#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/12/2011 21:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μέγα πλήθος, μέγα πάθος: η επανάσταση της ΔΗΣΥ ξεκινά



Με μέλη της νεολαίας της Δημοκρατικής Συμμαχίας Χανίων και Ρεθύμνου συναντήθηκε ο Γραμματέας της Νεολαίας του κινήματος την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου. Στη συνάντηση συζητήθηκαν τόσο θέματα πολιτικής επικαιρότητας όσο και οργανωτικά ζητήματα για το επερχόμενο ιδρυτικό συνέδριο της Νεολαίας της Δημοκρατικής Συμμαχίας.

Ήταν τόσο το πλήθος που για να μετακινηθεί χρειάστηκαν δύο ναυλωμένα ταξί. Ήταν τόσο το πάθος, που απόκαμαν και ύστερα με δυσκολία κρατούσαν το κεφάλι ψηλά για να μην αποκοιμηθούν. Οι φήμες λένε ότι θα αφήσουν το δυάρι που συναντιούνται για μία γκαρσονιέρα, προκειμένου να ταυτιστούν με τον πολύπαθο ελληνικό λαό. Αφού αυτά συμβαίνουν στην Κρήτη, στους άλλους νομούς τα στελέχη της ΔΗΣΥ είναι τόσο δυσεύρετα που το πολιτικό Συμβούλιο τους ψάχνει με το τουφέκι.

Αυτά συμβαίνουν εκτός Αθηνών: στην μαστιζόμενη όμως από την οικονομική κρίση περιφέρεια Αττικής έρχονται οι επαναστάτες της ΔΗΣΥ να κηρύξουν πόλεμο στην οικονομική ολιγαρχία και να δηλώσουν πως αν και σήμερα φαίνεται να είναι με τους ηττημένους, αύριο θα είναι με τους νικητές !!!

Απλά εκτελούν τον «ελιγμό»της μεγάλης πορείας του Μάο και επανέρχονται…

Ηττήθηκε το Μνημόνιο στη συνείδηση του κόσμου και έχουν πρόβλημα. Δεν θα βαρεθούμε να γράφουμε ότι είμαστε μικρή χώρα, η Αθήνα και η Θεσσαλονίκη είναι απλά δύο μεγάλα χωριά, όλοι γνωριζόμαστε μεταξύ μας.

Δεν μπορούν κάποιοι να δηλώνουν χωρίς αιδώ ότι εκπροσωπούν τη συγκρουσιακή πλευρά της πολιτικής, όταν επί σειρά ετών και ως επαγγελματίες και ως δημόσια πρόσωπα, αποτελούσαν τα αγαπημένα τέκνα του συστήματος, δημιουργήματα καταστάσεων και γνωριμιών.

Είναι κατανοητό ότι κάποια στελέχη της ΔΗΣΥ δυσφορούν με την πολιτική επιλογή που έκαναν, αλλά δεν μας αφορά σε τελική ανάλυση. Μας αφορά όμως το γεγονός ότι υποτιμούν την νοημοσύνη μας. Τέλος, αν δεν κάνουμε λάθος ο Ροβεσπιέρος δεν είχε χρηματίσει Γενικός Γραμματέας σε παραγωγικά και μη Υπουργεία…

Απευθύνονται πλέον στα ΜΜΕ και τα καλούν να κάνουν την ανατροπή!!! Η ΔΗΣΥ διαμαρτύρεται για τη στάση των ΜΜΕ απέναντι της. Μόνο ως ανέκδοτο μπορεί να σταθεί..

Μ.Ο.

ΥΓ. Επειδή διάβασα κάπου ότι η κυρία Ντόρα διαμαρτυρήθηκε για τα δήθεν "δάνεια" που πήρε η ...ΠΟΛΑΝ (μνήμη ρε παιδάκι μου η κυρία) ρώτησα και έμαθα ότι δεν υπάρχει κανένα τέτοιο δάνειο. Επειδή όμως  έχω μνήμη κι εγώ θυμήθηκα κάποια που έστειλε ομιλία της για έγκριση στην ...Ζήμενς

Και κάποια άλλη της οποίας  ο μπαμπάς χαριεντιζόταν απλώς και ανιδιοτελώς με την Ζήμενς



Για να μην θυμηθώ και τα υπόλοιπα χρονιάρες μέρες

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/12/2011 21:54:12

    Εξαιρετικό Οδυσσεύ!!
    2 ναυλωμένα ταξί, χα χα χου χου...

    • διηνεκης avatar
      διηνεκης @ Strange Attractor 21/12/2011 22:59:54

      τα νορμαλ ταξι η τα καινουργια 9θεσια

      • Μ.Ο. avatar
        Μ.Ο. @ διηνεκης 21/12/2011 23:19:42

        Τα μοτο-ταξί

  2. vaggelis avatar
    vaggelis 21/12/2011 22:05:17

    την επομενη φορα η συναντηση θα γινει σε ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΘΑΛΑΜΟ

  3. nasos avatar
    nasos 21/12/2011 22:07:00

    τουλάχιστον ξέρουν ότι όταν θα κόψουν την βασιλόπιτα θα πάρουν χορταστικό κομμάτι

  4. Εnzo avatar
    Εnzo 21/12/2011 22:07:35

    ουτε συνεργειο για μαζεμα για τις ελιες δεν βγαζουν.

  5. Agriemenos avatar
    Agriemenos 21/12/2011 22:11:03

    Τι λέτε καλέ??????? αφού ο Τσάκας μετράει για 5 (τουλάχιστον, και εξαιρώ τους κελεμπίες!) μπουαχαχαχαχα

  6. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 21/12/2011 22:13:20

    Μπορεί να είναι λίγοι, αλλά όπως φαίνεται στη πανω φωτό, υπάρχει παλμός!
    Και οι τέσσερις είναι υπέροχοι.

  7. Ραβινος avatar
    Ραβινος 21/12/2011 22:27:26

    Αψογο ! Επικυρωνεις το οτι ''Λαος που δεν εχει μνημη δεν εχει μελλον '' Μπραβο ΜΟ !

  8. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 21/12/2011 22:36:43

    Προφανώς η επιτυχία στην Κρήτη οφειλόταν στα ''κονέ'' της Βολονάκη...
    ΥΓ: Σας παρακαλώ, διαφωτίστε με...ο Τσάκας είναι ντορικός;;;;;;;;

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ ΕΥΑ 21/12/2011 23:30:29

      h__p://www.antinews.gr/2011/12/16/139027/

  9. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 21/12/2011 22:36:46

    ...καὶ λέγει αὐτοῖς ἡ Ντόρα · πόσας ψήφους ἔχετε; οἱ δὲ εἶπον· ἑπτά, καὶ ὀλίγα ψηφίδια. καὶ ἐκέλευσε τοῖς ὄχλοις ἀναπεσεῖν ἐπὶ τὴν γῆν. καὶ λαβὼν τὰς ἑπτὰ ψήφους καὶ τὰ ψηφίδια, εὐχαριστήσας ἔκλασε καὶ ἔδωκε τοῖς στελέχοις αὐτής, τὰ δὲ στελέχη τοῖς ὄχλοις. καὶ εψήφισον πάντες καὶ ἠγάλλοντο, καὶ ἦραν τὸ περισσεῦον τῶν κλασμάτων ἑπτὰ ὑδρίας (κάλπες) πλήρεις· οἱ δὲ ψηφίσαντες ἦσαν τετρακισχίλιοι ἄνδρες χωρὶς γυναικῶν καὶ παιδίων. καὶ ἀπολύσας τοὺς ὄχλους ἀνέβη εἰς τὸ Cayenne καὶ ἦλθεν εἰς τὰ ὅρια Μαξίμου.

    • Χανιώτης avatar
      Χανιώτης @ Τιγράνης 21/12/2011 23:16:20

      Θεός Τιγράνη!

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ Τιγράνης 21/12/2011 23:27:42

      Καταπληκτική η ...απόδοση Τιγράνη

    • Civil-Eng. avatar
      Civil-Eng. @ Τιγράνης 22/12/2011 08:53:27

      Άρχοντας είσαι!

    • Εγώ avatar
      Εγώ @ Τιγράνης 22/12/2011 10:01:05

      Πού τους είδες τους τετρακισχίλιους, βρε Τιγράνη;
      Εγώ βλέπω μόνο τέσσερις!

    • Δικερως avatar
      Δικερως @ Τιγράνης 23/12/2011 00:23:31

      Ταῦτα Τιγρανην λαλοῦντος αὐτοῖς ἰδοὺ ἄρχων Κωνσταντινος Μητσοτακης προσελθὼν προσεκύνει αὐτῷ λέγων ὅτι Ἡ θυγάτηρ μου ἄρτι ἐτελεύτησεν· ἀλλὰ ἐλθὼν ἐπίθες τὴν χεῖρά σου ἐπ' αὐτήν καὶ ζήσεται. καὶ ἐγερθεὶς ὁ Τιγρανης ἠκολούθησεν αὐτῷ καὶ οἱ μαθηταὶ αὐτοῦ. Καὶ ἰδοὺ γυνὴ, αἱμορροοῦσα δώδεκα ἔτη, προσελθοῦσα ὄπισθεν ἥψατο τοῦ κρασπέδου τοῦ ἱματίου αὐτοῦ· ἔλεγεν γὰρ ἐν ἑαυτῇ, Ἐὰν μόνον ἅψωμαι τοῦ ἱματίου αὐτοῦ, σωθήσομαι. ὁ δὲ Τιγρανης
      ἐπιστραφεὶς καὶ ἰδὼν αὐτὴν εἶπε· Θάρσει, θύγατερ Ντορα· ἡ πίστις σου σέσωκέ σε. καὶ ἐσώθη ἡ γυνὴ ἀπὸ τῆς ὥρας ἐκείνης. Καὶ ἐλθὼν ὁ Τιγρανης εἰς τὴν οἰκίαν τοῦ ἄρχοντος καὶ ἰδὼν τοὺς αὐλητὰς καὶ τὸν ὄχλον θορυβούμενον λέγει αὐτοῖς· Ἀναχωρεῖτε· οὐ γὰρ ἀπέθανε τὸ κοράσιον ἀλλὰ καθεύδει· καὶ κατεγέλων αὐτοῦ. ὅτε δὲ ἐξεβλήθη ὁ ὄχλος, εἰσελθὼν ἐκράτησε τῆς χειρὸς αὐτῆς, καὶ ἠγέρθη τὸ κοράσιον. καὶ ἐξῆλθεν ἡ φήμη αὕτη εἰς ὅλην τὴν γῆν ἐκείνην και Ελλαδαν και Α'
      Αθηνων.

      • Τιγράνης avatar
        Τιγράνης @ Δικερως 23/12/2011 01:22:23

        Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

        Καλά ρε πανούργε ανάλγητε αφηγητή, απ’ όλες τις κόρες του κόσμου τη Ντόρα μου βαλες να αναστήσω; Χάθηκε μία Σακίραν, μία Εύα Μένδες, μία Πηνελόπη Κρουζ (τη λατρεμένη μου) βρε αδερφέ; Με τι έμπνευση να κάνω θαύμα για τη Ντόρα; Ούτε στην έρημο δεν υπέστην τέτοιο δυσμάχητο πειρασμό… Κι αν το κάνω μετά Λούης, μη τον είδατε τον Τιγράνη. Όχι τίποτα άλλο, αλλά ο ψηλός άρχων που ζει περισσότερο κι από τις ελιές, μόλις μυρίσει θαύματα, μεγαλεία, εξουσίες, ζίμενς, καφετιέρες (οι συνειρμοί που κάνει ο daddy είναι ασύλληπτοι) θα θελήσει να μου πασάρει τον Βαμβακούλα σε γυναίκα για σύζυγο και τότε, GAME OVER.

        • Δικερως avatar
          Δικερως @ Τιγράνης 24/12/2011 19:47:58

          Μη φοβου τεκνον,το παρελθον σχολιον λοιδωρια εστι.Ο Θεος και μονον δυναται σωσει το Κορασιον.
          Εκ πηγης δε ασφαλους φωτισθεις,δηλω πεισθεις,
          οτι Κυριος ουκ ποιησει τουτω βουλεται.
          Εις τους αιωνας των αιωνων.Αμην.

          • Τιγράνης avatar
            Τιγράνης @ Δικερως 24/12/2011 20:03:52

            Τιγρανολοίδορο δίκερω δαιμόνιο, Αμήν!

          • Δικερως avatar
            Δικερως @ Τιγράνης 24/12/2011 20:06:03

            Ημαρτον!

  10. loretta avatar
    loretta 21/12/2011 22:41:53

    ....Oυτε ψιλο στον κορφο της αψηλιας!! χαχα εισαι σουπερ μικρε Οδυσσεύς!!

  11. Χανιώτης avatar
    Χανιώτης 21/12/2011 23:20:29

    Είστε κακοηθέστατοι. Ως Χανιώτης γνωρίζω ότι στη συνάντηση υπήρχαν άλλα δυο άτομα. Ένας που πήρε τη φωτογραφία, κι άλλος ένας ο οποίος τη στιγμή που ελήφθη η φωτογραφία είχε πάει στου Ιορδάνη για μπουγάτσα. Άρα λοιπόν, επτά στη φωτογραφία +δυο, εννιά. Πώς χώρισαν Μικρέ Οδυσσέα σε δυο ταξί;

    • Μ.Ο. avatar
      Μ.Ο. @ Χανιώτης 21/12/2011 23:44:31

      Ο ένας ήταν ο ταξιτζής...

  12. Περδικιδης Βασιλειος avatar
    Περδικιδης Βασιλειος 21/12/2011 23:33:06

    ΣΤΑ ΣΕΡΡΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΤΟΡΟΚΟΜΜΑ ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΝ ΣΕ .....ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΘΑΛΑΜΟ!!!

  13. Γιώργος Π avatar
    Γιώργος Π 21/12/2011 23:33:42

    Όχι ΤΑΞΙ ούτε τηλεφωνικό θάλαμο δεν γεμίζουν..

  14. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 21/12/2011 23:54:15

    Είναι καρατσεκαρισμένο πως ήταν μάζωξη στελεχών μόνον Χανίων και Ρεθύμνου; Λέω τώρα, μήπως ήταν ολόκληρης της "χώρας της Κρήτης", που λέει και ο πατήρ φαμίλιας! Δύο ταξί Μικρέ Οδυσσέα μου φαίνονται πολλά, μόνο για τη δυτική Κρήτη. Εκείνο για τα "ναυλωμένα ταξί" σπάει ταμεία! Να είσαι καλά, που μας φτιάχνεις τη διάθεση!

  15. victoria (true) avatar
    victoria (true) 22/12/2011 00:41:48

    Τα νεύρα μου, τα χάπια μου κι ένα ταξί να φύγω, χαχα!

  16. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 22/12/2011 01:30:43

    ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΜΠΙΡΙΜΠΑ

  17. 0030salvador avatar
    0030salvador 22/12/2011 07:00:17

    Το επόμενο συνέδριο θα γίνει σε ασανσέρ που με αλλαγές ορόφων θα καταγράφει και την άνοδο του κόμματος!

  18. AZ avatar
    AZ 22/12/2011 07:17:10

    Οι νεαροί ειναι που οικτειρω. Αν δεν ειναι απελπισμενοι για καποια δουλιτσα τοτε ειναι αξιοθρηνητοι που καθονται και ακουνε τις μαλακιες των καλοταισμενων "καθοδηγητων" που φιλοδοξουν να δουν τη μεγαλη τιμονιερισσα στην πρωθυπουργια (Θηλυκος Jong Kim Il).

    AZ

  19. Εγώ avatar
    Εγώ 22/12/2011 09:59:40

    "Το κόμμα κάνει συνέδριο στο ξενοδοχείο Τάδε. Γέμισε το δίκλινο."
    Α ρε Χάρρυ Κλυνν! Τα έχεις πει όλα!

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Εγώ 22/12/2011 12:11:57

      Ανεπανάληπτος και προφητικότατος, έχεις απόλυτο δίκαιο. Επίκαιρος δε όσο ποτέ!

  20. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 23/12/2011 22:44:17

    Δεν καταλαβαίνω γιατί χρονιάρες μέρες ασχολείστε με τους πεθαμένους.
    Καλές γιορτές,όσο καλές μπορεί να είναι με κυβέρνηση Γιωργάκη ,συγνώμη με Παπαδήμου ήθελα να πω. Γλώσσα λανθάνουσα...κλπ.

  21. stamoschios avatar
    stamoschios 24/12/2011 20:22:56

    Αναρτήστε και την άλλη φωτογραφία του δρακουμέλ μπαμπά της ασχημομούρας με τους ΕΣ-ΕΣ για να μην ξεχνιόμαστε.