24/10/2008 20:21
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μήνυση Ρουσόπουλου κατά Alpha και δημοσιογράφων

Μήνυση και αγωγή κατά του τηλεοπτικού σταθμού Αlpha και προσωπικά κατά των δημοσιογράφων Γιώργου Αυτιά, Γιώργου Βλάχου και Γιάννη Ντάσκα κατέθεσε ο κ. Θεόδωρος Ρουσόπουλος.

«Παραιτούμενος χθες ανέφερα ότι, ελεύθερος πια από τις δεσμεύσεις που απέρρεαν από τη θέση του Εκπροσώπου της Κυβέρνησης, θα υπερασπιστώ με κάθε νόμιμο μέσο τον εαυτό μου» αναφέρει στη δήλωσή του και συνεχίζει: «Προσφεύγω στη Δικαιοσύνη με κατάθεση μήνυσης και αγωγής προσωπικά κατά των δημοσιογράφων Γιώργου Αυτιά, Γιώργου Βλάχου και Γιάννη Ντάσκα καθώς και του τηλεοπτικού σταθμού ALPHA, για τα ψεύδη και τις αθλιότητες που συνέχισαν να εκτοξεύουν και σήμερα κατά του προσώπου μου. Η ανοχή μου απέναντι στις συκοφαντίες τελείωσε».

Η είδηση βρήκε από το κρατικό ΑΠΕ, λίγο πριν τα δελτία των οκτώ

Τα σχόλια δικά σας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 24/10/2008 20:24:18

    Καθε μυνηση στον αυτια ειναι ευπροσδεκτη. Ακομα και από τον Ρουσό. Ελεος πια.

  2. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 24/10/2008 20:24:39

    Mα τέτοια χειραγώγησε της πληροφόρησης έχουμε να δούμε από την εποχή της χούντας .Θα περάσει, όμως βλέπω πολλά θύματα στα σκουπίδια.

  3. YiannisM avatar
    YiannisM 24/10/2008 20:29:28

    Ε ρε γλέντια..

  4. miaouth avatar
    miaouth 24/10/2008 20:31:55

    O Ρουσόπουλος αρχίζει βέβαια με τους Νεοδημοκράτες;
    Τα είπαμε, είναι καταρχήν "ενδοπαραταξιακή" βεντέτα. O Ρουσόπουλος από δώ και πέρα θα κρατάει πιστόλι με στραβή κάννη: Θα σημαδεύει ΠΑΣΟΚους και οι σφαίρες θα πηγαίνουν σε Νεοδημοκράτες.
    Ευπρόσδεκτο, ακόμα κι αυτό το γουέστερν, αρκεί να μη παραχοντρύνει σε τριτοκοσμικό επίπεδο.
    Με χαιρετισμούς στους κυρίους Καρατζαφέρη, Ψωμιάδη και λοιπούς populist boys.

  5. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 24/10/2008 20:40:48

    Μετά την οικονομική ,πολιτική τώρα και κρίση πληροφορίας ,να το πω απλά δημοκρατίας κρίμα . Μπαίνουμε σε παρανομία .

  6. nikos avatar
    nikos 24/10/2008 20:47:57

    Πρέπει να πληρωθούν και οι δόσεις των δανείων που πείρε από της τράπεζες για να αγοράσει τα σπιτάκια του ,είναι και η Μαρα χωρίς δαυλιά ,κλαυτά Χαράλαμπε !!!!!!!

  7. ερευνητής avatar
    ερευνητής 24/10/2008 20:49:53

    Καλή κίνηση Ρουσόπουλου. Αρκεί να μην υπάρξει συμβιβασμός.
    Με τη δημοσιότητα της υπόθεσης αποκλείεται να έχουμε μεροληψία δικαστών. Αρα όποιος λεει ψέματα θα πληρώσει: ή ο Ρ. ή οι αλφίστας.

  8. Xase avatar
    Xase 24/10/2008 21:10:25

    Καλα κανει και να τους χωσει μεσα. Κανεις δεν μπορει να βριζει καποιον χωρις αποδειξεις. Ιδιαιτερα οι "μεγαλοδημοσιογραφοι" που ειναι η μεγαλυτερη πληγη της Ελλαδας. Οσο για τις δοσεις των δανειων που αναφερεται ο Nikos ας μην ξεχναμε πως και αλλοι πολιτικοι παλαιοτερα ειχαν δανειστει για να κανουν σπιτια οπως ο Πρωτοπαπας ο Παπανδρεου ο Ανδρεας, και πολλοι αλλοι για τους οποιους δεν ξερουμε πως αποπληρωσαν τα δανεια τους.. Καλο θα ηταν λοιπον να μιλαμε για την ουσια και οχι να κανουμε μικροπολιτικη.

  9. alfa-blaxos avatar
    alfa-blaxos 24/10/2008 21:14:21

    Πότε ο Αυτιάς σχολίασε αρνητικά πολιτικό.
    Πάντα με υποκοριστικά τους αντιμετώπιζε όλους.
    Τον τελευταίο καιρό καταφέρεται κατά του Ρουσόπουλου με ακατονόμαστες φράσεις, ψεύδη, υπερβολές, ειρωνείες.
    Γιατί αυτή η αλλαγή στάσης;;;
    Μα απλούστατα "ο Κοντομηνούλης, ο αφεντικούλης, εκτιμά ιδιαίτερα όποιον βρίζει περισσότερο τον Ρουσόπουλο".
    Μόνο οι υβριστές του Ρουσόπουλου προάγονται, όπως ο Βερύκιος και ο Σρόϊτερ.
    Επομένως ο μεγαλύτερος γλύφτης της τηλεόρασης ο "Αυτιούλης" δεν μπορούσε να υπολείπεται των άλλων υβριστών.
    Η στάση των δημοσιογράφων του APLHA, του Βερύκιου, του Βλάχου, του Αυτιά και του Ντάσκα (εξαιρώ τον Κύρτσο που ήταν γενικά ευπρεπής) δεν ήταν κριτική αλλά κανιβαλισμός.
    Μπράβο στον Ρουσόπουλο.
    Αρκεί στο τέλος να μην τους συγχωρέσει.

  10. miaouth avatar
    miaouth 24/10/2008 21:22:51

    O Ρουσόπουλος, σε πολλές υποθέσεις, χρησιμοποιήθηκε από μερίδα "δικών" του ως αποτελεσματική ασπίδα, με αποτέλεσμα να γεμίσει κουμπότρυπες.
    Δεν είναι βλάκας, ούτε ο τύπος του καλού χριστιανού που γυρίζει και το άλλο μάγουλο. Και σε κάποια από τα θέματα (στα λιγότερα βέβαια), έχει εν μέρει δίκιο.
    Τώρα, πόσο "ψηλά"θα φτάσει αντεπιτιθέμενος, αυτό είναι άλλο θέμα.

  11. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 24/10/2008 21:29:33

    Εχει ο Κοντομηνάς για να πληρώσει τις αποζημιώσεις των δικαστηρίων.

  12. ronnie avatar
    ronnie 24/10/2008 21:31:05

    «Παραιτούμενος χθες( δεν απολύθηκα αν δεν το καταλάβατε! )ανέφερα ότι, ελεύθερος πια από τις δεσμεύσεις που απέρρεαν από τη θέση του Εκπροσώπου της Κυβέρνησης ( έχοντας όμως και το ακαταδίωκτο της βουλευτικής μου ασυλίας..) , θα υπερασπιστώ με κάθε νόμιμο μέσο τον εαυτό μου».

  13. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 24/10/2008 21:36:40

    60% τη Δευτερα θα κανει ο Αυτιας ο Γλυφτακος.

    Βασιλακης Καιλας θα γινει και δεν το χανω το 3ωρο με τιποτε !! ΘΑ εχει φαει και την τουαλετα με το κουταλι το ΣΚ. και θα ειναι και ¨κομμενος¨.

    Ο Βλαχος δε.. θα ψαχνει για γυναικα στα γεραματα !

    Ο Ντασκας, δεν σχολιαζω.. θα του τα πω απο κοντα στο γηπεδο που τρεχουμε μαζι !!!

    ΠΠ

  14. βερυκιος avatar
    βερυκιος 24/10/2008 21:36:43

    τον βερυκιο γιατι τον ξεχασε?
    ο βερυκιος ειναι παπαγαλακι εμπορων οπλων,και φοβαται ο ρουσοπουλος.
    ωχωχωχ
    το παρακρατος της δεξιας αρχισε τις διωξεις στους αγωνιστες της αληθειας των νταβατζηδων.

  15. Στελιος® avatar
    Στελιος® 24/10/2008 21:37:08

    Τετοιος αγωνιστης πως ανεχθηκε 2 φορες να μην παλεψει για τον σταυρο του λαου (για τον οποιο τα κανει ολα) και να μπει στο απυροβλητο του επικρατειας? Ο πνευματικος του τι να του ειπε αραγε?

    Δεν μας παρατατε ρε παιδια ολοι σας, βουλευτες και δημοσιογραφοι. Πατε αλλου να δωσετε τα φωτα σας.

  16. PORTA PORTA avatar
    PORTA PORTA 24/10/2008 21:43:49

    Αυτιας,
    ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΚΟΒΩ ΦΛΕΒΕΣ
    ΞΕΝΥΧΤΑΩ ΜΕ ΦΡΑΠΕΔΕΣ
    ΚΑΙ ΞΗΛΩΝΩ ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ
    ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ
    (ΛΕΠΑ)

    Βλαχος,
    ΜΗ ΜΙΛΑΣ ΒΓΑΛ' ΤΟ ΣΚΑΣΜΟ
    ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΜΕΛΑΤΟ ΑΥΓΟ
    ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΣΑΝ ΤΗΝ ΓΑΡΙΔΑ
    ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΡΟΚΟΠΗ ΔΕΝ ΕΙΔΑ
    (ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΚΑΝΑΡΑΚΗΣ)

    ο Κοντομηνουλης στα παιδια του,
    ΣΤΟ ΠΡΟ-ΠΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΑΧΕΙΟ
    ΕΙΣΑΙ ΑΣΟΣ ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ
    ΑΝ Ο ΠΑΟΚ ΦΕΡΕΙ 2
    ΛΕΣ ΣΤΗ ΦΤΩΧΙΑ ΣΟΥ ΑΝΤΙΟ
    ΑΝ Ο ΛΗΓΩΝ ΕΙΝΑΙ 6
    ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΦΕΞΕΙ
    (ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΤΕΡΖΗΣ)

    ΠΠ,
    Ποια είναι η πιο μαλακία δουλειά;
    Κομπάρσος σε τσόντα !!

    ππ

  17. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 24/10/2008 21:44:45

    Παρατηρώ ενθουσιασμό στο ακροατήριο, για την λεβέντικη στάση του Ρουσόπουλου, να αρχίσει μηνύσεις κατά δημοσιογράφων. Καιρός ήταν.
    Αυτές οι ενέργειες φανερώνουν θάρρος, ήθος, ανδριλίκι και γενναιότητα ψυχής και τσέπης (εννοώ για τα έξοδα), ψυχικά προσόντα που δύσκολα συναντάς σήμερα σε ανθρώπους και μάλιστα υπουργούς.
    Άς του δίνει ο θεός δύναμη ψυχής και σθένος για να τα βγάλει πέρα, και να ξεκαθαρίσει την σαπίλα.

    (Καλά δεν τόγραψα Θόδωρε;)

  18. potamiotis avatar
    potamiotis 24/10/2008 21:45:55

    ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΦΙΛΕ ΘΟΔΩΡΗ ΣΤΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΤΟΥ 2008,ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΕΥΡΙΑΣΜΕΝΟ ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ Μ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΗΛΙΘΙΟ ΜΗΔΙΑΜΑ ΣΤΟ ΠΡΕΣ-ΡΟΥΜ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΣΤ ΑΡΧ....ΣΟΥ,ΧΘΕΣ ΗΣΟΥΝ ΚΙΤΡΙΝΙΣΜΕΝΟΣ,ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΑΨΟΚΟΚΙΝΙΣΜΕΝΟΣ ΤΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΛΙΜΝΟΥΛΑ ΕΔΩ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΨΕΥΤΟΔΟΔΩΡΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΠΕΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΜΟΙΟΥΣ ΣΟΥ ΑΥΤΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΒΛΑΧΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟΝ ΒΕΡΥΚΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΠ ΈΞΩ ΜΗΠΩΣ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΟ ΓΥΑΛΙΣΜΕΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΜΑΤΙ? ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΣΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ Ν.Δ ΝΑ ΣΕ ΔΙΩΞΟΥΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΒΙΟΛΙΑ ΒΕΡΥΚΙΟΣ-ΒΛΑΧΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΜΑΓΚΕΣ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΒΙΟΛΙΑ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ....

  19. Jhon avatar
    Jhon 24/10/2008 21:50:56

    Που φθάσαμε, μηνύσεις από δημοσιογράφο σε δημοσιογράφους. Κατάντια. Αυτός όμως πόσες ψευτιές κατά του Πασόκ δεν εξέδιδε! Αν τον πλάκωνε στις μηνύσεις ο Γιώργος, στη στενή θα την έβγαζε για το υπόλοιπο του βίου του.

  20. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 24/10/2008 22:04:34

    χαμηλό επίπεδο ένθεν και ένθεν...γλυκειά η καρέκλα, και το πιστέψαμε κιόλας, φαντάσου να είχε εργαστεί κιόλας για να την πάρει.

    κύριε Ρουσό έφυγες γιατί δεν ήσουν δημοφιλής ή πιστευτός, ο Αντώναρος έχει πιο πολύ χιούμορ από σένα, και καλώς ή κακώς έμπλεξες με πίτουρα.

    Ασε που στην μικρή κουτσομπόλα πατρίδα σου (που σίγουρα σου αξίζει κάτι καλύτερο, πολύ έμαθαν για την "αλαζονική" συμπεριφορά σου στα ταξειδάκια.

    Μην στενοχωριέσαι, στις επόμενες εκλογές μποείς να είσαι υποψήφιος να δεις πόσο σε αγαπάει ο λαός.

    Αυτά τα δάνεια...κοιτάει κανείς του πόθεν έσχες πως ξεπληρώνονται ή μας καλύπτει ο ΑΓΠ?

  21. βερυκιος avatar
    βερυκιος 24/10/2008 22:09:11

    αρχαιοταδε
    για τα δανεια των..μπομπολα,κοντομηνα,κοκκαλη,αθανασουλη,κτλ,κτλ.τι εχεις να μας πεις?
    θα τα επιστρεψουν στις τραπεζες?
    η θα μας φανε τις καταθεσεις?

  22. Il Postino avatar
    Il Postino 24/10/2008 22:14:15

    Δηλαδή τόσον καιρό που η σύζυγός του πέρναγε γραμμή, τι έπρεπε να της κάνουμε; Ομαδική αγωγή;

    Έλεος πια, πήγαινε σπίτι σου!

  23. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 24/10/2008 22:41:22

    Ο Κοντομηνάς κέρδισε ...

    Το μόνο που με προβληματίζει είναι το ότι ένας καναλάρχης κατάφερε να φέρει τα πάνω κάτω κι αυτό είναι επικίνδυνο. Τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες.

  24. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 24/10/2008 22:55:42

    βερύκιε
    οι σοβαροί θα πληρώσουν, και αν δεν πληρώσουν όπως προβλέπεται, θα ρυθμίσουν, με τρόπο που να μην αποσταθεροποιηθεί το σύστημα. (Να δουλειά των ημερών ρυθμίσεις δανείων, loan restructuring! πάει φεύγω μου έδωσες ιδέα για δουλειά!) Δεν τολμω να εκφέρω γνώμη για το ποιοι είναι οι ασόβαροι...

    εξάκτινε,
    σωστή η επισήμανση, και επιβεβαίωση του πόσο σικέ είναι τα πράγματα στην Ελλάδα. Ενας να κουνηθεί, γκρεμίζεται το σύμπαν.

  25. daris avatar
    daris 24/10/2008 22:56:29

    ΤΩΡΑ ΠΙΑ, ΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ? ΟΧΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ!!! ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΩΡΑ ΣΟΥ ΚΑΛΗ...

  26. χριστος_ανεστη avatar
    χριστος_ανεστη 24/10/2008 22:58:39

    Βρε εισαστε σοβαροι ?
    Εδω γκρεμιζεται το συμπαν και εσεις ασχολειστε με τον Ρουσοπουλο και τους ρουφιανους τους δημοσικαφρους ?

  27. Lara avatar
    Lara 24/10/2008 22:59:07

    Δε θελω να σκεφτομαι την προσβολη, που θα φαει η ιστορια, οταν φτασει στο κεφαλαιο με τις βαλτωμενες Βιστωνιδες υπο το κρατος των Κοκκινοπουλιων.

  28. βερυκιος avatar
    βερυκιος 24/10/2008 23:02:39

    εξακτινε
    δεν κερδισε μονος του ο κοντομηνας.
    τον βοηθησαν ολα τα μπλογκς,τα μμε,τα πολιτικα κομματα,κτλ,κτλ.
    πειστηκαν να βοηθησουν και οι ηλιθιοι δεξιοι,που πιστεψαν οτι ο ρουσοπουλος ειναι το βαριδι της παραταξης.
    δηλαδη ολοι στην πραξη εγιναν ομαδες κρουσης ενος νταβατζη.
    δηλαδη ολοι ειμαστε αυτο που λενε.."χρησιμοι ηλιθιοι".

  29. George-γάλα-Βλάχας avatar
    George-γάλα-Βλάχας 24/10/2008 23:17:02

    Είναι λογικό ο Θόδωρος να προσπαθεί να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας.

    Τα δημοσιογραφίδια του Κοντομηνα(ρα) πώς θα του φυτρώσουν προβοσκίδα???

    Έσεις όλοι οι απο πάνω μου δεν φανταστήκατε την αντίδραση του Θόδωρου και έχετε καταπιεί την γλώσσα σας....

    Ευτυχώς σε 1μιση μήνα δεν θα ξέρετε που να κρυφτείτε.!!!!

  30. περαστικος ξανα avatar
    περαστικος ξανα 24/10/2008 23:17:24

    δηλαδη ο Αυτιας θεωρειται δημοσιογράφος????

  31. Έχω άδικο; avatar
    Έχω άδικο; 24/10/2008 23:20:02

    Πολύ καλά τους έκανε. Τον κατηγορούσαν για έπαρση και αλαζονεία ενώ οι ίδιοι έβριζαν έχοντας τρελό "τουπέ" από το πρωί ως το βράδυ.
    Όσον αφορά τα δάνεια, δικαιολογούνται πλήρως από τα εισοδήματα του και της γυναίκας του. Και για όσους δεν το πρόσεξαν, οι αξίες των 3 σπιτιών δεν είναι οι αντικειμενικές αλλά οι πραγματικές. Σε αντίθεση βέβαια σχεδόν όλων φαντάζομαι όσων γράφουμε σε αυτό το blog. Για όσους θέλουν συγκρίσεις σας θυμίζω ότι ο μακαρίτης ο Ανδρέας πήρε ένα "κωλόσπιτο" στην αντικειμενική του αξία στηριζόμενος εν μέρη σε... άτοκο δάνειο ενός φίλου του, του κ. Χάλαγκ, γνωστού εμπόρου όπλων. Για να θυμόμαστε τι κοτρόνες τρώγαμε και σιωπούσαμε ενώ τώρα τσιρίζουμε με τα πετραδάκια.

  32. George-γάλα-Βλάχας avatar
    George-γάλα-Βλάχας 24/10/2008 23:20:23

    @29 Εξάκτινος
    Προφανώς εκφράζεις αυτό που ήθελες να γίνει.
    Είναι υπόδικος ο Κοντομηνα(ρα)ς ναι ή όχι?? Θα ήταν φρονιμότερο να περιμένουμε να δούμε τι κέρδισε και μετά να λέμε εξυπνάδες.

    Η αλήθεια κερδίζει πάντα!!!!

  33. dimitris avatar
    dimitris 24/10/2008 23:25:01

    ΑΣΦΑΛΩΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΟ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΑΛΛΗΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΝΤΟΜΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΓΡΑΦΙΚΟΙ ΚΑΙ ΓΛΥΦΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΙΚΟΙ ΣΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥΣ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΛΗΛΗΜΑ...ΑΞΙΟΣ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΟΥΣ.

  34. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 24/10/2008 23:30:46

    @ George-γάλα-Βλάχας

    Δεν εκφράζω τίποτε. Έβγαλαν τη δικογραφία του Κοντομηνά από το αρχείο και ξέσπασε το θέμα με τη Βιστωνίδα. Το ήξεραν και το κρατούσαν. Τα αποτελέσματα τα βλέπουμε. Ο Ρουσσό έφυγε και τώρα ο Κοντομηνάς έχει ένα πρόβλημα λιγότερο.

    Σε λίγο ίσως να φύγει και ο ΚΚ. Το DVD και τα σχετικά κυκλοφορούν ξέρεις. απλά δεν τα έβγαλαν. Ίσως να τα βγάλουν και αυτά. Ίσως κάτι άλλο. Και πάλι θα έχει ένα πρόβλημα λιγότερο ο Κοντομηνάς. Μετά με τους Πασόκους θα τα βρει και τέλος.

  35. mareli avatar
    mareli 24/10/2008 23:42:21

    Ο ταχυδρόμος χτυπάει ΠΑΝΤΑ δυό φορές...
    Ο γυιός του χτυπάει και τους τρεις!
    Καλή αρχή και έπεται συνέχεια...

  36. xxx avatar
    xxx 24/10/2008 23:50:20

    Καποιος που τον αγαπάει να κοιτάξει να συμβουλέψει το θοδωρή να λουφάξει.

    Η καλύτερη άμυνα δεν είναι πάντα η επίθεση και σίγουρα δεν είναι στη φάση αυτή.Προφανώς ο θόδωρας βρίσκεται σε σύγχυση σαν τους πανικόβλητους κερδοσκόπους των χρηματιστηρίων.

  37. Αθ. Κλάρας avatar
    Αθ. Κλάρας 25/10/2008 00:10:21

    Εάν ψάχνετε την διαπλοκή, βρείτε ποιος βρίσκεται πίσω από την δίωξη του Κοντομηνά για την τρύπα της Interamerican.
    Φέτος τον Ιούλιο ο εισαγγελέας Αθανασίου άσκησε την ποινική δίωξη, όλα τα άλλα ήταν απλώς αλυσιδωτές αντιδράσεις.

  38. Factorx avatar
    Factorx 25/10/2008 00:10:54

    Δεν σχολίασα την είδηση, αφήνοντά την στους αναγνώστες. Θα πω τώρα την άποψή μου. Μήνυσε τους συγκεκριμένους για να υποβαθμίσει το θέμα και άρα τις κατηγορίες εναντίον του.

  39. Anonymous avatar
    Anonymous 25/10/2008 01:31:35

    Μεγάλη ουρά στο γκισέ της ΚΛΑΨ-ΓΛΙΨ ΦΙΛΜ.Σιγά μη μας τον βγάλετε και καθαρό μαντήλι!Γιατί τόσος πόνος;Μήπως να του δώσουμε κανένα βραβείο!'Φιλαράκια' ,'Παράπλευρες απώλειες'ή 'εργασιακά πισώπλατα'!!Σιγά μη κλαψουμε για τη στοχοποίηση και εξόντωση ενός'λαδωμένου' γραναζιού του συστήματος,που με πλήρη επίγνωση πήρε τη θέση για το κέρδος.ΟΥΣΤ ΡΕ!!!!Σε λίγο θα σας δω, πως θα κελαϊδάτε,αν δεν αποδώσουν τα μέτρα του κρατικού παρεμβατισμού,τελευταίο δεκανίκι του καπιταλισμού!Για να δούμε πόσο καλά πατούν στα πόδια τους οι Δυτικές Δημοκρατίες και που θα παν οι μηχανοραφίες σας και τα νταβατζηλίκια σας!!!!!

  40. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 25/10/2008 02:10:28

    44 Σωστος ο Φακτορ. Απολυτα!

  41. thanos avatar
    thanos 25/10/2008 05:04:43

    37-Έχω άδικο;
    October 24th, 2008 at 11:20 pm

    5.000 Ευρωπουλα το μηνα θελει για το δανειο...εκτως αν το φιλαρακι του....αυτον που λεγανε καποτε για εμπορο οπλων ελληνικης καταγωγης...πρεπει καπου να διαβασες κατι.
    Μπορει σαν γιος ταχυδρομου να περνει και καποιο επιδομα απο τον πατερα του.

  42. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 25/10/2008 05:11:59

    Τα δάνεια είναι φυσικά ξεκάρφωμα. Το ποσό της μεταγραφής ξεπερνούσε κατά πολύ την αξία των ακινήτων. Είναι κατάντημα για τον τόπο να ασχολούμαστε με ανθρώπους μικρούς. Αυτή είναι η πραγματικότητα. Κι ας προσποιούμαστε ότι δεν είναι αυτή.

  43. tetrapolis avatar
    tetrapolis 25/10/2008 08:33:53

    του κυριου δεηθωμεν...

  44. Crazy avatar
    Crazy 25/10/2008 09:47:34

    ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟΝ ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙ ΑΣ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΕΡΥΚΙΟ.....
    ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΙΑ,ΝΤΑΣΚΑ ΚΑΙ ΒΛΑΧΟ ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ;
    ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΩΔΙΑ ΣΚΕΤΟ ΛΑΙΚΟ ΠΑΛΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ
    ΚΛΑΜΑ - ΠΟΥ ΛΕΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ -ΤΑΚ ΤΑΚ Η ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ Ο ΠΟΝΕΜΕΝΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΝΑ ΛΕΕΙ -ΑΧΧΧ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΕΠΕΣΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΕΣΠΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΤΙΜΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΨΕΥΤΡΑ.ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΙΑ ΕΓΩ...ΕΓΩ...ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ
    ΕΜΕΙΣ....ΕΜΕΙΣ... ΚΑΙ ΟΛΙ ΜΑΖΙ ΠΕΘΑΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΤΙΜΙΑ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΩΙΝΑ ΠΡΟΓΑΜΜΑΤΑ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ Μ...ΚΙΕΣ ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΤΙΑ..

  45. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 25/10/2008 09:51:59

    Υπάρχει βέβαια και η ευχάριστη πλευρά της υπόθεσης που είναι ότι θα απαλλαχτούμε από τους πρωταγωνιστές της εξαρτήσεις των τηλεθεατών στα διάφορα κανάλια . Για χρόνια είχαν τα τσογλανακια καθηλώσει τους τηλεθεατές σε γνωστή ξύλινη γλώσσα

  46. Crazy avatar
    Crazy 25/10/2008 10:12:25

    ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΞΥΛΙΝΗ ...ΑΠΟ ΞΥΛΟ ΕΒΕΝΟΥ....ΜΗΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΓΡΙ ΟΙ ΠΡΩΙΝΕΣ ΚΥΡΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙ ΛΕΝΕ
    ΟΙ ....ΑΡΧΙΔ..ΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ;

  47. Στελιος® avatar
    Στελιος® 25/10/2008 10:32:11

    Ναι δημοσθενη και η μηνυση του Ρουσοπουλου τωρα θα συμβαλει στη βελτιωση του επιπεδου της ελληνικης τηλεορασης.
    Τι λεμε ρε παιδια, εδω καραβια χανονται βαρκουλες αρμενιζουν. Τιποτα δεν θα γινει ουτε με αυτους ουτε με τον Ρουσοπουλο. Σε αλλη χωρα ζειτε? Ο Factor το εθεσε το θεμα στις σωστες διαστασεις του. Ανοητη μικροπολιτικη κινηση.

  48. Jiovani avatar
    Jiovani 25/10/2008 10:38:52

    Να σας κάνω μιά ερώτηση;
    Η ΕΣΥΕΑ δεν ήταν μέσα στους φορείς που ζητούσαν να καταργηθεί η δυνατότητα άσκησης αγωγών εναντίον δημοσιογράφων, εκδοτών, κλπ σαν τυποκτόνος;
    Αν ναι πως εκτιμάται η χρήση αυτής της δυνατότητας από ένα δημοσιογράφο και υπουργό τύπου μέχρι χθές;
    Αρκεί η σκοπιμότητα [αντιπερισπασμός] να υπερκαλύψει ένα θέμα αρχής;

  49. George-γάλα-Βλάχας avatar
    George-γάλα-Βλάχας 25/10/2008 10:41:48

    @40 Εξάκτινε,
    Δέχεσαι ότι ο Κοντομηνά(ρα)ς είναι υπόδικος και ταυτόχρονα ότι έχει δίκιο στις καταγγελίες του κατά Ρουσόπουλου. Κόιτα την παγίδα που έπεσες:
    1.Ο απατεώνας δεν μπορεί να κατηγορεί άλλους ώς απατεώνες
    2. Δέχεσαι ότι χτύπησε τον Ρουσόπουλο για να έχει ένα πρόβλημα λιγώτερο.
    3. Αν παρακολούθησες μετά την αγωγή έχει πέσει πολύ κλάμαστο κανάλι. Άρα έχει ένα πρόβλημα περισσότερο.
    4. Δέχεσαι ότι θα τα βρει με το ΠΑΣΟΚ.. ο απατεώνας.
    Τότε φώναξε και σύ μαζί μου: ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΕ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΑΓΚΑΣ ΚΑΙ... ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΑ ΣΩΒΡΑΚΑ

  50. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 25/10/2008 10:43:50

    Στελιος®--δεν μίλησα για θαύματα μιας και δεν τα πιστεύω .Όμως μόνο η απομάκρυνση 1 κορυφαίου προπαγανδιστή επιφέρει αλλαγές στη βάσει (υποχρεωτικά) .Πολίτικα ο Αντήνορος είναι υποχρεωμένος να βάνει 3-4 δικούς του σε συνεχεία αυτοί άλλους τόσους .Ο ρόλος του επικεφαλής δεν αλλάζει ,αλλά να η γλώσσα ,συνήθειες υποχρεωτικά .Και μην ξεχνάς το γιαούρτια ,μήπως ήταν βαλτό .

  51. George-γάλα-Βλάχας avatar
    George-γάλα-Βλάχας 25/10/2008 10:51:04

    Ερώτηση:
    ΑΡΧΙΔ..ημοσιογραφάρες δεν πρέπι να κάνουν μια δημοσιογραφική έρευνα για να ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΝ την τιμιότητα του ΚΟΝΤΟΜΗΝΑ, του ΚΥΡΙΑΚΟΥ κ.ά μπουμπουκίων των ΜΜΕ???
    Απάντηση:
    Οχι βέβαια. Τα γνωρίζει ΟΛΑ ο κόσμος τόσο καλά, που τέτοιες εκπομπές θα πατώσουν σε τηλεθέαση.

  52. Factorx avatar
    Factorx 25/10/2008 11:43:30

    Βάζεις τον κλέφτη για να πιάσεις τον κλέφτη

  53. Dionysos avatar
    Dionysos 25/10/2008 11:45:02

    Το θέμα δεν είναι οι δημο-πλάνοι και τα καμώματά τους.
    Για το Βατοπέδιgate:To θαύμα των ημερών.....
    1. Συμφωνώ και επαυξάνω με την κατάργηση του άρθρου 86 του Συντάγματος περι ανευθύνης υπουργών με το άρθρο του Καιρού 23-10-2008 στην Ελευθεροτυπία.Πρέπει να δικάζονται όπως όλοι μας και μακριά από πολιτικά παιγνιδάκια εντυπώσεων.Αυτό στην επόμενη τροπολογία συντάγματος.
    2.Θα άρχισουν τώρα οι τηλεοπτικές δίκες με τα συνήθη παπαγαλάκια που κατα καιρούς έχουν εμπειρία και από τις δικές τους διαφυγές από την δικαιοσύνη, η ουσία είναι η καθιστέρηση απονομής δικαιοσύνης και η συσκότιση ευθυνών δικομματισμού. Αλλωστε το ΠΑΣΟΚ γιαυτό επικεντρώνεται στα γεγονότα μετά τον Μάη 2004 και ξεχνάει τα μπουμπούκια του.
    3. Το Αγιο Ορος και το Πατριαρχείο πρέπει να δεί κατεπειγόντως τα οικονομικά της μονής. Εσοδα από ακίνητα 451 εκ σε 5 χρόνια αφορολόγητα! Από τον ένα δεσμευμένο λογαριασμό της Μονής από Σανιδά 80 εκ ευρώ κίνηση τρεχοντα χρηματάκια 5ετίας. Σε ποιό top fifty θα την κατέτασε ο ΣΕΒ;;; ΑΠΑΣΧΟΛΟΎΣΕ ΛΈΕΙ ΚΑΙ 300 ΆΤΟΜΑ με ΙΚΑ ή Δημοσίου ασφάλεια άραγε;.
    4.Μπορεί ένας πολίτης, δύο Αγίου Ορους να εξαπατούν ,να κλεβουν, να επηρεάζουν δικαιοσύνη, να καπηλευονται συντήρηση και φύλαξη εθνικής κληρονομιάς,να εξαγοράζουν επιχειρηματίες,αεροπαγίτες, νομικούς συμβούλους,πιθανά υπουργούς και να μην είναι υποπτοι φυγής από την χώρα;; Μια τέτοια συμμορία με αντίστοιχα πλοκάμια είχε συλληφθεί από τον Ερντογάν εντός 3ημέρου πρόσφατα στη Τουρκία από ότι ενθυμούμαι.
    4. Στη μέχρι στιγμής δικογραφία θα δείτε στις αυριανές κυριακάτικες τα 24-25 μπουμπούκια που αναμειγνύονται άμεσα στη κομπίνα εκτός από τους 4 υπουργούς(Δρυ-Φωτιάδη-Δούκα-Μπασιάκο) και αλλους δύο πιθανούς. Μια δικαστίνα πήρε προαγωγή δικάζει στο Αιγαίο όταν έκανε την μειοψηφούσα άποψη της σε ένα δικαστήριο του 2004 φετφά επιβολής σε μια χώρα ολόκληρη. 3-4 ορκωτοί εκτιμητές ψευτες και υστερόβουλοι. 4-5 τσιράκια δικηγόροι υπουργείων(νομικούς συμβούλους υψηλόμισθους) τοις κείνων ρήμασι πειθόμενος. 2-3 ψευδομάρτυρες να πουν τα άγια λόγια υπερ μονής και να καλύψουν τα ΑΚΑΛΥΠΤΑ. Κάτι πρόεδροι ΚΕΔ κολλητάρια γνωστών πολιτικών οικογενειών της χώρας. Οταν ξέρουμε όλοι ότι στην αντιπαροχή και την μεταβίβαση ακινήτων αν έχεις "προθύμους" συμβολαιογράφους και έλλειψη κτηματολογίου παρακάμπτεις πολεοδομίες, σχεδιασμούς, αρχαιότητες,διαφωνούντες ακτήμονες,τοπική κοινωνία, δασικά και αιγειαλούς....Και η λιμνοθάλασσα γίνεται λίμνη Βιστονιδα. Ενω όλοι τρωμε την αθερίνα της που ξέρουμε ότι είναι θαλασσινό ψάρι. Δηλαδή θα τρελλαθούμε να μιλάμε για νερά σαν το SKAI kaiγια το .....διατροφικό σκάνδαλο!
    5. ΤΈΛΟς εδώ χρειάζονται ανακριτές με @ρχεις για να βρούν τους τελικά οφελημένους επιχειρηματίες και εργολάβους από τα πάρε δώσε του real estate Vatopedi που εδώ ακόμη έχουμε ιερά μεσάνυχτα Η Θεοκρατία ε΄χει πολύ χρήμα κύριοι, και υποκρισία το επισημαίνει ο καθένας με τον τρόπο του.

    :-)

  54. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 25/10/2008 12:21:09

    George-γάλα-Βλάχας

    Σου είπα και πριν. Δε δέχομαι τίποτε. Ο Κοντομηνάς θεωρεί ότι ο Ρουσσό κρύβεται πίσω από την ανάσυρση της δίωξής του από το αρχείο. Ανάσυρε και αυτός το θέμα για το Βατοπέδι. Έφαγε δύο υπουργούς, το Βουλγαράκη ως παράπλευρη απώλεια μήπως και σωθεί ο Ρουσσό και το Ρουσσό. Μέχρι τώρα, στο ημίχρονο, είναι κερδισμένος. Μετά βλέπουμε. Το πιθανότερο είναι ότι θα την πηδήξει πλήρως. Δε λαμβάνω θέση για τα αδικήματα, αν είναι αλήθεια ή όχι κλπ ούτε υπέρ του ενός η του άλλου ούτε υποστηρίζω απατεώνες. Λέω μόνο τι διαπιστώνω ότι έγινε.

    Κι έγινε όχι το μία σου και μία μου, αλλά μία σου και δύο μου. Και τις δύο τις άρπαξε ο Ρουσσό, ο ΚΚ που παγιδεύτηκε, και η ΝΔ.

  55. Σπύρος avatar
    Σπύρος 25/10/2008 12:34:41

    Aπορία στό αναλυτικότατο σημείωμα τού Dionysos 59.
    O ΄πράσινος Πατριάρχης΄πού προσωπικά τουλάχιστον τον θεωρούσα πάντα πολύ πιό σοβαρό απο τόν ΄Μακαριστό΄τον δικό μας πώς και δέν έχει παρέμβει στην ιστορία τού Βατοπεδίου.??
    Τι τον εμποδίζει??

  56. Στελιος® avatar
    Στελιος® 25/10/2008 13:11:31

    δημοσθενη δεν ξερω αν τα γιαουρτια ηταν βαλτα. Δεν παιζει και μεγαλο ρολο για μενα αν θες.
    Θεωρω ασκοπο να ασχολουμαστε με τις διενεξεις ανθρωπων που παιζουν το ιδιο παιχνιδι, αυτο της προπαγανδας. Ο μεν το επαιζε απο το Μαξιμου, οι δε απο την πλατφορμα των μεσων. Ο καθενας τους εκανε αυτο που εκρινε πως ηταν προς το συμφερον του. Συμφωνω οτι μπορει να υπαρξουν αλλαγες προσωπων αλλα η ουσια δεν αλλαζει. Το ιδιο συστημα υπηρετουν απο αλλα ποστα, τα οποια καλλιστα θα μπορουσαν να ηταν αντιστροφα. Ο Βλαχος πχ βουλευτης (μην γελατε ολοι ξερουμε οτι στη χωρα μας ειναι πιθανο) και ο Ρουσο στα αρμα καποιου εκδοτη.

  57. Μαργαρίτα avatar
    Μαργαρίτα 10/11/2008 17:32:48

    Αντιμετώπιζε τους πάντες με το ένα φρύδι σηκωμένο.Είχε καβαλήσει το Καλάμι κι έπαιζε τις τύχες μας στο κομπολόϊ του . Φτάνει πιά η ειρωνία και η περιφρόνηση. Και πόσα ψέματα για την περιουσία που απέκτησε κατά την πολιτική του θητεία!!