#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/01/2012 14:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μήπως στη ΝΔ χρειάζονται ένα ... "δημιουργικό σοκ";



- Ο κ. Αβραμόπουλος αυξάνει τη θητεία προεκλογικά! Για να μεγαλώσει τα ποσοστά της ΝΔ προφανώς. Ακριβώς όπως τα μεγάλωσε και ο κ. Σουφλιάς το 2009, τότε που είχε αυξήσει τα διόδια μια βδομάδα πρίν από τις εκλογές!

- Την ίδια στιγμή, δεν θέλω να πιστέψω τις πληροφορίες ότι το υπουργείο Εθνικής Άμυνας συμφώνησε με την Γερμανία (ThyssenKrupp Marine Systems) να ναυπηγηθούν και τα άλλα τέσσερα υποβρύχια και να καταβληθούν108 εκατ. € ως προκαταβολή εντός του Ιανουαρίου, σε εκτέλεση σχετικής δέσμευσης που είχε αναλάβει ως υπουργός Άμυνας ο κ. Βενιζέλος.

- Και δεν θέλω να τις πιστέψω επειδή για την υπόθεση των υποβρυχίων καταδικάστηκαν κάποιοι μιζαδόροι στην Γερμανία πριν από λίγες ημέρες

- Χθες στο μεταξύ, ο υπουργός των Εξωτερικών συναντήθηκε με τον κ. Παπαδήμο και τον στήριξε για να μην ...πέσει. "Η στήριξη της κυβέρνησης αποτελεί μονόδρομο για τη χώρα" δήλωσε

- Αύριο ο κ. Δήμας θα έχει σύσκεψη με τον καταστροφέα της ελληνικής οικονομίας κ. Παπακωνσταντίνου για τα ενεργειακά θέματα, τα οποία δεν έχουν καταστραφεί ακόμα εντελώς.

- Δεν μας πέφτει λόγος, αλλά μήπως ο Αντιπρόεδρος της ΝΔ θα έπρεπε να είναι περισσότερο προσεχτικός; Και να μην βγαίνει φωτογραφίες με πιθανούς τροφίμους του ... Ειδικού Δικαστηρίου;

- Σήμερα Τρίτη, ο τομεάρχης Ανάπτυξης κ. Κ. Χατζηδάκης  δήλωσε κι αυτός ότι πρέπει να στηριχθεί η κυβέρνηση γιατί είναι δύσκολη η κατάσταση.

- Ενώ ο  βουλευτής κ. Ευ. Αντώναρος  τόνισε πως  «όλοι πρέπει να αφήσουν τον νέο πρωθυπουργό να κάνει τη δουλειά του»

Αυτά βλέπει και δεν παραιτείται ο ...γίγαντας ΓΑΠ, λέω μέσα μου. "Ορισμένοι είναι ικανοί να με επαναφέρουν" θα σκέφτεται. Είμαι σίγουρος.

Το είπε άλλωστε και ο Καρχιμάκης στο ΒΗΜΑ:

«Μήπως μετά την αποχώρησή του, άλλαξε η πολιτική της Κυβέρνησης; Ή μήπως επιδείχθηκε μεγαλύτερη ένταση δουλειάς ή αποτελεσματικότητας, κυρίως στα καυτά ζητήματα που αντιμετωπίζουν οι πολίτες στην καθημερινότητά τους και όχι μόνο; Αν όλα αυτά έχουν διαπιστωθεί, να τα συζητήσουμε και να τα συζητήσουμε όλα. Και ο νοών, νοείτω...»

Όλως περιέργως θα συμφωνήσουμε μαζί του!

Καλά κρασιά, που λένε στο χωριό μου

Όφις Ιοβόλος

 ΥΓ: Αλήθεια η ΝΔ συμφωνεί με το σκότωμα των δυο Air Bus; Δεν έχουν άνθρωπο στην επιτροπή αποκρατικοποιήσεων;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 03/01/2012 14:48:34

    Σκοτώνοντας τα Air Bus χάσαμε για πάντα τη δυνατότητα να αποκτήσει η Πολεμική Αεροπορία τη δυνατότητα ανεφοδιασμού εν πτήσει, κάτι που ζητούν εδώ και χρόνια οι επιτελείς και να μη ξαναπούμε: "ή Κύπρος είναι πολύ μακριά".

    • intruder avatar
      intruder @ ΣΟΝ ΠΕΝ 03/01/2012 17:09:47

      Θα περιμενα ειναι η αληθεια απο την πλευρα Σαμαρα να κανει μια κινηση προς αυτην την κατευθυνση.Η σχεση κοστους προς οφελος ευνοει μια τετοια κινηση.Δυστυχως χαθηκε η ευκαιρια.

      • Kostas avatar
        Kostas @ intruder 03/01/2012 19:19:35

        Κι εγώ περιμένω να μάθω ονόματα μετόχων της εταιρείας που τα αγόρασε (δέχθηκε το δώρο λόγω εορτών;)

  2. Wraia ta leme avatar
    Wraia ta leme 03/01/2012 14:50:42

    Που να δεις το...σκότωμα των κρατικών λαχείων που έρχεται. Δυστυχώς ή πέφτει ύπνος ή κάτι άλλο...

  3. Απογοητευμένος avatar
    Απογοητευμένος 03/01/2012 14:51:11

    Να προσθέσω:H NΔ ετοιμάζεται να ψηφίσει τα νέα ειδικά μισθολογία που θα κατακρεουργούν τις αποδοχές στρατιωτικών -αστυνομικών ,από αυτούς δηλαδή που περιμένει να τη ψηφίσουν μαζικά για να πάρει αυτοδυναμία!Αν είναι δυνατόν!

  4. spiros avatar
    spiros 03/01/2012 15:19:00

    Το σύνδρομο ΣΟΥΦΛΙΑ δεν έφυγε. έρχομαι να πιστέψω ότι η μαγιά έμεινε για να κάνει ζημειά στη ΝΔ. ΕΔΩ και τώρα πρέπει να γίνει κάθαρση. ΚΑΘΑΡΣΗ να εκλείψουν τα "σταγονίδια της υποτέλειας και της καρέκλας¨.

  5. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 03/01/2012 15:37:01

    1) Με άλλα λόγια η διάρκεια της στρατιωτικής θητείας, εξαρτάται από το κομματικό συμφέρον και όχι από τις απαιτήσεις της εθνικής ασφάλειας...
    Εγώ πιστεύω ότι οι πολίτες είναι περισσότερο υπεύθυνοι από όσο κάποιοι υπολογίζουν και σε καμιά περίπτωση η αύξηση ή η μείωση της θητείας δεν επηρεάζει τη πολιτική τους τοποθέτηση. Παράδειγμα αποτελεί η άκριτη και αψυχολόγητη μείωση της θητείας από τον Μειμαράκη, που κανένα όφελος δεν είχε για τη ΝΔ. Οι περισσότεροι πολίτες γνωρίζουν ότι λόγω της μικρής διάρκειας της θητείας, υπάρχουν σοβαρά προβλήματα στις μονάδες του Έβρου και των νησιών.

    2) Τα Υ/Β που είχε αποφασίσει ο Βενιζέλος να ναυπηγηθούν, είναι δύο και όχι τέσσερα. Και η όποια κρίση για το αν χρειάζονται ή δεν χρειάζονται αυτά τα Υ/Β, οι μόνοι που μπορούν να δώσουν υπεύθυνη απάντηση, είναι η πολιτική και η στρατιωτική ηγεσία των Ε.Δ.

  6. hdgr avatar
    hdgr 03/01/2012 15:46:48

    Πολλά θα εξαρτηθούν ,όπως έχει γραφτεί σε πρόσφατο άρθρο , από την έκβαση της πολιτικής διαπάλης στο εσωτερικό της ΝΔ .
    Το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Ιανουαρίου θα φανεί , ίσως , προς τα που θα γείρει τελικά η πλάστιγγα.

  7. Διογένης avatar
    Διογένης 03/01/2012 16:20:39

    Δυστυχώς ο Σαμαράς έχασε την ευκαιρία να απαλλαγεί από όλους αυτούς τον Νοέμβριο, οπότε θα σχηματιζόταν μια κυβέρνηση Παπαδήμου με το μεγαλύτερο μέρος του ΠΑΣΟΚ και αυτούς τους λίγους της ΝΔ που στηρίζουν την καταστροφή της χώρας. Έχασε παράλληλα την ευκαιρία να εκτοξεύσει τα ποσοστά του και να κρατήσει καθαρή αντιμνημονιακή γραμμή.

    Είναι τόσο μεγάλο το λάθος που έκανε, που όλοι όσοι εμπιστευόμαστε την εντιμότητά του, αναρωτιόμαστε τι άλλο τόσο σοβαρό μπορεί να παίζει ώστε να αυτοπαγιδευτεί με τέτοιον τρόπο.

    Μέχρι στιγμής έχει επιδείξει μια αξιοθαύμαστη ικανότητα να γλιτώνει την τελευταία στιγμή από το στίγμα της φιλομνημονιακότητας και της στήριξης της καταστροφής της χώρας. Ακροβατεί σε τεντωμένο σκοινί. Πιστεύω ότι κατά βάθος θέλει να αλλάξει η χώρα πορεία, αλλά οι κινήσεις του είναι πολύ, πάρα πολύ διστακτικές.

  8. LAL avatar
    LAL 03/01/2012 16:32:13

    Ο 18άρης - 25άρης που βλέπει ότι, ενώ του έχουν ρίξει τον μισθό στα όρια της φτώχειας ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ, τον παίρνουν από ένα σχολείο χωρίς βιβλία και τον στέλνουν σε ένα πανεπιστήμιο υποχρηματοδοτημένο και χωρίς μέλλον για να γίνει ένας ακόμα άνεργος στις ορδές που καθημερινά αυξάνονται, γιατί να ψηφίσει ένα κόμμα του οποίου ο ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ (όχι κανένας άσχετος - πλέον η ΝΔ είναι στην κυβέρνηση, οπότε έχει ακέραια την ευθύνη) του λέει ότι πρέπει να κάτσει να σφουγγαρίζει τουαλέτες για έναν χρόνο από τη ζωή του, χωρίς κανένα δικαίωμα (ούτε καν ως χρόνος ασφάλισης δεν μετράει, παρά μόνο αν ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ!!!), σιγά μην ψηφίσει ΝΔ. Θα ψηφίσει ΣΥΡΙΖΑ και θα φύγει και από τη χώρα χωρίς να καταταγεί. Άρα για τη ΝΔ διπλή η χασούρα. Η οποιαδήποτε αύξηση της θητείας θα ανεβάσει ακόμα περισσότερο τα ποσοστά της Αριστεράς. "Μάζευε κι ας είν' και ρώγες" λένε τα κόμματα της Αριστεράς, και θα βγει κανένα εκλογικό αποτέλεσμα κουφό και θα τρίβουμε όλοι τα μάτια μας.

  9. DrNo avatar
    DrNo 03/01/2012 16:36:14

    Όλα ισοροπίες είναι.
    Όπως ο ΓΑΠ ισορόπησε ανάμεσα σε δικούς του και μέλη της κυβερνησης Σιμίτη, έτσι κι ο Σαμαράς θα ισοροπήσει ανάμεσα σε δικούς του και μέλη κυβερνησης Καραμανλή.

    Πάντως δεδομένης της εποχής φτωχειας που ζούμε, καλύτερα να προβάλονται "λαικές" φυσιογνωμίες τύπου Γ. Βλάχος, Α. Τζαβάρας, παρά "αστικές" φυσιογνωμίες τύπου Α. Σπηλιωτόπουλος, Κ. Χατζηδάκης, αν θέλει να πιάσει το σφυγμό της νεόπτωχης κοινωνίας....

  10. GIORGOS TSAVOLAKIS avatar
    GIORGOS TSAVOLAKIS 03/01/2012 16:48:46

    ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ . ΑΛΛΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΟΙ ΕΚΕΙ ΣΤΗ ΣΥΓΡΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΥΤΟΔΥΝΑΜΙΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ.ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΟΥΝΑΓΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΖΙ.ΑΣ ΒΓΟΥΝΕ ΕΞΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΤΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΥΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΛΑΟ.ΟΧΙ ΜΕ ΣΤΗΜΕΝΑ ΑΚΡΟΑΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΜΑΤΟΣΚΥΛΑ.ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΩΡΕΣ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΣΑΜΑΡΑ. ΜΕ ΜΑΣ.ΑΚΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΝΩΜΙ Ο ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΩΝΑΡΟΣ ΗΜΑΡΤΟΝ

  11. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 03/01/2012 18:22:32

    Μη το αναλύουμε υπερβολικά το θέμα. Τι θα πει "δημιουργικό σοκ" ; Όλοι γνωρίζουμε πως δρουν τα κεντροδεξιά κόμματα στην κεντρική και δυτική Ευρώπη. Εάν και η Ν.Δ. είχε κάνει αυτά που έπρεπε δεν θα άφηνε χώρο να αναπτυχθούν κόμματα όπως το ΛΑΟΣ με τους γνωστούς τζάμπα μάγκες που σήμερα μάλιστα λειτουργούν και ως δεκανίκι του ΠΑΣΟΚ (και τη ΔΗΣΥ βάζω στα δεκανίκια). Λοιπόν συνοψίζοντας : αλλαγή ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ του πολιτικού της προσωπικού, ακομμάτιστο δημόσιο, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ δικαιοσύνη που να σκίζει πάτους χωρίς οίκτο, αξιοποίηση ορυκτού πλούτου, κατάργηση λαθρονόμου περί ιθαγένειας, ισχυροποίηση ενόπλων δυνάμεων και κεντρικό σύνθημα "ΠΡΩΤΑ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ". Αλλιώς και σε 50 χρόνια πάλι για τα ίδια θα συζητάμε.

  12. Y. avatar
    Y. 03/01/2012 18:42:48

    “- Δεν μας πέφτει λόγος…” Από που κι ως που όφι φιλοβόλε δε μας πέφτει λόγος? Δε ξέρω για σένα, για μένα και για πολλούς-πολλούς άλλους που ξέρω, μας πέφτει και μας παραπέφτει λόγος. Κι όπου δε πέφτει λόγος, πέφτει ράβδος λέει ο λαός. Και τη ράβδο στις εκλογές, πολύ καλά τη γνωρίζει η εκάστοτε ηγεσία της ΝΔ.. Είπαμε να αλλάξουμε. Όχι μια απ’ τα ίδια
    Αντώνη Σαμαρά, συνεχίστε έτσι! Καλά πάτε!

  13. μητσος καρδιτσα avatar
    μητσος καρδιτσα 03/01/2012 19:02:38

    μου δινετε την ευκαιρια να ξανααναφερω αυτα που ειχα γραψει δε παλιοτερο αρθρο σας.
    ανανεωση προσωπικου. αυτο επρεπε να γινει απο την αρχη της εκλογης σαμαρα.
    συνεδριο αρχων και θεσεων , ιδεολογικο ξεκαθαρισμα και οσοι δε συμφωνουν με τη συγκεκριμενη ιδεολογια διαγραφη και στα σπιτια τους. θα μου πειτε ετσι δε θα εβλεπε κυβερνηση ποτε η νου δου. χιλιες φορες , γιατι τωρα που κανεις επισημους συνομιλητες τους ντιντηδες και πατας σε δυο βαρκες ειναι καλυτερα?
    τουλαχιστον θα ψηφιζα ενα κομμα που θα ηξερα τι θελει να κανει. και αμα κανεις κυβερνηση και η κυβερνηση σου κρεμεται απο την ψηφο των ντιντηδων ειναι καλυτερα?. και επειδη και εμεις βρισκομαστε στη γυρα το μεγαλυτερο προβλημα αυτη τη στιγμη της νου δου ειναι η συγκυβερνηση με τους ανθρωπους που κατεστρεψαν τον τοπο και επρεπε ηδη να βρισκονται στο ειδικο δικαστηριο. για να μην πω αλλου. αμμεσες κινησεις απο τον σαμαρα μπας και περισωσει κατι.
    α. δεσμευση στον ελληνικο λαο οτι με το που θα γινει πρωθυπουργος ολοι οι υπουργοι του θα ειναι εξωκοινοβουλευτικοι. κανενας βουλευτης υπουργος. μα κανενας.
    β. δσμευση οτι απο τις μεθεπομενες εκλογες αλλαζει ο εκλογικος νομος και οι βουλευτες γινονται 200.
    μπας και φανει στο κοσμο οτι αυτος ο ανθρωπος θα προσπαθησει να αλλαξει κατι στο πολιτικο συστημα τουλαχιστον.

  14. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 03/01/2012 19:11:16

    Οπως λέει ο φίλος ο Υ. πιό πάνω μας πέφτει και μας παραπέφτει λόγος για τα γενόμενα.Δεν μπορεί να μαλλιοτραβιόμαστε εδω με΄σα και στον περίγυρό μας για ότι τόσα χρόνια τραβήξαμε και είδαμε απο το Πασοκ και να ακούμε τέτοιες αηδίες για υποστήρηξη και ενδυνάμωση της κυβέρνησης.Σε 3 μέρες είναι των Φωτων να πάνε όλα τα στελέχια στον Αγιασμό των υδάτων και να βουτήξουνε στα παγωμένα νερά μπας και συνέλθουν απ το σοκ,αλλοιώς μην ακούω για αυτοδυναμίες και άλλα φαιδρά.Οσο για τα υποβρύχια αυτά που παραλάβαμε γέρνουν προς τα δεξιά, θα παραγγείλουμε και άλλα 4 που θα γέρνουν προς τα αριστερά,έτσι για αντίβαρο ρε αδερφέ για να μην βουλιάζουν όταν θα συμπλέουν δυό δυό μαζύ.

  15. Αυτόνομος avatar
    Αυτόνομος 03/01/2012 19:24:46

    Ο Δήμας πλήρωνε την αργόμισθη Σπυράκη όσο ήταν επίτροπος της Ελλάδας στην ΕΕ!!!
    http://dexiextrem.blogspot.com/2012/01/blog-post_8172.html

    Την 5η του δουλειά εξασφάλισε "πράσινος" δημοσιογράφος από (τι συνηθισμένο!!!) Δεξιό εργοδότη!!!

    http://taxalia.blogspot.com/2012/01/5.html

  16. cummulus avatar
    cummulus 03/01/2012 19:31:10

    ἑνημερών ὅτι καί στήν δεκαετία τοῦ '80, ἡ Ὀλυμπιακή εἶχε ξεπουλήσει 2 (ἠ 4) ΒΟEING 707 ἤ 720, πού θά μποροῦσαν νά ἐξυπηρετήσουν τότε, μέ μετασκευή, τήν ΠΑ σέ ἀποστολές ἐναέριου ἐφοδιασμοῦ. Χωρίς νά εἶμαι σίγουρος, τά ἀεροπλάνα εἶχαν ἀγορασθεῖ ἀπό τό Ισραἠλ, καί μετασκευάσθηκαν σέ ...ἰπτάμενα τάνκερ!
    Τό θέμα τότε τό εἶχε άναδείξει τό, ΠΤΗΣΗ καί ΔΙΑΣΤΗΜΑ, τοῦ Κ. Καβαθᾶ.
    Κατά συνέπεια, ναί, ἡ ἰστορία ἐπαναλαμβάνεται.

  17. λαικη δεξια avatar
    λαικη δεξια 03/01/2012 19:59:23

    κατι δεν παει καλα ... κατι δεν παει καλα ...
    αρχιζω να πιστευω ενα συνθημα που διαβασα σε τοιχο , οτι '' αν οι εκλογες ελυναν τα προβληματα , θα τις ειχαν καταργησει '' ... και δυστυχως βλεπω να μην τις κανουν , γιατι την φορα αυτη , ΘΑ ΕΔΙΝΑΝ ΛΥΣΗ ...
    σε αναμονη λοιπον ...

  18. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 03/01/2012 20:19:38

    Φίλε μήτσο από Καρδίτσα τους βουλευτές 100 πρέπει να τους κάνει όχι 200. Και με λιγότερες αποδοχές, όχι να κοιτάνε να ρεφάρουν ακόμη και τις ελάχιστες μειώσεις των αποδοχών τους από τις συμμετοχές σε δήθεν επιτροπές που αμείβονται αδρά (έως και 500 ευρώ ανά πραγματική ή εικονική συμμετοχή). Είναι τόσα πολλά τα προνόμια αυτών των κηφήνων, από που ν αρχίσεις και που να τελειώσεις ....

    • mhtsos karditsa avatar
      mhtsos karditsa @ EΛΛΗΝΑΣ 03/01/2012 22:28:24

      συμφωνω φιλε ΕΛΛΗΝΑ . οι βουλευτες κανονικα επρεπε να παιρνουν μονο τον βασικο μισθο. και τιποτα παραπανω. ολοι εχουν δουλειες ,αλλοι ειναι γιατροι ,δικηγοροι κλπ κλπ. αλλα δυστυχως στις μερες μας το βουλετιλικη καταντησε επαγγελμα. γινονται βουλευτες στην πλειοψηφια τους ασχετοι και παιδια παλαιων πολιτικων που δε ξερουν τι τους γινεται . παλια με την πολιτικη ασχολουνταν με την ενοια της προσφορας ανθρωποι πλουσιοι ή τελος παντων με καποια οικονομικη δυνατοτητα. και φευγαν απο την πολιτικη φτωχοι. ουτε λεφτα για την κηδεια τους δεν ειχαν. ενω τωρα σχεδον ολοι φευγουν απο την πολιτικη πλουσιοι.
      και το κακο ειναι οτι δε προσφερουν και τιποτα στον τοπο.

  19. andreas avatar
    andreas 03/01/2012 22:00:39

    Μάλλον εκει στην Συγγρού αγνοούν οτι πολλοί απ αυτούς που στήθηκαν στην ουρά για να ψηφίσουν και πολλοί απ αυτούς που αγωνίστηκαν να εκλεγεί πρόεδρος ο Α.Σ. φτερουγίζουν μακριά! Βοηθούμενοι απο την αντίληψη που εντέχνως οι άλλοι αναπτύσσουν οτι να!! Ολοι ίδιοι είναι και ότι τίποτα το διαφορετικό δεν μπορεί να γίνει απ αυτό που γίνεται.Και οτι και ο Α.Σ. είναι καταδικασμένος να ακολουθήσει τον δρόμο του μνημονίου δηλαδή τον δρόμο της καταστροφής και του πόνου για τον λαό μας. Δυστυχώς δείχνουν εκεί στην Συγγρού οτι δεν μπορούν να αφουγκραστουν την κοινωνία. Και ειναι μεγάλος ο πόνος για τον απλό λαό επειδή νοιώθει εγκατελειμμένος στην τύχη του και βορά στις ορέξεις των μνημονιακών!

  20. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 04/01/2012 01:16:36

    αρα το πασοκ πέτυχε τον σκοπό του.Να κάψει και την Ν.Δ. μέσω της συμμετοχής στην εξουσία.Το λέμε καιρό...Πρωτοβουλίες τώρα,καμμία υποχώρηση για το καλό της οικουμενικής,ξεκάθαρες τοποθετήσεις και χρονοδιάγραμμα.Αναγκαστικά θα είχε και απώλιες η Ν.Δ. αφού θέλησε να πάρει μέρος σε μια πολιτική ''κατάσβεση''.Οποιος πάει να σβήσει μια φωτιά δέχεται και τα τσουρουφλίσματα του.Αρκεί να ξέρει να τραβηχτεί,πριν γίνει κάψιμο μη αναστρέψιμο

  21. Γιώργης avatar