#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/09/2011 09:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μακάβριο ερώτημα



Όπως μας ανακοίνωσε  η Σοσια-ληστική  κυβέρνηση το ειδικό τέλος θα εισπραχθεί με τους λογαριασμούς της ΔΕΗ.

Ως γνωστόν, …ηλεκτροδοτούνται και τα νεκροταφεία.

Θα πληρώσουν και από τον…κάτω κόσμο το έκτακτο τέλος που επέβαλε ο Βενιζέλος ή θα …καθαρίσει ο Άγιος Πέτρος;

Όφις Ιοβόλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 12/09/2011 10:09:42

    Όλοι οι έλληνες σε όποια κατάσταση και αν βρίσκονται (όρθιοι ή ανάσκελα), θα πρέπει να συμμετέχουν στον αγώνα μας έτσι ώστε να μπορέσουμε να πληρώσουμε τους μισθούς και τις συντάξεις του Οκτωβρίου.

    Στην (απίθανη) περίπτωση που δεν ευοδωθεί αυτή η προσπάθεια, και εφόσον οι ζώντες συνεχίζουν να παράγουν παξιμάδι αντί κοπράνων, θα αυξηθεί ο ΦΠΑ στο 40% στα σιτηρά.

    Λύσεις υπάρχουν και είμαστε αποφασισμένοι να μην αφήσουμε να τεθεί σε αμφισβήτηση η εφαρμογή του προγράμματος μας.

    Άλλη ερώτηση.

  2. juliet avatar
    juliet 12/09/2011 10:11:49

    Καλημέρα!!!!!!!
    Οφι μου ,ποιός δε έβαλε πρωΐ-πρωΐ ......ο Ραγκούσης είναι υπεύθυνος για την μεταφορά των ''πεθαμένων'' ,σαν Υποδομών.
    Και αν δεν θελήσουν να έλθουν ο Σάμινας υπεύθυνος.Για παράπονα ο επίτιμος ....
    Πάει και ο κάτω κόσμος έγινε ....της κακομοίρας .Ο Αγιος - Πέτρος δεν δέχεται σοσιαλιστές για να μην του κάνουμε τον παράδεισο ...ΠΑΣΟΚ.

  3. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 12/09/2011 10:31:47

    Έφυγε ο πονηρός άσχετος ΠΑΠ και ήρθε ο τελείως άσχετος ΜΠΕΝΥ.
    Οι σχετικοί κκ Σαχινίδης , Πλασκοβίτης και Χριστοδούλου κρύβονται μαζί με τους αριθμούς επιμελώς από τους αρμοδίους και κάνουν μόνο επιλεγμένες βόλτες
    σε κανάλια και ερτζιανά,ενω οι διάφοροι ανώνυμοι έγκυροι κύκλοι της παραπληροφόρησης διαδίδουν τα συμφέροντα νέα της ημέρας και σύσωμη η αντιπολίτευση σιωπά αιδημόνως για την αθλιότητα του γεγονότος ότι για πρώτη φορά στη ματαπολίτευση ο διάλογος για την οικονομία γίνεται χωρίς αριθμούς.

  4. Αρουρης avatar
    Αρουρης 12/09/2011 11:02:06

    Κάθε πέντε μέρες διακοπές κατεβαίνει και μια καινούργια ιδέα στο παιντί.
    Σκέψου ενάμιση μήνα διακοπές τι ιδέες για φόρους κατέβασε.
    Από την άλλη μην παραπονιομαστε. Τα παπαγαλάκια στα ΜΜΕ είχαν προειδοποιήσει: «Περιμένουμε σκληρό Σεπτέμβρη».Τη σειρά τους από την κατάρρευση των ειδικών κονδυλίων δεν έβλεπαν.

    Όμως ο Χότζας το έλεγε «Πάνω που συνήθισα τον γάϊδαρο να μην τρώει αυτός μου ψόφησε»

  5. ΑΠΛΗ ΣΚΕΨΗ avatar
    ΑΠΛΗ ΣΚΕΨΗ 12/09/2011 11:11:21

    Επειδή δεν έχω χρήματα να πληρώσω και αφού ο νέος φόρος μπαίνει στα ακίνητα, μήπως μπορώ να πληρώσω με 2 πόμολα από τις πόρτες; μή γελάτε είναι αξίας!

  6. Περίεργος avatar
    Περίεργος 12/09/2011 11:20:16

    Καααλααα.....

    Ασε πρώτα να εφαρμοστεί, να δούμε πώς, με πιά κυβέρνηση, σε τι νόμισμα

    και κλαίμε μετά ......

  7. ataktos avatar
    ataktos 12/09/2011 18:55:01

    μέχρι χθες φορολογούσαν τα δισέγγονα μας ... από εδώ και στο εξείς τους πεθαμένους .. αίσχος !!!