#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/07/2008 17:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μαγκιές με ξένα κόλλυβα

 

__________________________________ 

Αγαπητοί φίλοι,  

Έχω ακούσει πολλές φορές από μεγάλα δημοσιογραφικά ονόματα κεντρικού καναλιού ότι ο κ. Λιάπης είναι ένας «μπον βιβέρ» δηλαδή καλοπερασάκιας, γι αυτο και καλά κάνει ταξιδάκια, μένει σε σουίτες κ.λ.π. Επειδή, λοιπόν, εγώ ένας εργάτης των ωκεανών βγήκα στην σύνταξη ύστερα από 23 έτη στην θάλασσα και ζορίζομαι με τα 1.300 ευρω, ενώ θα περιμένω 18 μήνες για να εισπράξω το εφάπαξ των 12.000 ευρω, θέλω να σας πω ότι πολύ μου την δίνει η γελοιότητα αυτή.. Λέγανε και για τον Παπαντωνίου, ξέρετε με το χαμόγελο - που κι αυτός μου την έδινε παρεμπιπτόντως - αλλά δεν μπορεί να έχουμε δυο μέτρα και δυο σταθμά. Τις μαγκιές τους λοιπόν οι πολιτικοί αυτού του τύπου και οι δημοσιογράφοι του ανάλογου τύπου, ας μην τις κάνουν με ξένα κόλλυβα. Αυτά για την ώρα…

Β. Γ.
ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 04/07/2008 18:01:23

    Κανε αιτηση να σε βαλουν στις λιστες των εκλογων...Ξεμειναν απο λαμογια...Δεχονται ΕΚΤΑΚΤΩΣ και τιμιους τωρα!
    Βρε που καταντησαμε...

  2. ira avatar
    ira 04/07/2008 18:12:15

    κύριε χαζέ μη περιγελάτε το παράπονο του απλού ανθρώπου που είναι ιερό από εκεί που προέρχεται. αυτό δείχνει τουλάχιστον ασέβεια...με όλο το σεβασμό της αποψης σας αλλά αντικατοπτριζει την αποψη του κόσμου για τους πολιτικούς. Μπορεί να διαφωνώ διότι ο μπον βιβέρ προέρχεται από τζάκι και έτσι και αλλιώς θα είχε αυτό τον τρόπο ζωής που προσπάθησαν άλλοι αναρριχητές χρησιμοποιώντας την πολιτική να παρεισφρήσουν στην πως τη λένε... high society (νομίζω)

  3. Sergios avatar
    Sergios 04/07/2008 18:24:56

    Χαζέ του χωριού και Anonymous δεν μας παρατάτε λέω εγώ που το παίζετε και εξ απαλών ονύχων μαιμουδοχαλίφηδες στη θέση του χαλίφη. Ειδικά εσύ ανώνυμε που μας λές ότι τάχα μου είσαι και άνεργος. Αμα είσαι άνεργος γιατί δεν καταλαβαίνεις το πρόβλημα του Β.Γ. από τον Πειραιά. Κομπλεξικοί κι' οι δύο σας που δεν κοιτάτε τα χάλια σας αλλά έρχεστε και υπερασπίζεστε τα λαμόγια και των δύο παρατάξεων. Μισθοφόροι τους αλλά του κώλου είστε. Δεν πάτε για τη γνωστή δουλειά σας ρε κο...μαγκες.

  4. Factorx avatar
    Factorx 04/07/2008 18:38:19

    Anonymous 6:27 pm: αυτα για τα μεταλλάγμένα πασοκοειδή να τα πείς αλλού μεγάλε. Κι αυτα για τα μπροκαρ εκεί που σε παίρνει γιατι την επόμενη φορα έχει φύγει αδιάβαστος. Συνενοηθήκαμε;

    Δευτερον: ηταν καλά όταν το Αντί έβγαζε τα σκάνδαλα (και το 19989-91 και μετά) και η ΝΔ έτρεχε να διαβάσει τι συνεβαινε για να κάνει πολιτική καθαρσης;

  5. ira avatar
    ira 04/07/2008 18:43:54

    Αγαπητέ ανώνυμε αν με δεις τυχαία στο δρόμο μπορεί και να τρακαρεις (τώρα για πιο λόγο δεν θα μάθεις). Αλλά νιώθω ότι χρειάζεσαι λίγες διακοπές έτσι πασπαλισμένες με λίγα σκανδαλάκια για να νιώσεις λίγο σπουδαίος που τάχα μου λαικίζω που νιώθω το λαικό αίσθημα της κοινωνίας. Μήπως ζείτε στα βόρεια προάστεια και το παιζετε όλιγον από όλα? δεν τοποθετηθήκατε επαρκώς κύριε. και κυρίως ως προς την ιδιοσυγγρασία μου. Σας χαιρετώ

  6. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 04/07/2008 19:22:58

    Πλακώσανε πάλι τα κατακίτρινα ...τρόλεϋ!
    Μη μασάτε, ρε, παιδιά οι υπόλοιποι! Μην απαντάτε, μην τσιμπάτε, μην χολοσκάτε. Το πολύ πολύ γράψτε κάνα σχόλιο να γελάσουμε και τέρμα, όχι δεύτερη απάντηση. Μόνο για πλάκα είναι η φάση, όπως και απόδειξη ότι η παρέα που μαζεύεται εδώ κάτι πρέπει να αξίζει. As simple, as that...

    @FactorX: τσεκάριζε τα e-mails των "κατακίτρινων τρόλεϋ" και βγάζε τους στην σέντρα. Πάντα με χιούμορ, φίλε, για την πλάκα. Δεν μπορείς να αποφύγεις το πέρασμα από δω των "τρόλεϋ", αφού χαράζεις ...ηλεκτροφόρες γραμμές πολιτικά ακομμάτιστης άποψης.

  7. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 04/07/2008 19:25:08

    μπορουμε ολοι μαζι να τους τρακαρουμε οπου τους πετυχουμε? η Ηρα τροχονομα !

    Μεχρι και το ΧΟΧΟ βαλαμε στη βουλη ! Ο Κολγκειτ και ο Μισελ μας χαλασανε? Παρ ολιγον και η "Μυνηστε με μυνηστε με " ( αλλη πορτα πορτα αυτη ! συγγενης μου?? ) ΕΛΕΟΣ.

    με ξενο κωλο πουστης γινομαι κι εγω και ολοι μας.

    ππ

  8. Sergios avatar
    Sergios 04/07/2008 19:45:43

    PORTA PORTA ΑΥΤΌ ΜΕ ΤΟΝ ΚΏΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΎΣΤΗ ΈΓΡΑΨΕ. Να δεις ότι θα μας ξαναρθουνε οι Ρεζιλληδες γιατί από πάνω μέχρι κάτω αυτό ψάχνουνε. Μην το πολυαναφέρεις γιατί πρέπει να κρατάμε και βάρδιες...

  9. factorx avatar
    factorx 04/07/2008 21:06:45

    Βλέπω πειράχτηκε πολύ ο ελιτισμός σας.

    1.Αν ο Μισέλ ήταν ένας απλός δικηγοράκος και δεν ανήκε στην οικογένεια που ανήκει, θα ήταν μπον βιβέρ;
    2. Πόσους μπον βιβέρ της κυβέρνησης θα τους πέρνατε στην δουλειά σας έστω και για κλητήρες;

  10. ira avatar
    ira 04/07/2008 22:18:57

    συμφωνώ με ανώνυμους 9.52 και 9.20 αλλά ο Β.Γ. από το Πειραιά αντικατοπτρίζει την λαικό άισθημα και όποιος κάνει το λάθος ή έχει την έπαρση να χλευαζει αυτό τον κόσμο τότε έχει χάσει όλο το νόημα της κοινωνικής παρατήρησης. ακομα και αν θεωρηθεί ότι λαικιζω συγχωρείστε με για την λαική μου καταγωγή. No hard feelings!

  11. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 04/07/2008 22:39:54

    Αμαν Σεργιε και Ηρα! Οχι βρε παιδια και υπερασπιστες των πολιτικων. Σκιζομαι μερα νυχτα να γραφω οτι μονη λυση σ αυτη την χωρα ειναι επιτελους να πληρωσουν το μαρμαρο ΜΟΝΟ αυτοι...

    Τελικα φαινεται πως οσοι μου λεγανε οτι εχω χιουμορ το μονο που καταφεραν ειναι να με εκθεσουν.
    Στο κατω κατω μην βαρατε,Χαζος του χωριου δηλωσα,οχι Phd...

  12. Φιδίας avatar
    Φιδίας 04/07/2008 22:54:33

    @9:52 pm "...όποιον αποφάσισαν οι νταβάδες να γκρεμίσουν" (!!!!!)

    Ναι βρε Anonymous 9:52 pm ο Μισέλ (όπως άλλωστε και ο ξάδερφος του) τους βασάνισαν σκληρά και οι νταβάδες αποφάσισαν να τους γκρεμίσουν.

    Ο Μισέλ πριν το ταξιδάκι οπου τυχαία, ελέω μιας γραμματεως, έπεσε πανω στον Καρατέκα, μόλις είχε υπογράψει ενα ντηλ 250.000.000 ευρώ με τη Ζημενς. Φοβερά την βασάνισε, κομμάτια την έκανε...

    Ελπίζω να κάνεις μαύρο χιούμορ (αλλιώς τόσος φανατισμός ξέρεις τι ειναι...)

    Φιδιας