότητα. Ο κ. Ζαγοριανός είχε λάβει εντολή τότε, να ερευνήσει εάν προκύπτει και η διάπραξη του αδικήματος της απιστίας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 09/04/2009 13:57:07

    Και κάτι για το TOM 1 είχε πει προχθές ο βουλευτής Τζημας στη βουλή ποιος να τα πιστευεί ποια ....

  2. Le canard avatar
    Le canard 09/04/2009 14:12:26

    Μήπως και αιφνίδιες προφυλακίσεις;

  3. daris avatar
    daris 09/04/2009 14:16:55

    Μήπως και χειροπέδες έτσι για τα μάτια του κόσμου...Ξεφτιλισμένοι πολιτικοί,απουσία πολιτικής και κενό εξουσίας! Καημένη Ελλαδίτσα μας!!!

  4. Le canard avatar
    Le canard 09/04/2009 14:22:47

    Μπορεί να γίνει για τα μάτια του κόσμου, αλλά, έλεος, στην περίπτωση Ζημενς, κάποιος δεν πρέπει να τις φορέσει; Ε, και αφού γίνει αυτό, ας σφίξουν οι κώλοι και ας ανοίξουν τα στόματα και για πολιτικούς. Και έπεται συνέχεια. Συνέχεια, που δεν την θέλει ούτε η ΝΔ ούτε το ΠΑΣΟΚ.

  5. daris avatar
    daris 09/04/2009 14:29:07

    Μα αυτο λεω και εγω...να μη γινει για τα ματια του κοσμου αλλα εσυ τι πιστευεις? Αστα ρε φιλε...ολα ξερουν πολυ καλα να τα ρυθμιζουν εκτος απο τα θεματα που αφορουν τον πολιτη. Μια ζωη τα ιδια και τα ιδια. Υπαρχει ελπιδα αλλα φοβαμαι οτι λιγοι πιστευουν πλεον οτι δεν θα χαθει και αυτη στα γραναζια του συστηματος. Εγω προσωπικα οσο και να θελω να πιστεψω ειμαι απο αυτους που κραταω μικρο καλαθι!

  6. Smash Direct avatar
    Smash Direct 09/04/2009 14:35:07

    Τελικα η ανοησια που τους δερνει ειναι χωρις ορια .Ειναι δυνατον Μεγαλη Δευτερα και μαλιστα υστερα απο προαναγγελια του γραφικου Τζημα να προβαινουν σε τετοιες ενεργειες που οσο καλοπροαιρετος και αν εισαι δεν αντεχεις να το δεχθεις!!!Χορτασαμε με την ΝΔ ανεξαρτητη δικαιοσυνη,φτανει πια ηλιθιοι!!!!

  7. daris avatar
    daris 09/04/2009 14:51:24

    @5
    Σε πληροφορω φιλε οτι ο ΚΚ δεν περναει καθολου δυσκολες στιγμες ... εμεις μονο ζοριζομαστε.
    Ο ιδιος δεν εχει την πολιτικη ευαισθησια να ζοριστει αφου ουσιαστικα ποτε δεν ηθελε να ειναι πολιτικος πρωτης γραμμης και ποτε δεν αισθανθηκε την αναγκη να ζοριστει. Μονο προσωπικα ζοριζεται για την καταντια του.
    Θα μπορουσε να τα εχει ολα απο αλλη θεση και τα εχασε ολα απο τη θεση του Πρωθυπουργού.
    Αλλοι μας τον φορεσαν και φυσικα με την ψηφο του Ελληνικου λαου που εντεχνως καθοδηγηθηκε προς την κατευθηνση αυτη.
    Μια μερα η ιστορια θα γραψει οτι και ο ιδιος θυμα του συστηματος υπηρξε αφου δεν ηταν ποτε καταλληλος για μια τετοια θεση.
    Το εχει καταλαβει πολυ καλα και ο ιδιος αλλα τωρα ειναι αργα για δακρυα....

  8. ataktos avatar
    ataktos 09/04/2009 14:52:18

    Παιχνιδάκια στη πλάτη του λάου παίζουν οι δυο χρονιά τώρα ,άλλα δεν θα τους πάρουν κάποτε πρέφα στο χωρίο μου ..(χωρίο πολύτεκνων είναι ) .

  9. Anideos avatar
    Anideos 09/04/2009 15:08:15

    re paidia na kanw mia erwtisi .........etsi kai alliws anideos eimai:

    1. Xrimata stin ellada den diakinithikan adou oloi oi logariasmoi itan sto ekswteriko! diladi se ellliniko edafos den diakinithike draxmi!

    2. ta xrimata auta itan tis siemens kai mono tis siemens!

    Erwtisi: To eliniko kratos giati flegetai?? Na thumisw egw alla prosfata "skandala" me xrima dimosiou!

    1. Vatopaidi (milame gia trelo skandalo)
    2. Germanos (trelo sklandalo)

    sta opoioa mprosta i siemens wxreia!!!


    DEN ME PEITHOUN ME TIPOTA OUTE OI KATHGORIES OUTE TIPOTA ALLO! oloi autoi oi katigoroumenoi tha vasistoun stis nomothesies twn ekastote kratwn pou exoun diatelestei oi paravaseis kai pou den einai i ellada alla i gernamia, austria, elveti etc.


    auta ta oliga

  10. Aurora avatar
    Aurora 09/04/2009 16:54:50

    Τι δουλεια να κανουν τη Μ. Δευτερα, οταν ο νους θα ειναι στη στανη για την εκλογη του πιο μεστου αμνοεριφιου με τα γαλακτοπουτια εντοσθια και στη σουβλα για την τακτη θυσια στο Δια και αποτεφρωση της προσφατης λαμογιας ψαριας.