#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/02/2010 22:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μα καλά για πόσο "βλήτα" μας περνάνε;

Θ. Τζάκρη: Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ πήγε στο πολιτικό μου γραφείο κατ’ επιταγή των πολιτών της Πέλλας, γιατί ήθελαν έναν άνθρωπο να απευθύνονται σαν να είμαι εγώ

Μα καλά για πόσο "βλίτα" μας περνάνε; Τι άλλο θα ακούσουμε; Ειδικά αυτή η κυρία όπου καλείται να μιλήσει κάνει αισθητή την παρουσία της με αυτά που εξαπολύει στους ανυπεράσπιστους συνομιλητές της. Έτσι, μετά τους "νόμιμους μετανάστες που ήρθαν παράνομα στην Ελλάδα", την ευφράδεια της και αυτά που "πρόκειται να συμβούν", μας είπε και αυτό και μας αποτελείωσε! "Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ πήγε στο πολιτικό μου γραφείο κατ’ επιταγή των πολιτών της Πέλλας, γιατί ήθελαν έναν άνθρωπο να απευθύνονται σαν να είμαι εγώ"

Τι μας λέτε κα Τζάκρη! Μας γυρίσατε δεκαετίες πριν, τότε που οι πολιτικάντηδες γύριζαν στα χωριά και αράδιαζαν παραμύθια στους αγράμματους χωρικούς. Ντροπή κι είστε νέα πολιτικός!

http://teachers-limnou.blogspot.com/2010/02/blog-post_14.html

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Loretta avatar
    Loretta 14/02/2010 22:32:11

    μιλησε ο μανωλιος και γυρισε τα βρακια του αλλιως...!! Αν αυτο το τσοκ......ρο κανει οτι θελει φανταστειτε οι παλαιοτεροι τι κανουν!!

  2. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 14/02/2010 22:36:13

    Μήπως οι πολίτε ςτης Πέλλας έκλεισαν τους δρόμους με τρακτέρ απαιτώντας να επιλυθεί το αίτημά τους;
    έτσι μάλλον εξηγείται η εγκατάληψη των μπλόκων στην Πέλλα!

  3. thespieys avatar
    thespieys 14/02/2010 22:45:51

    Εκλέγεται στο Ν. Πέλλας. Κύριο χαρακτηριστικό της οι ανύπαρκτες ρητορικές ικανότητες και τα συνεχή σαρδάμ. Ως βουλευτής της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης είχε ζητήσει την ίδρυση τμήματος ΤΕΙ στα Γιαννιτσά για μικροπολιτικούς λόγους.
    Πρώτα δείγματα γραφής τουλάχιστον αποθαρρυντικά, πέταξε με τη περιβόητη μεταμεσονύκτια πτήση της "Ολυμπιακής" για Θεσσαλονίκη, δέχθηκε το δωράκι-laptop του "Πρώτου Θέματος" και διοργάνωσε την εκδήλωση για την "Ημέρα του Μετανάστη" στη πλατεία Κουμουνδούρου με χρήματα των Ελλήνων φορολογουμένων ενώ η χώρα βρίσκεται ένα βήμα πριν τη χρεωκοπία.
    Έχει δηλώσει: "Η Ελλάδα είναι μια φιλική χώρα για τους μετανάστες"!

  4. Orestios avatar
    Orestios 14/02/2010 22:47:49

    Στη Γαλλία έγινε χαμός με τον γιο του Σαρκοζύ.
    Στην Ελλάδα είναι λαϊκή απαίτηση να διορίζονται οι συγγενείς αυτής της κυρίας. Έτσι, σε καλό δρόμο είσαι μαντάμ.

    GAP, άλλαξέ τα όλα! Οικογενειοκρατία παντού!

  5. donaE avatar
    donaE 14/02/2010 22:57:07

    Ετσι και αλλιως ειναι δυσκολο να βρεις αντρα,ποσο μαλλον να τον κρατησεις.

    • Swell avatar
      Swell @ donaE 14/02/2010 23:16:22

      Eίναι εννοείς δύσκολο γενικώς, ή για τη συγκεκριμένη κυρία μόνο; Θα πρέπει πάντως να το εντάξουμε κι αυτό, στα νέα ήθη που εισήγαγε έφερε το little George boy.

    • Swell avatar
      Swell @ donaE 14/02/2010 23:17:01

      Eίναι εννοείς δύσκολο γενικώς, ή για τη συγκεκριμένη κυρία μόνο; Θα πρέπει πάντως να το εντάξουμε κι αυτό, στα νέα ήθη που εισήγαγε το little George boy.

    • Βρασίδας avatar
      Βρασίδας @ donaE 14/02/2010 23:18:27

      είσαι υπρβολική! όταν το απαιτεί ο λαός ωφείλεις να τον κρατήσεις. Κι αυτός με τη σειρά του ωφείλει να κρατηθεί!

  6. akyros avatar
    akyros 14/02/2010 23:09:00

    την άλλη φορά που θα δείτε την αρχόντισσα της Πέλλας στην οθόνη κλείστε την φωνή! Κοιτάξτε την και μια φωνή θα ακούσετε απο το υπερπέραν!
    "σθατα,σθατά σθατά, σθατα με λεμόνι, μλιαξ ξυνά!" τα σθατά!
    Τετοια σιχαμάρα σε μουτρα ανθρώπου δεν έχω ματαδεί!
    Και να με συχωρήσετε τον βρωμύλο!

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ akyros 15/02/2010 11:04:56

      Χαχαχαχαχαχαχαχα!

  7. akyros avatar
    akyros 14/02/2010 23:10:20

    θκατα θκατα θκατά ήθελα να πώ ο Τζακρηλάγνος!

  8. ΙΔ avatar
    ΙΔ 14/02/2010 23:23:05

    Κάτι ξέρειs εσύ.Εν'πάσει περιπτώσει ή συντροφοs DORKA γιατί βρίσκεται στό μάτι τού κυκλώνα; Μήπωs γιά τίs 12ποντεs γόβεs μήπωs γιά τήν εφράδεια τηs ή γιά την αγάπη τηs για τούs λάθρο.Και απαντώ είναι εκεί γιατί τήν ζηλεύοτν οι γυναίκεs οι Ελληνίδεs γυναίκεs.

  9. πολίτης avatar
    πολίτης 14/02/2010 23:53:48

    Τώρα ρε παιδιά, εντάξει, όσο αντιπαθής και να μου είναι η συγκεκριμένη μαντάμ, όσο και σε όλο τον κόσμο δηλαδή, στο πολιτικό του γραφείο βάζει ο καθένας όποιον θέλει. Πολιτικό γραφείο είναι, δεν θα τους πάρουν με ΑΣΕΠ κι εκεί. Μην αρχίζει να μας χτυπάει κι εμάς στον εγκέφαλο η νεοπασοκική άνοια.
    Εγώ άλλο θέλω να με πείτε, αν το ξέρετε, παρακαλώ πολύ. Κάτι καθαρίστριες που κατήγγειλαν υπουργούς και βουλευτάδες ότι απασχολούν ανασφάλιστες καθαρίστριες και είπαν θα δώσουν κι ονόματα, τί απέγιναν; Που είναι τα ονόματα; Γιατί σα να θυμάμαι με κάτι τέτοια για αλλοδαπούς φάγανε κάποτε το Μαγγίνα, αλλά τώρα ... σιγή!!!

  10. anonymous avatar
    anonymous 15/02/2010 00:02:07

    Ακούστε ή μάλλον διαβάστε το λόγο που τέτοιες ειδήσεις δεν κάνουν ζημιά σε κανένα.
    Ο Έλληνας δουλεύει οικογενειακά. Οικογενειακή επιχείρηση κλπ. Θα βγει λοιπόν και θα πει: Ναι διόρισα τον άντρα μου και το γαμπρό μου στο γραφείο μου. Χρειάζομαι κάποιους ανθρώπους που να εμπιστεύομαι και έβαλα μέλη της οικογενείας μου ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΒΑΖΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΑΣ.
    Αυτό το τελευταίο στα μάτια του Έλληνα μάλλον τιμή αποτελεί.

  11. ευτυχια avatar
    ευτυχια 15/02/2010 00:38:45

    ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ, ΤΟΝ ΠΗΡΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΕΙ.ΤΙ ΕΚΑΝΕ Η ΑΜΟΙΡΗ? ΜΕ ΤΗ ΜΟΥΡΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ, ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΑΥΤΗ ΕΞΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΔΗΛΩΣΕ ΟΤΙ "ΚΑΘΕ ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ?" ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ-ΑΡΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ. ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ: ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΕΣ ΑΥΤΕΣ(ΤΖΑΚΡΗ, ΞΕΝΟΓΙΑΝΝΑΚ, ΜΠΑΤΖΕΛΗ ΚΛΠ) Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΡΤΟΥΝΙΣΤΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑ? ΜΗΠΩΣ ΟΙ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΙ?

    • Orestios avatar
      Orestios @ ευτυχια 15/02/2010 00:41:42

      Αν δεν έχεις μετανάστη σπίτι σου δεν είσαι Έλληνας? :)
      Ο Μαγγίνας δηλαδή ήταν πόσες φορές Έλληνας, με αυτή τη λογική?

      Τί λέει αυτή η Τζακρή? Με αυτά θέλει να την πάρει κανείς στα σοβαρά?

  12. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 15/02/2010 01:20:53

    Οί 12ποντες γόβες-στιλέτο της,είδα σέ κάποια εκπομπή,ότι στοίχισαν 600 ευρώ.
    Σέ γενικές γραμμές,κορίτσια,οί γυναίκες τής κυβερνήσεως,μάς έχουν κάνει ρεζίλι.Ανόητες,αντιπαθείς καί μέ πολύ τουπέ.

    • «Κασανδρα» avatar
      «Κασανδρα» @ Kὀριννα 15/02/2010 01:26:57

      και οι στραβοκάνες έχουν ψυχή.

  13. TopGunZ avatar
    TopGunZ 15/02/2010 02:13:25

    Πρόσεχε τι εύχεσαι γιατί μπορεί να πραγματοποιηθεί. Θυμάμαι τώρα τη διαρκή γκρίνια των συμπολιτών μου που η ΝΔ δεν υπουργοποιούσε βουλευτή του νομού και, ω του θαυματος, με τη νέα διακυβέρνηση έχομεν και Πελλιώτισσα υουργέσσα. Να τη χαιρόμαστε...

  14. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 15/02/2010 03:08:32

    Καλή η πλάκα, αλλά δικαίωμά της ποιόν θα διαλέξει. Αυτή πληρώνει (με δικά μας λεφτά, βέβαια), αλλά και αυτή θα χάσει αν δεν είναι κατάλληλοι οι δικοί της, που διόρισε κοντά της. Εσείς γιατί κόβεστε;

  15. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 15/02/2010 08:57:06

    Πές,πές,θα μου τη ματιάξετε.Κι ύστερα τι θα κάμωμεν χωρίς βαρβάρους;Οι άνθρωποι αυτοί,είναι μιά κάποια λύση.

  16. ευτυχια avatar
    ευτυχια 15/02/2010 09:10:34

    ΓΙΑΤΙ, ΠΗΛΕΑ ΜΟΥ, ΟΙ ΜΑΓΚΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΗΘΕΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΝΕΠΙΣΤΡΕΠΤΙ. ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΟΥΣ ΝΑ ΑΠΟΤΥΧΕΙ. ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΧΤΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ. ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΩΝΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ ΚΑΙ ΑΥΓΑ. ΚΙ ΟΠΟΙΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ΓΟΒΕΣ 600 ΕΥΡΩ, ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΜΕ ΚΙΝΕΖΙΚΕΣ ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ.

  17. Hase avatar
    Hase 15/02/2010 13:25:23

    Επανω που νομιζαμε πως γλυτωσαμε απο τους κουμπαρους μας προεκυψαν συζυγοι, υιοι φιλων και γνωστων ανευ πτυχιων σαν νομικοι συμβουλοι, και αλλοι συγγενεις. Ο νεποτισμος δεν ειναι μια αδιαφανης διαδικασια κυριε πρωθυπουργε; Τι μας παραμυθιαζετε πως οι διορισμοι θα γινονται αξιοκρατικα;;

  18. stelios avatar
    stelios 15/02/2010 13:59:24

    Nτρουκγου ντρουγκου ντρουγκου ντρου,
    τα βραχιλοια της βροντουν!
    Ξυλο + πετσι= τσοκαρο.

  19. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/02/2010 16:33:27

    Απλά, πρόκειται περί ηλιθίας.

  20. Λεωνίδας avatar
    Λεωνίδας 15/02/2010 22:17:09

    Απλά, χρωστάει στον άντρα της αιώνια ευγνωμοσύνη που την παντρεύτηκε, έτσι που είναι.