#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/11/2011 19:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μήπως θέλουν να μονογράψει ο Σαμαράς και όλες τις σελίδες του Μνημονίου;



Το κείμενο με την υπογραφή, θέλει επικύρωση του γνησίου από τον Ράιχενμπαχ;

Μήπως προτιμούν υπογραφή σε κείμενο με διαγραφή;

Αυτόγραφο ίσως; Με ή χωρίς φωτογραφία;

Μήπως είναι καλύτερα η υπογραφή να μεταδοθεί σε ζωντανή μετάδοση, για να είναι σίγουροι οι τροϊκανοί ότι υπέγραψε;

Μήπως όλο αυτό το σκηνικό με την υπογραφή δεν είναι τίποτα άλλο  από προσκόμματα των δανειστών;

Ας κάνουμε την υπόθεση εργασίας ότι υπογράφει. Μετά θα ζητήσουν να μονογράψει όλες τις σελίδες όλων των αποφάσεων και των δεσμεύσεων και να τις αποστείλει;

Έπεται η λογική απαίτηση τα κείμενα να τα «καθαρογράψει» ο ίδιος με στυλό.

Στη συνέχεια θα τα στείλουν σε γραφολόγο.

Θα έχουν περάσει τρεις μήνες και οι αποφάσεις δεν θα επιλύουν πλέον το πρόβλημα, θα χρειάζονται επικαιροποίηση της ... έκτη δόσης για να εκταμιευτεί..

Και όταν αποφασισθούν οι νέοι στόχοι,  θα τους εγκρίνει η Κομισιόν, το ΔΝΤ, η Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα, ο ΟΗΕ, η Ουνέσκο, η UEFA, θα τους ψηφίσει το Ελληνικό Κοινοβούλιο, θα δεσμευτούν όλα τα ελληνικά κόμματα (και τα εξωκοινοβουλευτικά), θα συνεδριάσει το Eurogroup για να εισηγηθεί στο Συμβούλιο Αρχηγών, ενώ την τελική απόφαση θα λάβει το G-20.

Τότε κι αν όλες οι αποφάσεις έχουν εγκριθεί ομόφωνα, χωρίς «αστερίσκους» και επιφυλάξεις και δίχως κανείς να προβάλει βέτο, η διαδικασία της εκταμίευσης ξεκινά: θα αποδεσμεύονται 1000 ευρώ ανά εργάσιμη ημέρα και εφόσον επιβεβαιώνεται σε εβδομαδιαία βάση η επίτευξη όλων των δημοσιονομικών στόχων.

Η έκτη δόση θα εκταμιευτεί μέσα στο 2011. μόνο αν τη φέρει ο Αϊ Βασίλης…

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. σίγουρος avatar
    σίγουρος 22/11/2011 20:01:59

    Σαμαρά έχεις πολιτική αλλά και ηθική δικαιοδοσία να πεις Ο Χ Ι. Σε έχει ψηφίσει ο λαός της Ν.Δ. και μοιράζεται την ευθύνη μαζί σου. Αυτόν εκπροσωπείς και γι αυτό σε εξέλεξε. Τρίψ’ τους την έκτη δόση στα μούτρα.

  2. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 22/11/2011 20:08:34

    Δεν ξέρω αν βολεύονται με μία δήλωση του νόμου 105 ή αν δέχονται τον Σαμαρά να γράψει 100 φορές "δεν θα ξαναφέρω αντίρρηση στους φίλους και εταίρους μου μέχρι να πεθάνω"...

    ΑΠΛΑ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΥΝ ΕΚΛΟΓΕΣ!!!!!!!!!!!

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ ΜΑΝΙΑ 23/11/2011 12:13:52

      Μπράβο Μάνια, αυτό ακριβώς είναι το θέμα. Να μην γίνουν εκλογές.

  3. axis avatar
    axis 22/11/2011 20:12:21

    Να μην υπογράψει τίποτα ο Σαμαράς.

  4. 3η Σεπτέμβρη avatar
    3η Σεπτέμβρη 22/11/2011 20:14:46

    Ο Παπαδήμος θα έπρεπε να είναι εκπρόσωπος των Ελλήνων στους ξένους, αλλά αντίθετα είναι εκπρόσωπος των ξένων στην Ελλάδα. Αυτό πρέπει να το καταλάβει γρήγορα ο κόσμος και να τον διώξει με τις κλωτσιές και από την καρέκλα και από την χώρα. Να μην υποκύψει ο Σαμαράς ούτε στους ξένους ούτε στους βουλευτές που έχει ΚΛΗΡΟΝΟΜΗΣΕΙ...

  5. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 22/11/2011 20:24:16

    Τό ἒχω ξαναγράψει: νά ὑπογράψει ὁ κ.Σαμαράς, ἀλλά βάζοντας καί ἐκεῖνος δύο ὃρους.1)Νά ὑπογράψει ἡ Μέρκελ γιά τήν ἒκδοση Εὐρωομολόγου, καί 2)νά προκηρυχθοῦν ἂμεσα ἐκλογές.

  6. tak avatar
    tak 22/11/2011 20:26:51

    Μην υπογράψεις τίποτα και ένα "ΟΧΙ" πεσ' τους,
    Άδεια σου δίνει ο λαός, κι αν σε ζορίσουν, χ... τους!

    (συγνώμη βρε παιδιά, αλλά έτσι βγήκε...)

    • ΜΠ avatar
      ΜΠ @ tak 22/11/2011 20:29:47

      Κρητική μαντινάδα σύντεκνε;

  7. ΜΠ avatar
    ΜΠ 22/11/2011 20:27:38

    Αυτό που πρέπει να καταλάβουμε από όλες αυτές τις εκβιαστικές επιθέσεις με την 6η δόση και την εκταμίευσή της, είναι ότι οι εταίροι μας δεν είχαν ποτέ, ούτε έχουν σκοπό, να δώσουν καμία δόση.
    Δεν είναι τυχαίο ότι το Ευρωομόλογο που θα προκύψει, θα συνοδεύεται από αυστηρούς δημοσιονομικούς όρους με κυριότερον αυτόν που θέτει η Γερμανία, την παραχώρηση των κυριαρχικών δικαιωμάτων των "άτακτων" δημοσιονομικά κρατών.
    Είναι δε όλα σκηνοθετημένα για το αναπόφευκτο που δεν είναι άλλο από την κατάρρευση της Ευρωζώνης και του Ευρώ, την ίδια στιγμή που η Γερμανία έχει βάλει στο στόχαστρο την παράδοση της Χώρας μας πριν το μοιραίο, ώστε να έχει πατήσει πόδι της στο δικό μας "γωνιακό και προνομιούχο οικόπεδο", όπου ονειρεύεται να στήσει τα νέου τύπου "στρατόπεδα εργασίας".
    Η Ελλάδα οφείλει να υψώσει το ανάστημά της και να αρνηθεί να συμμετέχει στην παράλογη αυτή κατάσταση που προκαλείται με τα ληστρικά επιτόκια δανεισμού, τους ωμούς εκβιασμούς των εταίρων, την εξεφτελιστική πολιτική των χαρατσιών και των φόρων της ντροπής.
    Αν σου πουν "πήγαινε να πνιγείς" θα πας; Φυσικά και ΟΧΙ.
    Αυτό το ΟΧΙ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΝΗΣΗ ΤΟΥ Α.Σ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΑΙΣΧΟΥΣ.

  8. Orestios avatar
    Orestios 22/11/2011 20:31:02

    Μάλιστα!
    Δηλαδή όλα είναι έτοιμα και τόσο καλά καμωμένα, που το μόνο που λείπει είναι η υπογραφή Σαμαρά.
    Τότε γιατί παραιτήθηκε ο Παπανδρέου, αφού όλα πήγαιναν τόσο καλά?

  9. GSV avatar
    GSV 22/11/2011 20:34:22

    Το κολλημα των Ευρωπαιων για υπογραφη Σαμαρα τους ηρθε ουρανοκατεβατο στα καλα καθουμενα, η μηπως επεσε πρασινος δακτυλος?

    Το δακτυλο αυτων που υπονομευουν την αξιοπρεπεια της χωρας για κομματικα κερδη, θελει κοψιμο. Ο Σαμαρας μια λυση εχει, να διαλυσει αυτο το μορφωμα που λεγεται κυβερνηση. Το αλλοθι του το δινουν οι Ευρωπαιοι.

    • Y. avatar
      Y. @ GSV 22/11/2011 21:25:11

      Πολλά δάκτυλα μαζί. Πράσινα, Μητσοτακέϊικα, Κωλοτουμπέϊκα, μιντιακέϊκα, διαπλεκομενέϊκα. Μην ανησυχείς όμως. Στις 19/2 θα κοπούν, και θα τους τα βάλουμε εκεί που ξέρουμε, και ξέρουν. Θα μάθουν να τη βρίσκουν και με το κουσούρι

  10. ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΠΑΣ avatar
    ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΠΑΣ 22/11/2011 20:36:30

    ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΟΤΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ...
    ΟΙ ΔΗΘΕΝ "ΕΤΑΙΡΟΙ" ΑΠΟΚΑΚΑΛΥΦΘΗΚΑΝ ΠΛΗΡΩΣ.
    ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΚΥΡΩΣΕΙ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ ΩΣ ΑΡΧΗΓΟ ΑΣΤΙΚΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ... ΕΧΕΙ ΤΡΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ:
    1. ΑΥΤΟΑΚΥΡΩΝΕTAI YΠΟΓΡΑΦΟΝΤΑΣ.
    2. ΑΥΤΟΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΜΗ ΥΠΟΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΣ
    ΤΗ ΧΩΡΑ ΣΕ ΑΤΑΚΤΗ ΧΡΕΟΚΩΠΙΑ, ΠΑΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ.
    3. ΠΑΡΑΙΤΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ Ν.Δ. ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ
    ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΑΝΤΙΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟ
    ΜΕΤΩΠΟ

  11. neos avatar
    neos 22/11/2011 20:50:30

    Η εικονα μιλαει ...

  12. Φακ Κωστας avatar
    Φακ Κωστας 22/11/2011 20:51:23

    O Σαμαράς ετοιμάζει εκρηκτική αντίδραση (δική μου υπόθεση και προσδοκία μαζί)...συναισθάνεται το βάρος των στιγμών..δείτε και αυτό:

    h++p://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=27973&Itemid=139

  13. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 22/11/2011 20:52:29

    Ἢ ὑπογράφει καί τό ὂπλο τῆς ἐπαναδιαπραγμάτευσης τοῦ μνημονίου πάει περίπατο,ὃπως καί ἡ ἀξιοπιστία του, ἢ δέν ὑπογράφει καί χρεοκοποῦμε.Τί γίνεται τῶρα; Ὁ Θεός νά φωτίσει τούς Εὐρωπαίους νά κάνουν πίσω...

  14. MAKIS IRAKLION CRETE(Ο ΤΑΦΟΣ ΤΟΥ ΧΙΤΛΕΡ) avatar
    MAKIS IRAKLION CRETE(Ο ΤΑΦΟΣ ΤΟΥ ΧΙΤΛΕΡ) 22/11/2011 21:27:27

    Φτασαμε στην εποχη του 1940,συμφωνια Ντε Γκωλ-χιτλερ-μουσολινι.Σημερα απετυχε ξανα η συμφωνια μερκελ-σαρκοζι, μουσολινι δεν υπαρχει διοτι ο μπερλουσκονι απετυχε...παρε λοιπον τα αρματα μερκελ και ξαναελα στην Κρητη! ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΑΓΑΠΗ!!!!!!

  15. ελλι avatar
    ελλι 22/11/2011 21:30:07

    Ο κόσμος είναι μαζί με το Σαμαρά γιατί είναι ο μόνος που αντιστέκεται .
    Ελπίζω να διατηρήσει την ίδια στάση και να μην υποκύψει! Όσο περνά ο καιρός και κρατά σταθερή στάση τόσο περισσότερο ο κόσμος θα συσπειρώνεται μαζί του!
    Και τι να υπογράψει; Τη λευκή επιταγή στους δανειστές να προσθέτουν νέα μέτρα ανα 3 μήνες ή να τα αναπροσαρμόζουν όπως θέλουν χωρίς να ρωτάνε κανένα;
    Τι έγινε στην Ιρλανδία; Στην υπάκουη χώρα που εφάρμοσε τα μνημόνιά τους;
    Απέτυχαν ,όπως η συνταγή τους είναι φανερό ότι θα αποτύχει παντού! Και μετά τι; Θα μας ζητήσουν συγνώμη ή θα μας δώσουν "αποζημιώσεις" για όσα μας υπέβαλαν, σαν αυτές που δεν είδαμε ποτέ!

  16. θεία δίκη avatar
    θεία δίκη 22/11/2011 21:50:27

    Πέσ' του
    πώς είναι βαριά
    η κονδυλιά τού Σαμαρά!!!!

  17. Ραβινος avatar
    Ραβινος 22/11/2011 22:00:11

    H εικονα τα λεει ολα ! Η απολυτη ξεφτιλα της Ελλαδας ο τιποτα Λουξεμβουργιος Γιουρκεν περιφερει τον Παπαδημο ως λαφυρο της πολιτικης εξαναγκασμου της ΕΕ στην Ελλαδα !Μια τιμη μας εμεινε κι αυτη εναποτεθηκε στα χερια του Σαμαρα .Σημερα εκατομμυρια συνταξιουχοι βλαστημουν την ωρα και την στιγμη που το κ@λομνημονιο μπηκε στην ζωη τους και τους περιεκοπηκε σταδιακα το 40-50 % των συνταξεων .Βλαστημουν και φτυνουν οπου δουν πρασινο ηλιο του ΠΑΣΟΚ !Αυτη ειναι η καταντια της Ελλαδας και τολμουν οι Ολλανδεζοι,Αυστριακοι,Λουξεμβουργιοι κλπ που αποτελουν τον φορολογικο παραδεισο της ΕΕ με τις Off Shore Εταιρειες που φιλοξενουν στις χωρες τους να μιλουν για τους Ελληνες .Ντροπη και αισχος ,φωτια και τσεκουρι στους προσκυνημενους δοσιλογους !

  18. dimitrisag avatar
    dimitrisag 22/11/2011 22:09:06

    Ο εκβιασμός δεν πρέπει να περάσει.
    Στους εκβιστές η απάντηση πρέπει να είναι "ΟΧΙ"
    και μετά να δείτε ότι θα μας παρακαλάνε να
    πάρουμε την 6η δόση!
    Σήμερα ο Ακκερμαν είπε ότι θα είναι καταστροφή
    η έξοδος της Ελλάδας από το ευρώ, δηλαδή
    καταστροφή γι αυτούς, εμείς έτσι κι αλλιώς
    χαμένοι είμαστε είτε με ευρώ είτε με δραχμή.
    Απλά με την δραχμή θα είμαστε σε κάποια
    αφετηρία για νέο ξεκίνημα, ενώ με το ευρώ
    θα είμαστε μια ζωή εκβιαζόμενοι!

  19. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 22/11/2011 22:35:45

    Αυτό πια δεν είναι μόνο στυγνός εκβιασμός, είναι επέλαση κατοχικών δυνάμεων! Τα πράγματα για την Ελλάδα μοιάζουν να είναι προαποφασισμένα. Η κατάστασή μας τους εξυπηρετεί τα μέγιστα, αφού μας χρησιμοποιούν όχι μόνον ως πειραματόζωο, για τις μετέπειτα επιδιώξεις τους, αλλά βάζουν στο χέρι την άκρως ενδιαφέρουσα χώρα μας.
    Η υπογραφή που ζητάνε επιτακτικά από τον Αντώνη, είναι το βούτυρο στο ψωμί τους για να την χρησιμοποιήσουν για την αποδόμηση του. Δεν θέλουν στις επιδιώξεις τους κάποιον που να μας αφυπνίζει πατριωτικά, δεν θέλουν λαούς με Εθνική συνείδηση. Αυτό είναι το βασικό δόγμα της παγκοσμιοποίησης.
    Δεν θέλουν ούτε εκλογές, ούτε έναν ηγέτη που να προτάσσει την Αξιοπρέπεια της Πατρίδας του. Πάνε να μας μεταβάλουν σε προτεκτοράτο με τοποτηρητή, που δυστυχώς γεννήθηκε στην Ελλάδα αλλά δουλεύει για εκείνους. Τον είχαν βέβαια και πριν, αλλά ετούτος είναι πιο αυθεντικός, γιατί έχει και τις γνώσεις να διαχειρίζεται τα πράγματα απευθείας, χωρίς να του τα υπαγορεύουν. Δίνουν μεγάλη σημασία και στο IQ του υπαλλήλου τους, του ραδικιού από ένα σημείο και μετά δεν τους κάνει.
    Τραγικά δύσκολη η θέση του Αντώνη, κανείς μας δεν θα ήθελε να είναι στη θέση του, όμως εμείς είμαστε εδώ και άμα σπάσει το φράγμα του φόβου, το ποτάμι δεν θα μπορέσει να το σταματήσει τίποτα!
    "Ο φόβος μπροστά στην Ελευθερία" θα εξανεμιστεί και θα γίνει πάθος και πόθος για την Ελευθερία μας!

  20. ΑΙΟΛΟΣ avatar
    ΑΙΟΛΟΣ 22/11/2011 22:37:56

    ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΑΡΒΑΡΟΙ

  21. ΝΙΚΟΣ Π avatar
    ΝΙΚΟΣ Π 22/11/2011 22:50:22

    ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ Η ΤΡΟΙΚΑ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΣΕ ΠΤΩΧΕΥΣΗ ΤΟΤΕ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΟΣΑΜΑΡΑΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΚΑΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΗΜΕΣ ΘΑ ΠΑΨΟΥΝ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ.

  22. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 22/11/2011 23:01:40

    Δε μας τη σκας ΜΟ...Αφού δεν υπάρχει Άγιος Βασίλης...

  23. Enzo avatar
    Enzo 22/11/2011 23:04:15

    Η θα ξαναδώσουμε πάλι τα φώτα στους λαούς η θα χαθούμε όλοι μαζι . ΌΧΙ

  24. χόμπιτ avatar
    χόμπιτ 22/11/2011 23:23:12

    η επιμονή της Γερμανίας για το ζήτημα των εγγράφων δεσμεύσεων του κυρίου Σαμαρά φανερώνει περίτρανα ότι αυτή : - δεν επιθυμεί και δεν έχει καμιά διάθεση για "επαναδιαπραγμάτευση" ή έστω τροποποίηση των ήδη συμφωνηθέντων (οπότε το βασικό επιχείρημα του κυρίου Σαμαρά περί επαναδιαπραγμάτευσης καθίσταται έωλο)..... - δεν έχει εμπιστοσύνη στον πολιτικό που είχε τόσο καιρό ως λάβαρο το "αντιμνημονιακό μέτωπο" και φοβάται ότι αυτός θα ζητήσει επαναδιαπραγμάτευση μετά τις επερχόμενες εκλογές.....γι' αυτό και θέλει εγγράφως να τον δεσμεύσει μέχρι 2014-15.......

  25. Σταύρος avatar
    Σταύρος 22/11/2011 23:24:17

    Παππά, γράφεις με κεφαλαία και είναι σαν να φωνάζεις.
    Το ίδιο κάνουν και οι μεγάλοι κενοί ΝΤΕΝΕΚΕΔΕΣ!!!

  26. Dal avatar
    Dal 23/11/2011 00:21:53

    Άσχετο. Δεν είναι γελοία αυτή η φωτογραφία. Μας κυβερνούν μετριότητες .
    Με αυτή τους την πόζα τι θέλουν να δείξουν τελικά?

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Dal 23/11/2011 06:19:02

      ''Ένα φράγκο η βιολέτα τσιγκολελέτα''...

  27. GR _ HAWK avatar
    GR _ HAWK 23/11/2011 10:35:01

    ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ

  28. CORMORAN avatar
    CORMORAN 23/11/2011 11:55:47

    Αν ο Σαμαρας εχει πραγματι πολιτικο αισθητηριο, θα αφουγκραστει τη συναινεση που του δινει ο λαος και δεν θα υποκυψει στον εκβιασμο...
    Ως εδω! Μονη λυση οι αμεσες εκλογες!

  29. juliet avatar
    juliet 23/11/2011 13:49:56

    .........................
    Η ένωσις αποτελεί την δύναμιν.Αυτό μη το λησμονήσετε ποτέ εις τη ζωήν σας και καταστείλατε κάθε ατομικήν ιδιοτροπίαν υπερ της διατηρήσεως της ενώσεως του συνόλου σας.Ο δρόμος ,τον οποίον έχουμε να τραβήξωμεν ,είναι μακρύς,όσοι δε δεν τον φέρομεν εις πέρας ,θα τον αφήσωμεν ως κληρομίαν δια σας,δια να τον φέρετε σεις εις πέρας,όπως και εσείς θα τον αφήσετε μίαν ημέραν κληρονομίαν εις τους νέους της εποχής της μελλούσης.Ο ΔΡΟΜΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΠΟΤΕ Η ΕΛΛΑΣ..............
    Ο Σαμαράς ξέρει ,και γιατί να θέλουν άρα την υπογραφή του ; έχετε σκεφτεί και το άλλο; Μήπως είναι και αυτός ένας τρόπος να ρακανίζουν το χρόνο;Τι έχουνε υπογράψει οι δοσίλογοι;Αυτά που μπορεί να τύχουν ενστάσεων ,μήπως με το πέρασμα του χρόνου γίνουν αμετάκλητες αποφάσεις;Δεν είμαι δικηγόρος για να γνωρίζω τα περί συμφωνιών αλλά αυτό το κρυφτό .....είναι επικίνδυνο για τη χώρα και μήπως είναι ένας τρόπος για να στρέψουν την προσοχή μας εκεί ;δεν θα πρέπει να αγνοούμε ότι έχουμε να αντιμετωπίσουμε ύπουλες και απάνθρωπες σκοτεινές δυνάμεις.

    • juliet avatar
      juliet @ juliet 23/11/2011 17:53:29

      H πρώτη παράγραφος είναι απόσπασμα ομιλίας του Ιωαννη Μεταξά,αυτόν που οι δοσίλογοι σοσιαλησταδες αποκαλούν δικτάκτορα!

  30. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 23/11/2011 14:48:56

    Να μην υπογράψει ο Σαμαράς. Κι αν ακόμα του φέρουν τίποτα του κόμματος να υπογράψει, ας ψάξει κάτω από τα χαρτιά μήπως τίποτες ποντικοί ... έχουν βάλει και την διαβόητη δήλωση! Με τα λαμόγια που μπλέξαμε ποτέ δεν ξέρεις!

    Πάντως το κείμενό σου ΜΟ μου θυμίζει ελληνική γραφειοκρατία του αισχίστου είδους!