#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/04/2010 18:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μας δουλεύει κανονικά ο κ. Παπανδρέου. Τώρα τα έβαλε με ... δράκους



Διαβάστε τι είπε πάλι σήμερα στην Ρόδο ο κ. Παπανδρέου. Εμείς αδυνατούμε πραγματικά να προβούμε σε οποιοδήποτε σχολιασμό. Έλεος….

«Πάμε για να σκοτώσουμε τους δράκους, για να ξεφύγουμε μπροστά», τόνισε ο πρωθυπουργός μιλώντας σε ανοιχτή συγκέντρωση στη Ρόδο και ξεκαθάρισε ότι η κυβέρνηση «θα κάνει κάθε τι για να μην πληρώσει αυτός που δεν φταίει».

Παραδέχθηκε ότι η ενεργοποίηση του μηχανισμού στήριξης της ελληνικής οικονομία συνιστά μια μορφή κηδεμονίας και σχετικά με τις έντονες αντιδράσεις για την προσφυγή στο ΔΝΤ υπογράμμισε: «Δεν θα φύγουν με πέτρες, και δεν θα φύγουν με βία. Θα φύγουν όταν εμείς έχουμε βάλει τάξη στην οικονομία μας, όταν εμείς έχουμε δείξει αξιοπιστία».

Ακόμη τόνισε ότι αγώνας της κυβέρνησης είναι να ανακτήσουμε ξανά την αυτονομία μας, την ελευθερία μας, να μπορέσουμε να απελευθερώσουμε και πάλι την Ελλάδα από την επιτήρηση, στην οποία μας έβαλαν οι δυνάμεις της συντήρησης, λες και δεν είναι ο ίδιος ο πρωθυπουργός, αλλά ο Καραμανλής

Είπε επίσης ότι σε ένα πανό που είδε πρόσφατα σε διαδήλωση και έγραφε "Έξω το ΔΝΤ" ο ίδιος κάτω από αυτό το σύνθημα θα έβαζε την υπογραφή του και θα συμπλήρωνε "Έξω η Ευρωπαϊκή Επιτροπή" (!!!)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ηλίας avatar
    Ηλίας 24/04/2010 18:10:43

    Δεν υπάρχει λέμε αυτός ο άνθρωπος...Έχουμε πρωθυπουργό επιπέδου τρίτης δημοτικού γαμώ την τρέλλα μου...Θεέ μου...νομίζω αρχίζω να μουδιάζω...εγκεφαλικό έρχ...

  2. nospam avatar
    nospam 24/04/2010 18:18:51

    'Εξω το ΔΝΤ και Ε.Ε είπε ο επαναστάτης - αναρχικός - σοσιαλιστης και στοχαστής Παπανδρέου!!!

    • ataktos avatar
      ataktos @ nospam 24/04/2010 18:34:13

      σίγουρα πλακα μας κανεις φιλε ....

  3. HOOLIGAN avatar
    HOOLIGAN 24/04/2010 18:18:56

    τα ιδια παθαινω κι εγω

  4. anonymous avatar
    anonymous 24/04/2010 18:19:10

    δουλευει φουλ το επιτελειο...
    αυτο το δικαιολογησαν οτι ηταν ανημερα του Αγ. Γεωργιου που σκοτωσε το δρακο...εχει και φωτο απο την εικονα που προσκυνησε
    ο ηχος απο τις καμπανες τωρα δεν ενοχλει αλλο...

  5. donaE avatar
    donaE 24/04/2010 18:28:06

    Κριμα,το τρελλαναν τον ανθρωπο με το ζορι πρωθυπουργο.
    Ο προηγουμενος ο ΚΚ τουλαχιστον εφυγε νωρις...
    Αλλα εδω ειναι η μαμα στην μεση.

    • ataktos avatar
      ataktos @ donaE 24/04/2010 18:30:07

      http://www.youtube.com/watch?v=J1Yri87Q_lQ

      • donaE avatar
        donaE @ ataktos 24/04/2010 18:35:56

        Thanks.

    • ataktos avatar
      ataktos @ donaE 24/04/2010 18:38:23

      donaE-το παιδί κλαίει... η μαμά μαθαίνω κλαίει... τι θα γίνει τέλος πάντων σε τούτων το ντουνιά ..

  6. Nktras avatar
    Nktras 24/04/2010 18:30:35

    Τι κακό χτικιό τον στοιχειώνει..? Οϊμέ, οϊμέ , αλί και τρισ-χαλί , με βασιλικό γιαρέμ γιαρέμ και δυόσμο, εκλέξαμε τον βλαξ να διοικεί τον κόσμο !

  7. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 24/04/2010 19:17:55

    Το πρόβλημα με το ΓΑΠ, δεν είναι μόνο η κακή γνώση των ελληνικών. Ούτε στα αγγλικά μπορεί να αρθρώσει συγκροτημένο λόγο παρά μόνο ασυναρτησίες.
    Το κύριο πρόβλημά του είναι η ανεπάρκεια του μυαλού του η οποία μαζί με την άμετρη φιλοδοξία του δημιουργούν έναν καταστροφικό συνδιασμό.
    Με αυτόν τον άνθρωπο για πρωθυπουργό, η χώρα έχει τρομερό πρόβλημα.

    • Μούσα avatar
      Μούσα @ εναςάσχετος 24/04/2010 19:40:36

      Οντως το ιδιο διαπίστωσα και εγώ για τ΄αγγλικά.
      Περίμενα εκει τουλάχιστον να μας βγάλει 'ασπροπρόσωπους' αλλά απογοητεύτηκα.
      Προφανώς εχει κάποια μορφή δυσλεξίας.

      • εναςάσχετος avatar
        εναςάσχετος @ Μούσα 24/04/2010 21:14:44

        Δεν νομίζω ότι είναι δυσλεκτικός. Τα δυσλεκτικά άτομα γενικώς, είναι ευφυή.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Μούσα 24/04/2010 21:23:59

        Από ψυχιάτρους έχω ακούσει ότι έχει συμπτώματα αυτισμού. Από εκεί προκαλούνται και οι συνεχείς εμμονές του. Είναι κλασικό σύμπτωμα αυτισμού.

      • εναςάσχετος avatar
        εναςάσχετος @ Μούσα 24/04/2010 21:55:39

        Επώνυμε, ο αυτισμός είναι σαφώς πιό πιθανή περίπτωση.
        Μαζί με το μογγολάκι...Τελικά τη βάψαμε.

      • ataktos avatar
        ataktos @ Μούσα 24/04/2010 22:00:08

        Λέτε να είναι έτσι….
        Την βάψαμε αδέλφια ...

    • πολίτης avatar
      πολίτης @ εναςάσχετος 24/04/2010 20:37:44

      Τα σουηδικά τουλάχιστον;

      • Μούσα avatar
        Μούσα @ πολίτης 24/04/2010 23:22:00

        Ίσως τα Εβραικά.

    • nancy avatar
      nancy @ εναςάσχετος 24/04/2010 21:37:56

      Μου κάνει εντύπωση που τον ψυχολογήσατε το ίδιο με μένα. Τον είχα συναντήσει σε κλειστό χώρο και μετά απο ερώτηση, απάντησε άλλα ντ άλλων.!! Καταλάβατε τώρα γιατί τον θεωρώ πιόνι και γιατι άλλοι του γράφουν τους λόγους και προετοιμάζεται. Το ίδιο διαπίστωσαν και δημοσιογράφοι ύστερα απο ερωτήσεις στη ΔΕΘ. Τι να λέμε.

      • εναςάσχετος avatar
        εναςάσχετος @ nancy 24/04/2010 22:04:58

        nancy, το άτομο αυτό "ακτινοβολεί" ανεπάρκεια που περνάει μέσα απο τηλεοράσεις, ραδιόφωνα και οποιαδήποτε μορφής επικοινωνία.
        Πιστεύω ότι αν διαβάσει κανείς "αχτένιστα" γραπτά του κείμενα, θα φρίξει.
        Κάτι σαν τον Bush Jr.
        Ο "γέρος" πρέπει να ήταν παρόμοια περίπτωση, αλλά τότε δεν υπήρχαν τόσα μέσα επικοινωνίας για να τον σκανάρουν κι έτσι το προφίλ του δίνονταν μόνο μέσα απο έντυπα τύπου ΔΟΛ και παπαγαλάκια.

      • nancy avatar
        nancy @ nancy 24/04/2010 22:07:53

        Και πιστεύω οτι ο αδελφός τον έχει απο κοντά.

      • ataktos avatar
        ataktos @ nancy 24/04/2010 22:14:29

        nancy-Να κάνω καμιά ερώτηση στους συνονόματους μου ....καθηγητές ψυχιατρικής ...κορυφές του είδους

      • nancy avatar
        nancy @ nancy 24/04/2010 22:48:00

        Ατακτε, άσε γιατί θα σε παραλάβουν για πελάτη τους. Χιχι

      • ataktos avatar
        ataktos @ nancy 24/04/2010 22:52:38

        nancy -κανενα προβλημα στην οικογενια δεν υπαρχει....

      • ataktos avatar
        ataktos @ nancy 24/04/2010 22:59:04

        http://www.youtube.com/watch?v=cniTMI-kAfY

    • Μάρκο Τ avatar
      Μάρκο Τ @ εναςάσχετος 25/04/2010 22:33:49

      Είναι ανεπαρκής, απόλυτα. Ούτε τα τυπικά προσόντα ΓΓ Γραμματέα Υπουργείου δεν διαθέτει. Τραγικός! Εκφυλισμένος γόνος "μεγάλης" οικογένειας.

  8. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 24/04/2010 19:24:40

    Δεν βάλατε όλη τη δήλωση. Είπε πως θα έγραφε έξω το ΔΝΤ, έξω η Ευρωπαϊκή Επιτροπή, μέσα το Πεντάγωνο.

  9. Greendragons avatar
    Greendragons 24/04/2010 19:38:46

    Η δήλωση του ΓΑΠ μου θύμισε το παρακάτω φοβερό ανέκδοτο.
    Ένας χρηστής LSD έχει χάσει τα χάπια του και έχει κάνει άνω κάτω το σπίτι του για να τα βρει. Απεγνωσμένος ρωτάει τη γιαγιά του:
    - Γιαγιά, μήπως είδες ένα κουτί με χάπια που γράφει πάνω με μεγάλα γράμματα LSD;
    - Ποια χάπια αγόρι μου; Τους πρασίνους δράκους στη κουζίνα δεν τους είδες;
    Mάλλον ο ΓΑΠ ήθελε να μας πει ότι από εδώ και στο εξής τα green horses αντικαθιστούν οι green dragons.

  10. xalikoutis avatar
    xalikoutis 24/04/2010 20:56:17

    Σήμερα στη Ρόδο αντίκρισε το κάστρο των ιπποτών και εμπνεύστηκε.

  11. Νικος avatar
    Νικος 24/04/2010 22:47:11

    ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕΙ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΡΙΦΥΛΛΟ.ΔΕΝ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ ΑΛΛΟΙΩΣ ΔΡΑΚΟΙ,ΦΟΥΡΤΟΥΝΕΣ,ΑΠΑΓΓΕΙΑ ΚΑΙ ΦΙΔΙΑ.
    ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΑΥΡΟ ΜΑΡΟΚΑΝΙΚΟ.ΑΥΤΟ ΦΕΡΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΖΟΥΡΛΑ.

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ Νικος 24/04/2010 22:56:22

      Λες να ναι παιδί των λουλουδιών?

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ Νικος 25/04/2010 01:24:54

      Χαχαχαχαχαχχαααααααα lol!

  12. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 24/04/2010 23:24:51

    Πράγματι δέ μιλᾶ καλά ἀγγλικά.Δέν ἔχει καί προφορά καλή,οὔτε Ἀμερικάνικη οὔτε ἀγγλική.
    Ὁστις ἔχει τήν γλῶσσαν ἕξει καί τό Πνεῦμα.
    Ἀφοῦ δέν μπορεῖ νά μιλήση σωστά καμμιά γλῶσσα,τί περιμένετε νά πῆ;

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ Kὀριννα 25/04/2010 00:27:31

      Κόριννα,

      ῾Η ᾿Αμερικάνικη προφορά ἐξαρτᾶται ἀπό τήν γεωγραφική της προέλευσι. ῾Ο σύζυγός μου δέν διέκρινε καμμία ξενική προφορά σέ ομιλίες του.

  13. tony avatar
    tony 24/04/2010 23:25:30

    Το μαυρο δεν μπορει να κανει
    τον βλάκα έξυπνο.
    Ουτε τον έξυπνο βλάκα.
    Είναι θέμα γονιδιακό.
    Ο έξυπνος είναι έξυπνος και ο βλάκας βλάκας.

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/04/2010 23:40:12

    Μια χαρά τα μιλά.
    Μήπως σου λείπουν τα αγγλικά(;) του Μπελούσι;

  15. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 24/04/2010 23:54:11

    στην παιδική ταινία ΣΡΕΚ ο δράκος ερωτεύεται το γάιδαρο και γεννάνε δρακογαιδουρόπουλα.
    Οι ταινίες είναι βγαλμένες από τη ζωή!

  16. george avatar
    george 25/04/2010 00:36:22

    Δεν χρειάζεται πολύ ανάλυση για τον ρόλο του γαπ , ο άνθρωπος είναι ο Συμπιλίδης των πρωθυπουργών. Ανέλαβε τη βρώμική δουλεια που οποιοσδήποτε άλλος θα έλεγε όχι και απο το "τα λεφτά υπάρχουν" μας πήγε γραμμή στο ΔΝΤ. το πως θα φυγει δεν ξέρω ακόμη αλλά το υποψιάζομαι...

  17. Σιφιλης avatar
    Σιφιλης 25/04/2010 05:33:46

    Ο άνθρωπος είναι απλώς ειλικρινής. Εμείς δεν πιστεύουμε στ'αυτιά μας, γι'αυτο και δεν τον καταλαβαίνουμε:

    -”Πάμε για να σκοτώσουμε τους δράκους”:
    Μπορείτε να φωνάζετε όσο θέλετε για δράκους φίδια και τέρατα.

    -”θα κάνει κάθε τι για να μην πληρώσει αυτός που δεν φταίει”:
    Δεν θα την πληρώσουν αυτοί που φταίνε.

    -”Δεν θα φύγουν με πέτρες, και δεν θα φύγουν με βία”
    Δεν θα σας αφήσουμε. (το πήρε χαμπάρι)

    -”Θα φύγουν όταν εμείς έχουμε βάλει τάξη στην οικονομία μας”:
    Όταν τελειώσουμε αυτό που ήρθαμε να κάνουμε.

    -”όταν εμείς έχουμε δείξει αξιοπιστία”:
    Μόλις μου πουν: well done.

  18. panagiotis avatar
    panagiotis 25/04/2010 23:51:23

    ΜΑ ΤΙ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ......??? ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!