#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/06/2011 16:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μέσω ...Twitter ανακοίνωσε την καθυστέρηση στο διάγγελμα ο πρωθυπουργός



Ζούμε ιστορικές στιγμές. Δεν έχουν προηγούμενο όπως δεν έχει προηγούμενο και αυτό που έκανε ο πρωθυπουργός. Ενώ είχε ανακοινωθεί ότι στις 2 το μεσημέρι θα προχωρήσει σε διάγγελμα, προφανώς για να εξηγήσει γιατί υπέγραψε το νέο Μνημόνιο, τελικά ακύρωσε την τηλεοπτική του εμφάνιση. Κι ενώ όλοι είχαν στηθεί να ακούσουν τι θα πει και πως θα δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα αυτός την... έκανε με ελαφρά πηδηματάκια.

Το εντυπωσιακό, όμως, είναι ότι ανακοίνωσε την απόφαση της αναβολής του  διαγγέλματος μέσω... Twitter. Ενημέρωσε τους δημοσιογράφους, και τον κόσμο, μέσα από το διαδίκτυο.

Φαίνεται ότι δεν είχε τι να κάνει εκεί που έπαιζε με το Ι Pad τελευταίας

τεχνολογίας, και είπε να στείλει ένα διαδικτυακό μήνυμα.

Πέρα από την πλάκα που έχει να ακυρώνει μια εμφάνισή του μέσω του ίντερνετ, αναδεικνύεται και η αδυναμία του να βγει μπροστά στον ελληνικό λαό και να τους εξηγήσει τα μέτρα που αποφάσισε. Εκτός κι αν το έκανε για λόγους... οικονομίας των νοικοκυριών. Για φανταστείτε πόσοι άνθρωποι θα έσπαζαν την τηλεόρασή τους  ακούγοντας τον κ. Παπανδρέου να μιλά για το Μνημόνιο;

 

ΥΓ. Επειδή τα πράσινα παπαγαλάκια διαδίδουν ότι το διάγγελμα αναβλήθηκε λόγω της απεργίας των τεχνικών, υπενθυμίζουμε ότι τα κρατικά κανάλια λειτουργούν (πχ συνέντευξη Παπακωνσταντίνου)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2011 16:32:03

    Αυτός δεν είναι πρωθυπουργός. Είναι καναρίνι...

    • man8os avatar
      man8os @ Γιάννης Φαίλτωρ 10/06/2011 16:39:08

      ++++ xaxaxaxaxa

  2. Nick avatar
    Nick 10/06/2011 16:34:57

    Με το καλό να μας ανακοινώσει και τη παραίτηση του μέσω Tweeter. Να κάτι και κάτι ριζοσπαστικό καλέ! :lol:

  3. Κρης avatar
    Κρης 10/06/2011 16:35:17

    h**p://www.independent.co.uk/news/world/africa/gaddafi-regime-staked-16312bn-on-secret-deal-in-bid-to-open-peace-talks-2295343.html

    !

  4. Κρης avatar
    Κρης 10/06/2011 16:36:28

    μπας και περιμένει να κλείσει το ΧΑΑ ?
    είναι και Παρασκευή

    • Sofie avatar
      Sofie @ Κρης 10/06/2011 17:00:41

      Ε ναι είμαστε στα χαμηλά 14-ετίας ... κάθε φορά που ανοίγει το στόμα του το ΧΑΑ βυθίζεται!

  5. Κωστας Ε. Χριστοδουλου avatar
    Κωστας Ε. Χριστοδουλου 10/06/2011 16:47:53

    Οργανωμενος τελεια "ψυχολογικος πολεμος".Ελπιζω οταν ερθει η ωρα της απαντησης αυτη να ειναι λιτη και με νοημα Ελληνικο.....Κατι σαν ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ !!! Παρατραβηξε το αστειο .

  6. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 10/06/2011 16:51:31

    ΘΑ ΖΗΣΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΟΥΛΙ.........ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΡΟΙΔΟ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙ

  7. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 10/06/2011 16:52:29

    ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΠΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

  8. Igor Rasputin avatar
    Igor Rasputin 10/06/2011 16:53:26

    Κάποιος του έχει πει αυτού του παιδιού: κάντο όπως ο Ομπάμα και το έχει παρει στα σοβαρά.
    Και βεβαια δεν καταλαβε και τις διαφορές.
    Οτι ό Όμπάμα είναι πλανητάρχης
    ότι έχει τη δυναμη
    οτι μπορεί όποτε θελει να παταει ενα κουμπι και να γεμιζει την αγορα με δολλαρια
    και αλλα πολλά.

    Αυτό το καημένο κρατησε μονο το twitter και νομισε οτι έγινε χαλιφης στη θεση του χαλίφη!

    Τι ζούμε, Θεέ μου!!!

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Igor Rasputin 10/06/2011 17:01:26

      Σιγά την δύναμη που έχει ο Ομπάμα. Ό,τι πει ο Ρόκφελερ και η CIA.

  9. spiros avatar
    spiros 10/06/2011 16:56:41

    Η τεχνολογία στην υπηρεσία της πληροφόρησης του πολίτη.

  10. spiros avatar
    spiros 10/06/2011 16:57:14

    Σοβαρότητα που πουλάνε να του αγοράσουμε;

  11. H pena tis orghs avatar
    H pena tis orghs 10/06/2011 16:57:15

    Αυτό που γράφει το μεσοπρόθεσμο για τις προσλήψεις το κατάλαβα καλά; Πάγωμα για μια 5ετία σε όλο το δημόσιο και 1:10 αναλογία ΜΟΝΟ για την υγεία, ασφάλεια και εκπαίδευση; Κοινώς δουλειά στην Ελλάδα τέλος. Ειδικά τώρα που στον ιδιωτικό τομέα η ανεργία στους νέους φτάνει στο 50%. Μάλιστα... Μήπως ξέρει κανείς καμιά καλή χώρα της Ευρώπης με καλές δουλιές;

    • Nick avatar
      Nick @ H pena tis orghs 10/06/2011 17:05:44

      Αν ξέρεις πολύ καλά Γαλλικά ή Γερμανικά έχεις επιλογές, αν όχι, καλύτερα ψάξε προς Σιγκαπούρη ή Μαλαισία μεριά. Νομίζεις στην Ευρώπη δεν ζορίζονται;

      • H pena tis orghs avatar
        H pena tis orghs @ Nick 10/06/2011 17:36:59

        Αγγλικά ξέρω.Δεν κάνουν;

        • Nick avatar
          Nick @ H pena tis orghs 10/06/2011 17:46:37

          Οι εποχές που έστω και με Αγγλικά έβρισκες δουλειά πέρασαν. Τώρα απαιτούν γνώση και της τοπικής γλώσσας. Διάβασε και στο forum του mofeu.eu και θα καταλάβεις. Έχει λεπτομερείς πληροφορίες για Κάτω Χώρες και Γερμανία-Αυστρία.

          • Δήμος avatar
            Δήμος @ Nick 10/06/2011 18:10:31

            Καμία σχέση, η Ολλανδία προσλαμβάνει Έλληνες που ξέρουν μόνο αγγλικά.

            Ο φίλος να κοιτάξει Βρετανία, δουλειές υπάρχουν. Πρόβλημα υπάρχει μόνο σε όσους έρχονται από πρώην κομμουνιστικές χώρες και δεν έχουν ιδιαίτερα προσόντα.

          • Nick avatar
            Nick @ Δήμος 10/06/2011 18:27:05

            Στην Ολλανδία για IT ισχύει αυτό που λές, όχι γενικά. Νομίζεις δεν το έχω ρωτήσει; Χρηματοοικονομικά έχω σπουδάσει και πάλι μου ζητάνε γνώση Ολλανδικών. Σε θέσεις Πληροφορικής δεν το πολύ-ζητάνε, απλώς σου λένε ότι είναι ένα παραπάνω asset.

        • Αίθρα avatar
          Αίθρα @ H pena tis orghs 10/06/2011 18:14:22

          Στην Ολλανδία κοίτα μήπως παίζει τίποτα με αγγλικά.

          • Nick avatar
            Nick @ Αίθρα 10/06/2011 18:23:19

            Πολύ δύσκολα και εκεί. Μπείτε και διαβάστε στο forum του mofeu.eu τα σχόλια ανθρώπων που είναι ήδη εκεί και ψάχνουν, ενώ ταυτόχρονα κάνουν παρακολοθούν προγράμματα εκμάθησης Ολλανδικών.

          • H pena tis orghs avatar
            H pena tis orghs @ Nick 10/06/2011 18:45:17

            Από το τίποτα καλύτερα να μάθεις μια γλώσσα και να ελπίζεις ότι εκεί κάτι μπορεί να γίνει. Ευχαριστώ πολύ για το site. Είναι αυτό που έψαχνα. Καλό μας κουράγιο.

    • juliet avatar
      juliet @ H pena tis orghs 10/06/2011 17:06:18

      Και το νέο σύστημα :5 μέρες δοκιμαστικά χωρίς μισθό και μετά βλέπουμε.5 άτομα επι 5 μέρες =ένας μήνας τσάμπα και όλα νόμιμα.
      Οι καλές δουλιές εδώ είναι αρκεί να έχεις ΚΑΛΕΣ γνωριμίες και προσβάσεις.

  12. juliet avatar
    juliet 10/06/2011 17:01:51

    βρε παιδιά ,μήπως άργησε ο δάσκαλος και το μάθημα καθηστέρησε,συμβαίνουν και αυτά,τηλέφωνο στη μάμυ να ενημερωθείται για την αργοπορία.

  13. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 10/06/2011 17:17:17

    Την εποχή του Ιζνογκούντ...

  14. Orestios avatar
    Orestios 10/06/2011 17:17:35

    Κι εγώ νομίζω πως αυτός είναι ο λόγος.
    Οι Γάλλοι είναι έξαλλοι.
    Ποιός όμως είναι ο φίλος του Παπανδρέου?????????????

    • Δήμος avatar
      Δήμος @ Orestios 10/06/2011 18:08:35

      Θέλει ροντάρισμα;

  15. Makiavelikos avatar
    Makiavelikos 10/06/2011 17:24:09

    Τουλάχιστον το Twitter του ΓΑΠ ενημερώνεται, σε αντίθεση με του Σαμαρά που έχει να ενημερωθεί από τις 28/11/09.

    • asterix avatar
      asterix @ Makiavelikos 10/06/2011 19:18:45

      Είναι λάθος η παρατήρησή σας, διότι το twitter του Σαμαρά ορθώς σταμάτησε να ενημερώνεται στις 28/11/09, γιατί τότε εκλέχθηκε Πρόεδρος της Ν.Δ. και πια οι ενημερώσεις γίνονται από το @neadimokratia. Το ίδιο άλλωστε γίνεται και με τον ΓΑΠ, από τότε που εκλέχθηκε Πρωθυπουργός ενημερώνει από το @PrimeministerGR

  16. Antonis avatar
    Antonis 10/06/2011 17:25:44

    Θα έχανε το πλοίο ο άνθρωπος!

  17. Ίωνας avatar
    Ίωνας 10/06/2011 17:30:29

    Πού είναι το διάγγελμα, οέο?

  18. anonymos avatar
    anonymos 10/06/2011 17:36:19

    Τόσο σημαντικό ήταν το διάγγελμα που το ανέβαλε

  19. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/06/2011 17:42:34

    "βρεχει φωτια στη στρατα του...."

    ΠΠ

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/06/2011 18:05:34

      Κάτι ξέρεις εσυ

    • ΑΒ avatar
      ΑΒ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 10/06/2011 20:00:50

      Δεν βρέχει φωτιά, φάπες από παντού βρέχει.

  20. Γιάννης Παπαζαχαρίας avatar
    Γιάννης Παπαζαχαρίας 10/06/2011 18:42:27

    Θα μας παλαβώσεις Γεώργιε!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=rgqRdLpeipY
    http://dionolympos.blogspot.com/2011/06/twitter_10.html

  21. panagiotis_argos avatar
    panagiotis_argos 10/06/2011 19:44:58

    MΑ ΠΟΣΟ ΨΕΥΤΗΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.....!!!!!!
    ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΠΗΡΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ. ΕΤΑΙΡΟΥΣ ΠΟΙΟΥΣ ΕΝΝΟΕΙ ? ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΑΔΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΤΟΥ ?
    ΤΙ ΠΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΘΕΕ ΜΟΥ ??

  22. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 10/06/2011 20:47:26

    Το είπε ο ανθρωπος,θα τα αλλάξει όλα,μόλις όμως γίνει κυβέρνηση,τώρα ασχολείται με το angry birds στι i-pad και δεν προλαβαίνει.....