#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/09/2011 16:02
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μήπως να μας βάλουν και ένα αστέρι να ξεχωρίζουμε σαν τους Εβραίους;



Γράφουμε και προηγουμένως για τις δηλώσεις του Ευρωπαίου Επίτροπου για την Ενέργεια, του Γερμανού Γκίντερ Ετινγκερ. Εκτός από τους φοροεισπράχτορες που θέλει να μας στείλει λόγω της κυβερνητικής "αδράνειας", όπως λέει, δηλώνει και τα εξής:

"Υπάρχει επίσης η πρόταση οι σημαίες των κακών μαθητών στον τομέα του χρέους να είναι μεσίστιες μπροστά από τα κτίρια της Ευρωπαϊκής Ενωσης. Αυτό θα ήταν φυσικά συμβολικό, αλλά θα είχε και αποτρεπτικό αποτέλεσμα".

Δηλαδή ο Γερμανός μας ζητά να είναι μεσίστιες οι σημαίες της Ελλάδας για

να φαίνεται η ξεφτίλα και επίσης να δεχθούμε Ευρωπαίους επιτρόπους για να βοηθήσουν την κυβέρνηση που πελαγοδρομεί.

Μοιάζει η πρότασή του με τους Εβραίους που τους σφράγιζαν με το αστέρι για να ξεχωρίζουν από τους υπόλοιπους.

Μήπως να βάλουν σε όλους τους Έλληνες ένα σημάδι στο πρόσωπο ώστε μόλις πηγαίνουν ταξίδι στο εξωτερικό να γνωρίζουν οι άλλοι ποιοι είναι;

Να γράφει ίσως στο σημάδι τεμπέληδες, μπατίρηδες ή απλά... Ελληνες.

Βρε δε ντρεπόμαστε λέω εγώ. Που καταντήσαμε.

Αριστερός Ψάλτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 09/09/2011 16:08:40

    Ανέκδοτο: Η Ευρώπη των λαών, η Ευρώπη της αλληλεγγύης.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Orestios 09/09/2011 16:16:19

      Εύστοχο! υπήρξε καμιά αντίδραση από τα παλικάρια της Ελλάδας;

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ ΕΥΑ 09/09/2011 16:26:43

        Από τα "παληκάρια" που παριστάνουν την κυβέρνηση, είναι αναμενόμενο να μην υπάρχει αντίδραση. Αυτό που δεν είναι αναμενόμενο, είναι το πόσες ακόμα χλαπάτσες θα κάθεται να τρώει το ευρωλιγούρικο κομμάτι του ελληνικού λαού μέχρι να ξεριζώσει από μέσα του τη ντρόγκα που το έχει διαποτίσει.

  2. Πεπόνης avatar
    Πεπόνης 09/09/2011 16:16:50

    Μα να μην μαθαινουμε με τιποτα απο την ιστορια μας! Με τιποτα ομως! Ποσες και ποσες φορες μας εχουν προδωσει, εμεις εκει: Εμπιστοσυνη και παλι Εμπιστοσυνη σε ολους τους γελοιους που θελουν το κακο μας, το φωναζουν, το κανουν πραξη!

    ΩΣ ΠΟΤΕ;;;

  3. alakran avatar
    alakran 09/09/2011 16:21:16

    Ο ήλιος του Πασόκ στο ψηφοδέλτιο οδηγεί σε αστέρι στο πέτο...

  4. Lampros avatar
    Lampros 09/09/2011 16:22:15

    Ελατε να την κατεβασετε αν εχετε αρχ&ια.

    Υπάρχει κατι που λεμε εμεις οι Έλληνες "Αλαζονεία ". Ισως και εσείς στην γουρουνογλώσα σας που ειαι σαν να βρίζεις συνεχώς, να εχετε κατι παρόμοιο, που παλι απο εμας θα το εχετε αντιγράψει. Τέλος πάντων, δεν εχει μεγαλη σημασία. Αυτό που χρειάζεται να ξερετε ειναι πως η "Αλαζονεία" οδηγεί σην υβρη. Που οδηγεί η υβρις ανοιξτε κανενα βιβλίο να μαθετε. Ελληνικό θα ειναι το βιβλίο, δυστυχώς για εσάς.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Lampros 09/09/2011 16:28:29

      Πρέπει πλέον να πάψουμε να απευθυνόμαστε, τόσο στους ναζί, όσο και στους ντόπιους γκαουλάιτέρ τους.

      Δες το πιο πάνω σχόλιό μου, για να καταλάβεις ποιοι είναι πλέον εκείνοι που πρέπει να ακούνε τις παραινέσεις σου.

      • Lampros avatar
        Lampros @ Αυριανιστής 09/09/2011 16:34:31

        +1.000 Έχεις δίκιο.
        Αυτοί δεν θα αλλάξουν, αυτο ήταν σε όλη τους την ιστορία (?) δολοφόνοι των λαών, που έχουν την εντύπωση πως ανήκουν σε μια ανώτερη φυλή. Εμεις έχουμε το πρόβλημα. Εμεις αλλάξαμε, και πρέπει να θυμηθουμε τι σημαινει η σημαια μας, και αν δικαιουμαστε να δεχομαστε αυτές τις ταπεινώσεις...

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ Lampros 09/09/2011 17:07:57

          Αφιερωμένο στον Λάμπρο:
          h__p://www.antinews.gr/2010/04/30/42988/

          • LamprosM avatar
            LamprosM @ Strange Attractor 09/09/2011 18:56:43

            Αψογος. Σε ευχαριστώ!

  5. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 09/09/2011 16:44:59

    Μάνα που πας ; Γιε μου θα πάω στα καράβια...

  6. lampros avatar
    lampros 09/09/2011 16:45:03

    Μήπως να βάλουν σε όλους τους Έλληνες ένα σημάδι στο πρόσωπο ώστε μόλις πηγαίνουν ταξίδι στο εξωτερικό να γνωρίζουν οι άλλοι ποιοι είναι;

    Δεν χρειάζεται, αυτοί θα φοράνε το βραχιολάκι του ΦΠΑ για να ξεχωρίζουν από εμάς...

  7. Απορία avatar
    Απορία 09/09/2011 16:46:07

    Αφού δεν υπάρχει κυβέρνηση να τους βάλει στη θέση τους όλους αυτούς τους ρατσιστοφασίστες τι να συζητάμε τώρα.

  8. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 09/09/2011 16:46:10

    Ντροπή, τους Εβραίους δεν τους κυνήγησαν οι Γερμανοί αλλά οι ναζί. Οι ναζί και οι Γερμανοί δεν είχαν απολύτως καμιά σχέση. Οι ναζί ήταν εξωγήινοι που κατέλαβαν τη Γερμανία δια της βίας.

    • Ανώνυμος avatar
      Ανώνυμος @ Δημήτρης 09/09/2011 17:07:05

      Ακριβώς. Όπως και το πραξικόπημα στην Κύπρο, δεν το έκανε η Χούντα, αλλά ο "κυρίαρχος" ελληνικός λαός!!

      • lampros avatar
        lampros @ Ανώνυμος 09/09/2011 19:54:27

        Οι Γερμανοί δεν είχαν χούντα.

        Με εκλογές βγήκε ο Χίτλερ το '33. Και από λαϊκη υποστήριξη, αβέρτα...

  9. Nikos Draxma avatar
    Nikos Draxma 09/09/2011 17:02:12

    Αυριανιστη πεστα
    Το ευρωλιγουρι δεν εχει και με μεγαλες διαφορες απο τις λογικες πασοκ
    Το πασοκ εχει κοψει τα παντα , ακομα βιβλια για τα παιδια δεν εχει να δωσει , μας κοροδευει καταμουτρα σε μονιμη βαση , αποκαλυπτωνται συνομωσιες σε βαρος της χωρας και αντι να εχουν ξεκολλησει και οι ογκολιθοι του λυκαβητου ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ πανω τους , δεν κουνιεται φυλλο

    Το ψηφιζουνε και με μεγαλα ποσοστα μαλιστα , οποτε αυτο δεν κανει τιποτα αλλο απο να παιζει την προπαγανδα του ευρω, που πετυχαινει παρα πολυ καλα μαλιστα , τροφη στο μυλο του

    Ποιος νοημων λαος και κυριως με κουλτουρα θα ανεχοτανε να βριζει τον εαυτο του (τασεις αυτοενοχης) για ολα τα κακα της παγκοσμιας οικονομιας , να ζηταει να φαει τις σαρκες του ( κοινωνικος αυτοματισμος) και να ανεχεται να ξεφτυλιζεται ακομα και απο το τελευταιο καραμουρτζουνη , οπως ηταν οι πρωην συνεργατες δοσυλογοι-γιουσουφακια των γερμανων σλοβακοι
    Ποιος νοημων λαος θα ανεχοταν αναλογες δοσυλογες κυβερνησεις ?

    Μονο οι ελληνες εχουν την παγκοσμια αποκλειστικοτητα , ακομα και στην ακτη του ελεφαντοστου αρνηθηκαν να πληρωσουν τα χρεη τους (2010)
    Ο ευρωλιγουρας στον κοσμο του ,ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ να αγοραζει νεο μοντελο iphone , να κανει αναβαθμιση στο pc του και να διατηρει το μισθουλακο του , ετσι στη μιζερη αστικοποιημενη ζωη του , θα ακολουθει την ρουτινα της που γιαυτον θα ειναι επιτευγμα και μεγαλη προοδος , ασχετως αν πατριδα θα εχει κατακτηθει απο ξενους και πολλοι γυρω του θα ειναι ζητιανοι

    Εκ των πραγματων θα ξυπνησει διοτι , αυτη η νοσηρη κατασταση δεν φτασει μακρια
    Ο μαγκας με ΞΕΝΑ και ΔΑΝΕΙΚΑ λεφτα μας τελιωσε ,η εικονικη πραγματικοτητα του ευρω που ζουσε τοσα χρονια θα αποκαλυψει το αληθινο προσωπο της και υποχρεωτικα θα κληθει να διαλεξει με ποιο στρατοπεδο θα παει , γιατι θα φτασει και σε αυτον η κριση

  10. Χρήστος avatar
    Χρήστος 09/09/2011 17:03:11

    Έστειλα μέηλ διαμαρτυρίας στο υπουργείο εξωτερικών και στην Κ. Δαμανάκη (επίτροποσ της Ε.Ε.). Αν λάβω απάντηση θα σας ενημερώσω..

    Προσοχή! Αυτή η δήλωση εξευτελίζει πολλές χώρες ακόμη και τη Γερμανία (που έχει ποσοστό χρέους πάνω από το όριο). Ο άνθρωπος είναι ανόητος, αν κρίνω και από παλαότερες δηλώσεις του σε θέματα πυρηνικής ενέργειας. Κλασσικός γραφειοκράτης, ημι-μορφωμένος που χώθηκε στην Ευρ. Επιτροπή.

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Χρήστος 09/09/2011 17:26:06

      Αν λάβεις απάντηση, σφύρα μου...

      • Χρήστος avatar
        Χρήστος @ Γιώργος 09/09/2011 17:33:24

        Γιώργο οψόμεθα... Δεν περιμένω τίποτα σήμερα (διότι είναι Παρασκευή και ο νοών νοήτο...) αλλά από Δευτέρα δεν ξέρω. Όπως και να χει καλό είναι να στέλνουμε τις ενοχλήσεις μας.

        (Σε ένα άλλο σάιτ είδα ένα βίντεο με μία απάντηση της εκπροσώπου της Ε. επιτροπής. Κάτι παίχτηκε γενικώς...) .

  11. ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ avatar
    ΠΕΧΛΙΒΑΝΗΣ 09/09/2011 17:19:51

    ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΗ ΝΤΡΟΠΗ.Οταν οι προγονοι μας εκτιζαν παρθενονες
    ο προπαπους του Γιουγκερ κοιμοταν ακομα επανω στα δενδρα. Δεν υπαρχη ενας
    ελληνας να βαλει τους βαρβαρους στην θεσι τους??? Και να στιλει τους προδωτες
    στην ΚΡΕΜΑΛΑ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ. Εκεινο το ανδρεικελο μεχρι ποτε θα το ανεχωμεθα.
    Τι πρεπει να δουμε ακομα για να πιστουμε οτι οΓΑΠ Και η λιστοσημορια του εναι
    πρακτορες του διεθνους κεφαλαιου.ΞΥΠΝΗΣΤΕ.!!!!!!

  12. tsiftsidis elefterios avatar
    tsiftsidis elefterios 09/09/2011 17:41:32

    τι ψαχνεται τωρα ψυλλους στα αχυρα! οι ανθρωποι της υποτιθεμενης κυβερνησης ζουν σε αλλο κοσμο.αν ακουγατε πριν μια εβδομαδα τον καχριμακη στην περιφερειακη συναντηση του πασοκ στην καβαλα θα νομιζατε οτι ζειτε σε μια αλλη χωρα, τοσο παραπληροφορηση δεν ειχε ουτε η χουντα. και οι αλλοι που χειροκροτουσαν??? ;κι απο εξω ισχυρεσ αστυνομικες δυναμεις για το φοβο των ιουδαιων. για καλη τους τυχη στην καβαλα ακομη δεν κραζουν , υπαρχει λιπος να καψουν

  13. boofos avatar
    boofos 09/09/2011 18:53:43

    ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ,
    ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ .....ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΒΟΗΤΟ,
    Λ .Α. Ο. Σ. ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΕΣΤΡΑΜΜΕΝΟΥΣ?????
    ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ??
    Η ΜΗΠΩΣ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΘΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΟΥΖΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΛΥΓΟΥΡΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ............ ΑΝΕΡΑΣΤΟΙ ...ΞΑΝΘΟΜΠΟΥΜΠΟΥΡΕΣ!!!!!!!!!!!

  14. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 09/09/2011 18:57:13

    Όπου ακούτε η βλέπεται ¨Hynkel¨ που προσομοιάζει με τον Αδόλφο να σκεπτόσαστε Μέρκελ η ¨Henkel¨ πρώην πρόεδρο της Ένωσης Γερμανών Βιομηχάνων ( BDI ) με τις γνωστές σκόνες πλυντηρίων και άλλα χημικά -αποσμητικά , ο οποίος από σήμερα ξεκινά διαλέξεις και συγκεντρώσεις κατά του ¨Ευρώ¨ ( το οποίο ¨αδικεί¨ την Γερμανία) , υπέρ της επαναφοράς του ¨Μάρκου¨ και κατά της όποιας οικονομικής βοήθειας στην Ελλάδα.

    Όπου ακούτε ¨Τομάνια¨ , σημαίνει Ράιχ και όπου ακούτε απειλές , βρυχισμούς και κραυγές ενάντια στους ¨Τζούντεν¨ ( Juden - Εβραίοι ) , μπορείτε να κάνετε συνειρμούς με τους ¨Γκρίχεν¨ ( Griechen - Έλληνες ) .

    http://www.youtube.com/watch?v=2VruioFzIwg&feature=related

    Όλα ξεκίνησαν με την ¨τιτλοποίηση¨ των Ελλήνων σε κάθε αναφορά των media που αφορά την Ελλάδα σε ¨PLEITEGRIECHEN ¨ ( χρεοκοπημένοι Έλληνες με...14 μισθούς , μπουζούκια και ραχάτι ...).

    Πάρτε και αυτό γα τις ¨Ελεύθερες , στην εκμετάλλευση και καταπίεση , Οικονομικές Ζώνες¨

    http://www.youtube.com/watch?v=PH98iTYLrv4&feature=related

    Κάτι ανάλογο με τις Ελεύθερες για τους ιμπεριαλιστές της Ευρώπης , το 1900, ¨Ζώνες Εμπορίου¨ στα λιμάνια της Σαγκάης και της Καντώνας στην Κίνα.

    Τότε όμως με την εξέγερση των ¨Μπόξερς¨ τους πήρε ο διάολος , ιδιαίτερα τους Γερμανούς , και τους άλλους Δυτικοευρωπαίους , οποίοι είχαν πάρει τον έλεγχο της Κινεζικής οικονομίας με ¨Μνημόνια¨. Στη συνέχεια έχασαν όλη την Κίνα και τώρα ¨έρχεται η Κίνα σε αυτούς¨.

    ΕΞΩ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΙΜΠΕΡΙΑΛΙΣΤΕΣ
    The Boxer War - der Boxeraufstand 1 ( 6 βίντεο Γερμανικής προπαγάνδας , όπου ο γνώστης μαθαίνει και κάποια πραγματικά στοιχεία )
    http://www.youtube.com/watch?v=tz1nplDvbnA
    ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

    Οι ¨δημοκράτες¨ πρόσθεσαν κάτι καινούργιο : Όχι μόνο ελεύθερες ζώνες εμπορίου και λαθρεμπορίου όπως ίσχυε στο παλαιό ιμπεριαλιστικό δίκαιο , αλλά σήμερα και ¨εργασίας - μεταποίησης ¨ σε συνθήκες που ίσχυαν τον 18ο αιώνα.

    Στα μέσα Σεπτέμβρη ο Γεώργιος Παπανδρέου σαν παγκόσμιας εμβέλειας προσωπικότητα θα πάει στην Νέα-Υόρκη για να μιλήσει στην Γενική Συνέλευση των Ηνωμένων Δυνάμεων κατά των Εθνών ( γράφεται και ¨Ο.Η.Ε¨ ) .

    Στην συνέχεια θα λάβει τις απαραίτητες , εκεί στην ¨πρώτη του πατρίδα¨ , οδηγίες και θα πετάξει στο Βερολίνο ( τέλη Σεπτέμβρη ) για να παραλάβει από την Μέρκελ το πακέτο με τις ¨τελικές λύσεις¨ ( προτάσεις ) σχετικά με το το πρέπει να κάνει στους Έλληνες ώστε να εκσυγχρονιστούν - συντονιστούν με τις ¨Ελεύθερες από κάθε Δίκαιο Ζώνες¨ .

    Τέλος θα επιστρέψει στην Αθήνα για να προλάβει να υποδεχτεί ( αρχές Οκτώβρη ) - την Εισβολή 100 Γερμανών επιχειρηματιών - που έρχονται για να ολοκληρώσουν το έργο που δεν πρόλαβαν μεταξύ 1941 - 1945.

    Όχι μόνο οι νέοι Εβραίοι του Β. Π.Π. , αλλά και οι νέοι Κινέζοι της περιόδου αποικιοκρατίας 1800 - 1900 οι Έλληνες .

    Οι δε νέοι Κινέζοι ¨κομμουνιστές¨ ( κάτι σαν τον ¨Γιωργάκη τον Σοσιαλιστή ) ¨έρχονται με την δυτικότροπη και κακόφημη Ομογένεια τους στην Ελλάδα μαζί με τις ΗΠΑ, Γερμανία , Ισραήλ -Εβραϊκό κεφάλαιο , Άγγλους - Γάλλους , Ρώσους και Αμερικανό-Άραβες.

    Και επειδή το Αιγαίο κανονικά ανήκει μόνο στα ψάρια του , θα έρθει και η Τουρκία για να μας ¨ρίξει μια...συνεκμετάλλευση ¨. Άμα λάχει μας βάζουν και κάνουμε και ένα ¨σύντομο πόλεμο μαζί της¨ ,¨ ένα θερμό επεισόδιο έστω που θα μας φέρει ¨κυβέρνηση πανεθνικής ενότητας¨...

    Διαφορετικά πως θα παραμείνει ο ¨George¨ στην εξουσία με τον ¨Alexis¨ στα media ;

    Εδώ ολόκληρες ¨undercover-επιχειρήσεις ¨ μέσα σε δύο χρόνια ( 2007 - 2009 ) για ν ΄ανέβει στην εξουσία , τον εξουσιοδότησαν , πιεζόμενοι και για τα σχέδια της ¨Νέας Μέση Ανατολής¨ που εξελίσσονται ήδη , να λέει και ψέματα ( λεφτά υπάρχουν , ψηφίστε τους σοσιαλιστές που προστατεύουν τους φτωχούς ...) . θα τον αφήσουν έτσι εύκολα να πέσει ;

    Έχουν να δουν πολλά ακόμα τα μάτια μας.

  15. Balafara Hunter avatar
    Balafara Hunter 09/09/2011 19:10:21

    ΕΛΕΟΣ πια. Τι άλλο θ’ ακούσουμε.
    Μήπως εκεί στην Ευρώπη, πρέπει να κόψετε το "hobby"; Μεγάλοι άνθρωποι είστε. Θα τυφλωθείτε όλοι στο τέλος.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Balafara Hunter 09/09/2011 19:34:57

      Μήπως θα πρέπει πρώτα να το κόψει η δική μας κυβέρνηση;;;;

  16. lampros avatar
    lampros 09/09/2011 19:55:12

    Δεν προσβάλλεσαι εθνικά με τίποτα, ε;

  17. Kραντωρ avatar
    Kραντωρ 09/09/2011 20:08:46

    Η φωτογραφια ειναι αστοχος και παραπλανητικη. Απεικονιζει μπολσεβικους με το εξακτινο αστρο, που συμβολιζει τον διεθνισμο. Το κιτρινο αστρο στην Ευρωπη το υιοθετησαν πρωτοι οι Ενετοι. Αν ο Σαυλωκ ειχε υπαρξει πραγματικα θα εφερε Το εφερε υπερηφανως κα θα κατοικουσε τιμητικως στην Τζουντεκα. Ο εικονιζομενος αριστερα ενθυμιζει τον Λαζαρ Καγκανοβιτς και ο επικεφαλης τον Λεοντα Τροτσκυ (Μπροντσταιν).

  18. avanti avatar
    avanti 09/09/2011 21:32:23

    Τι περιμένει κανείς από έναν λαό που μεταγλωτίζει τις αμερικάνικες καουμπόικες ταινίες? Ο εθνικισμός τους δεν έχει όρια και εμείς μιλάμε για αλληλεγγύη? τι είναι αυτό, δεν το ξέρουν. Είναι ΚΑΘΗΚΟΝ κάθε γερμανού πολίτη να καρφώνει τον διπλανό του όταν βλέπει την παρανομία ή τις ατασθαλίες κλπ. και γενικά ότι είναι εναντίον του κράτους τους. Οποιος δεν έχει ζήσει στην γερμανία δεν ξέρει.

  19. φωνη avatar
    φωνη 10/09/2011 01:16:03

    Αν είναι να κάνουμε χιλιάδες ταινίες μετά εξιστορώντας το δράμα μας και να εισπράττουμε , ας μας βάλουν και αστέρι...

    2 ερωτήματα προς τον εμπνευστή της πρότασης:

    1.Με ποιόν τρόπο οι μεσίστιες σημαίες μειώνουν το χρέος;
    2. Υπάρχει περίπτωση κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ να ντραπεί από μεσίστιες σημαίες; Εδώ τους γιουχάρουν και χαιρετάνε, τους φτύνουν και λένε ψιχαλίζει.

  20. παρατηρητής avatar
    παρατηρητής 10/09/2011 03:55:11

    Αν κάτσουμε να καταγράψουμε τα ρατσιστικά και ανθελληνικά σχόλια που έχουν ακουστεί από γερμανούς τα τελευταία δύο χρόνια θα γράψουμε βιβλίο.
    Αυτοί που θα έπρεπε να λογοδοτούν για τη διόγκωση της διαφθοράς μέσω της Μίζενς, αυτοί που αγοράζουν τα φιλέτα της χώρας το ένα μετά το άλλο, αυτοί που βγάζουν δισεκατομμύρια από τα τοκογλυφικά δάνεια, αυτοί που ακόμα χρωστάνε τα κατοχικά δάνεια και τις αποζημιώσεις, αυτοί που μας πουλάνε υποβρύχια που γέρνουν, αυτοί που σε όλους τους μεγάλους πολέμους μας είχαν αντίπαλους και σε όλους ηττήθηκαν και ως αρχιεθνικιστές δεν το ξεχνούν.
    Ας όψονται οι πολιτικάντηδες που χέζονται μπροστά στη Μέρκελ κι ας όψονται οι Ελληναράδες που τρέχουν στα γερμανικά καταστήματα να αγοράσουν τα προϊόντα τους για να νιώσουν ευρωπέη.

  21. Astrahan avatar
    Astrahan 10/09/2011 11:24:33

    Μάλλον καμμιά 'μούτζα' θα μας βάλουν για να ξεχωρίζουμε.