#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/06/2011 18:18
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μήπως άρχισε κιόλας η υπονόμευση Βενιζέλου;



Ο κ. Λουκάς Παπαδήμος θα συνοδεύει τον Πρωθυπουργό στις Βρυξέλλες κατά τη διάρκεια των συναντήσεών του με τους κυρίους Μπαρόζο και Ρομπάι;

Tι να  υποθέσουμε;

α) Ο Πρωθυπουργός δεν εμπιστεύεται τον κ. Βενιζέλο;

β) Αρχισε ήδη η προσπάθεια υπονόμευσης και καπελώματος του Αντιπροέδρου Β';

γ) Ο κ. Παπανδρέου αισθάνεται ανασφαλής χωρίς τον  Παπακωνσταντίνου και θέλει κάποιον δίπλα του για του εξηγεί τους δυσνόητους οικονομικούς όρους;

δ) Ο πρωθυπουργός επειδή είναι ανιδιοτελής άνθρωπος παίρνει μαζί του, όποιους μπορούν να βοηθήσουν!

Ό,τι και να συμβαίνει, η συμβίωση Παπανδρέου- Βενιζέλου θα είναι μια προβληματική σχέση, με δεδομένη την εκατέρωθεν καχυποψία.

Επί πλέον,  ο κ. Παπανδρέου δύσκολα θα επιτρέψει στον κ. Βενιζέλο να πιστωθεί κάποια επιτυχία.

Για αυτό και θα βλέπουμε τον κ. Παπαδήμο όλο και περισσότερο δίπλα του.

Όφις Ιοβόλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 20/06/2011 18:31:21

    Αυτό ακριβώς θα κάνει ο κ. Παπανδρέου. Θυμηθείτε το.

  2. βουλα ελευθεριαδου avatar
    βουλα ελευθεριαδου 20/06/2011 18:39:41

    βρε λετε να ειναι πονηρουλης τελικα ο ΓΑΠ? να φαει το νο 2?

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ βουλα ελευθεριαδου 20/06/2011 20:04:26

      Δεν μπορεί. Για να φάς αυτόν θέλεις μέρες, βδομάδες, μήνες χρόνια.

      • Χαλκιδέος avatar
        Χαλκιδέος @ ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 21/06/2011 10:55:52

        ...αιώνες! Κι ένα 200λιτρο σόδα μετά...

  3. drider avatar
    drider 20/06/2011 18:48:31

    Σύμβουλος του είναι, όπου θέλει τον παίρνει... Μάλλον για να κλείσει η συμφωνία για 100% ευρωπαϊκής χρηματοδότησης των προγραμμάτων του ΕΣΠΑ.

  4. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 20/06/2011 18:51:14

    Ε) ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!

  5. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 20/06/2011 19:00:18

    ΚΑΙ Ο ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΓΛΑΣΤΡΑ???

  6. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 20/06/2011 19:05:19

    Η υπονόμευση Βενιζέλου άρχισε με τα παπανζτηλίκια περί δημοψηφίσματος, η αναγγελία του οποίου είναι προσπάθεια του ΓΑΠ να επανακτήσει την πρωτοκαθεδρία των εσωκομματικών πραγμάτων δημιουργώντας επιτέλους και γιά τον εαυτό του μιά αντζέντα. Η ανεπάρκεια Βενιζέλου ως αυτοδίδακτου οικονομολόγου (βλ. συνέντευξη στο μέγκα όπου επέμενε να προσπαθεί να αποσυνδέσει το έλλειμμα από το χρέος) θα φροντίσει γιά τα υπόλοιπα.

  7. nausea avatar
    nausea 20/06/2011 19:10:15

    Ποσα πληρωνουμε τον Παπαδημο?? Με τι ιδιοτητα πληρωνετε??

    Και αφου χωρις αυτον το γαπα ειναι αχρηστο γιατι ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΑΠ ΕΥΘΕΙΑΣ αυτον και να πληρωνουμε ενα σωρο λεφτα και το γαπα??

  8. Αριστοτέλης avatar
    Αριστοτέλης 20/06/2011 19:16:32

    Μήπως την πάμε μακριά τη βαλίτσα με αυτά τα ερωτήματα; Οτι η σχέσεις Παπανδρέου-Βενιζέλου δεν είναι οι καλύτερες αυτό είναι δεδομένο...όμως η παρουσία Παπαδήμου γιατί πρέπει οπωσδήποτε να σηματοδοτεί πάνω στην κόντρα των δυο;

  9. Αριστοτέλης avatar
    Αριστοτέλης 20/06/2011 19:16:54

    σόρρυ οτι οι σχέσεις

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 20/06/2011 19:35:02

    (γ)

    • man8os avatar
      man8os @ archaeopteryx 20/06/2011 19:40:02

      !!!!

  11. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/06/2011 20:05:02

    (ε) Θελει να καψει και τον Παπαδημο, ο οποιος του εριξε ΠΟΡΤΑ !

    ΠΠ

  12. NIKOS X. avatar
    NIKOS X. 21/06/2011 08:00:06

    Ο ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΑΡΓΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΠΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΕΠΟΝΟΦΛΟΥΔΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΙΑΣ ΚΛΠ. ΚΛΠ. ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΡΙΞΕ Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΟ-ΤΖΕΦΡΥ.
    Η ΠΕΙΝΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΕΞΟΥΣΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΠΑΛΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΧΗΓΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ.
    Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ, ΕΝΩ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΘΑ ΤΡΩΕΙ ΤΙΣ ΦΑΠΕΣ ΤΟΥ ΕΚ ΤΟΥ ΣΥΝΕΓΓΥΣ! ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ,ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ ΚΑΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΦΥΤΕΥΤΗ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΝΤΟΡΑ ΣΤΟ ΥΠΕΞ,ΕΤΣΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΟΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΟΣ ΧΑΡΙΝ ΤΩΝ ΕΝΤΟΛΟΔΟΧΩΝ ΤΟΥ ΤΖΕΦΡΥ!