28/05/2011 08:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μήνυμα Άκη σε Σημίτη - Παπανδρέου

Μήνυμα προς κάθε κατεύθυνση απέστειλε χθες ο Άκης Τσοχατζόπουλος εν όψει της κλήσης του την ερχόμενη Τρίτη στην προανακριτική επιτροπή της Βουλής που διερευνά την υπόθεση των υποβρυχίων. Μετά και τη διαπίστωση τέλεσης φορολογικών παραβάσεων του Άκη Τσοχατζόπουλου από το κλιμάκιο του ΣΔΟΕ που διεξάγει τον έλεγχο της περιουσιακής του κατάστασης, πριν από λίγο ο πρώην Υπουργός απέστειλε επιστολή προς τον Πρόεδρο της Προανακριτικής Επιτροπής Μάρκο Μπόλαρη να κληθούν προς ακρόαση τα μέλη του ΚΥΣΕΑ 1998. Δηλαδή, ο κ. Τσοχατζόπουλος καλεί τους Κ. Σημίτη, Αλ. Παπαδόπουλο, Θ. Πάγκαλο, Γ. Παπαντωνίου, Β. Παπανδρέου, Κ. Λαλιώτη, Γ. Ρωμαίο, Γ. Παπανδρέου και Αθ. Τζογάνη (τ. Αρχηγός ΓΕΕΘΑ). Η απάντηση συνεργατών του προέδρου της προανακριτικής επιτροπής είναι ότι δεν έχει την αρμοδιότητα να εξετάσει εάν οι συμβάσεις είναι νόμιμες ή όχι. Ακόμη και νόμιμες αν είναι, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει ξέπλυμα χρήματος. Από την πλευρά της η ΝΔ υποστηρίζει ότι δεν δίνει εξουσιοδότηση στον κ. Μπόλαρη να την εκφράζει εκ μέρους της επιτροπής και υπενθυμίζει ότι δεν έχουν περιέλθει στα χέρια της τα πρακτικά του ΚΥΣΕΑ του 1998 που έχει ζητήσει εξ αρχής ώστε να διαπιστωθεί ποιος ψήφισε τη σύμβαση και ποιος όχι.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 28/05/2011 09:10:13

    Για τα πολιτικά πρόσωπα την ξέρουμε την αρπαχτή τους.
    Για τον ΑΓΕΕΘΑ ,τον υπερασπιστή της εθνικής ακεραιότητας,που μόλις τέλειωσε η θητεία του στο στράτευμα ανέλαβε διοικητής στην ΥΠΑ με τριπλάσιο μισθό το ξέρουμε;
    Γι'αυτό ο Άκης τους καλεί όλους .
    Έχει για όλους ράμματα..................

  2. Κοντη Λιζα avatar
    Κοντη Λιζα 28/05/2011 09:58:21

    Δηλ. θα το θυσιάσουν το πολιτικό πτώμα και άρχισε να τσινάει;

  3. Y. avatar
    Y. 28/05/2011 10:08:15

    12/4/2011
    “....Στη μελλούμενη προκαταρκτική, ας ψάξουν οι βουλευτές της ΝΔ που θα συμετάσχουν (Κώστα Τζαβάρα, θα έισαστε?), λεφτά που μπήκαν σε λογαριασμό κάποιου Ν.Ζ. (συγγενή του Άκη), και τι έγγραφα υπεγράφησαν κάποια στιγμή σε κλινική στη Βιέννη, όπου νοσηλευόταν ο συγκεκριμενος ξάδελφος”
    Άκουσα σε τρέϊλερ της ρίαλνιους, για ξάδελφο και Τροκάσο
    .χαχαχα...”..ο αγώνας τώρα δικαιώνεται...”

  4. δημης avatar
    δημης 28/05/2011 11:14:07

    ΤΟ...ΜΗΝΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ.....ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ "ΜΕΖΕ" (ΠΑΝΤΑ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ.."ΟΤΑΝ ΤΡΩΝΕ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ"....)
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ...ΚΛΕΜΜΕΝΑ...ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΗ ΦΟΡΑ...ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΓΡΑΦΕΙ......(ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ...)

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/05/2011 12:06:22

    Ωραιο καδρο εφτιαξε ο τιτατονεραστιος με τα βρεγμενα παντελονια !!
    Το καδρο εχει αυλη αξια !! ειναι εργο τεχνης !! να σπεκουλαρουμε ολοι μαζι στον "αερα" ν ανεβει η αξια του !!! ;)
    Σ αυτο το καδρο ποιος αγοραζει CDS ?????? Ποιος τα εκδιδει??? οεο

    Ακη εισαι ο Πρασινος Βρεγμενος ΣακουλοΠΑΣΟΚΟΣ καλλιτεχνης ! σε εγραψε η ιστορια, και θα διδασκεσαι σε ολες τις Σχολες Καλων Σακουλοτεχνων... θ αφησεις ιστορια μεγαλε. Υστεροφημια.. ναι.. εκει πονταρουμε ολοι !!..

    ΠΠ

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 28/05/2011 15:40:17

      Δεν ξηγάς να καταλάβουμε και μεις οι αχάπαροι;

  6. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 28/05/2011 12:53:19

    ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟΝ ΓΑΠ Η ΘΑ ΑΠΑΛΛΑΧΘΩ Η ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΥΣΕΑ.

  7. Apatsi avatar
    Apatsi 28/05/2011 13:41:45

    Κάποτε ήταν ένας αεροπόρος που την στιγμή της υπηρέτησης του υψίστου χρέους προς την Πατρίδα, δηλαδή της εκτέλεσης της πολεμικής του αποστολής που διετάχθει να εκτελέσει, αντί να κατευθυνθεί στον στόχο, πήγε και προσγειώθηκε στη Ρόδο, διότι λέει... "δεν πρόλαβε τους χρόνους απογείωσης". Σημείωση πρώτη με ιδιαίτερη σημασία: Όλοι οι υπόλοιποι προηγηθέντες και επόμενοί του, την εκτέλεσαν ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ με όσα θύματα κατέγραψε η επιχείρηση "ΝΙΚΗ".
    Σημείωση δεύτερη με ιδιαίτερη σημασία: Η μή εκτέλεση αποστολής αποτελεί ικανή και αναγκαία συνθήκη για να γίνεις ΑΓΕΕΘΑ.

    • Κοντη Λιζα avatar
      Κοντη Λιζα @ Apatsi 28/05/2011 15:40:45

      Δώσε και κανά όνομα ντε!

  8. abyssus avatar
    abyssus 28/05/2011 16:04:45

    Απλά επαναλαμβάνει τη γνωστή ρήση του Πάγκαλου... με άλλον επιτονισμό όμως.

  9. Μνημων avatar
    Μνημων 28/05/2011 19:36:37

    Το μηνυμα ηταν σαφες και ολιγολογο ΜΑΖΙ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ