19/03/2011 13:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Λιάσκος: ομολογεί ποινικό αδίκημα ο Καρατζαφέρης

Χθες το πρωί, ο ΛΑ.Ο.Σ. ανακοίνωσε την προσχώρηση σε αυτόν του πρώην υπουργού της ΝΔ. κ. Λιάσκου .

Λίγο αργότερα ο κ. Λιάσκος διέψευσε με ανακοίνωσή του ότι προσχώρησε στον ΛΑ.Ο.Σ. και δήλωσε ότι παραμένει στη Νέα Δημοκρατία και αγωνίζεται από τις τάξεις της.

Το πρωί

Τι απάντησε ο ΛΑ.Ο.Σ. στην πανηγυρική διάψευσή του από τον κ. Λιάσκο; Διαβάστε μόνοι σας: «Αντιλαμβανόμαστε τους εκβιασμούς που εδέχθη. Λυπούμεθα για την αδυναμία του αυτή και τονκαλούμε να παραλάβει την ηχογραφημένη συνομιλία που είχε με τον Πρόεδρο τουκόμματος, όπως και τις φωτογραφίες της προσχώρησης με τα πλατιά χαμόγελα»

Σήμερα ο Αναστάσιος Λιάσκος, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Η χθεσινή δήλωση του κ. Καρατζαφέρη, με την οποία με καλεί να παραλάβω το ηχητικό ντοκουμέντο της μεταξύ μας τηλεφωνικής συνομιλίας, συνιστά δημόσια ομολογία ποινικού αδικήματος. Συνιστά αθλιότητα κατά της Δημοκρατίας και του Κοινοβουλευτισμού.

Πρόκειται για βαρύτατη προσβολή των ατομικών μου δικαιωμάτων και θίγει την προσωπική μου ελευθερία.

Καλώ τον κ. Καρατζαφέρη να προβεί, εντός της ημέρας, σε δημόσια δήλωση συγνώμης.

Είναι προφανές ότι το αδίκημα αυτό του κ. Καρατζαφέρη θα είχε, ήδη, προκαλέσει την παρέμβαση του Εισαγγελέα, εάν ο κ. Καρατζαφέρης δεν εκαλύπτετο από τη βουλευτική ασυλία».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. koinos_nous avatar
    koinos_nous 19/03/2011 13:51:21

    Πω πω πω.,
    Τι στελεχαρες εχει η ΝΔ και δεν τους ξερουμε γμτ.

    • onneditis avatar
      onneditis @ koinos_nous 20/03/2011 15:25:46

      Καλά δεν σας ενοχλεί που αρχικά ο Λιάσκος είχε δηλώσει την πρόθεση του να προσχωρήσει στο ΛΑΟΣ , το πισωγύρισμά του ύστερα μετά από ποιός ξέρει τι του διαμήνυσαν από το κόμμα? Δηλαδή δεν σας ενοχλεί το περιεχόμενο της κασέτας αλλά η πρακτική? Ήμαρτον.......!!!

    • antonis avatar
      antonis @ koinos_nous 20/03/2011 22:21:10

      ΣΥΓΝΩΜΗ, ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣ ΛΙΑΣΚΟΣ :

  2. Δράκος Θεόδωρος avatar
    Δράκος Θεόδωρος 19/03/2011 13:52:59

    Εχετε σκεφτεί οτι μπορεί απλά ο Καρατζαφέρης να έχει κάμερα στο γραφείο του;

  3. loretta avatar
    loretta 19/03/2011 13:56:55

    ....καλα ο καρατζαμποντ ειναι αθλιος....οι βουλευτες του συναινουν στην συμπεριφορα του αυτη?? ο πλευρης τι λεει, ο βοριδης (και οι δυο δικηγοροι ειναι πως το ανεχονται αυτο)??? μηπως τους εκβιαζει και αυτους κατα τον ιδιο τροπο??

    αν συναινουν στην σταση αυτη τοτε ολοι σαυτο το κομμα ειναι το ιδιο κατάπτυστοι και τρισαθλιοι!!

  4. Theoprovlitos avatar
    Theoprovlitos 19/03/2011 14:01:38

    Να τον πάρει! Να τον παρει τον κο Λιάσκο.

    Διότι βιάστηκα να πανηγυρισω το 2004 που κατερρευσε το καθεστως ΠΑΣΟΚ έχοντας υποστεί τα μυρια όσα από αυτους που μας κυβερνουσαν και στην συγκεκριμενη περίπτωση από τον Γεωργακόπουλο το οποίον τοποθετησαν ως Υφυπουργο Τουρισμού για να προκυρήσσει προγραμματα-μαϊμού εναλλακτικου τουρισμού ώστε να τα κονομανε οι ημέτεροι στο Υπουργείο Αναπτυξης κοροϊδευοντας τους ενδιαφερόμενους.

    Και μόλις έκλεισα ραντεβού μεσω της γραμματείας του για τον κο Λιάσκο με θέμα τον εισερχομενο προσκυνηματικό τουρισμό σκαει το πρωτο σκανδαλο επί Νέας Δημοκρατίας: Ευβοιώτης συνεργατης του στο Υπουργείο ζητησε μιζα για να προωθήσει καποιο ζήτημα.

    Ήταν το πρωτο σκανδαλο της κυβέρνησης Νέας Δημοκρατίας που έκανε στον κοσμάκη να καταλάβει ότι τίποτε δεν επρόκειτο να αλλάξει. Απλά ο Μανωλιός άλλαξε ρουχα και έψαχνε για νέα θύματα όπως και ο πρασινος προκατοχός του. Στα μηνυματα στον τηλεφωνητη μου από την ιδιαιτέρα του κου Λιάσκου δεν απάντησα ποτέ. Αρκετό βούτυρο έχω βάλει στο ψωμί άλλων. Δώσαμε, δώσαμε...

    Απλά λυπαμαι για αυτη τη χώρα, η οποία τρώει τα παιδιά της αυτοκτονούσα και στην οποία ο καταλληλος άνθρωπος δεν ειναι ΠΟΤΕ στην κατάλληλη θεση. Μόνο ο ανήθικος και ο ατάλαντος.

    • juliet avatar
      juliet @ Theoprovlitos 19/03/2011 15:31:54

      να τον πάρει , να τον πάρει........η τελευταία σου φράση τα είπε όλα.
      Τα πάντα έχουν ηθικό δίδαγμα,φτάνει να μπορείς να το βρείς.

  5. skeptomenos avatar
    skeptomenos 19/03/2011 14:06:22

    Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες.
    Ας πρόσεχε ο κύριος Λιάσκος.

  6. Nikos avatar
    Nikos 19/03/2011 14:14:39

    Ποινικό αδίκημα είναι όταν κάνεις υποκλοπή. Όταν δημοσιεύεις δικές σου συνομηλίες είναι θεμιτό και επιβεβλημένο για να ξεμπροστίαζεις τα ΛΑΜΟΓΙΑ. Για τους αναγνώστες που δεν έχουν καταλάβει τι έχουν θεσμοθετήσει τόσα χρόνια για να έχουν ασυλία τα 300 ΜΕΓΑΛΑΜΟΓΙΑ.

    • loretta avatar
      loretta @ Nikos 19/03/2011 14:41:35

      ..διαβασε την ανακοινωση στου λιασκου...μιλαει για τηλεφωνικη επικοινωνια..!!

      «Η χθεσινή δήλωση του κ. Καρατζαφέρη, με την οποία με καλεί να παραλάβω το ηχητικό ντοκουμέντο της μεταξύ μας τηλεφωνικής συνομιλίας, συνιστά δημόσια ομολογία ποινικού αδικήματος. Συνιστά αθλιότητα κατά της Δημοκρατίας και του Κοινοβουλευτισμού

      Συνεπως ειναι υποκλοπη..!!

      • juliet avatar
        juliet @ loretta 19/03/2011 15:22:14

        Λορέτα,έχουμε δύο υποθέσεις , με δύο πρωταγωνιστές με πολλά εφε,πυροτεχνήματα... καθόλου ενδιάφερον και σε τελική ανάλυση ''μάπα το καρπούζι''!!!!

      • Λάμπρος avatar
        Λάμπρος @ loretta 19/03/2011 22:00:35

        Δεν είναι υποκλοπή όταν είναι ΔΙΚΗ σου συνομιλία με τον άλλο.

  7. "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" avatar
    "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" 19/03/2011 14:18:01

    Όταν τον χαιρετάς διά χειραψίας, πρέπει μετά να μετράς, καλού-κακού τα δάχτυλά σου!

    • juliet avatar
      juliet @ "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" 19/03/2011 15:17:27

      ποιόν από τους δυό;

      • "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" avatar
        "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" @ juliet 19/03/2011 16:36:26

        Φυσικά τον υποκλοπέα!

  8. Ηφαιστίωνας avatar
    Ηφαιστίωνας 19/03/2011 15:40:03

    Ρε, τι θυμήθηκα τώρα... Όταν ο Καρατζαφέρης ήταν...25-30 χρονών, πήγαινε με μια κάμερα στις κηδείες των εκτελεσμένων αξιωματικών της αστυνομίας απο την "17 Νοέμβρη" και τράβαγε πλάνα με τους συγγενείς να ολοφύρονται και να καταριούνται. Μετά πούλαγε τις κασέτες... χέρι με χέρι...!!!!!

    • juliet avatar
      juliet @ Ηφαιστίωνας 19/03/2011 15:46:01

      αποδείξεις έκοβε;

  9. factorx avatar
    factorx 19/03/2011 15:44:52

    Επειδή τα πράγματα είναι απλά για τους νοήμονες τουλάχιστον και για να μην κουράζονται τα καρατζαφεράκια να μας βομβαρδίζουν με emails κλπ θέτω το εξής ερώτημα:

    Γιατί έβγαλε ανακοίνωση ο Καρατζαφέρης για την προσχώρηση του Λιάσκου και δεν περίμενε να βγάλει ανακοίνωση πρώτα ο Λιάσκος ή όπως συνηθίζεται εφόσον είχαν συμφωνήσει σε όλα δεν κάλεσαν τα κανάλια για να ανακοινώσουν την προσχώρηση;

    Θεωρώ πως τον εγκλώβισε σε μία στημένη συνάντηση ( ημέρα απεργίας των ΜΜΕ ), έβγαλε τις φωτογραφίες ( έτσι κάνει πάντα ) , εκμεταλλεύτηκε την απεργία των ΜΜΕ και οι εντυπώσεις έμειναν.

    Μιλάμε για μεγάλο θράσος που όπως αποδίδει χάρις στα φίλα προσκείμενα μέσα της κρατιοκοδίαιτης διαπλοκης

    • koinos_nous avatar
      koinos_nous @ factorx 19/03/2011 21:15:58

      Τι δουλεια εχει η αλεπου στο παζαρι?

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ factorx 19/03/2011 21:27:41

      Το αθώο το παιδί!
      Το εγκλώβισαν έτσι άβγαλτο και ανύποπτο που είναι!!!

  10. Γιώργος avatar
    Γιώργος 19/03/2011 15:45:53

    Καλά δεν ξέρουμε τι κουμάσι είναι ο Καρατζάφ;

  11. Κώστας avatar
    Κώστας 19/03/2011 16:30:43

    Ενας εισαγγελέας δεν υπάρχει να ασκήσει δίωξη κατά του κοριού τηλεπροέδρου;
    Τόσο πολύ τον καλύπτουν; Ενας εισαγγελέας να βρεθεί και μετά θα κλαίγεται όταν θα συζητιέται η άρση της ασυλίας του...

    • anonymous avatar
      anonymous @ Κώστας 19/03/2011 17:42:25

      Στη χώρα των απατεώνων βγάλανε ένα νόμο παρόμοιο με αυτό περί ευθύνης υπουργών για να συγκαλύπτονται οι απατεώνες αφού δεν επιτρέπεται να τους μαγνητοφωνήσεις.
      Υπάρχει όμως ένα μεγάλο αλλά. Διεθνώς γίνεται δεκτό ότι τέτοιες συνομιλίες έχουν αποδεικτική ισχύ όταν υπάρχουν υπέρτερα συμφέροντα. Και σαφώς το συμφέρον να αποδείξεις ότι λες αλήθεια κατά ενός απατεώνα που τα αρνείται όλα υπερτερεί.

      • Λάμπρος avatar
        Λάμπρος @ anonymous 19/03/2011 22:02:24

        Καθίστε ρε παίδες, ποιός είπε ότι είναι υποκλοπή όταν είναι δική σου συνομιλία με τον άλλον;

        Δεν πήγε και έβαλε κοριό στο τηλέφωνο να ακούει τι λέει με τους φίλους τους, την δική του συνομιλία κατέγραψε ο Καρατζαφ.

        • Κώστας avatar
          Κώστας @ Λάμπρος 19/03/2011 22:09:35

          Παιδιά, μην λέτε άσχετα....
          Οταν συνομιλούν δύο άνθρωποι, για να καταγράψει ο ένας την συνομιλία χρειάζεται την σγκατάθεση και του άλλου. Ξεκάθαρα πράγματα.
          Μόνο αν η κατγραφή είναι γνωστή από πριν και την αποδέχονται και οι δύο είναι νόμιμη. Ξεκάθαρα πράγματα.
          Ο Καρατζαφύρερ έχει κάνει χοντρό αδίκημα και σε άλλη χώρα θα τον είχαν ήδη τσιμπήσει...

  12. giannis avatar
    giannis 19/03/2011 18:00:24

    Ο Μπερλουσκόνι της Ελλάδος κάνει καλές ντρίπλες...και γι' αυτό ανεβαίνουν
    τα ποσοστά του (προσωρινά ελπίζω) , κάτι με τα δώρα γλυψίματα...στους
    αστυνομικούς (αλεξίσφαιρα γιλέκα) , κάτι με τις φωνές θέατρο....να φύγουν οι
    παράνομοι αλλοδαποί , κάτι με τις φανφάρες....περί μη επιχορήγησης των
    κομμάτων και πολλές άλλες ακρο-βατικές κοτσάνες έχει καταφέρει να τουμπάρει
    αρκετό ταλαιπωρημένο από την ανεκδιήγητη κυβέρνηση κόσμο.

  13. kiki avatar
    kiki 19/03/2011 19:25:47

    Και ενα καινουργιο, αυτος που γιαουρτωσε τον Παγκαλο δηλωνει ψηφοφορος του Καρατζαφερη, α χα χα .
    πολυ μ αρεσε,
    και ο χοντρος εχει πει τοσα καλα λογια γιαυτον.