26/05/2011 23:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μας βάζουν το μαχαίρι στον λαιμό

Απανωτές βόμβες δέχεται η Ελλάδα σε μια προσπάθεια να πιεστεί περαιτέρω για να λάβει αποφάσεις που σε άλλες περιόδους θα έφταναν τα όρια της εθνικής προδοσίας. Οι... φίλοι μας της τρόικας μας βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό απειλώντας με στάση πληρωμών. Μετά τον Κ. Γιούνκερ ο οποίος βγήκε και είπε ότι είναι στον αέρα η 5η δόση του δανείου αν δεν επιτευχθεί συναίνεση για το Μεσοπρόθεσμο Πρόγραμμα, οι πληροφορίες που έρχονται και από το ΔΝΤ αναφέρουν ότι ενδεχομένως το Ταμείο να μην καταβάλει στην Ελλάδα τη δόση των 3,3 δισ. ευρώ που πρέπει να δοθεί στις 29 Ιουνίου. Αλλωστε το επιβεβαίωσε και ο ίδιος ο Γιούνκερ λέγοντας: «Δεν είμαι εκπρόσωπος του ΔΝΤ αλλά υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες που ακολουθεί το Ταμείο και ένας από αυτούς υπαγορεύει πως ο Οργανισμός εκταμιεύει κάθε δόση μόνο αν υπάρχουν οικονομικές εγγυήσεις για περίοδο 12 μηνών. Δεν πιστεύω ότι η τρόικα θα καταλήξει στο συμπέρασμα πως δίνονται αυτές οι εγγυήσεις».

Με απίστευτο κυνισμό, δηλαδή οι δανειστές μας συνδέουν τη δόση του δανείου με το αν θα πει ο Σαμαράς ναι στις απαιτήσεις του κ. Παπανδρέου. Αλλωστε, το ίδιο είπε και ο υπουργός της Ολλανδίας που προέτρεψε τη ΝΔ να συναινέσει στο έγκλημα αλλιώς δε θα δώσει τα χρήματα που της αναλογούν.

Μα καλά τι... σκ....ά Μνημόνιο υπογράψαμε πέρυσι; Και κανείς δεν κατάλαβε ότι υπογράφοντας εκείνη τη σύμβαση ουσιαστικά υπογράφαμε τη θανατική μας καταδίκη;

Οι ευθύνες της κυβέρνησης είναι βαρύτατες για τους εκβιασμούς που υφίσταται η χώρα. Και ίσως η αυριανή συνεδρίαση των πολιτικών αρχηγών να είναι μια ευκαιρία να απαντήσουμε στους δανειστές μας. Μόνο εκεί μπορεί να υπάρξει συναίνεση.

Στην απάντηση ότι υπάρχει δημοκρατία στην Ελλάδα, κοινοβουλευτισμός, εκλεγμένη κυβέρνηση, αντιπολίτευση και το κυριότερο. Ενας περήφανος λαός, έστω κι εξαθλιωμένος.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymous avatar
    anonymous 26/05/2011 23:33:35

    Αυτά γιατι τα λέτε γιατι συναινέσατε?

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 26/05/2011 23:34:30

    Να ξεκουμπιστούν να φύγουν οι άχρηστοι.
    Καταδίκασαν μια ολόκληρη γενιά Ελλήνων, και βάλε...
    Μόνο μη μας λείψουν μετά, γιατί ποιον θα έχουμε να βρίζουμε;
    Και όπως λέει ο ποιητής: "Και τώρα τι θα γένουμε χωρίς βαρβάρους.
    Οι άνθρωποι αυτοί ήσαν μια κάποια λύσις".

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Strange Attractor 27/05/2011 09:30:11

      Μας Βαζουν το Μαχαιρι στο Λαιμο τους.
      Μας καλουν να παρουμε ενυποθηκο ΔανειοΙΙ, να τους σωσουμε !

      ΠΠ

  3. sawas avatar
    sawas 26/05/2011 23:36:42

    Ας κελαηδάνε, μάλλον το δικό τους αγγούρι από ενδεχόμενο default είναι μεγαλύτερο από το δικό μας (σήμερα)..... Ας πρόσεχαν που και τι δίνανε!!!!

  4. Δήμος avatar
    Δήμος 26/05/2011 23:37:58

    Καμαρώστε την τουρκική σημαία στη Σαντορίνη, από Ολλανδική free press...

    http://i.imgur.com/Ra5Qt.jpg

    Το φύλλο εδώ:

    http://www.depersdigitaal.nl/depers110525/index.html

    • Ένας avatar
      Ένας @ Δήμος 27/05/2011 02:03:25

      Οι Ολλανδοί διαβάζοντας στον ελληνικό τύπο περί Ελληνοτουρκικής φιλίας θεώρησαν θετικό να αγοράσουν οι φίλοι μας μερικά νησάκια.

  5. Νίκος avatar
    Νίκος 26/05/2011 23:42:20

    Τη λύση τώρα να δώσει ο λαός! Εκλογές!

  6. blue nile avatar
    blue nile 26/05/2011 23:43:22

    Ο εκσυγχρονιστικός οχετός των εγχώριων μικρόψυχων προσκυνημένων μαζί με τους ευρωπατε-ρούληδες κάνει ότι μπορεί να γκρεμοτσακίσει τη χώρα και να συμπαρασύρει μαζί της τη μόνη πολιτική δύναμη που μπορεί να αντισταθεί στη μνημονιακή λαίλαπα και στην εκποίηση της κρατικής περιουσίας. Με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια...και το στόχο τους θέλουν να πετύχουν και τις αντίθετες φωνές να εκμηδενίσουν.
    Αύριο είναι μεγάλη μέρα.
    Ο Θεός μαζί μας.

  7. Εφιαλτης avatar
    Εφιαλτης 26/05/2011 23:44:29

    Σταση και παλι σταση...αει στο διαολο πια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και αυτοι και υτοι εδω μεσα που τους εφεραν αει σιχτηρι!!!καλυτερα αφραγκοι και ελευθεροι,παρα καθε 6 μηνες το ιδιο παραμυθακι.Οποιος πει ναι απο αντιπολιτευση,εχει τελειωσει μπαινει η ταφοπλακα του σαν πολιτικος,απλα μολις βγει απο το Μπ@@@@@@@@@λο,βγαζει κοστουμακι και παει σπιτακι του...τελος!!! αει σιχτηρι πια

  8. Aris. A avatar
    Aris. A 26/05/2011 23:50:01

    κόβω το κεφάλι μου ότι κανείς δεν θέλει να χρεοκοπήσουμε και όλα είναι στο πλαίσιο ενός εκφοβισμού για να μην υπάρχουν φωνές αντίθετες με τα πειράματα που θέλουν να γίνουν στην πλάτη μας.

    Η όλη ιστορία υποστηρίζεται και από την κυβέρνηση που μέσα από την συναίνεση εξοντώνει τους αντιπάλους της.

    Εαν ο Σαμαράς πει ναι με ένα σμπάρο πετυχαίνουν πολλά τρυγόνια η συμπαγνία Παπανδρέου τρόικας.

    Εαν παρόλα αυτά είναι αλήθεια και μας πηγαίνουν για σφάξιμο τότε καλύτερα να χρεοκοπήσουμε.

    Αφού θα περάσουμε δύσκολες ώρες τουλάχιστον να διαγράψουμε ένα μέρος του χρέους μας.

    Θα πεινάσουμε που θα πεινάσουμε σιγά μην τους ξεχρεώσουμε.

    Βέβαια ένα ελληνικό κανόνι σημαίνει αλυσιδωτές αντιδράσεις μη ελεγχόμενες.

    η οικονομία και έξω δεν πάει καλά.

    Φαίνεται και από τα ναύλα των πλοίων.

    • Απολλώνιος avatar
      Απολλώνιος @ Aris. A 27/05/2011 01:46:11

      Έτσι!

  9. tzager avatar
    tzager 26/05/2011 23:57:11

    Λοιπόν παιδιά για μην το κουράζουμε γιατί είναι και βράδυ...

    Ή αύριο θα βρούν μία φόρμουλα και θα ψηφίσουν το 3ετές πρόγραμμα...
    ή θα έχουμε εκλογές αλλά... πριν απ'αυτές θα αναγκαστούν να συμφωνήσουν και τα 2 'μεγάλα' κόμματα ότι θα το εφαρμόσουν, όποιος κι α κυβερνήσει μετεκλογικά!!!

    Εδώ θα είμαστε... Αλλωστε το ίδιο σενάριο παίχτηκε και σε Πορτογαλία και σε Ιρλανδία... ετσι για να μην έχει κανείς καμία αυταπάτη ότι λέγοντας ΟΧΙ αύριο γλιτώσαμε το ΔΝΤ και το μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα σκληρότατης λιτότητας και εκτεταμένων διαρθρωτικών αλλαγών στο κράτος...

    Καλό βραδάκι σε όλους!!!

  10. Δάσκαλος avatar
    Δάσκαλος 26/05/2011 23:57:52

    Τουλάχιστον ας πάρουμε μαζί μας όσους μπορούμε. Λεωνίδας, Παπαφλέσσας, Καψάλης...

  11. trooper avatar
    trooper 26/05/2011 23:58:27

    αριστερός είμαι ,αλλά θα το πω: BAΣΤΑ ΑΝΤΩΝΗ!!!
    ΝΑ ΠΆΝΕ ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ!!!!!

  12. Εφιαλτης avatar
    Εφιαλτης 27/05/2011 00:00:57

    +100000000000 καντο οπως στο κουγκι............

  13. babayaro avatar
    babayaro 27/05/2011 00:07:53

    ειτε με μνημονιο,ειτε χωρις,εγω ο απλος εργαζομενος παλι θα πληρωσω...τουλαχιστον ας κρατησω την αξιοπρεπεια μου και την ανεξαρτησια μου και ας βαλουν τα ομολογα εκει που ξερουν...

    Ο πληρων και υπολογος..
    Και να ενημερωσω οτι η πλειονοτητα των Ελληνων ανεξαρτητα κομματικης αποχρωσης,ετσι σκεφτεται.Υπαρχει ακομη το φιλοτιμο συνΕλληνες.
    Θα βραχουμε-ηδη βρεγμενοι ειμαστε-θα χασουμε ενδεχομενως και καποια ρουχα,αλλα θα βγουμε απεναντι,δεν θα πνιγουμε..

  14. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 27/05/2011 00:12:41

    ΑΝΤΕ, ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ!

  15. ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ 27/05/2011 00:17:26

    ΤΙΜΗ ΣΕ ΣΕΝΑ ΣΥΝΤΡΟΦΕ.

  16. dimis avatar
    dimis 27/05/2011 00:20:14

    Αντώνη, μην γελαστείς και πεις ναι. Όχι στους εκβιασμούς και τα ψευτοδιλλήματα.

  17. Orestios avatar
    Orestios 27/05/2011 00:30:39

    Ο Παπανδρέου σε μια προσπάθεια να μη χάσει τον έλεγχο μας ισχυροποιεί όλους και μας συντάσει γυρω από τον Σαμαρά.
    Εύχομαι να καταλήξει στην φυλακή για την ανθελληνική του πολιτική.

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ Orestios 27/05/2011 01:27:19

      Γιατί το Γουδή ή δυο μέτρα πάνω από την πλατεία σε χαλάει;

  18. Εφιαλτης avatar
    Εφιαλτης 27/05/2011 00:34:23

    Θα το θεσω και λιγο διαφορετικα....Ποσο ευκολο νομιζετε οτι ειναι, οι τραπεζιτες της goldman, της morgan stanley κλπ να αφησουν την ελλαδα να κανει default,και να πληρωσουν τοσα cds???εγω θα ελεγα οτι απο αυριο θα προκαλεσουμε τον πρωτο παγκοσμιο οικονομικο πολεμο....

    • bunker avatar
      bunker @ Εφιαλτης 27/05/2011 00:59:08

      δεν υπαρχει καμια απολυτως περιπτωση. θα γινει παγκοσμιος σεισμος αν πρεπει να πληρωθουν τα τσιγκινα cds μονο και μονο απο αβεβαιοτητα για το αν εχουν να πληρωσουν

      ειναι τοσο μοχλευμενο το συστημα που δεν υπαρχει καμια εμπιστοσυνη σε κανενα

      • Απολλώνιος avatar
        Απολλώνιος @ bunker 27/05/2011 01:54:08

        Ακριβώς έτσι είναι, μας εκβιάζουν στην ψύχρα, ας τους τρομάξουμε κι εμείς λίγο: "Εντάξει κύριοι, δηλώνουμε χρεοκοπία κι ελάτε να δούμε πόσα και πότε μπορούμε να σας πληρώσουμε, στο μεταξύ πληρώστε και τα cds σ'αυτους που τα πουλήσατε. Κι αυτό το Ευρώ μας έχει πέσει λίγο βαρύ, γυρίζουμε στη δραχμούλα μας"
        Ας σοβαρευτούμε λίγο, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μη δώσουν την δόση, θα μας εκβιάζουν κάθε τόσο για να τους κάτσουμε.
        Μπορεί και να μας καθυστερήσουν κάποια δόση για λίγο καιρό, θα το αντέξουμε κι αυτό, αλλά κώλο δεν θα στήσουμε άλλο.

  19. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 27/05/2011 01:02:27

    Κατάλαβα καλά... ΜΑΣ απειλούν με στάση πληρωμών... ΜΑΣ απειλούν... Are you talking to me? Are YOU talking to ME? Δις ιζ Πάρτα! (και αργήσαμε)

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ archaeopteryx 27/05/2011 01:28:35

      Πέστα προφητικέ (μην μπερδευομαστε με τον Προφήτη)!

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ archaeopteryx 27/05/2011 02:51:33

      Μ'αρέσεις ρε αρχαίε,έχεις και εσύ αρκετή δόση τρέλλας.......
      Μαζί με τον ΠΠ είστε αχτύπητοι!
      Έχετε τόση τρέλλα που θα έλεγα ότι η πνευματική σας υγεία είναι δεδομένη!
      Νάστε καλά και οι δύο για τις απολαυστικές ενημερώσεις,και για τις ατάκες επίσης!

  20. Κρητικός avatar
    Κρητικός 27/05/2011 06:49:10

    Στην σημερινή σύσκεψη όσοι ακόμη λειτουργούν πατριωτικά εκεί μέσα, πρεπει να υπενθυμίσουν στον ΓΑΠ αλλα και στον Παπουλια ότι έχει διαπραχθεί εγκλημα κατα της Ελάδας με την υπογραφή της δανειακής σύμβασης ,και συνταγματική εκτροπή ,και ότι θα είναι η πρώτη πράξη μιας αδεσμευτης δικαιοσύνης που θα ακολουθήσει , να τιμωρήσει παραδειγματικά τους απατριδες και ανικανους που καταχράστηκαν την εξουσία .
    Δημοκρατία δεν νοείται χωρις Δικαιοσύνη .

  21. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2011 09:27:45

    Τι συζηταμε? Μην σκασει ο Δανειστης? ΕΜΕΙΣ ΡΕ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΚΑΝΟΥΜΕ BAIL OUT ΤΩΝ ΔΑΝΕΙΣΤΩΝ ! το εχουμε κατανοησει??? και αντι να ζηταμε τα ρεστα, μας τα ζητουν οι φουσκες των Δανειων !! εχουεμ χασει τη μπαλλα?
    Αυτοι δεν Δανειζαν οπως η Lehman ?? η δευτερη εσκασε.. να σκασουν και οι Δανειστες ... δεν καταλαβα... που θα τους προσημειωσω κ απο πανω το bailout! ουτε στην Ανδρομεδα δεν συμβαινει αυτο το παραμυθι...!

    Θα μιλησει ΕΝΑΣ στα Κοινοβουλια των Δανειστων??? Θα εξηγησει οτι ειναι φουσκες?? με ακαλυπτα Δανεια απο 30 χρονια!!!! ΜΑΣ ΖΗΤΟΥΝ ΤΑ ΣΟΥΣ ΣΩΣΟΥΜΕ !! με Πρασινο και Σοσιαλιστικο τροπο Πιεσης !! Καθρευτης... μας μεταθετουν το προβλημα και επειδη εμεις εδω εχουμε ΓΑΠ μασαμε και συζηταμε ! χαχαχαχαχχα ΕΛΕΟΣ !!!

    Που ακουστηκε αυτος που καλειται να σωσει να κανει bailout των Δανειστων να υποχρεωνεται να παρει ενυποθηκο Δανειο!!!! για να το κανει... ΠΟΥ??

    Θα ξυπνησουμε επιτελους? Να σκασουν να τελειωνουμε. $$ εχουν και πολλα. 1 τρις εδωσε ο Ομπαμα... να δωσουν 800δις οι δικοι μας.. και να κανουν παιχνιδι !

    Που θελουν να μας βαλουν και επιτηρητη ( Treuhand ) !!

    Μη σωσετε και πληρωσετε.....

    ΠΠ

  22. ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ avatar
    ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 27/05/2011 12:12:41

    Η ημερομηνία είναι κοντά!
    Προηγήθηκαν Λαγοί , πχ. ο Καμίνης στο Δημοτικό Συμβούλιο της Αθήνας στις 18/5/2011
    Τώρα έπιασαν "δουλειά" και οι "κουνέλες"Γιατί ;
    Μα τα έχουμε πει ΚΑΘΑΡΑ και ΓΛΑΦΥΡΑ
    Σε περίπτωση που δεν έχετε πολύ χρόνο για μακροσκελείς αναλύσεις , ας ΞΑΝΑΕΞΗΓΗΣΟΥΜΕ το τι σημαίνει η 28η Μαϊου
    " ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΟΤΙ Ο ΚΑΜΙΝΗΣ (ΤΩΡΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΧ. ΔΑΜΑΝΑΚΗ , ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ , ΠΟΔΗΜΑΤΑ , ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ , ΝΤΟΡΑ κλπ κλπ) ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΣΑΝ ΛΑΓΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΤΟΥ Γ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΥΠΕΡΚΟΜΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΣΤΑΣ ΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΩΝ ΕΧΘΡΩΝ ΤΟΥ ΕΘΝΟΥΣ οι οποίοι περιμένουν να ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΟΥΝ ΣΤΙΣ 28 ΜΑΗ!

    ΜΙΑ "ΑΓΩΝΙΑ" ΕΧΟΥΝ :
    Στο "Ταμείο" τους περιμένουν 27 ή 67 δισεκατομμύρια Ευρώ
    Οι γνώστες δεν ξεχνούν ότι σε λίγες μέρες λήγει ένα CDS το οποίο αγοράστηκε τον Μάϊο-Ιούνιο του 2009 (όταν ο Γ.Παπανδρέου συνενοείτο "υπογείως" με τον Στρος Καν κατά δήλωση του δευτέρου).
    Το 2009 το CDS κόστισε 1,9 δισεκατομμύρια Ευρώ .
    ΣΗΜΕΡΑ αξίζει 27 δισεκατομμύρια Ευρώ.
    Αν η χώρα κηρύξει στάση πληρωμών λόγω μη απόδοσης της δόσης , στις 28 Μαϊου θα αξίζει 67 δισεκατομμύρια Ευρώ !
    Ποιος (ποιοι) αγόρασε(αν) το συγκεκριμένο CDS ;
    Αγοράζοντάς το γνώριζαν ότι η χώρα πάει για ΔΝΤ;
    Μήπως ήταν ΑΠΟΛΥΤΑ ΒΕΒΑΙΟΙ ότι πάμε για ΔΝΤ;
    Μήπως η ΑΠΟΛΥΤΗ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ τους στηριζόταν στο γεγονός ότι ΣΤΟ ΧΕΡΙ τους ήταν η ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΥΠΑΓΩΓΗ; "
    ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΜΗΠΩΣ , ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ;
    ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ , ΤΗΝ "ΕΚΡΗΞΗ" ΤΗΣ ΟΡΓΗΣ ΤΩΝ "ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΜΕΝΩΝ" ΠΑΝΗΛΗΘΙΩΝ ΤΟΥ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ;
    ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ...ΚΑΠΩΣ ..ΤΗΝ "ΝΕΟΑΠΟΚΤΗΘΕΙΣΑ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ" ΤΟΥ ΑΝΩΤΑΤΟΥ ΑΡΧΟΝΤΟΣ ΝΑ ΑΦΟΥΓΚΡΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΚΑΗΜΟ ΤΟΥ ΠΟΠΟΛΟΥ;......ΤΟΣΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΙΣΠΕΥΣΕΙ ΤΗΝ ΑΥΡΙΑΝΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΡΧΗΓΟΥΣ" ;
    Πστεύουμε ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ πως η φύση των αυριανών δηλώσεων των "αρχηγών" αλλά και οι αποφάσεις που θα λάβουν θα "δείξουν" σε μεγάλο βαθμό τους αγοραστές του CDS που αγοράστηκε τον Μάϊο του 2009 για 1,9 δις € και στις 28 Μαϊου 2011 θα αξίζει 27 δις€ ή 67δις€ αν κηρυχτεί πτώχευση και ....πολλαπλασιάστε επί 3.500 - 5.000 δρχ , αν ξαναγυρίσουμε στη δραχμούλα μας........
    Τι περιμένετε; Να ανταλλάξετε τα € σας με 341.750 δρχ ;;;;

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 27/05/2011 14:12:13

      Τακη,
      τι να πω οτι εχεις αδικο? φανταζομαι παρακολουθεις τη μαχη που δινουμε εδω μεσα.. Μαχη ενημρωσης και δωρεαν ΓΝΩΣΗΣ...

      και δεν ειναι μονο αυτο το CDS !!! εχουν και οι Τραπεζες και Ιδωτες..
      σιγα σιγα

      ΠΠ

  23. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/05/2011 14:15:01

    ο Βαρδης κανει εκκληση να τα βρουμε.... ποιος ???
    ο Βαρδης !!! στο ΜΕΓΚΑ !!! χαχαχαχαχααα

    ΠΠ