#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/05/2010 17:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μία απορία για την κ. Τζάκρη

Έσκασε το θέμα με την κ. Τζάκρη το Σάββατο (άντε από βράδυ Παρασκευής που κυκλοφόρησε σε κανάλια και μπλογκ για το γράφεται σε εφημερίδα του Σαββάτου) και αμέσως κινητοποιήθηκαν οι...ευαίσθητες χορδές των κρατικών λειτουργών για να ψάξουν την υπόθεση.

Το πόρισμα βγήκε το πρωί της Τρίτης, γύρω στις 11.00 ήταν διαθέσιμο και εγώ αναρωτιέμαι; Πότε έγινε ο έλεγχος από τους ελεγκτές; Την Κυριακή και τη Δευτέρα που ήταν του Αγίου Πνεύματος;

 Εκτός αν ήταν με επιφοίτηση (βοήθειά μας) η αθώωση της κ. Τζάκρη!

 Varethikatapsemata

ΣΧΟΛΙΑ

  1. trellokamperos avatar
    trellokamperos 26/05/2010 17:32:06

    ποιά ήταν η επικεφαλής του κλιμακίου;

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ trellokamperos 26/05/2010 17:57:57

      Κανένας...ανηψιός της μήπως;

      • ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
        ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ @ Κώστας Ροδινός 26/05/2010 18:37:23

        Θα σας το αποκαλύψω,αλλά τσιμουδιά.Πουθενά δεν θα το πείτε.Ο επικεφαλής του κλιμακίου ήταν,ο θείος της γυναικαδέλφης της κουμπάρας από το Γρεβενά,που είναι μπατζανάκισσα της συμπεθέρας της ξαδέρφης της συννυφάδας από την Πέλλα,που κι αυτή με την σειρά της,είναι δευτεροξαδέρφη του γαμβρού,της εγγόνας της προγιαγιάς της υφυπουργέσας,από τον δεύτερο γάμο της,με τον ξάδερφο του εγγονού του Ρασπούτιν.

  2. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 26/05/2010 18:36:49

    Αποκλείεται να είναι σκάνδαλο. Το ΠΑΣΟΚ δεν έκανε,δεν κάνει κι ούτε θα ξανακάνει τέτοια πράγματα...

  3. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 26/05/2010 19:22:04

    Ερχονται κι αλλα το Σαββατο....

  4. task avatar
    task 26/05/2010 19:51:40

    Αμα θέλουν φτάνει το μαχαίρι στο κόκαλο....με τη μία κι ας είναι αργία.

  5. ΑΠ avatar
    ΑΠ 26/05/2010 20:01:33

    το πόρισμα το έβγαλε ο Τάδε Τζάκρης... απλή συνωνυμία φυσικά! Δεν είναι συγγενείς, απλώς δευτερα ξαδέλφια...

  6. Αγγελος avatar
    Αγγελος 26/05/2010 21:09:25

    Φαντασθείται και να μην είχε ψηφισθεί ο νέος Νόμος περί προσλήψεων? γιατί το καινούργιο πλαίσιο είναι αδιάβλητο,εργάζονται με βάση αυτό και τα Σαββατοκύριακα και τις αργίες για να βγάζουν πορίσματα .

  7. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 26/05/2010 23:46:43

    Συνήθως το σκανδαλώδες που συμβαίνει με τις φωτογραφικές προσλήψεις τύπου Τζάκρη δε βρίσκεται στις διαδικασίες μετά την προκήρυξη αλλά στην ίδια την προκήρυξη: η μοριοδότηση των τυπικών προσόντων "φωτογραφίζει" αυτούς που θα προσληφθούν. Στη συγκεκριμένη προκήρυξη η εντοπιότητα ήταν το σημαντικότερο τυπικό προσόν.Παλιό το κόλπο που βοηθά τα ρουσφέτια των τοπικών βολευτικών γραφείων...

  8. BlueSky avatar
    BlueSky 26/05/2010 23:51:40

    Τελικά ρε παιδιά διόρισε το μισό χωριό της;;;;;;;

  9. zouzouni avatar
    zouzouni 27/05/2010 00:44:06

    Στη φωτογραφία που έχετε βάλει της κ. Τζάκρη ακόμα ψάχνω να βρω το σαγόνι για το οποίο -εκτός των άλλων- είναι γνωστή..
    Επίσης είναι αλήθεια ότι ανήκει στην σλαβομακεδονική μειονότητα της Β. Ελλάδας;Να υποθέσω το ίδιο και για τους διορισθέντες συγγενείς και συγχωριανούς της;

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ zouzouni 27/05/2010 04:01:21

      Η Ελλάδα έχει μία αναγνωρισμένη θρησκευτική μειονότητα.

  10. αλφα2012 avatar
    αλφα2012 27/05/2010 10:46:09

    στο βιογραφικο της οταν ηταν υποψηφια συμβουλος το 1998 γαι την νομαρχιακη αυτοδιοικηση με τον πετσο....δηλωνε "γονος παλιας μακεδονικης οικογενειας"...
    οσο αναφορα με τους ελληνες πολιτες της βορειου ελλαδος οι οποιοι ειναι διγλωσσοι....η γλωσσα ειναι ενα μιγμα
    σλαβοβουλγαροτουρκικολατινιαλβανοελληνικο ιδιωμα αλλα μειονοτητα δεν ειναι