Μαζί Σαμαράς - Καραμανλής στο μνημόσυνο του Εθνάρχη
09/05/2014 12:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μαζί Σαμαράς - Καραμανλής στο μνημόσυνο του Εθνάρχη

Όλες οι «φυλές» της κεντροδεξιάς έδωσαν το «παρών» στο 16ο μνημόσυνο το ιδρυτή της Νέας Δημοκρατίας Κωνσταντίνου Καραμανλή, που τελέστηκε στο ίδρυμα Καραμανλή στη Φιλοθέη.

Ο πρωθυπουργός Α. Σαμαράς, κατά τη διάρκεια της επιμνημόσυνης δέησης στεκόταν δίπλα στον πρώην πρωθυπουργό Κώστα Καραμανλή.

Παρέστησαν τα περισσότερα μέλη της ΚΟ της ΝΔ και αρκετά στελέχη του κόμματος, μεταξύ των οποίων οι Δ. Αβραμόπουλος, Θ. Μπακογιάννη και Πρ. Παυλόπουλος, ο στενός συνεργάτης του Κων. Καραμανλή Π. Μολυβιάτης, ο Αχ. Καραμανλής κ.α

Μαζί Σαμαράς - Καραμανλής στο μνημόσυνο του Εθνάρχη 40086 photo

Μαζί Σαμαράς - Καραμανλής στο μνημόσυνο του Εθνάρχη 40087 photo

Μαζί Σαμαράς - Καραμανλής στο μνημόσυνο του Εθνάρχη 40088 photo

[photo_4]

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aegean times avatar
    Aegean times 09/05/2014 13:07:20

    Και από αύριο παλιά μου τέχνη κόσκινο. Μην ξεχνιόμαστε.

    • Marcelos avatar
      Marcelos @ Aegean times 09/05/2014 15:34:25

      Έτσι, έτσι! Πιάνουν δουλειά πάλι οι κλίκες του Καραμανλή, της Ντόρας και του Αβραμόπουλου... Το αξιοπερίεργο είναι ότι βγαίνει ο πρόεδρος και επιζητά την εμπιστοσύνη και την εντολή του ελληνικού λαού για μια νέα Ελλάδα, τη στιγμή που στο κόμμα κάνουνε κουμάντο οι παλιές κλίκες που έστειλαν τον κόσμο στις παραλίες, στη Χ.Α, στον Καρατζαφέρη, στον Καμμένο και αλλού...

      • Μικρασιάτης. avatar
        Μικρασιάτης. @ Marcelos 09/05/2014 23:44:46

        ''Κλικες του ....Καραμανλή'' ??? Τι εκφράσεις είναι αυτές. Για τη ΝΔ μιλαμε. Ελεος, αλλα ας το αφήσουμε εδώ, εκλογες ερχονται.

  2. IOANNIS avatar
    IOANNIS 09/05/2014 13:15:45

    Λυκοφιλίες.Οχι ότι με νοιάζει και ιδιαίτερα

  3. airman avatar
    airman 09/05/2014 18:05:37

    Το γεγονός ότι κάποιοι αισθάνονται την ανάγκη να "φωτίζονται" από το όραμα του Κωνσταντίνου Καραμανλή, δείχνει ότι τα "λαμπάκια" τους τρεμοσβήνουν. Δεν τους παίρνει να κάνουν διαφορετικά!

  4. Άνώνυμη avatar
    Άνώνυμη 09/05/2014 19:43:55

    Τό Ίδρυμα Καραμανλή είναι στά Βραχώδη οικόπεδα τής Φιλοθέης?

    • Marcelos avatar
      Marcelos @ Άνώνυμη 09/05/2014 23:12:34

      Ε ναι, να μην το συγχέουν με τα άλλα 30αριά "ιδρύματα" που είναι παρακάτω στο Ψυχικό... Τις προάλλες διάβασα μια αγγελία: "πωλείται η βίλα Μινέικο στο Ψυχικό όπου συνελήφθη ο Ανδρέας Παπανδρέου την ημέρα του πραξικοπήματος"... Στο γράφω με χοντρά μαύρα γιατί έτσι το είχε και ο μεσίτης... Όπως βλέπεις αγαπητέ, όλα τα ευαγή ιδρύματα και οι βίλες, είναι από την ισραηλινή πρεσβεία και προς τα πάνω...

      • Marcelos avatar
        Marcelos @ Marcelos 09/05/2014 23:13:34

        Αγαπητή βεβαίως βεβαίως :)

  5. gikon avatar
    gikon 10/05/2014 10:39:41

    Τις τότε λασπολογίες του Κλικλή Βενιζέλου και του Γεωργίου Παπα(τζή)νδρέου, θα αναμασάμε, το 2014;

    • gikon avatar