#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/06/2013 23:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Λεωφορεία του ΣΥΡΙΖΑ για το Σύνταγμα



ΣΧΟΛΙΑ

  1. Δεξιά επίθεση avatar
    Δεξιά επίθεση 18/06/2013 00:21:08

    Καλό είναι να απαντήσει με μια συγκέντρωση και η ν.δ είναι ευκαιρία να κανει σιγά σιγά ανοίγματα στο λαό πιστεύω μετα την απόφαση σαμαρά για την ερτ θα πλημμυρίσει το σύνταγμα από νεοδημοκράτες

    • eo avatar
      eo @ Δεξιά επίθεση 18/06/2013 09:07:58

      άσε, ψυχή δεν θα έχει...

  2. Mak avatar
    Mak 18/06/2013 00:34:31

    "Αλέξη προχώρα σε θέλει όλη η χώρα"
    "Το πασοκ είναι εδώ, ενωμένο δυνατό..."

  3. fitsoulas avatar
    fitsoulas 18/06/2013 01:11:22

    Ελπίζω τώρα που θα ανοίξει πάλι η ΕΡΤ να δούμε αυτές τις εικόνες στους δέκτες μας!

  4. σοβιερτ avatar
    σοβιερτ 18/06/2013 01:34:13

    τον τσίπρα η ΕΡΤ δεν τον πρωτοπρόβαλε ?δικό τους παιδί είναι.

  5. κομμουνα avatar
    κομμουνα 18/06/2013 02:35:23

    Ε πριν τον τσιπρα θα εχει η ερτ αφιερωμα στην εφημεριδα "παραπολιτικα"..

  6. Συριζαλβανία του Χότζα avatar
    Συριζαλβανία του Χότζα 18/06/2013 02:45:30

    Οι αγωνιώδεις προσπάθειές τους να δείξουν ότι έχουν δυναμική. Έχω την εντύπωση ότι ακόμα και ο Βενιζέλος να μιλούσε στο Σύνταγμα περισσότερο κόσμο θα είχε... Ας ασχοληθούμε με τις μεταρρυθμίσεις που έπρεπε να έχουν γίνει δεκαετίες, και ας μην ασχολούμαστε με δαύτους, ούτε οι ίδιοι πια δε μπορούν να ασχοληθούν σοβαρά με τον εαυτό τους!

  7. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 18/06/2013 04:35:22

    Ειχε περιπου 7.000 κοσμο, και προφωνας κουβαλησε απ οπου μπορουσε κοσμο με λεωφορεια και οτι μεσο μπορουσε. Πτωχο αποτελεσμα..

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ Μικρασιάτης 18/06/2013 14:21:57

      Τολμησε παντως ανοιχτη συγκεντρωση!!
      Το αλλο μου εκανε εντυπωση εμενα,ποσες ελληνικες σημαιες μετρησες;

      • Μικρασιάτης avatar
        Μικρασιάτης @ Μεγάλες στιγμές 18/06/2013 20:19:17

        Βαλανε και καμια δεκαρια Ελληνικες σημαιες για ξεκαρφωμα, οι ανθ-Ελληνες του Αλ Τσιπρα. Αρχικα πηγανε να φανε ξυλο απ τις συνιστωσες, αλλα μπηκαν στη μεση οι ''Αρχηγοι'', και μαζεψαν τη κατασταση.

        Ας γινουμε πρωτα Κυβερνηση τους ελεγαν , και μετα παλι θα καιμε τις Ελληνικες σημαιες παρεα. Αστε τις τωρα, μπας και τσιμπησουμε κανα ψηφουλακι απ τους νοικοκυραιους...!

  8. Απόδημος avatar
    Απόδημος 18/06/2013 05:55:40

    Τι θυμήθηκα τώρα! Την ομιλία Μητσοτάκη στο Σύνταγμα λόγω διαμαρτυρίας για την κρατική τηλεόραση (γύρω στο 1985-1987). Ημουν μαθητής και είχα βρεθεί στην περιοχή τυχαία, αλλά θυμάμαι τότε ήταν λαοθάλασσα.

    • tpe avatar
      tpe @ Απόδημος 18/06/2013 11:53:32

      Αμ εμένα που με τραβάγανε στην πορεία...

      Είχα φάει και κατσάδα γιατί δεν φώναζα δυνατά το "Μαρούδα έβγα να μας μετρήσεις...." !!!

      • GO avatar
        GO @ tpe 18/06/2013 12:08:36

        Δεν τα θυμάστε καλά και οι δύο.
        Η συγκέντρωση και η ομιλία για την "φασιστική ΕΡΤ", ήταν το 1984, στην Κατεχάκη και Μεσογείων. Πέσανε και κάτι βόμβες.
        Ακολούθησε πορεία διαμαρτυρίας προς τη Βουλή.

        • Απόδημος avatar
          Απόδημος @ GO 18/06/2013 13:22:00

          Πολλά τα χρόνια και ήμουν και μικρός για να θυμάμαι λεπτομέρειες! Αυτή η ανάμνηση μου ήρθε ξαφνικά, αλλά θυμάμαι πόσο κόσμο είχε κοντά στο Σύνταγμα.

      • Απόδημος avatar
        Απόδημος @ tpe 18/06/2013 13:15:13

        !!!!!!!!!!!!!!!!!

  9. Κικέρων avatar
    Κικέρων 18/06/2013 06:49:28

    Αντε πάλι ,στημενες συγκεντρώσεις και κινητοποιησεις.
    Εδω δεν εχουμε να φάμε και οι συσκεντρώσεις και οι αντισυγκεντρώσεις μας λειπουν. Τόσο λοιπον τρομοκρατηθηκαν καποιοι απο την συγκεντρωση Τσιπρα;
    Ηρεμήστε.
    Κανείς δεν δινει σημασια στις συγκεντρωσεις αντιθετα αυτα τα θεάματα προκαλουν τον πολίτη . Αλλα κριτήρια καθοριζουν την συμπεριφορά του ψηφοφόρου στην κάλπη.Χαλαρώστε.

  10. GO avatar
    GO 18/06/2013 08:17:02

    Ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έχει μεγάλη (όπως η Ν.Δ) ούτε ισχυρή (όπως το Κ.Κ.Ε) κομματική βάση.
    Το ~27%, των εκλογών του 6/2012, όσο μπορεί να αποτελέσει εφαλτήριο, τόσο μπορεί να αποδειχθεί βατήρας κατάδυσης.

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ GO 18/06/2013 14:25:53

      Οντως...η καθε συνιστωσα στην δικη της γωνια με την δικη της σημαια.Δεν μου φανηκε για ενιαιο μετωπο

  11. eo avatar
    eo 18/06/2013 09:05:49

    Έτσι ε; Όποιος έχει τα κότσια ας κάνει συγκέντρωση στο Σύνταγμα. Πλην ΚΚΕ, θα γελάσει ο κάθε πικραμένος...

    • ο εμπεσών εις τους ληστάς avatar
      ο εμπεσών εις τους ληστάς @ eo 18/06/2013 09:57:15

      Δηλαδή, επειδή το ΚΚΕ μπορεί να κάνει τη μεγαλύτερη συγκέντρωση, θα βγει και πρώτο κόμμα στις εκλογές; Έλεος πια με τις συγκεντρώσεις! Δε βαρεθήκατε;

  12. Λάθε βιώσας avatar
    Λάθε βιώσας 18/06/2013 10:59:24

    Μ΄αεροπλάνα με βαπόρια και με πούλμαν;
    Αυτά αποτελούν παρελθόν.

  13. Έσσετ΄ήμαρ avatar
    Έσσετ΄ήμαρ 18/06/2013 11:58:02

    Αυτοί δε βαριούνται ποτέ. Από το λεωφορείο του Ολυμπιακού, τσιφ στο κομματικό. Μιλάμε για εθισμό.

  14. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 18/06/2013 12:29:49

    Συγκεντρώσεις την σήμερον = τσάμπα λεφτά και χάσιμο χρόνου.

  15. GO avatar
    GO 18/06/2013 12:39:01

    Ο κληροδοτηθείς από τον
    Ε. Αβέρωφ, "ΑντιΑνδρέας",
    στις αντιπολιτευτικές του δόξες.
    Εντυπωσιακό συλλαλητήριο.
    Η βάση της Ν.Δ σε πλήρη αγωνιστική δράση.

  16. Χρήστος avatar
    Χρήστος 18/06/2013 14:05:12

    Η πασοκοσαβούρα που έκανε μετάσταση στο Σύριζα με συνοπτικές διαδικασίες, οι σκοπιανόφιλοι αναρχοαριστεροί, οι εθνομηδενιστές και οι λαθρομετανάστες της Αθήνας λογικά πρέπει να ικανοποιήθηκαν με την χθεσινή παράσταση Τσίπρα. Για όλους τους υπόλοιπους το πολύ γέλιο το έβγαλε η αγωνιώδης προσπάθεια να προσομοιώσει την φωνή του με αυτή του Παπατζή των '80ς.

  17. Πασχάλης avatar
    Πασχάλης 18/06/2013 14:22:02

    Σιγα το νεο για τα πουλμαν..εδω οι τραγικοι βαζανε πουλμαν για τις σκουριες....μονοημερη το χαν κανει για να δειξουν και καλα οτι εχει κοσμο......