#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/01/2013 15:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μας περνάνε για χαζούς στον ΣΥΡΙΖΑ;



Ο ΣΥΡΙΖΑ είναι βέβαιον πια ότι θεωρεί τους πολίτες αυτής της χώρας τουλάχιστον χαζούς, χαμηλής νοημοσύνης, ανόητους…Ταΐζει κουτόχορτο και πιστεύει ότι όλοι θα το φάμε!

Ευτυχώς για μας, δυστυχώς για τον ΣΥΡΙΖΑ, δεν μας ψεκάζουν και η αντίληψή μας παραμένει υψηλή.

Η διγλωσσία, η λογοκρισία, το κρυφτούλι του ΣΥΡΙΖΑ έχει πια αποκαλυφθεί!

Και εξηγώ…

Τι συνέβη χθες και ο ΣΥΡΙΖΑ ξαφνικά μετά από ώρες εκνευρίστηκε με την αποκάλυψη του video του αναρχοαυτόνομου βουλευτή του Διαμαντόπουλου;

Ο ΣΥΡΙΖΑ εγκαλεί τα κανάλια, τη Νέα Δημοκρατία, τον κόσμο ολάκερο, γιατί το video που «έπαιξε» είναι αποσπάσματα της ομιλίας του μέγιστου Διαμαντόπουλου

Και ερωτώ: Ποιο το πρόβλημα;

Ο ΣΥΡΙΖΑ στην απάντηση που έστειλε, απόσπασμα της ομίλιας δεν παρουσιάζει μόνο; Τι τον ενόχλησε; Ότι παρουσιάστηκαν και τα αποσπάσματα που θα ήθελε να μην υπάρχουν!

Ο ΣΥΡΙΖΑ διαφωνεί με τη λογική της χρήσης αποσπασμάτων σε video και μάλιστα μαθαίνω ότι στέλνει και επιστολές στο ΕΣΡ.

Και φαντάζομαι: ότι θα στείλει επιστολή στο ΕΣΡ, καλώντας το ίδιο του το κόμμα και τη διαφημιστική του εταιρεία να πληρώσουν πρόστιμο για την επίσημη προεκλογική καμπάνια του ΣΥΡΙΖΑ στις τελευταίες εκλογές, που το δεύτερο τηλεοπτικό του σποτ, ήταν η συρραφή αποσπασμάτων ομιλιών άλλων πολιτικών αρχηγών, όπως ο Βενιζέλος και Σαμαράς.



Το απόσπασμα που έστειλε ο ΣΥΡΙΖΑ ως διορθωτικό, τι αλλάζει στ΄αλήθεια;

Και απαντώ: Απολύτως τίποτα

Ο μέγιστος βουλευτής Διαμαντόπουλος και σε αυτό το απόσπασμα, δεν καταδικάζει τη βία απ΄όπου κι αν προέρχεται, συνεχίζει να εξισώνει την πραγματική βία των βομβιστικών επιθέσεων, των θυμάτων, του αίματος, των επιθέσεων τύπου Χατζηδάκη με – αν είναι δυνατόν – τα νομοσχέδια που ψηφίζει μια δημοκρατικά εκλεγμένη κυβέρνηση. Συνεχίζει να μην αποδέχεται την ανομία στην κατάληψη στη Βίλα Αμαλία (ας ενημερώσει κάποιος και τη ΔΕΗ, ώστε να του στείλει του μέγιστου Διαμαντόπουλου τον λογαριασμό για το ρεύμα που έκλεβαν τόσο χρόνια οι καταληψίες και πληρώναμε εγώ κι εσύ τα κορόιδα)

Γιατί λοιπόν η σκορδοκαήλα για να μην παίξει το video και για να μαζευτεί το θέμα;

Πρώτον, το αυτονόητο: Γιατί ότι και να παίξει από το video, o ΣΥΡΙΖΑ εκτίθεται.

Δεύτερον, για να καλύψουν τα ψεύδη που κυκλοφορούσαν από χθες το πρωί- υιοθετώντας το «εγκυρότατο» ... indymedia- για τον Υπουργό Δημόσιας Τάξης! Αλήθεια, έστειλε επιστολή ο ΣΥΡΙΖΑ και στον έτερο βουλευτή του Παπαδημούλη για διασπορά ψευδών ειδήσεων και κατασυκοφάντηση του κ.Δένδια ή ακόμη;

Τρίτον και κυριότερον: Για να μην ασχοληθεί κανείς με την συγκλονιστική οβιδιακή μεταμόρφωση του κ. Τσίπρα και του ΣΥΡΙΖΑ, σε απλά ελληνικά την κωλοτούμπα του Αλέξη, χθες στην ομιλία του στο Brookings.

Alexis εσωτερικού versus Alexis εξωτερικού

Τι δήλωσε χθες ο Αλέξης;

Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν θα καταργήσει το μνημόνιο ούτε με ένα νόμο, ούτε με τίποτα, αλλά θα συνεχίσει τις πολιτικές των μεταρρυθμίσεων..και για να μην κατηγορηθώ ως πλαστογράφος, παραθέτω τα αποσπάσματα του Αλέξη:

«Υπάρχει κάτι να φοβηθεί κανείς από την Αριστερά στην Ελλάδα; Με ποιο τρόπο είμαστε ριζοσπαστικοί; Οι κινδυνολόγοι θα σας πουν ότι το κόμμα μας, αν έρθει στην κυβέρνηση, θα σκίσει τη δανειακή σύμβαση με την Ευρωπαϊκή Ένωση και το ΔΝΤ, θα βγάλει τη χώρα έξω από την ευρωζώνη,  θα διακόψει τους δεσμούς της Ελλάδας με την πολιτισμένη Δύση, ότι η Ελλάδα θα γίνει μια νέα Βόρεια Κορέα.Αυτό είναι κινδυνολογία στα χειρότερά της. Ο ΣΥΡΙΖΑ, το κόμμα μου, δε θέλει τίποτα από αυτά. Ήμασταν πάντα, και πάντα θα παραμείνουμε, ένα ευρωπαϊκό κόμμα.»

«Έτσι, αν οι ριζοσπαστικές πολιτικές του ΣΥΡΙΖΑ δεν αφορούν στο να βγάλει την Ελλάδα από την Ευρωζώνη. Και αν δεν πρόκειται να σκίσει τις συμφωνίες μας με την Ευρωπαϊκή Ένωση. Τι σημαίνει η ετικέτα μας ως Ριζοσπαστικής Αριστεράς;Σημαίνει ότι το είμαστε έτοιμοι για ριζικές μεταρρυθμίσεις στο κράτος, ώστε να δημιουργηθεί ένα σταθερό περιβάλλον δικαιοσύνης, αναδιανομής του πλούτου, και επενδύσεων.»

Υ.Γ.1: Θα ήταν ενδιαφέρον να βλέπαμε ένα videaki  με τα συγκεκριμένα χθεσινά αποσπάσματα της χθεσινής ομιλίας του Αλέξη σε σχέση με όσα έχει δεσμευθεί εδώ…ένα videaki Alexis εσωτερικού versus Alexis εξωτερικού…Και μην  κωλώνετε με την λογοκρισία, για την ώρα ο ΣΥΡΙΖΑ μπορεί να λογοκρίνει μόνο την ΑΥΓΗ!

Υ.Γ.2: Προς πιθανούς ενδιαφερόμενους του ΣΥΡΙΖΑ, που μπορεί να θέλουν να με παραπέμψουν στη δικαιοσύνη, τους ενημερώνω ότι δηλώνω «πολιτιστικός» καταληψίας του κοινωνικού ηλεκτρονικού χώρου του antinews, άρα είμαι υπό την προστασία τους (και το ρεύμα δικό μου, don’t worry).

Asterix 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. viva avatar
    viva 23/01/2013 16:06:55

    ....τα νομοσχεδια νομιμοποιησης τυπου mall ? η δημοκρατικα εκλεγμενη κυβερνηση που αλλα υποσχεθηκε κ αλλα κανει ? πχ εξεταστικη επιτροπη γοα το μνημονιο ? τους νομους που φτειαχνει ο Βενιζελος για να νομιμοποιησει τις παρανομιες του ?

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ viva 23/01/2013 17:40:49

      Τελείωσε η τετρετία και δεν έγιναν; Ξέρεις πότε είχαμε εκλογές και πότε ξεμπλέξαμε με τη δανειακή; Πριν 1 εβδομάδα με την ψήφιση του φορολογικού. Λίγη λογική στις απαιτήσεις δε βλάπτει. Κάθε πράγμα στον καιρό του. Και τα φρούτα αν τα κόψεις πριν ωριμάσουν άχρηστα είναι.

      • harry avatar
        harry @ Γεώργιος Τ. 24/01/2013 08:28:13

        Είναι θέμα χρόνου λοιπόν!!!!!

  2. paris avatar
    paris 23/01/2013 16:40:39

    Συγγνώμη, έχετε δει ολόκληρη την ομιλία του Διαμαντόπουλου που σε άλλο σημείο ; Έχετε δει για παράδειγμα το απόσπασμα που καλεί τον κόσμο στον δρόμο για να ανατραπεί η (νομίμως) εκλεγμένη κυβέρνηση; Αυτό γιατί το λογοκρίνει το βίντεο του ΣΥΡΙΖΑ; Μας δουλεύουν πραγματικά!

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ paris 23/01/2013 18:27:00

      Μα και ο Τσίπρας τα ίδια λέει! Να ρίξει ο λαός την κυβέρνηση που ψήφισε πριν λίγους μήνες. Γιατί να μην τον καλύπτει και να το παίζει και θιγμένος για λαϊκισμό όπως έχει συνηθίσει να κάνει πάντα όταν στριμώχνεται;

      • someone avatar
        someone @ Γεώργιος Τ. 23/01/2013 20:58:30

        bravisSIMO κεδικογλου

  3. Επίκουρος avatar
    Επίκουρος 23/01/2013 16:50:46

    Πολύ σωστά τα λες φίλε! Πρέπει όμως να τονιστεί και το αυτογκόλ ΣΥΡΙΖΑ με τα ΕΣΡ και την προσπάθεια λογοκρισίας, γιατί τώρα θα πρέπει και η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ να στείλουν στο ΕΣΡ το "χαλκευμένο" αποσπασματικό διαφημιστικό σποτ του ΣΥΡΙΖΑ, όπως και τις ψευδείς δηλώσεις όχι μόνο του Παπαδημούλη αλλά και του Μπαλάφα για τον Υπουργό Δημόσιας Τάξης, τον Δένδια. Αυτό κι αν είναι διασπορά ψευδών ειδήσεων... Ο Τρίμης και οι λοιποί που ανακοινώνουν διάφορα σήμερα ή αρθρογραφούν έχουν πει τίποτα γι΄αυτά ή ακόμα?

  4. greekfournaris avatar
    greekfournaris 23/01/2013 16:58:04

    ρε παιδιά ο κόσμος πεινάει, το εχετε καταλαβει ?????????????
    ποσες μερες θα ασχολουμαστε με το διαμαντοπουλο???
    αυτα τα ζητηματα επρεπε να παιζουν στα δελτια και αλλού στα τελευταια δεκα λεπτα, αφού εξαντλητικά εχουν παιξει ολα τα ζητηματα που αφορουν αυξηση της ανεργιας, φτωχεια, μισθους Βουλγαριας, εξαθλιωση....
    Ε μα δηλαδή, 40 ημερες το ιδιο βιολί...
    Το εν λογω ζητημα αποπροσανατολίζει την κοινή γνώμη απο τα πραγματικα προβλήματα που ζητουν λύση τώρα (όχι αυριο ή μετα τις γερμανικες εκλογες)...
    Το ιδιο εκαναν στο παρελθον αλλα ζητηματα που αφορουσαν τις επιθεσεις στις λαικες της χρυσης αυγης κτλ.
    Αφηστε λοιπον τις ιδεολογικές αντιπαραθεσεις για οταν το επειτρεψουν οι καιροι και ασχολειθειτε με το αδειο πορτοφολι των Ελληνων!
    Φιλικα

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ greekfournaris 23/01/2013 18:31:44

      Δηλαδή πόσα να πούμε για το άδειο πορτοφόλι πια; Ότι άδειασε το ξέρουμε. Για να γεμίσει πρέπει η χώρα να ξεκολλήσει και όχι να έχουμε την αξ. αντιπολίτευση να βάζει προσκόμματα παντού! Ο Σύριζα θέλει αντί να προχωράμε, να κολλάμε εκεί που νομίζουν πως τους συμφέρει. Στη σκανδαλολογία. Στο πολιτικό παρελθόν του Δένδια (την πάτησαν πάλι), στη λίστα Χριστοφοράκου, στη λίστα Λανγκάρντ, στην αλλοίωση της ελστατ, κλπ. Στο τι θα κάνουμε για να ξεκολλήσουμε έχουν κάποια σοβαρή και εφικτή πρόταση; ΌΧΙ! Να μη τους απαντάει κανείς δηλαδή στα όσα τρελά λένε και γράφουν; Πρέπει να ξεβρακωθούν. Και ευτυχώς το πράττουν από μόνοι τους αν τους στριμώξουν.

      • greekfournaris avatar
        greekfournaris @ Γεώργιος Τ. 23/01/2013 19:43:18

        Ακόμα και σε ολα να ειχες δικαιο (που κατα τη γνωμη μου δεν εχεις), εκει με την ελστατ το χανεις!
        αν αποδειχθουν τα οσα ακουγονται, δε θα ειναι ενα ακομα σκανδαλο τυπου χρηματιστηριο, βατοπαιδι κλπ...
        Πιστευω οτι ειναι σε θεση να ανοιξει τους ασκους του αιολου...

      • Zugzwang avatar
        Zugzwang @ Γεώργιος Τ. 23/01/2013 20:17:20

        Αν ειχαν καθαρισει τα πραγματα με τη λιστα Χριστοφορακου, τη λιστα Λαγκαρντ και τις αλλες λιστες και τους λισταρχεους τους, δεν θα μπορουσε να κουνηθει κανενας Τσιπρας και κανενας Διαμαντοπουλος.

  5. vader avatar
    vader 23/01/2013 17:08:09

    Ο Διαμαντόπουλος έκανε δηλώσεις ότι επιφυλάσσεται προσωπικά για το πώς θα κινηθεί νομικά... Δυο μέτρα και δυο σταθμά...Η βίλα αμαλία δεν είναι ανομία και η αστυνομία και η δικαιοσύνη δεν έπρεπε να διώξουν, να συλλάβουν και να καταδικάσουν τους παρανομούντες καταληψίες...Αλλά και ο κ.Διαμαντόπουλος θα πάει στη δικαιοσύνη γιατί παρουσιάστηκε δημόσια στον κόσμο να εκφράζει αυτές τις απόψεις...Ε ρε φίλε θα τρελαθούμε τελείως όπου να΄ναι...

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ vader 23/01/2013 18:36:22

      Η ειλικρίνεια των αριστερών και της ιδεολογίας τους! Μου θυμίζει το Στάλιν που όταν τον συνέφερε τα έκανε πλακάκια με τον άλλο σφαγέα Χίτλερ και μπήκαν στην Πολωνία και έσφαξαν χιλιάδες. Και μέχρι πρόσφατα που αποδείχθηκε τι έγινε, όλοι λέγαμε μόνο για τον κακό Χίτλερ που προκάλεσε την έναρξη του Β ΠΠ. Για το θείο τίποτα. Ενώ ήταν ίδιοι στην πρακτική και άλλαζαν τα λόγια της θεωρίας τους ανάλογα το λαό που ήθελαν να κουμαντάρουν. Οι ταπεινοί -ως απλοί άνθρωποι- Ρώσοι έμειναν 90 χρόνια υπό τον απάνθρωπο κομμουνισμό και οι εγωϊστές και υπεροχικοί- τεχνολογικά- Γερμανοί κατέστρεψαν και καταστράφηκαν από την μισάνθρωπη ναζιστική φιλοσοφία. Πολύ βολικό για να είναι εντελώς συμπτωματικό δε νομίζετε;

  6. firiki2010 avatar
    firiki2010 23/01/2013 17:09:43

    Τα αποσπάσματα από την ομιλία Διαμαντόπουλου που επικαλέσθηκε ο Κεδίκογλου επί της ουσίας και για όσους καταλαβαίνουν τι ακούνε δεν έχουν καμμία διαφορά από το πλήρες κείμενο. Ο Διαμαντόπουλος με απλά λόγια λέει : "Η κυβερνητική πολιτική και οι ανομίες της σας ωθεί να πάρετε τα όπλα, εμείς στο ΣΥΡΙΖΑ σας λέμε : ελάτε να τους ρίξουμε ειρηνικά" Με άλλα λόγια : "αν τυχόν πάρετε τα όπλα ... σας καταλαβαίνουμε"
    Αλλά βρήκαμε βλέπεις καινούργιο "διαδικαστικό" για να καλύψουμε την ουσία.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ firiki2010 23/01/2013 17:41:48

      Πάντα με διαστρέβλωση της πραγματικής σημασίας των λέξεων οι αριστερά το παίζει προοδευτική ενώ είναι 100 χρόνια πίσω. Στο 1917...

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ Γεώργιος Τ. 23/01/2013 18:36:43

        ... η αριστερά...

  7. ΧΑΡΗΣ avatar
    ΧΑΡΗΣ 23/01/2013 17:19:02

    Η χαχολια δεν έχει εκλείψει από τη κοινωνία και ο ΣΥΡΙΖΑ ποντάρει σ΄αυτό.
    Μη ξεχνάτε τόσα χρόνια η χαχολοποίηση της κοινωνίας της προοδευτικούρας και της αριστεράτζας από τη ρηχότητα των αγραμμάτων και των παπαγάλων των ΜΜΕ δεν αφήνει να περάσουν άλλες σκέψεις.

    Από το ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο περνάμε σε άλλες μεθόδους χειραγώγησης των χαχόλων.

  8. mariannazet avatar
    mariannazet 23/01/2013 17:19:05

    Όσο ο ΣΥΡΙΖΑ δεν καταδικάζει ξεκάθαρα τη βια καλά κάνουν εκεί στη ΝΔ. Όχι απλώς πρέπει να τους τα βγάζουν, έχουν υποχρέωση να τους τα βγάζουν.

  9. Ελπιδοφορος avatar
    Ελπιδοφορος 23/01/2013 17:27:12

    Μετά τις επισκέψεις σε Γερμανία και Αμερική στο στόμα του λύκου στο άντρο του καπιταλισμού μην έχετε καμία αμφιβολία …για το τι μας περάνανε!

  10. Μπάμπης avatar
    Μπάμπης 23/01/2013 17:40:32

    Το (πιο ολοκληρωμένο) απόσπασμα που έβαλε ο ΣΥΡΙΖΑ βγάζει ακριβώς το αντίθετο συμπέρασμα από αυτό που λέτε. Φέρεται ενάντια στη βία και λέει οτι ο ΣΥΡΙΖΑ καλεί τον κόσμο να μετατρέψει την οργή του σε δημιουργία.

    • Όλα αυτά avatar
      Όλα αυτά @ Μπάμπης 23/01/2013 21:17:13

      Η ρημάδα η Ελληνική γλώσσα έχει μια ευχή και κατάρα μαζί.
      Δίνει στο χρήστη της τη δυνατότητα να είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ και ξεκάθαρος σε αυτά που θέλει να πει, του δίνει τη δυνατότητα όμως και να τα καλύπτει με ασάφειες και λεκτικές ακροβασίες.
      Από την άλλη, ΔΕ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ, αν κάτι θέλεις να το πεις ξεκάθαρα, να επικαλείσαι αδυναμία της γλώσσας να αποσαφηνήσει τα νοήματα που εσύ έχεις στο κεφάλι σου.
      Με άλλα λόγια, δεν υπάρχει τρόπος να κάνεις κάτι ασαφές, παρά μόνο αν ο ίδιος επιλέξεις να το κάνεις ασαφές.
      Ο επιτηδευμένα ασαφής Διαμαντόπουλος, για 25 λεπτά εκθειάζει τη βία, υποδαυλίζει βίαια ξεσπάσματα και μετά αρχίζει για 30 δευτερόλεπτα το ευχολόγιο του "βέβαια αυτά δεν είναι ωραία πράγματα, αλλά αντί να γίνεται βίαιοι (όπως εδώ και 25 λεπτά σας έλεγα), ελάτε στο ΣύΡιζΑ".
      Δεν του ξεφεύγουν. Ενσυνείδητα τα λέει. Ξέρει τι λέει. Όπως ήξερε τι έλεγε όταν φώναζε ότι οι βίλες είναι κοινωνικοί χώροι που θα σας πάρουν και θα σας σηκώσουν.
      Γενικά, οι ΣυΡιζΑίοι επιδίδονται σε αγώνα για το ποιος θα βρει τον πιο όμορφα καλυμμένο τρόπο να δικαιολογήσει τη βία, για να χαϊδέψει τα αυτιά των χαϊδεμένων τους παιδιών.
      Δυστυχώς γι'αυτούς, η Ελληνική γλώσσα τους ξεμπροστιάζει.
      Δυστυχώς γι' αυτούς, η Ελληνική πολιτεία τους βγάζει -επιτέλους- τις κουκούλες.
      Δυστυχώς γι' αυτούς, το μόνο που τους έμεινε, είναι να κρύβονται πίσω από τα δάχτυλά τους.
      Δυστυχώς γι' αυτούς, και τα δάχτυλά τους δεν αρκούν για να τους κρύψουν πια.

      • Νίκος Μπάρκας avatar
        Νίκος Μπάρκας @ Όλα αυτά 24/01/2013 01:40:04

        Μπούρδες..Επιεικώς μπούρδες..Ο Διαμαντόπουλος είπε απλά ότι η πολιτική που ακολουθείται είναι αυτή που ωθεί τον κόσμο στην βία,δεν δικαιολογεί πουθενά άσκηση αυτής.
        Αλήθεια,τα βιώματά μας τα τελευταία 3 χρόνια,δεν αποτελούν ΒΙΑ??Δεν μας βιάζουν ψυχικά και σωματικά(ποικιλοτρόπως)??Η βία υφίσταται,και ασκείται από τον οποιονδήποτε στον οποιονδήποτε καθοιονδήποτε τρόπο..
        Το ότι Χίτες,Ταγματασφαλίτες,κουκουλοφόροι Φασίστες έχουν ξαμοληθεί,σαν τα σκυλιά που αλυχτάνε,σε κανάλια και blogs για να μας κάνουν να αποδεχθούμε την ''καλή'' βία των πολιτικών,των μπάτσων και των media δεν σας εξωθεί στο να ''καταδικάσετε''τη βία??Προσωπικά,δεν συμμερίζομαι τη βία,ούτε και πιστεύω σε αυτήν,αλλά δεν είμαι και δικαστής για να ξεστομίζω όπου γουστάρω την περίφημη ''καταδίκη'' της βίας.όπως εσκεμμένα μας εξαναγκάζουν..Αλήθεια,ο Δένδειας πότε σκοπεύει να μυνήσει το Reuters??Kαληνύχτα και καλή τύχη..

  11. soti168 avatar
    soti168 23/01/2013 17:48:40

    http://www.youtube.com/watch?v=s9LIirNNlxo

  12. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 23/01/2013 17:56:00

    Ξέρουν πως πέφτουν στις δημοσκοπήσεις και αντί να μαζέψουν τα στελέχη τους το παίζουν και θιγμένοι; Αν δεν έχουν στοιχειώση λογική το καταλαβαίνω. Δυστυχώς όμως υποψιάζομαι πως αλλού το πάνε. Θέλουν ταραχές με σκοπό να μην παραχθεί έργο από την κυβέρνηση και αναστραφεί το κλίμα. Και τότε θα έχουν θαφτεί για πάντα στο χρονοντούλαπο. Παίζουν το τελευταίο τους χαρτί και το ξέρουν. Η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο Δένδιας πάντως καλά το πάει.

  13. Δημοκράτης avant-garde avatar
    Δημοκράτης avant-garde 23/01/2013 18:18:15

    ΔΕΝ υπάρχει εισαγγελέας να προστατεύσει την Δημοκρατία απο τους λάτρεις της ωμής βίας;

  14. Ραβινος avatar
    Ραβινος 23/01/2013 18:36:00

    Τι τα θες τι τα γυρευεις επαθαν κολουμπρα με το video και στο καταλληλο timing παρακαλω !Το φυσαν και δεν κρυωνει το ατιμο παραμενει εκει ασαλευτο !Εδω ταιριαζει απολυτα το ''ας προσεχαν''Περαστικα σας συριζαυγητες !Παντα τετοια και ο Δενδιας ειναι εδω !

  15. viva avatar
    viva 23/01/2013 18:47:52

    Γεωργιε Τ μηπως ακουσες τι ειπε οΚεφαλογιαννης στο ριαλ σημερα? ειπε οτι εξεταστικη δεν χρειαζεται κ οτι ο ΓΑΠ τιμωρηθηκε πολιτικα κ ολα ΟΚ ,νομιζεις οτι θα παει μακρια ?..σου αρεσει που η κυβερηση καλυπτει τον βενιζελο ?

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ viva 23/01/2013 22:39:04

      viva,

      ᾿Εσύ μήπως ξέρεις τί θά πῆ ΑΥΤΟΔΥΝΑΜΙΑ;;; ᾿Εθελοτυφλεῖς, ἤ χρυσοανελσυριζαῖος;;;;

  16. viva avatar
    viva 23/01/2013 18:50:52

    .......δεν σου προκαλει οργη οτι αρκετα στελεχη απο την ΝΔ υπεραπιζονταν περισσοτερο απο τους πασοκους τον χοντρο?

  17. ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΙΛΙΟΝ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΙΛΙΟΝ 23/01/2013 19:11:55

    ουνα ρατσα ουνα φατσα,και εχουμε και την ΔΗΜΑΡ που τους καλυπτει ολους!!

  18. kostas.k avatar
    kostas.k 23/01/2013 19:51:22

    μου φαίνεται γνήσιο παλληκάρι και λαικό παιδί ο διαμαντόπουλος και κυρίως με αγνές (ρομαντικές ?) διαθέσεις-προθέσεις...κρίμα να μην έχουν πέντε-έξι τέτοιους , τα κόμματα-μούμιες της συγκυβερν....

  19. panos avatar
    panos 23/01/2013 20:02:24

    Ο ΛΑΟΣ υποφερει και εντεχνως μας βαζουν να ασχολουμαστε με τον καθε διαμαντοπουλο και σια για αποπροσανατολισμο της κοινης γνωμης. Δεν χρειαζετε να μας πει ο καθε διαμαντοπουλος τι θα κανει ο Λαος αν συνεχιστει αυτη η αφαιμαξη του λαου και η ΚΑΛΥΨΗ των κλεφτων του δημοσιου χρηματος...............

  20. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 23/01/2013 20:16:05

    Και οι μεν και οι δε, χαζούς μας θεωρούν, αλλά όσο ...πειστικά κι αν παίζουν τους ''εχθρούς'' για να πολώσουν, είναι βαθιά ξεχασμένοι στο παρελθόν!!!!
    Αιδώς αστείοι !!!!!! :-)

  21. Στέργιος avatar
    Στέργιος 23/01/2013 21:16:05

    Αν διαβάσετε το βιογραφικό τού Διαμαντόπουλου, θα δείτε ότι είναι πρόεδρος σε σαράντα επιτροπές. Αναρχικός και πρόεδρος γίνεται;

  22. Ρηνα avatar
    Ρηνα 23/01/2013 21:16:45

    Αν το" τριτο και το κυριοτερο" ισχυει για να καλυψει τη κωλοτουμπα του Αλεξη τοτε μπραβο στην επικοινωνιακη πολιτικη του ΣΥΡΙΖΑ που ενω ο αρχηγος του λειπει, εδω κινουνται σωστα τα νηματα, κατι που λειπει εδω και πολλα χρονια απο τη ΝΔ σ αυτο το επιπεδο του κομματος δηλ το επικοινωνιακο.

  23. Γιάννης Αυλακιώτης avatar
    Γιάννης Αυλακιώτης 23/01/2013 21:21:05

    η ουσία παραμένει ότι η κυβέρνηση απλά παρουσίασε κομμάτια της δήλωσής του. είναι άλλο πράγμα οι ισχυρισμοί περί μοντάζ. αυτό θα σήμαινε ότι έβαλαν λόγια στο στόμα του. ο τύπος και ο χώρος που εκπροσωπεί έχει λερωμένη τη φωλιά του, αυτό είναι σαφέστατο. ΘΑ κάνει μηνύσεις... γιατί δεν τις κατέθεσε; προφανώς για τα παραπάνω.

  24. kouvari avatar
    kouvari 23/01/2013 21:30:48

    Παει για πανω απο 40% ο ΣΥΡΙΖΑ τις επομενες εκλογες......
    Η ιστορια επαναλαμβανεται......!!!
    Σαν να 'τανε το 81...ενα πραγμα.
    Η ανακοινωση του ΚΚΕ για το ταξιδι του Τσιπρα στην Αμερικη τα λεει ολα....
    http://www.kke.gr/anakoinoseis_grafeioy_typoy/sxolio_toy_grafeioy_typoy_gia_thn_omilia_toy_al_tsipra_sto_brookings_ton_hpa?morf=1

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ kouvari 24/01/2013 08:46:20

      Αλλες οι προϋποθέσεις τότε.....Ο Ανδρέας ήταν μαθητής σπλάχνο από τα σπλάχνα και εκφραστης της αmerican administration. Τρέχει τώρα κι ο Τσίπρας να πάρει την "ευλογία" της. Αμ, δε. Πού πας ρε Καραμήτρο.....
      Εξάλλου, ο Ανδρέας είχε φορτωθεί και μια Μαργκαρετ.....

      • kouvari avatar
        kouvari @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 24/01/2013 15:52:30

        Και ο Τσιπρας θα φορτωθει μια Μερκελ.....

  25. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ 23/01/2013 23:37:19

    Το νόμιμο θα ήταν να τον καλέσει ο εισαγγελέας και να του ασκήσει ποινική δίωξη για πρόκληση προς εξέγερση κατά του δημοκρατικού πολιτεύματος (προβλέπεται από τον Ποινικό Κώδικα). Όμως θα του έδινε αξία. Προς το παρόν αρκεί το κράξιμο. Ο Τσίπρας θα τον εξαφανίσει στα πλαίσια της μνημονιακής του στροφής, θα δείτε.

  26. πολίτης avatar
    πολίτης 24/01/2013 01:40:39

    Τι έγινε η μεγάλη δημοκρατική παράταξη; Αυτή που ευαγγελίζεται το καινούριο;
    Απεδήμησε εις Κύριον...
    Γύρισαν στις δεξιές τακτικές παλαιοκομματικού τύπου..οι κομμουνιστές,οι ταραχοποιοί, οι εχθροί της δημοκρατίας και άλλα ευτράπελα.
    Προπέτασμα καπνού, μπας και κρύψουν όσα δε συμμαζεύονται.
    Μπορεί να πιάνει στους ψηφοφόρους της ΝΔ που το ηλικιακό τους όριο αρχίζει από τα δεύτερα -ήντα (άντε και από τα πρώτα), στους νεότερους όμως δε λέει τίποτε απολύτως.
    Δε με ενδιαφέρει ο εμφύλιος των αναμνήσεών σας ή της φαντασίας σας. Δεν τον έζησα και μην μου τον φορτώνετε.
    Τι είπε αυτός ο έρημος ο Διαμαντόπουλος; Σιγά τη δήλωση. Τόσο φοβικοί πια;
    Και καλά η κυβέρνηση.. ζει έναν συνεχή πανικό με την πολιτική που ασκεί, αλλά οι σχολιαστές εδώ;
    Από τις πράξεις νομοθετικού περιεχομένου κινδυνεύει το πολίτευμα, από τίποτε άλλο.

  27. Θόδωρος XVII-VI-MMXII avatar
    Θόδωρος XVII-VI-MMXII 24/01/2013 08:14:53

    Δυστυχώς, σύντροφοι, ούτε τώρα θα γίνει η επανάσταση που όλοι ονειρευόμασταν. Γεράσατε και επανάσταση δεν είδατε.

    Πότε θα γίνει επανάσταση?

    Όχι μόνο δεν πείθετε τον κόσμο, αλλά σας φεύγουν κιόλας. Βλέπετε ο κόσμος θέλει να φάει κιόλας, δεν είναι από τα Βόρεια Προάστια, δεν είναι υπάλληλος Μετρό και ΔΕΚΟ με 2500 €/ μήνα και να ξύνεται, και όλα αυτά ώστε με γεμάτο στομάχι να μπορεί να φωνάζει για το "δίκιο του εργάτη".

    Πάρτε το χαμπάρι, αυτοί οι 27% είστε οι τελευταίοι και συνέχεια θα μειώνεστε, ενόσω πολλοί από τους συντρόφους σας θα επιλέγουν να ζήσουν στην νέα κατάσταση, γιατί πρέπει να ζήσουν, γιατί από κει θα βρουν χρήματα να ζήσουν, όχι από τα φούμαρα που τους πουλάτε.

    Και για να σας λυθεί η απορία, κκ. σύντροφοι Καθοδηγητές:

    Η επανάσταση δεν θα γίνει ποτέ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΣΑΣ! Δεν είστε αυτοί που μπορούν να οδηγήσουν, η επανάσταση θέλει άφθαρτους και γνήσιους, όχι υπολλείμματα και δεκανίκια της πάλαι ποτέ ΠΑΣΟΚΟκρατίας.
    Από το πρώτο ρουσφέτι που έκανε το ΠΑΣΟΚ σε σύντροφο σας και έβαλε σε Δημόσιο, ΟΤΑ και ΔΕΚΟ, λερωθήκατε!

    Εσείς θα αλλάξετε την κατάσταση? Το 27% είναι τα ρουσφέτια σας που φοβούνται για τις θεσούλες τους, ένα τρομαγμένο κοπάδι!

    Πφφ, επαναστάτες να σου πετύχουν!

  28. Θέμης Γ avatar
    Θέμης Γ 24/01/2013 12:20:14

    Δεν είμαστε βλάκες και μη θεωρείτε άλλο βλάκες τους πολίτες, όταν ένα βίντεο μοντάρετε με αποσπάσματα για να περάσει μηνύματα που θέλει ο δημιουργός λέγεται παραποίηση και θα έπρεπε να το είχατε κατηγορήσει, μόνο οι χούντες κάνουν παραποιήσεις και γίνονται αποδεκτές από τους φίλους………………….

  29. Themis G avatar
    Themis G 24/01/2013 12:32:01

    Δεν είμαστε βλάκες και μη θεωρείτε άλλο βλάκες τους πολίτες, όταν ένα βίντεο μοντάρετε με αποσπάσματα για να περάσει μηνύματα που θέλει ο δημιουργός λέγεται παραποίηση και θα έπρεπε να το είχατε κατηγορήσει, μόνο οι χούντες κάνουν παραποιήσεις και γίνονται αποδεκτές από τους φίλους………………….

    • Επίκουρος avatar
      Επίκουρος @ Themis G 24/01/2013 13:27:43

      Themis G και Θέμης Γ πήρε φορά και γράφει όπου λένε την αλήθεια με ίδια αλλά διαφορετικά ψευδώνυμα, το ίδιο πράγμα? Προσπαθεί να δικαιώσει τί? Το γεγονός ότι ο βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ συμψηφίζει τον ξυλοδαρμό π.χ. Χατζηδάκη με το γεγονός ότι μπήκαν στο ενιαίο μισθολόγιο οι υπάλληλοι της Βουλής? Είμαστε σοβαροί? Τί λέμε τώρα? Ή δικαιολογεί τον συριζαίο Διαμαντόπουλο και συμφωνεί μαζί του, ότι η κατάληψη στη Βίλα Αμαλία, η κλοπή ρεύματος, τα μπουκάλια για μολότοφ κλπ δεν είναι ανομία, παρανομία?Ας επανέλθει η λογική σύντομα παρακαλώ γιατί θα αρχίσω να πιστεύω ότι μας ψεκάζουν...Και κύριε Θέμη όπως κι αν το γράφετε, ο ΣΥΡΙΖΑ στο επίσημο σποτάκι του χάλκευση, μοντάζ και παραποίηση όπως τον συμφέρει δεν έκανε?

  30. viva avatar
    viva 24/01/2013 13:12:08

    .....ο Δενδιας την κατεθεσε την μηνηση στον gaurdian η ακομη?

  31. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 24/01/2013 15:50:53

    Ανυπότακτε Γαλάτη μου, είσαι ωραίος!