#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/12/2012 16:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μέχρι να τελειώσουν οι εορτασμοί, η Αλβανία θα έχει έκταση μεγαλύτερη της Γερμανίας...



«Στην Αλβανία των 67 χιλιάδων τετραγωνικών χιλιομέτρων» αναφέρθηκε ο Αλβανός πρωθυπουργός Σαλί Μπερίσα σε μια νέα κρίση μεγαλοϊδεατισμού. Σημειωτέον ότι η Αλβανία έχει έκταση κάτι παραπάνω από 28 χιλιάδες χιλιόμετρα. Λα αυτά βέβαια πάλι  στο πλαίσιο των εορτασμών για τα 100 χρόνια από την ανεξαρτησία της Αλβανίας όπου ανέφερε τα εξής: «Ο κόμης Bertold, η κυβέρνηση και η χώρα του, η Αυστροουγγρική Αυτοκρατορία, από χρόνια ήταν υπέρ της εθνικής Αλβανίας, της Αλβανίας των αλβανικών εδαφών όπου διέμεναν οι Αλβανοί, της Αλβανίας των 67 χιλιάδων τετραγωνικών χιλιομέτρων».

Και συνέχισε: «Αλλά η ιστορική συγκυρία, η Βαλκανική Συμμαχία και άλλοι παράγοντες κατέστησαν αδύνατη τη σύσταση αυτού του ανεξάρτητου κράτους. Γι' αυτό και ο Bertold υποστήριξε σθεναρά τον Ισμαήλ Κεμάλι να ανακηρύξει την ανεξαρτησία της Αλβανίας, να ιδρύσει το αλβανικό κράτος…».

Μέχρι να τελειώσουν οι εορτασμοί, η Αλβανία θα έχει έκταση μεγαλύτερη της Γερμανίας...

Λ.Κ. στον Ε.Τ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. απων-αλφα avatar
    απων-αλφα 04/12/2012 16:35:04

    Μόλις φύγει και πάλι με το αεροπλανάκι ο πιλότος-Μπερίσας οι Αλβανοί θα ξαναπάρουν τα καλάσνικωφ και θα σφάζονται έξω απ' τις τράπεζες ζητώντας πίσω τα λεφτα που τους έφαγε, ενώ αυτός θα βρίσκεται στη Μεγάλη Αλβανία στις Μπαχάμες Αιλαντς...

    • Φανη avatar
      Φανη @ απων-αλφα 04/12/2012 20:56:45

      Γιατι αφου τους εφαγε τα λεφτα τον ξαναβγαλαν; Κατι μου θυμιζει αυτο...
      Τα ελαττωματα των ανθρωπων παραμενουν εσαει ιδια.

      • αργατεία avatar
        αργατεία @ Φανη 05/12/2012 00:25:43

        είδες πόσο μοιάζουμε με τους αλβανούς χαχαχαχα

    • maverick avatar
      maverick @ απων-αλφα 04/12/2012 21:17:37

      Ενώ ο Έλληνας φοολογούμενος πολίτης, θα πληρώσει και πάλι την ανασυγκρότηση της γείτονος χώρας, με χρήμα και αίμα, προκειμένου τα αλβανά να έχουν μία ανοικτή πόρτα προς την Ε.Ε., όπως άλλωστε συμβαίνει και με την άλλη φήλη χώρα των μογγόλων, Τουρκία. Όλα αυτά λέγονται εξωτερική πολιτική made in Greece, αφού οι ιθύνοντες δεν γνωρίζουν την Αρχή της αμοιβαιότητας.

  2. man8os avatar
    man8os 04/12/2012 16:56:37

    Και οταν διορθωθουν τα τοσο παλαβα χαραγμενα συνορα του κρατους αυτου, η Αλβανια θα εχει εκταση λιγο μεγαλυτερη απο 24 χιλιαδες τετραγωνικα χιλιομετρα.

    Η βορεια Ηπειρος ακομη ειναι σκλαβωμενη.

    • Χαλκιδέος avatar
      Χαλκιδέος @ man8os 05/12/2012 00:29:56

      Κοίτα, μπορεί να γίνει και μικρότερη από 24.000 τ.χ.! Με λίγη τύχη! :) Χεχεχε!

  3. Δ.Σ. avatar
    Δ.Σ. 04/12/2012 20:40:55

    ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗΝ ΒΟΡΕΙΟ ΗΠΕΙΡΟ...

  4. Χρήστος avatar
    Χρήστος 04/12/2012 20:49:31

    Ο Μπερίσα μιμείται για ψηφοθηρικούς λόγους το Μιλόσεβιτς και τη μεγάλη Σερβία που εκείνος ονειρευόταν. Οι συνέπειες εκείνης της τυχοδιωκτικής πολιτικής για τον ίδιο και κυρίως για τη Σερβία καλό θα είναι να τον κάνουν πιο φρόνιμο.

  5. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 05/12/2012 01:33:22

    Long live the new ALBANIAN empire. Εμεις οι πανισχυροι Αλβανοι, εχοντας ηδη 1.000.000 δυνατα και μαχιμα αδερφια μας στο Greece, με τη βοηθεια της αδελφης μας κ. Δουρου και των αλλων φιλων μας στο ΣΥΡΙΖΑ, θα κυριαρχησουμε στη Νοτια Βαλκανικη και θα εκπληρωσουμε το ονειρο του μεγα Εμβερ Χοτζα, του καλο φιλου του Γλεζου. Τι κι αν στο παρελθον συνεργαστηκαμε με τις δυναμεις του Αξονα. Αυτο δεν ειναι προβλημα, αφου και τα αδερφια μας της ΕΣΣΔ αρχικα τα ειχαν βρει με το Γ' Ραιχ (μετα μαλωσαμε, αλλα περασμενα ξεχασμενα). Οποτε παμε τωρα ολοι μαζι ενωμενοι για ...''μπιπ'' the Greece.
    Και μετα θα ανοιξουμε διπλατα τις πορτες για τους Τουρκους Ισμαμο-φασιστες αδερφους μας , οι οποιοι ηδη εχουν γεμισει με τους λαθρο-συμμαχους τους ολη τη Greece.
    Ετοιμαζουμε και Αλβανικο κομμα στο Greece, και εχουμε τα μουλωχτα καταφερει να βαλουμε μπολικους δικους μας σε πολλα ποστα. Συντομα θα αποφοιτησουν και οι νεοι Αλβανοι φοιτητες απο Ελληνικα Πανεπιστημια, και θα παρουν κι αλλα ποστα στο Greece. Και μετα θα ειμαστε ετοιμοι για την μεγαλη ...ανατροπη, που λενε κι η Δουρου κι ο Αλεξης μας...

  6. Θεόδωρος avatar
    Θεόδωρος 05/12/2012 13:14:34

    Ζήτω η Μεγάλη Αλβανία!!! Ζήτω η ελληνική μα...ία!!!

  7. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 05/12/2012 13:29:01

    Λiγο προς ετεροχρονισμένο Halloween μου φαίνεται το όλον σκηνικό.
    Ή πρόωρο καρναβάλι.
    Ο σαλί-στάιλ αλλά πονηρός γιατρός, ξέρει ότι με την Ελλάδα σε κρίση, δουλειές γιόκ, εμβάσματα γιόκ, οι Αλβανοί μετανάστες επιστρέφουν πίσω στα πάτρια. Ή πάνε στην Αυστραλία.
    Πουλάει προκαταβολικά εθνικιστική "άσπρη σκόνη" της παρηγοριάς, ετοιμαζόμενος για την οικονομική κρίση στην Αλβανία.
    h**p://au.greekreporter.gr/?p=6330

  8. Κογξ Ομ Παξ avatar
    Κογξ Ομ Παξ 05/12/2012 13:51:19

    Για τον Μπερίσα.
    Άν η μακακία ήταν εργόχειρο θα κάναμε την προίκα μας

  9. ΠΑΡΝΩΝΑΣ avatar
    ΠΑΡΝΩΝΑΣ 05/12/2012 14:01:05

    Του φτάνει λέτε μέχρι την Πρέβεζα ή να του δώσουμε και λίγη Πελοπόννησο;