23/05/2009 23:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μαυρογιαλούροι ή βαρβαρότητα;

[vimeo 3579944] 
________________________________________________________________
Να και ένα βίντεο που μας έστειλαν σύντροφοι της ΚΝΕ διαμαρτυρόμενοι ότι δεν τους «παίζουμε» καθόλου

ΣΧΟΛΙΑ

  1. bill avatar
    bill 23/05/2009 23:28:09

    Ξέχασε ο ανόητος να καλέσει τον Γερμανό, για να μην έχουν παράπονο τα συντρόφια.

  2. Orestios avatar
    Orestios 23/05/2009 23:52:37

    Το πρωί σοσιαλισμός, το βράδυ σκληρός σοσιαλισμός.

  3. Καραμήτρος avatar
    Καραμήτρος 24/05/2009 00:01:45

    Όλα πηγαίνανε καλά στο βιντεάκι, μέχρι που σκέφτηκα ότι οι κνίτες μπορεί να έχουν χιούμορ. Όταν όμως είδα σκηνές από την νεολαία στους δρόμους κατάλαβα ότι τα όρια που θέτει το συμπαθές ΚΚΕ στον εαυτό του είναι πολύ στενά. Κι εγώ θέλω μεγαλύτερο μισθό -υπάλληλος είμαι - και εμένα μου την σπάνε οι φάτσες των επιχειρηματιών-καρχαριών φίλων του Πασόκ, αλλά τόσο μικρόμυαλη αντίληψη γιά τον κόσμο -την απουσία του Θεού δηλαδή - δεν την αντέχω !
    Τέλος πάντων στις προηγούμενες εθνικές έπεισα την μάνα μου έναν συνάδελφο και την γκομενά μου να ψηφίσουν ΚΚΕ(η γκόμενα τελικά είδε τον Αλέξη στην Τι-Βι και ψήφισε ΣΥΡΙΖΑ! $%#@@%)
    Αφού το ΛΑΟΣ το θεωρείτε ακροδεξιά τους είπα ... ψηφίστε το 2ο στην σειρά μη χείρον-βέλτιστο.

  4. ακόμη ψάχνομαι avatar
    ακόμη ψάχνομαι 24/05/2009 02:47:24

    Διαμαρτύρομαι για τον Μαυρογιαλλούρο. Τουλάχιστον αυτός στο τέλος παραιτήθηκε…

  5. tipotenios avatar
    tipotenios 24/05/2009 09:37:40

    ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΑΣΕ ΤΑ ΚΟΥΦΙΑ ΣΛΟΓΚΑΝ ΚΑΙ ΜΙΛΑ ΚΑΘΑΡΑ.

    Πές μας κάτι συγκεκριμένο, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

    Πές μας που πήγαν τα λεφτά του Τρεπεκλή.

    Πές μας που πήγαν τα 100.000.000 της Ζίμενς.

    Πές μας το περίφημο μαγικό σχέδιό σου για την οικονομία. Θα αυξήσεις τους δημοσίους υπαλλήλους ή θα τους μειώσεις;

    Πές μας τί θα αλλάξεις στις εφορίες για να μειωθεί η φοροδιαφυγή. Πώς θα αντιμετωπίσεις τη διαφθορά των εφοριακών; Τι θα κάνεις με τους ελεύθερους επαγγελματίες;

    Πές μας πόσο θα αυξηθεί η φορολογία των επιχειρήσεων και πώς θα αντιμετωπίσεις το σίγουρο επακόλουθο της αύξησης της ανεργίας από τη φυγή επιχειρήσεων στο εξωτερικό.

    Πές μας τί παραπάνω θα κάνεις για την παιδεία από όσα έκανε ο Σημίτης, πρέπει να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης.

    Πές μας τί θα κάνεις για το Κυπριακό. Πές μας εάν καταδικάζεις ΑΠΕΡΙΦΡΑΣΤΑ το σχέδιο Ανάν (και τους σημερινούς κλώνους του) ή όχι.

    Πές μας εάν έχεις σταθερή θέση για τα Σκόπια και ποιά είναι αυτή. Συμφωνείς ή όχι με τον Καραμανλή και το Βουκουρέστι;

    ΕΝΤΑΞΕΙ ΓΙΩΡΓΑΚΗ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΥΣ.

    Επίσης μας τσαντίζει το ότι προσπαθείς μέσα από σλόγκαν, γενικότητες και αφηρημένες έννοιες να υπονοήσεις ότι ξέρεις τί κάνεις.

    ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ.

    Εάν ξέρεις σε παρακαλούμε να μας το πείς.

    Εάν δεν ξέρεις, τότε είσαι επικίνδυνος, διότι επιβεβαιώνεις όσους λένε ότι εάν δεν είχες πατέρα τον Αντρέα σήμερα θα σκούπιζες τραπέζια σε Μακντόναλντς της Μινεσότα.

    Περιμένουμε.

    Άντε να δούμε!

  6. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 24/05/2009 10:01:26

    Η κριτική της υποτονικής προβολής του ΚΚΕ είναι σωστή. Η προσφορά αυτού του κόμματος στην προάσπιση των εργασιακών δικαιωμάτων, στη φάση που οργώνει ο "φιλελευθερισμός" και η αποδόμηση των συνθηκών επιβίωσης, είναι θετική. Θα περιμέναμε όμως από το ΚΚΕ μια ακόμη μεγαλύτερη δυναμική στην ανάπτυξη των κινητοποιήσεων.
    Ο δογματικός προσανατολισμός του ΚΚΕ και η ξύλινη γλώσσα που χρησιμοποιεί, δημιουργούν στους περισσότερους μια αίσθηση ανίας. Όμως τόσο η Αλέκα, όσο και όλα τα στελέχη και οι οπαδοί αυτού του κόμματος, δεν παύουν να είναι συμπαθείς και να κατατάσσονται στην συνείδηση των πολλών με την μεριά του λαού. Το ΚΚΕ θα πρέπει να κατανοήσει ότι η ζωή προχωράει και ότι τα δόγματα αφορούν τελικά τις θρησκείες. Θα πρέπει να αναζητήσει ένα νέο πρόσωπο, συμβατό με τα σημερινά δεδομένα και τις προκλήσεις της εποχής.
    Εύχομαι στο ΚΚΕ κάθε επιτυχία. Αυτή δεν νομίζω ότι βρίσκεται κύρια στην επιβεβαίωση του παλιού με ευνοϊκά εκλογικά αποτελέσματα, αλλά στην επαναστατική ετοιμότητα της αυτοαναίρεσης, εκεί που το παλιό αποτελεί εμπόδιο στην ανάπτυξη του νέου.

  7. Δρ avatar
    Δρ 24/05/2009 10:17:34

    Δεν βλεπω τιποτα το μεμπτο στις πραξεις του ΓΑΠ.
    Στο ζαπειο μιλησε σε αυτους που θελει να τον ψηφισουν για να βγει και το βραδυ τα ειπε με αυτους που θελει να τον στηριξουν μετα, οταν θα εχει βγει.
    Αυτα του λενε οι συμβουλοι του, αυτα κανει.

  8. Κούνουπας avatar
    Κούνουπας 24/05/2009 10:50:43

    Γιωργάκη πές αλεύρι.
    Ο Καραμανλής σε γυρεύει.

  9. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 24/05/2009 11:33:51

    ΠΑΝΤΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΠΟΤΙΛΙΑ ΣΤΟ ΠΕΛΑΓΟΣ.
    5.ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ
    ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΩΓΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΡΩΣΟΥΣ(ΙΔΙΑΙΤΕΡΗΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΒΟΡΕΙΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΑΣ).ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΘΟΥΝ Η ΘΑ ΑΚΥΡΩΘΟΥΝ?

  10. trampes avatar
    trampes 24/05/2009 11:39:03

    Εάν η διαφορά στη δημοσκόπηση είναι 3%, η Ν.Δ. έχει την νίκη στο τσεπάκι.
    Από το 20% των αναποφάσιστων τουλάχιστον το 70% είναι Νεοδημοκράτες.
    Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα έχουμε συνέδριο εκλογής αρχηγού στο πασόκ.
    Άντε να τελειώνουμε γιατί πολύ κράτησε το αστείο με το γραφικό Νίκο Κατέλη της πολιτικής.

  11. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 24/05/2009 12:00:17

    το ΚΚΕ είναι ένα κόμμα που δεν έρχεται σε σένα

    αντίθετα, εσύ πας σ' αυτό.

  12. ataktos avatar
    ataktos 24/05/2009 12:26:50

    ΓΑΠ- ο παππούς σου έστησε και αυτό το μαγαζί ???

  13. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 24/05/2009 12:54:18

    @ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ
    Υποθέτω ότι οι αναμενόμες αλλαγές στα Βαλκανικά δοχεία θα καταστήσουν τα σωληνάκια ακόμη περισσότερο υποδεέστερης σημασίας από ότι είναι σήμερα.

  14. οκτώ avatar
    οκτώ 24/05/2009 13:07:48

    Τελικά ο Γιωργάκης δεν είναι τόσο αφελής όσο θέλει να παρουσιάζεται.
    Θα έλεγα ότι είναι το πολιτικό φαινόμενο Μενεγάκη που αρέσκεται στο ελαφροίσκιωτο προφίλ, ενώ όταν συσκέπτεται με την πλουτοκρατία μας παίρνει τα μέτρα για κουστούμι.
    Εάν δεν είχε επιλέξει τον πολιτικό μεροκάματο, σίγουρα θα μπορούσε να γίνει σταρ της τηλεόρασης.

  15. thanos avatar
    thanos 24/05/2009 22:20:37

    5-tipotenios Says:
    May 24th, 2009 at 9:37 am

    Μονο σου ερωτας,μονο σου απαντας.Τι αλλο καλλιτερο να περασεις στο "BallRoom" που συχναζουν τα βουρλα? Πολυ δουλεια ρε φιλε,με αποκοπη το εχεις παρει? εχεις γεμισει ολα τα Blogs.

  16. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 24/05/2009 23:03:37

    @15
    Κυριολεκτικά τον τσάκισες τον έρμο τον tipotenio με το λεπτό μεν, καυστικότατο δε, χιούμορ σου, αλλά -και κυρίως- με τη συντριπτική δύναμη των επιχειρημάτων που του αντιπαρέθεσες...