#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/04/2008 21:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μήπως χρειάζεται μια …ξεματιάστρα;

Άργησα λίγο να το ανεβάσω (αυτό το Σαββατοκύριακο είχα πάρει τα βουνά, λόγω …αγωνιστικών υποχρεώσεων) αλλά τα περαστικά μας στον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ Γιώργο Παπανδρέου που πήγε να ανέβει λίγο και τον έχουν ματιάσει τον άνθρωπο.  Έπεσε πασχαλιάτικα από το ποδήλατο και διεκομίσθη στο ΚΑΤ με κάταγμα στον όγδοο θωρακικό σπόνδυλο, στο ύψος της πλάτης, και κάταγμα μέσης φάλαγγας στον παράμεσο δάκτυλο του δεξιού του χεριού. Περαστικά και καλού κακού ας πάρει και μια …ξεματιάστρα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. "χωσιά" avatar
    "χωσιά" 20/04/2008 22:13:23

    Από την ώρα που άκουσα την είδηση, προσπαθώ να καταλάβω "πώς" έπεσε, για να κτυπήσει στην πλάτη και στην δεξιά παλάμη. Δεν τα 'χω καταφέρει ακόμα να βρω συνδυασμό. Μπορεί να με φωτίσει κανένας; Έτσι, για την περιέργεια. Θα του είμαι ευγνώμων...

  2. Factorx avatar
    Factorx 20/04/2008 22:43:06

    Ακουσα οτι πήγε να ξεμπερδέψει την αλυσίδα και έπεσε. Αν το έκανε εν κινήσει, είναι εντελώς τρελλό

  3. Podilatis avatar
    Podilatis 20/04/2008 22:50:05

    Τι μπουνταλάς my God

  4. Vass avatar
    Vass 20/04/2008 23:22:04

    Κρίμα που όλο το ενσταντανέ έγινε μακριά από κάμερες. Ο ΓΑΠ δεν μπορεί να αποφύγει τα σαρδάμ ακόμη και στο ποδήλατο.

  5. "χωσιά" avatar
    "χωσιά" 21/04/2008 02:34:18

    Factorx,
    αυτά τα λένε, φίλε, στην ΝΕΤ (Μποτώνης!) και πείθουν από Σόμπολο, Καρτσιώτη, Μάνδρου, Ηρώ Καριοφύλλη, Άκη Παυλόπουλο, Μανώλη Καψή και ...κάτω! Από κει τ' άκουσα και παραλίγο να πνιγώ, γιατί έτρωγα, -ο άνθρωπος. Να δεις που κάτι άλλο έπαθε αυτός και το κρύβουν.

    Ο Φάκτορας απέτυχε. Άλλος, πρόταση, για το πώς γίνεται να σπάσεις σπόνδυλο (άλλοι λένε πλευρό στην πλάτη) και δάχτυλα δεξιού χεριού, πάνω σε ......ποδήλατο!

    Ρε, τι έχουμε ν' ακούσουμε ακόμα! Θίασος, κανονικός. Εδώ έχουμε κονφερασιέ ...αρχηγό κόμματος! Είναι δυνατόν να πλήξουμε ποτέ εμείς, αδέρφια; Εντάξει, κλέβουνε, μας έρχεται λίγο ακριβό το εισιτήριο, αλλάααα, πρώτη ποιότητα. Όπως βλέπουμε τώρα τις ασπρόμαυρες ταινίες, τις ...ειδήσεις θα βλέπουνε για να γελάνε τα εγγόνια μας! Cult, λέμε!

  6. Factorx avatar
    Factorx 21/04/2008 07:10:59

    Πώς έγινε (απο τα σημερινα ΝΕΑ)
    Ο Γιώργος Παπανδρέου ξεκίνησε χθες νωρίς το μεσημέρι την καθιερωμένη γυμναστική του, κάνοντας ποδήλατο από το σπίτι του στο Καστρί, με κατεύθυνση στον Σχινιά. Στη 1.30 το μεσημέρι και ενώ είχε διασχίσει την πλατεία της Σταμάτας, έσκυψε για να φτιάξει κάτι στη ρόδα του ποδηλάτου του την ώρα που έτρεχε με 20-25 χιλιόμετρα την ώρα- όπως ο ίδιος υπολογίζει. Είναι συνηθισμένη κίνηση για τους πεπειραμένους ποδηλάτες- ωστόσο ο παράμεσος του δεξιού χεριού του πιάστηκε στις ακτίνες της ρόδας και ο κ. Παπανδρέου έχασε τον έλεγχο του ποδηλάτου. Τον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ παρακολουθούσε διακριτικά από απόσταση ένας μοτοσυκλετιστής της προσωπικής του φρουράς. Εκείνος ήταν που έσπευσε να παράσχει τις πρώτες βοήθειες στον κ. Παπανδρέου και να οργανώσει τη μεταφορά του στο νοσοκομείο.

  7. fantomas avatar
    fantomas 21/04/2008 08:22:26

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΑΠ .
    ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΩΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ ΕΙΧΕ ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.
    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.... Ο ΓΑΠ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΑΧΝΑΡΙΑ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΛΙΦΗΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΧΑΛΙΦΗ !
    ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ !

  8. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 21/04/2008 08:49:40

    Προς όλους τους αθλίατρους, ευχαριστώ για την συμβουλές. Όταν ξαναπέσω από το δικό μου δίκυκλο θα προοσπαθήσω να μην σπάσω τον αριστερό καρπό, να μην κάψω το δεξί πόδι, να μην τσακίσω την αριστερή πλευρά του κράνους και να μην σκισω το μπουφάν στην ραχοκοκαλιά. Θα σας έλεγα πως έγινε αλλά λιποθύμισα και δεν θυμάμαι.Μην στείλετε περαστικά, πάνε 10 χρόνια...

  9. Nick avatar
    Nick 21/04/2008 10:12:56

    Δεν θυμάμαι ποτέ μου να έχω σπάσει χέρι-πόδι από πέσιμο ποδηλάτου.

    Και έκανα και χαζομάρες αλά BMX...

  10. tsougdw avatar
    tsougdw 21/04/2008 13:53:10

    Ο Παπανδρέου είναι έμπειρος ποδηλάτης εδώ και χρόνια και κάνει πολύ συχνά αυτή τη διαδρομή. Ο Κωστάκης το έπαιζε μάγκας και ρεζιλεύτηκε.
    Όλοι παθαίνουν ατυχήματα πόσο μάλλον όταν κάθε Τρίτη έχουν κάποιον που τους ματιάζει μαζί με το 57% του.

  11. Σπύρος avatar
    Σπύρος 21/04/2008 15:21:34

    Tο καλύτερο τόχε δηλώσει ο Γιωργάκης όταν ειχε αναλάβει το κόμμα του...
    Ηταν Καθαρά Δευτέρα ..Και ο Γιώργος πάνω στο ποδήλατό του δήλωνε το αμίμητο:'Σημερα ειναι μιά μέρα περισυλλογής γιά όλους μας΄.
    Ε,ναι.
    Την μέρα πού όλοι γιορτάζουν μέσα σε ευωχία,σχεδόν παγανιστικά,ήταν μέρα περισυλλογής για τον Γιώργο..
    Τοσα ξερει,τοσα λέει..
    Καλά η μαμά του γιατί τού είπε να βγάλει τίς βοηθητικές ρόδες απο το ποδηλατάκι του???
    Υ.γ.
    Σε ανθρώπινο επίπεδο περαστικά....

  12. Vass avatar
    Vass 21/04/2008 19:21:26

    Για σένα νοιάσου και γυμνάσου.
    Κάθε προτίμηση είναι σεβαστή. Εφόσον μάλιστα είναι και δια της ψήφου έχετε και την πλήρη ευθύνη. Το κριτήριο επιλογής, όπως το γράφετε αγαπητέ Ανώνυμε με όλο το σεβασμό φαίνεται λίγο ρηχό. Τολμώ πάντως να πω ότι μου αρέσει αυτό περί της ψυχολογίας του αθλητή.
    Αλλά περί ορέξεως...

  13. Σπύρος avatar
    Σπύρος 23/04/2008 00:16:02

    Αθλητής το Giorgo??
    Πού ??
    Στις Μ.Κ.Ο,πού χρηματοδοτουσε ως ΥΠ.ΕΞ.???
    Τυχεροί οι ΠΑΣΟΚΟΙ...
    Τωρα που θα εξαφανιστεί απο την πιάτσα,θα τσιμπήσει κανα δυαρακι το ΠΑΣΟΚ στις δημοσκοπήσεις.