30/04/2009 15:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Λευκή ψήφος !

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 30/04/2009 15:30:26

    Εδώ ο Καρατζαφέρης δήλωσε "θα ζητήσω να μου δείχνουν τι ψήφισαν οι βουλευτές μου, ανοίγοντας την ψήφο μπροστά μου" και δεν έπεσε γιαούρτι. Έπρεπε επιτόπου να γίνει πανικός, αλλά το κάναμε γαργάρα κι αυτό.

  2. αντί avatar
    αντί 30/04/2009 15:39:57

    Δηλαδή για το Βατοπέδι οι βουλευτές απέχουν γιατί τους το λέει η συνείδησή τους;

  3. Hase avatar
    Hase 30/04/2009 15:41:14

    Τωρα ανακαλυψες τι γινεται και ρωτας τι σοι βουλευτες ειναι αυτοι;;. Το εργο παιζει τουλαχιστον 40 χρονια και το λενε "ο αγων δια την σιαγων". Αν δεν τοχεις δει ψαξε.

  4. τρια πουλακια καθονταν avatar
    τρια πουλακια καθονταν 30/04/2009 15:44:15

    @Παν. Παπ.
    "Τι σόι βουλευτής είναι αυτός που βάζει πάνω από τη συνείδησή του την κομματική πειθαρχία σαν να είναι στρατιώτης λόχου"?

    -Καλως ορισες απο τον Αρη

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/04/2009 15:45:39

    Λευκό απο Λευκές Περιστερές.

    Αγνές και αμόλυντες σαν το Απάτητο το Χιόνι.

    Φυσικά το Χιόνι λιώνει και όλα τα ίχνη χανονται με την εναλλαγή των "εποχών". Το θυμίζω για να μην νομίζουν οτι είμαστε ορεσίβιοι, εμείς και η ψήφος τωνε !


    ΠΠ

  6. Πυροπαθής avatar
    Πυροπαθής 30/04/2009 15:53:36

    Όσο λευκό δώσουν κατά συνείδηση στον Παυλίδη οι βουλευτές της ΝΔ τόσο μαύρο θα φάνε στις εκλογές.
    Τι πάει να πεί λευκό; Εάν πιστεύουν ότι είναι Αθώος ας ψηφίσουν το πόρισμα. ΑΝ πάλι δεν έχουν πεισθεί για την αθωότητά του ας καταψηφίσουν το πόρισμα για να συνεχιστεί το ψάξιμο.
    Άρα λευκό σημαίνει ότι δεν πείσθηκα ότι είσαι αθώος αλλά τι να κάνω που δεν θα ξαναβγώ βουλευτής αν σε καταψηφίσω;

  7. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 30/04/2009 15:56:43

    Φωνή βοώντος εν τη ερήμω των συνειδήσεων.
    Και να πεις ότι δεν έβρεξε εφέτος....

  8. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/04/2009 16:26:50

    Ανιχνευτή θερμοκρασίας σώματος βρήκαμε σε 1 μέρα για τα αεροδρομια.

    Ανιχτευτή Ψεύδους στη Βουλή και στις Επιτροπές γιατι δεν βαζουμε? Ολοι ο αθώοι θα έιχαν αντίρρηση να περάσουν το τεστ αληθειας?? ΡΩΤΑΩ.

    Δύσκολο εεε??? μην τα προσβάλουμε τα παιδογούρουνα.

    Δύσκολο διότι οι Επιτροπές δεν θέλουν να μάθουν την αλήθεια. Η να την ξαναμάθουν διότι την γνωρίζουν ΟΛΟΙ πολυ καλα.

    ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ.

    ΕΦΟΣΟΝ πάιζουν με τα $$ και το μέλλον του ΕΛλ Λαού και θησαυριζουν στην πλατη μας, παιρνουν μιζες, δάνεια κλπ. ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑΤΙΚΑ και ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΑ..

    ΓΙΑΤΙ δεν περνάνε όλοι απο ανιχτευτή αλήθειας?


    ΠΠ

  9. Προφήτης avatar
    Προφήτης 30/04/2009 16:27:49

    Έχουμε τρελλαθεί εντελώς.

    Ασχολούμαστε με λευκές ή σωμόν ψήφους όταν κινδυνεύουμε από ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΕΣΙ.
    [http://greece-salonika.blogspot.com/2009/04/blog-post_1870.html]

    Αλλά ποιος να νοιαστεί για το Φαρμακονήσι απ' την Πλ. Κολωνακίου ή απ' τη Βαλαωρίτου.

  10. leon avatar
    leon 30/04/2009 16:31:40

    Μην αντιδρατε. Αυτο θελουν. Η ψηφοφορια ειναι μυστικη και δεν θα μαθουμε ποτε ποιος ψηφισε λευκο. Απλα διοχετευουν τετοιες φημες για να μετρησουν αντιδρασεις.

  11. Africa avatar
    Africa 30/04/2009 17:07:18

    Παιδια για αλλη μια φορα, επαναλαμβανεται το σκηνικο οτι η "χωρα αυτη τελειωσε", και οπως βλεπτε οι "βολευτες μας" ασχολουνται με το προσωπικο τους συμφερον... γιατι τους ψηφιζουμε?

  12. ataktos avatar
    ataktos 30/04/2009 17:42:07

    Αυτό το “λευκή ψήφος¨σημαίνει είμαι βλάκας και τυφλός και δεν κατάλαβα τίποτα γύρο μου τόσον καιρό ...μπράβο τους ...

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 30/04/2009 18:05:43

    Υπήρχε δηλαδή η εντύπωση ότι κάποιοι γενόμενοι Βολευτές (sic) έπαψαν να είναι κομματόσκυλα και έρμαια της κομματικής πειθαρχίας; Το κόμμα τους έκανε ανθρώπους και μάλιστα προνομιούχους, οπότε; Και ποιός να στύψει το μαυλάο του (νομικός ή μη;) Τα σούργελα; Λευκό αυτοί; μαύρο εμείς! Αλλά που τέτοια χαρά;

  14. ataktos avatar
    ataktos 30/04/2009 19:02:26

    “ολίγων έγκυος”

  15. ΣΚΟΡΠΙΟΣ avatar
    ΣΚΟΡΠΙΟΣ 30/04/2009 20:04:10

    Ολο αυτό το κόλπο με τις εξεταστικες, τις προανακριτικες ειναι ελληνικη εφευρεση.
    Η λευκη ψηφος δε στηριζεται νομικα.
    Αλλα δεν ανοιγει μυτη. Ολα καλα!

  16. thanos avatar
    thanos 30/04/2009 23:02:32

    8-ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ Says:
    April 30th, 2009 at 4:26 pm


    Ειναι οτι το καλλιτερο που διαβασα σημερα.Ωραιος.

  17. οκτώ avatar
    οκτώ 01/05/2009 00:15:48

    @16 ataktos
    "παλινδρομική κύηση"

  18. Lavazza avatar
    Lavazza 01/05/2009 12:25:02

    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πολλούς από εσάς, που κάνετε σαν να είναι η πρώτη φορά μετά το 1974 που βλέπετε κάτι τέτοιο στη Βουλή...

    Μετά το 1974 ο Εισαγγελέας έχει παέι με πάνω από χίλιους Φακέλους στη Βουλή. Είχε δηλαδή πάνω από χίλιες φορές χειροπιαστά στοιχεία για ευθύνες πολιτικών προσώπων!

    Πόσες από αυτές τις φορές οι Βουλευτές αποφάνθηκαν να διωχθούν οι εμπλεκόμενοι ποινικά;;;;;;;

    Πόσες από αυτές τις φορές πήγε κάποιος φυλακή;;;;;;;

    Πόσες από αυτές τις φορές είδαμε να άρεται η "ασυλία" των εμπλεκομένων (πλην από τις φορές που, και καλά, ήθελαν οι ίδιοι οι εμπλεκόμενοι να αρθεί η ασυλία τους για να "σώσουν" την τιμή τους)...;;;;;;;;;

    Ειδικά η υποκρισία των Πασόκων εδώ μέσα περισσεύει...

    Μόνο εάν αλλάξει ο νόμος και ο Εισαγγελέας θα μπορεί να πάει με την Αστυνομία κατευθείαν στο σπίτι του εμπλεκόμενου πολιτικού και να τον παίρνει μαζί, θα δούμε άσπρη μέρα!

    Η Παπακώστα, η Κανέλλη, η Γκερέκου και λοιπές/οί, μπορούν να ανακρίνουν αποτελεσματικότερα κάποιο εμπλεκόμενο πολιτικό πρόσωπο από την Αστυνομία και τον Εισαγγελέα...;;;

  19. ΣΚΟΡΠΙΟΣ avatar
    ΣΚΟΡΠΙΟΣ 01/05/2009 12:52:40

    @ 20
    Ρε φιλε μας δουλευεις??
    Ποιος εκανε τους δικαστικους απο εκλεγομενους με εσωτερικες διαδικασιες, ΑΙΡΕΤΟΥΣ απο την κυβερνηση?
    Μηπως η ΝΔ?
    Μηπως τους εδωσε ρολο τερματοφυλακα για ολα τα σκανδαλα?
    Φυσικα και φταιει και το ΠΑΣΟΚ για το νομο περι ευθυνης (!!!) υπουργων αλλα και η ΝΔ τον ψηφισε και δεν ειπε το παραμικρο τοτε!