10/04/2008 22:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μήνυση Βγενόπουλου σε STAR και …Τσίπρα

(Ανανεωμένο). Η μήνυση που υπέβαλε σήμερα ο κ. Βγενόπουλος της MIG εναντίον πολιτικού αρχηγού (του κ. Τσίπρα) και τηλεοπτικού σταθμού (STAR), ζητώντας 1.000.000 και ….150.000.000 ευρώ αντίστοιχα για «συκοφαντική δυσφήμηση» δεν είναι μόνο πρωτοφανής. Δείχνει κατά την γνώμη μας και την ανησυχία του ίδιου από τις γενικευμένες (πλην ΝΔ φυσικά) πολιτικές αντιδράσεις για το θέμα του ΟΤΕ, αλλά και την σφοδρότητα της σύγκρουσης του με το εγχώριο οικονομικό κατεστημένο. Κι ας μην ξεχνάμε ότι πλευρά της σύγκρουσης αυτής είναι και η προσπάθεια του κ. Βγενόπουλου να αγοράσει τον Παναθηναϊκό. Το STAR είναι τηλεοπτικός σταθμός και έτσι το θέμα που τίθεται γι αυτό αφορά και πάλι τον κατάπτυστο Νόμο περί Τύπου και την ελευθεροτυπία. Ο κ. Τσίπρας όμως είναι πολιτικός αρχηγός και - όπως σωστά επισημαίνει σε ανακοίνωσή του ο ΣΥΝ - η υποβολή μήνυσης και αγωγής εναντίον του συνιστά μια πρωτοφανή πρόκληση και εισάγει μια άκρως επικίνδυνη λογική ποινικοποίησης του πολιτικού λόγου.

Να σημειωθεί ότι ο ίδιος ο κ. Βγενόπουλος δήλωσε ότι η μήνυση εναντίον του κ. Τσίπρα κατατέθηκε επειδή «δεν έχει την προστασία της βουλευτικής ασυλίας» και ότι θα δώσει το 1.000.000 ως χορηγία στον …ΣΥΡΙΖΑ, αν κερδίσει την αγωγή. Κάλεσε επίσης τον κ. Τσίπρα «εφόσον αυτά που είπε εναντίον μας δεν τα είπε με δόλο, ας κάνει έστω και τώρα μια αναλυτική εξέταση των γεγονότων και των στοιχείων που υπάρχουν και θα είναι πραγματικά μια πράξη πολιτικής ανδρείας να ανακαλέσει και να μας αποκαταστήσει…». Σε ότι αφορά το STAR είπε ότι ««έκανε σε μικρό χρονικό διάστημα 95 δυσφημιστικές αναφορές στην εταιρία μας υπονοώντας ότι τα χρήματα της εξαγοράς προήλθαν από την αλβανική μαφία».

Απαντώντας ο κ. Τσίπρας από το Βερολίνο όπου βρίσκεται είπε ότι περιμένει  με ενδιαφέρον την τοποθέτηση της κυβέρνησης «που εξέθρεψε αυτή τη θρασύτητα» και πρόσθεσε: «Η δική μου απάντηση είναι οι στίχοι ενός δημοφιλούς τραγουδιού: Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ». Ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ, Χρ. Παπουτσής επεσήμανε τέλος ότι «η κυβέρνηση της Ν.Δ. έχει δώσει πολύ αέρα στους επιχειρηματίες, με τους οποίους συναλλάσσεται, φανερά και κρυφά. Γιατί περί αυτού πρόκειται».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 10/04/2008 22:45:42

    Δεν σβήνετε καλού κακού εκείνες τις αναρτήσεις με την φωτογραφία και τα σχολιάκια, (και αυτό εδώ αμέσως μετά). Εκεί που έχει τσέπη πάει (από εδώ δεν έχει, δεν ξέρω εσείς τι κάνετε) αλλά φύλλαγε τα ρούχα σου...

  2. ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ avatar
    ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ 10/04/2008 22:47:32

    Δεν κατάλαβα καλά. Αν ο Τσίπρας ανακαλέσει, θα αποσύρει τη μήνυση ο Βγενόπουλος;

    Απαράδεκτη η ενέργειά του αν μη τι άλλο.

  3. Nick avatar
    Nick 10/04/2008 22:50:39

    Καλά έκανε. Δεν μπορεί να πετάει έτσι χαζομάρες χωρίς να έχει τεκμηριωμένα στοιχεία. Δεν τον ξέρω τον Βγενόπουλο, αλλά όχι να ανοίγεις το στόμα σου πετόντας ό,τι σου κατέβει νομίζοντας ότι δεν θα γίνει τίποτα.

    Πολύ άερα πήραν κάποιοι και το παίζουν παντογνώστες και αγωνιστές.

  4. ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ avatar
    ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ 10/04/2008 23:00:27

    Διαφωνώ. Θα μπορούσε κάλλιστα να του ζητήσει να ανασκευάσει πριν προχωρήσει σε μήνυση. Και στο κάτω κάτω αυτή είναι η πολιτική εκτίμηση του Τσίπρα, δεν έχει δικαίωμα να την κάνει;

  5. Nick avatar
    Nick 10/04/2008 23:06:55

    Ποία πολιτική εκτίμηση ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ; Ιδίως όταν το παιδί δεν ξέρει από Χρηματιστήριο, αγοραπωλησία μετοχών και γενικά από Οικονομία.

    Οταν εκστομίζεις κάτι πρέπει να το τεκμηριώνεις. Διαφορετικά πετάς πυροτεχνίματα, μόνο και μόνο για τις εντυπώσεις.

    Και ο Βγενόπουλος τα συμφέροντα της εταιρείας του κοιτάει. Και μπράβο του που τόλμησε να ανοίξει το στόμα του. Και σαν Νομικός ξέρει πολύ καλύτερα από εμένα και από άλλους.

  6. Frixos13 avatar
    Frixos13 10/04/2008 23:26:32

    To STAR δεν το βλέπω καλά πάντως. Αυτα τα περι Μαφίας και βρώμικου χρήματος οδηγούν σίγουρα σε καταδίκη. Και το ερώτημα είναι ένα: ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΟΙ ΒΡΑΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΔΕΣ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΤΟΥς ΔΥΝΑΜΗ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩς ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΚΚΑΛΗ ΤΟΥς ΒΛΕΠΩ ΚΙ ΑΥΤΟΥΣ ΣΤΗ ΓΩΝΙΑ. ΛΕΣ Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΉΣ ΝΑ ΒΡΗΚΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΠΛΟΚΗ; ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΑΥΤΟ

  7. Φαρμακόγλωσα avatar
    Φαρμακόγλωσα 10/04/2008 23:28:14

    Εγώ πάντως αναπολώ τον Σωκράτη. Τόσα του είχαν κάνει και ούτε μια μήνυση δεν υπέβαλε. Μια φορά νομίζω εναντίον της Καθημερινής και της Μπουγάτσου;

  8. SHMEIO G avatar
    SHMEIO G 10/04/2008 23:55:22

    ΑΛΛΕΣ 2 ΜΥΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΒΓΕΝΟ ΣΤΟΝ ΤΣΙΠΡΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟ ΣΤΟ 25% ΚΑΛΑ ΠΟΙΟ ΣΑΙΝΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΤΟΝ ΒΓΕΝΟΠΟΥΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΥΝΗΣΗ ΣΕ ΑΡΧΗΓΟ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΧΑΧΑΧΑXΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΚΗ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΙΠΡΑΣ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ENA ΤΣΟΥΡΜΟ ΠΙΠΙΝΙΑ ΑΥΤΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΟΙ ΑΡΧΗΓΟΙ ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΙΙΚΑ ΩΧ ΩΧ ΚΑΤΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΣΙΠΡΑ ΚΑΙ ΒΓΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ ? ΛΕΣ?

  9. gian.gko avatar
    gian.gko 10/04/2008 23:58:09

    Οποιος ενημερωνεται εστω και στοιχειωδως, αντικειμενικα κρινοντας θα καταληξει οτι τα λογια του Τσιπρα εχουν μεγαλη δοση αληθειας. Ο φιλος Nick πανω αναφερεται περι χρηματιστηριου παραβλεποντας τις ενδειξεις σχετικα με εσωτερικη πληροφοριση της γερμανικης εταιριας, πιθανοτατα κατευθειαν απο τον υπουργο οικονομιας.
    Ο Τσιπρακος μπορει να εχει και δικιο, θα δειξει...Πρεπει τα κομματα επιτελους να ονοματιζουν τα συμφεροντα που επιβουλευονται το γενικο καλο και να αφησουν τις γενικοτητες για διαπλοκη και μεγαλοεγολαβους, που μονο συσκοτιζουν παρα ενημερωνουν την κοινη γνωμη.

  10. Bruce Wayne avatar
    Bruce Wayne 11/04/2008 00:13:07

    Ξεχάσαμε ότι η διοίκηση της Marfin Bank κατηγορείται για την υπόθεση των ομολόγων; Ξεχάσαμε ότι είχε πουλήσει δομημένα στο ΤΑΞΥ με καπέλο-παγκόσμιο ρεκόρ και υποχρεώθηκε να τα πάρει πίσω; Γιατί η "γαλάζια" Δικαιοσύνη καλύπτει τον Ανδρέα; Μήπως είναι αυτός η νέα, "γαλάζια" διαπλοκή; Το λέω αυτό για όσους βγάζουν το καπέλο τους στον Καραμανλή που ξεφορτώνεται τη διαπλοκή. ΧΑ! Απλώς στήνει τη δική του...
    Υ.Γ. Εκείνο το πρόγραμμα αγοράς ιδίων μετοχών της MIG γιατί δεν ελέγχεται από τον Πιλάβιο; Έτσι, για να μάθουμε αν πρόκειται για χειραγώγηση...

  11. plagal avatar
    plagal 11/04/2008 00:15:18

    Να κανω και γω κανενα κακεντρεχες σχολιο να παρω 1 εκατομμυριο επιχορηγηση αν χασω την αγωγη?

  12. Greek Rider avatar
    Greek Rider 11/04/2008 00:35:47

    Αν θέλουν και άλλα κέρδη οι Άραβες να πάνε στην Ινδονησία και την Κίνα που οι εργαζόμενοι δουλεύουνε 12-15 ώρες κάθε μέρα και πίνουν βρώμικο νερό. Εκεί δεν έχει Τσίπρες, εκεί τους εκτελούνε. Το καταλληλότερο μέρος για αυτούς.

  13. wert01gf avatar
    wert01gf 11/04/2008 00:48:35

    «Σιγά μην κλάψω, σιγά μη φοβηθώ!»

  14. Tim Elliott avatar
    Tim Elliott 11/04/2008 07:14:21

    και δεν είναι ποινικοποίηση του πολιτικού λόγου να κατηγορεί ένας πολιτικός αρχηγός μία εταιρεία για απάτη (ποινικό αδίκημα) χωρίς να παρουσιάζει και στοιχεία; Ας αποδείξει λοιπόν ο κύριος Τσίπρας ενώπιον του εισαγγελέα την απάτη όπως άλλωστε υποσχέθηκε και στους συνδικαλιστές του ΟΤΕ.

  15. Nick avatar
    Nick 11/04/2008 07:17:44

    Ο Τσιπρακος μπορει να εχει και δικιο, θα δειξει…Πρεπει τα κομματα επιτελους να ονοματιζουν τα συμφεροντα που επιβουλευονται το γενικο καλο και να αφησουν τις γενικοτητες για διαπλοκη και μεγαλοεγολαβους, που μονο συσκοτιζουν παρα ενημερωνουν την κοινη γνωμη.
    ----------------------

    Εάν είχε δίκιο θα τα έλεγε χύμα και σταράτα. Αλλά τι περιμένεις;

    Και GREEK RIDER, οι Άραβες έχουν αρκετά λεφτά και δεν ξέρουν τι να τα κάνουν. Αν δεν του θές εδώ στο Ελλαδιστάν, τότε πήγαινε να διαμαρτυρυθείς στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας που κάνει επίσημα ταξίδια και ζητάει συνέργιες και επενδύσεις.

  16. YiannisM avatar
    YiannisM 11/04/2008 10:20:45

    Η κίνηση θα ενισχύσει τον μικρό.
    Κουτί του έρχεται τώρα που οι νταβατζήδες τον περνούν σε δεύτερο πλάνο.
    Την επιχείρηση δεν την συμφέρουν οι αγριάδες και τα δικαστήρια γιατί φθείρει το εταιρικό της προφίλ, άλλωστε δεν είναι μόνο το fund, υπάρχει και η τράπεζα που έχει ή θέλει να έχει και πελάτες.
    Νομίζω ότι ο επικεφαλής πάει για άλλα και ίσως να τον δούμε να διεκδικεί και άλλα πράγματα πλην της ΠΑΕ.
    Τα υπόλοιπα περί χτυπήματος της διαπλοκής περισσεύουν γιατί δεν βλέπω να γίνεται τίποτα ενάντια σ' αυτήν. Η αγορά παραμένει σκληρά μονοπωλιακή, οι δουλειές δίνονται στους ίδιους, νέοι παίκτες δεν υπάρχουν. Ποιός νέος παίκτης πήρε κρατική δουλειά είτε στα δημόσια έργα είτε στις προμήθειες; Ξεχνάμε τον ΟΠΑΠ, τους αυτοχρηματοδοτούμενους οδικούς άξονες;

  17. ΙΑΚΩΒΟΣ avatar
    ΙΑΚΩΒΟΣ 11/04/2008 10:47:40

    Τωρα πια φανερά θα υπάρχει πάλη της αντίθεσης στο κεφάλαιο με τους ιδιους τους εκπροσώπου του. Παλιά στελναν τους χωροφύλακες τωρα στελνουν τους νομικούς λές και ο νόμο είναι με το δίκιο του αδύνατου.

  18. Αριστερός με μυαλό avatar
    Αριστερός με μυαλό 11/04/2008 11:14:10

    Μέχρι τωρα οι επιχειρηματίες έδιναν το προβάδισμα στους πολιτικούς να λένε ο,τι τους κατέβει καλυπτόμενοι πίσω απο την βουλευτική τους ασυλία. Εδω έχουμε σήμερα μια ανατροπή. Είπε ο Τσίπρας οτι η MIG έκανε απάτη, οτι αγόρασε τις μετοχές του ΟΤΕ με αέρα (κοπανιστό); Να το αποδείξει!
    Επειδή προφανώς ο Βγενόπουλος μπορεί να αποδείξει το αντίθετο του κάνει αγωγή και μήνυση (μια που ο Τσίπρας στερείται των προνομίων των Βουλευτών) κι ας αποφασίσουν τα δικαστήρια ποιός έχει δίκηο ή ακόμα άν ο οιοσδήποτε πολιτικός μπορεί να είναι υπεράνω των νόμων ακόμα και στη δική μας Ψωρροκώσταινα!

  19. Χρήστος avatar
    Χρήστος 11/04/2008 11:19:59

    Να μας πει ο Συνασπισμός τι μεροκάμα;το έδωσε στον Βγενόπουλο για να κάνει ήρωα στα μάτια του κόσμου τον Αλέξη.
    Αλλιώς δεν εξηγείται τέτοια ηλιθιότητα εκ μέρους του τοποτηρητή των Αράβων στα Βαλκάνια.
    Εκτός πια και αν ο άνθρωπος έχει πάρει εντολή από τη Ν.Δ.να αναδείξει σε αντίπαλό της τον Συνασπισμό επειδήσε σε αυτή τη φάση τη βολεύει.
    Υ.Γ. δεν είναι και άσχημη μια τέτοια εξέλιξη.

  20. wert01gf avatar
    wert01gf 11/04/2008 12:18:25

    Μόνο κερδισμένος μπορεί να βγουν ο Τσίπρας, ο Συνασπισμός και ο ΣΥΡΙΖΑ, από αυτή την υπόθεση.

  21. arloumpa avatar
    arloumpa 11/04/2008 12:47:59

    Ο τσιπρας κριτικη στην Ν.Δ. πολιτικη κανει, αμα φυγει η ν.δ. να δω ποσο θρασος θα εχει ο βγενοπουλος. Λεσ και δεν εχει αδικο, ξεπουλιεται ο οτε η οχι? Και θα δεχτει ο συριζα τα λεφτα του βγενοπουλου? Να φτασει η υποθεση μεχρι το δικαστηριο να γελασει και το παρδαλο κατσικι.

  22. Swell avatar
    Swell 11/04/2008 13:56:54

    Να φυλάγεστε από ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΑΡΧΕΣ

  23. fantomas avatar
    fantomas 11/04/2008 14:55:56

    Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΚΑΙ Ο ΦΑΡΙΣΑΙΣΜΟΣ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ.

    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΑΝ ΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΜΕ (ΛΕΩ ΕΑΝ - ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΝΩ) ΟΤΙ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΘΕΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑΠΩΘΕΣΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΤΟΥ ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΗ ΑΝΤΑΡΑ ΚΑΙ ΦΩΝΗ ?

    ΤΙ ΦΟΒΑΤΑΙ ΤΟ ''ΦΕΝΟΜΕΝΟ'' ΤΣΙΠΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ?
    ΑΦΟΥ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ !
    ΜΗΠΩΣ (ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ- ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΝΩ) ΦΩΝΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ 'Η ΕΠΕΙΔΗ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΣΤΑΞΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΝΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ !!

    ΑΛΕΞΑΚΗ... ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ !!!
    ΓΟΥΣΤΑΡΗΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΟΛΑ ΣΟΥ ?
    ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ !!
    ΑΛΛΑ ΩΣ ΣΩΣΤΟΣ! ?? ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΑΝΔΡΑΣ ΠΟΥ ΠΡΕΣΒΕΥΗΣ ΚΑΤΙ ΝΕΟ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΓΚΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΑΓΙΡΙ ΜΟΥ !!!
    ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΑΣ ΤΕΛΟΣ.

    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ Ο ΥΠΟΤΗΘΕΜΕΝΟΣ ΝΟΜΟΣ ΠΕΡΙ ΕΥΘΥΝΗΣ ΥΠΟΥΡΓΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΝΑ ΛΟΓΟΔΟΤΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΩΣ ΚΟΙΝΟΙ ΘΝΗΤΟΙ!!

  24. fantomas avatar
    fantomas 11/04/2008 15:02:44

    ΤΟ ΚΑΛΑΜΠΟΥΡΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΒΓΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟΥΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΛΟΥΣ !!
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΥΝΗΣΗ ΣΤΟ ΣΤΑΡ (ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ) ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ...... ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΕ ΛΑΡΙΣΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑΝΤΙ 2.000.000 ΕΥΡΩ ΕΝΑΝ ΕΝΧΡΟΜΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΔΩΡΟ ΣΤΗΝ ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ)!!
    ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΕΙ ''ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΟΥΛΑΣ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΟΜΑΔΑ , ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΟΜΑΔΑ''
    ΡΟΜΠΑ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗ .
    ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΩΡΑΙΑ !!!

  25. Φαφλατάκος avatar
    Φαφλατάκος 12/04/2008 05:08:09

    γιατί, με την αγωή του ενός εκατομμυρίου και την επιστροφή της σαν χορηγία στο συν, δεν κάνει πλάκα;

    Αν είναι μάγκας ο ΣΥΝ να συνδριάσει και να αποποιηθεί έγκαιρα την πρόταση μελλοντικής χορηγίας (προσδοκώμενης δικαστικά).
    Ας πει π.χ. πως αν της βάλει ένα εκατομμύριο στο λογαριασμό της ο βγενό, θα τα κάνει fw π.χ. στο Χαμόγελο του Παιδιού!