15/04/2009 16:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μάθανε ότι ….

Ταξιδιωτική οδηγία εξέδωσε σήμερα το υπουργείο Εξωτερικών της ... ΠΓΔΜ με την οποία καλεί τους πολίτες της γείτονος να αποφεύγουν τα ταξίδια και τη μακροχρόνια παραμονή στις μεγάλες ελληνικές πόλεις, λόγω « των επεισοδίων που λαμβάνουν χώρα τους τελευταίους μήνες ». Το υπουργείο συστήνει σε όσους κρίνουν αναγκαίο να ταξιδέψουν, να έχουν προσεκτική συμπεριφορά, να παρκάρουν σε ασφαλείς χώρους, να αποφεύγουν τα κέντρα των πόλεων, όπου γίνονται διαδηλώσεις, καθώς και υπηρεσίες που υπήρξαν στόχοι βίαιων επιθέσεων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. leon avatar
    leon 15/04/2009 16:50:17

    Καλυτερα.
    Τετοιος τουρισμος να μου λειπει.

  2. isnogood avatar
    isnogood 15/04/2009 16:55:29

    Νομίζω οτι μετά απο αυτό, το ίδρυμα Κόκκαλη θα δώσει και άλλη υποτροφία σε κάποιον πολλά υποσχόμενα νέο πολιτικό των Σκοπίων, όπως είχε κάνει με τον Αντώνιο Μιλόσοσκι πιο παλιά...

    Βλέπετε τι κάνουν οι ελληνικές υποτροφίες;

    Μέχρι και ταξιδιωτικές οδηγίες κατά της Ελλάδας βγάζουν!

  3. M_D avatar
    M_D 15/04/2009 17:00:41

    se ligo oi afrikanikes xwres 8a ekdosoun taxidiwtikh odhgeia kai oi la8rometanastes de 8a mas protimoun! pws 8a antexei o Dhmou o Dhmhtrtas kai oi loipoi antiratsistes. ki aftos o Pakhs pws 8a to xeperasei tetoio plhgma?

  4. 321 avatar
    321 15/04/2009 17:55:38

    Παρακαλώ επιλέξτε τη σωστή απάντηση:

    1. είναι και φτωχό το αρνί, έχει και πλατειά ουρά,

    2. έκανε η μύγα κώλο και έχεσε τον κόσμο όλο,

    3. μην κοιτάς τα στραβά μου πόδια, την ίσια μου
    την τύχη να κοιτάς,

    4. φαϊ δε είχαμε να φάμε και ραπανάκια για την
    όρεξη,

    5. δουλειά δεν είχε ο διάλος και έδερνε τα παιδιά
    του.

    Ο/Οι τυχερός/οί θα ανακοινωθεί/ούν απόψε τα μεσάνυχτα

  5. ! avatar
    ! 15/04/2009 17:57:59

    Δεν φταίνε σε τίποτα οι πολίτες της Δημοκρατίας της Μακεδονίας από την δράση ασύλληπτων κακοποιών στοχείων.

  6. Factorx avatar
    Factorx 15/04/2009 17:58:39

    «Η εθνικιστική ηγεσία των Σκοπίων δεν διστάζει να αναιρέσει ακόμη και τον εαυτό της, προκειμένου να δημιουργήσει ψευδείς εντυπώσεις στους τρίτους. Το μόνο, όμως, που καταφέρνει, είναι να εμπεδώσει στη διεθνή κοινότητα την άποψη, ότι η πρακτική της είναι αντιπαραγωγική και ως κυβερνώσα παράταξη της FYROM δεν επιθυμεί λύση στο πρόβλημα του ονόματος».

    Τα παραπάνω δήλωσε ο πολιτικός εκπρόσωπος του ΠΑΣΟΚ για θέματα Εξωτερικών, Ανδρέας Λοβέρδος, αναφερόμενος στην ταξιδιωτική οδηγία για την Ελλάδα που εξέδωσε το υπουργείο Εξωτερικών της ΠΓΔΜ.

  7. Factorx avatar
    Factorx 15/04/2009 17:58:57

    Έχουν αποθρασυνθεί! Είναι απίστευτοι στα Σκόπια! Αντιγράφοντας τους Αμερικανούς, εκδίδουν, ταξιδιωτική οδηγία για την Ελλάδα! Γίναμε η χλεύη και ο περίγελος ακόμα και αυτών που ταΐζουμε, των Σκοπιανών». Τα παραπάνω δήλωσε ο εκπρόσωπος Τύπου του ΛΑ.Ο.Σ Κυριάκος Βελόπουλος, αναφερόμενος στην ταξιδιωτική οδηγία για την Ελλάδα που εξέδωσε το υπουργείο Εξωτερικών της ΠΓΔΜ.

  8. allenaki avatar
    allenaki 15/04/2009 18:01:26

    Εκτελούν ανθυπο-οδηγία που μοίρασαν οι πάτρονές τους.

  9. Ioanna K avatar
    Ioanna K 15/04/2009 18:01:58

    Και ποιός τους είπε ότι τους θέλουμε;

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 15/04/2009 18:46:57

    Το ΠΓΔΜ μου θυμισε τους στιχους του Πανουση στο πχ.
    ” ΕΛΤΑ ΗΛΠΑΠ ΗΣΑΠ ΟΣΕ
    ΟΓΑ κ’ ΦΠΑ
    ΕΠΕ ΟΕ ΑΕ ΥΠΕ
    Κουπλέ
    ΔΕΗ ΠΑΣΟΚ ΚΑΠΗ ΟΤΕ
    ΚΥΣΙΛ ΚΥΣΕΑ ΑΓΕΤ ΑΓΕΣ
    ΚΚΕ ΣΕΛΕΤΕ ΚΑΤΕΕ
    ΑΤΑ ΑΤΕ ΕΤΒΑ ΕΤΕ
    ΟΑΣΑ ΤΘΔΕ
    ΠΕΡΠΑ ΚΕΠΑ ΑΚΕΠ ΠΑΕ
    Κουπλέ
    ΔΕΗ ΠΑΣΟΚ ΚΑΠΗ ΟΤΕ
    ΚΥΣΙΛ ΚΥΣΕΑ ΑΓΕΤ ΑΓΕΣ
    ΚΚΕ ΣΕΛΕΤΕ ΚΑΤΕΕ
    ΕΔΙΚ ΕΡΕ ΕΝΕΠ ΝΔ
    ΚΚΕ-ΜΛ
    ΕΙΝΑΠ ΕΣΥ ΓΕΣΕΕ ΔΣ
    ΖΟΥΛΟΥ
    ΔΕΗ ΠΑΣΟΚ ΚΑΠΗ ΟΤΕ
    ΚΥΣΙΛ ΚΥΣΕΑ ΑΓΕΤ ΑΓΕΣ
    ΚΚΕ ΣΕΛΕΤΕ ΚΑΤΕΕ
    Θα πάρω σιδερόβεργα Παναγιά μου
    Μολότοφ κι αλυσίδες
    Και θα τα κάνω βίδες
    Θα πάω στον Καραμπελιά Παναγιά μου
    Που ‘χει λεβέντες νέους
    Αναρχικούς κι ωραίους
    Ώπα η επανάσταση ! ”
    ΠΠ

  11. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 15/04/2009 18:47:31

    που ειναι εκεινος ο Σαβοπουλος που ελεγε οτι με σουπερ μαρκετ θα τους κατακτησουμε?

  12. ΡΩΣΣΙΑ avatar
    ΡΩΣΣΙΑ 15/04/2009 18:48:02

    ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΚΟΠΙΑΝΟΙ? ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ…

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 15/04/2009 18:48:29

    Να συνεργαστούμε πλήρως. Να κλείσουμε τα σύνορα (προς τα κάτω) για να μην πάθει κανεις τους τίποτα. Και αν πάει να περάσει κανείς θα λέμε sorry δεν μπορείτε, έχετε οδηγία.

  14. Hase avatar
    Hase 15/04/2009 18:48:55

    Εκτος απο το αλβανικο ανεκδοτο υπαρχει και το σκοπιανο.

  15. factorx avatar
    factorx 15/04/2009 18:49:43

    Το ειχα σηκωσει δυο φορες και μετεφερα εδω τα σχόλια απο την πρωτη.

    Ζητώ συγνώμην

  16. nyfitsa avatar
    nyfitsa 15/04/2009 18:52:50

    Ορίστε που φτάσαμε!!!!
    …και το χειρότερο είναι, ότι έχουν δίκιο οι άτιμοι. Αφού καθημερινά μας βομβαρδίζουν στις ειδήσεις με την καταστροφολογία τους. Δολοφονίες πυροβολισμοί μέρα μεσημέρι στο κέντρο, ληστείες, κλοπές, βιασμοί, ο κοσμάκης κοιμάται με το δίκαννο κάτω από το μαξιλάρι με τα αμπαρωμένα παράθυρα…..τι συμπέρασμα μπορεί να βγάλει κανείς??? Ειδικά όταν πιάνει δορυφορική TVκάπου αλλού? Ας είναι στα Σκόπια ή στην Αυστραλία.

  17. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 16/04/2009 00:27:16

    ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΖΩΑ ΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΓΙΑ ΠΑΣΧΑ,ΓΙΑ ΚΑΖΙΝΟ(ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΤΣΑΡΚΑ ΘΑΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΖΟΥΝ)ΣΤΑ ΣΚΟΠΙΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΣΚΟΠΙΑΝΑ ΑΡΝΙΑ.

  18. kanaris avatar
    kanaris 16/04/2009 14:59:14

    Με τα οσα συμβαινουν στην Πατριδα μας εχουν απολυτο δικηο και καθε δικαιωμα να προστατευσουν τους πολιτες τους. Τωρα τισ σχεση εχουν τα καζινο,οι επισκεψεις Ελληνων στην γειτονικη χωρα συγνωμη δεν το καταλαιβαινω .Γιατι δεν ειμαστε τοσο"ευαισθητοι" π.χ με τους Βουλγαρους οι οποιοι ακομα μεχρι σημερα εχουν αφησει ανοικτο το θεμα των συνορων τους προς την Ελλαδα ? Και αυτο γιατι εχουν διεκδικησεις . Γιατι δεν ειμαστε τοσο ευαισθητοι με τους Αλβανους ? Θα μου πειτε το θεμα της ονομασιας.Συμφωνοι,αλλα ας μας πει καποιος οταν την δεκαετια του 50 ετεθη απο Ελληνικης πλευρας το θεμα της ονομασιας το ξερετε οτι μας απειλησαν οτι θα σταματουσαν το σχεδιο Μαρσαλ ? Τις επομενες δεκαετιες τι εκαναν οι εκαστοτε κυβερνησεις ? Τι κανει τωρα η ηγεσια της χωρας,ο πνευματικος κοσμος οπως καταγγελει ο Μικης Θεοδωρακης ? Τ Ι Π Ο Τ Α !! Ε,λοιπον ποιος φταιει? Οχι παντως αυτοι που μισοτιμης πηγαινουν στις εκει ταβερνες,στα εκει καζινο,στις εκει αγορες.Καλη Ανασταση !