#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
09/10/2012 22:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Λιγότερος ο κόσμος από προηγούμενες συγκεντρώσεις



Όλοι έχετε πλέον μια εικόνα από τις σημερινές συγκεντρώσεις και τα επεισόδια. Η δική μας εκτίμηση είναι ότι ήταν μια μικρή, σχετική, συγκέντρωση, συγκρινόμενη φυσικά με προηγούμενες κινητοποιήσεις. Μικρότερη ακόμα και από την προηγούμενη συγκέντρωση για την απεργία. Πολύς νέος κόσμος πάντως. Και 200-300 μπαχαλάκηδες έκαναν ό,τι έκαναν για επαναστατική γυμναστική και τα ΜΑΤ για εκπαίδευση επί τόπου.

Ο  κόσμος δεν κατέβηκε επειδή περιμένει να δει κάτι από την επίσκεψη. "Κάτι είναι κι αυτό" λένε οι περισσότεροι

Για κέρδη Σαμαρά, πολύ νωρίς να μιλήσει κανείς. Θα το δούμε όταν πάει να ψηφίσει τα μέτρα. Τότε θα δούμε που κινείται και ο κόσμος









ΣΧΟΛΙΑ

  1. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 09/10/2012 23:13:24

    Αυτοί που περίμεναν και περιμένουν να δουν "κάτι καλύτερο" απο αυτή και παρόμοιες επισκέψεις, όντως δεν κατέβηκαν.
    Αλλά θα περιμένουν πολύ.
    Ίσως και μια ολόκληρη ζωή!

  2. Ίωνας avatar
    Ίωνας 09/10/2012 23:17:01

    Η συγκέντρωση ήταν μικρή επειδή η τρικομματική τα πηγαίνει μια χαρά και ο κόσμος είναι ευχαριστημένος.Όταν πάρουν και τα μέτρα είναι σίγουρο πλέον ότι ο ενθουσιασμός δεν θα κρύβεται.

  3. δημης avatar
    δημης 09/10/2012 23:43:40

    Δύο αναγνώσεις...
    Α: Αποδίδουν τα .."δελτία " οπότε "δειλοι μοιραίοι κια άβουλοι αντάμα...."
    Β: Δεν ¨σπαταλούν τις δυνάμεις τους ...σε σκετσάκια ούτε σε βοήθειες και όταν αποφασίσουν να κατέβουν...

  4. Aris. A avatar
    Aris. A 10/10/2012 00:13:32

    Υπάρχει πρόβλημα αντιπροσώπευσης.

    Ποιος να τραβήξει τον κόσμο.

    Ο Τέρενς Κουίκ με τον Καμμένο που από την μάσα τα κουμπιά είναι έτοιμα να σπάσουν.

    Την ηγεσία της ΓΣΕΕ (αλήθεια προσπαθώ να θυμηθώ τον προεδρό της και μου έρχεται το όνομα Πολυζωγόπουλος τον τωρινό δεν τον θυμάμαι).

    Τους επαγγελματίες του ΚΚΕ.

    Η τους εραστές του χαβαλέ που έχουν μαζευτεί στον Συνασπισμό.

    Και να πούμε και μια αλήθεια.

    Για το σφαγείο που είναι έξω οι Δημόσιοι Υπάλληλοι το 1000 με 1200 το χτυπάνε ακόμα. Γιατί να διαμαρτυρηθούν.

    Οι άλλοι του ιδιωτικού τομέα τρέχουν γιατί δεν ξέρουν τι τους ξημερώνει.

  5. ΝΕΚΚ avatar
    ΝΕΚΚ 10/10/2012 00:30:52

    Μαλλον ο κοσμος και ιδιως οι νεοι ειναι αδιαφοροι. Εαν ομως διοργανωθει καμια συναυλια της Lady Gaga, ή παρει κανενα καλπικο πρωταθλημα καμια ποδοσφαιρικη ομαδα, ειμαι σιγουρος οτι θα μαζευτει ισως και ο διπλασιος κοσμος και ας ανηκει η πλειοψηφια του στο 25% των ανεργων...

  6. δουρικός avatar
    δουρικός 10/10/2012 00:46:14

    μάλλον λείπατε από την "μικρή" συγκέντρωση...
    (ούτε χουντικοί νόμοι-που κατήγγειλε η ΝΔ πριν ένα χρόνο σταματάνε τον κόσμο)

  7. factorx avatar
    factorx 10/10/2012 01:04:58

    Μάλλον εσύ δεν ήσουν εκεί - την καλύψαμε από την αρχή μέχρι το τέλος

    • τρεις λαλούν avatar
      τρεις λαλούν @ factorx 10/10/2012 09:00:03

      Φυσικά και ήμουν, και επειδή δεν μου αρέσουν οι συγκεντρώσεις εναντίον Κλίντον, Μέρκελ, κλπ, κατέβηκα μόνο και μόνο επειδή βγήκε αυτό το άθλιο χουντικό διάταγμα.
      Είδα όλες τις συγκεντρώσεις και ήταν μεγάλες.

  8. papasmurf avatar
    papasmurf 10/10/2012 10:06:52

    Πάντως υπήρχε και μια ηχηρή απουσία απο τις συγκεντρώσεις χθές,και οι κακιές γλώσσες λένε οτι το αίμα νερό δέν γίνεται...........