14/05/2009 23:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Λείπει ο Μάρτης από την Σαρακοστή;

Εκτός από την κρίση, τα σκάνδαλα και τις ευρωεκλογές έχουμε... συμμετοχή και στη Γιουροβίζιον. Ωιμέ....

Να, λοιπόν, μερικές μικρές ειδήσεις για να είμαστε ενήμεροι και να έχουμε μια γεύση από το γεγονός: http://www.antinews.gr/?p=6407

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ariel avatar
    ariel 14/05/2009 23:41:53

    Διάλλειμα από την Γιουροβίζιον. Προσέξατε τις λέξεις στα Ρώσσικα πριν από κάθε τραγούδι; Πριν το Ελληνικό έγραφε ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. Σπασίμπα ταβάριτς Ρωσσάκια.

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 14/05/2009 23:44:51

    Να τελειώνει το πανηγύρι γιατί έχω πάθει οξεία Ρουβίαση εδώ και μέρες.
    Ακούω Alan Vega για να ξελαμπικάρω λιγουλάκι...

  3. M avatar
    M 14/05/2009 23:53:40

    http://www.youtube.com/watch?v=pt1SfOo1lmU

    You don't know what is like
    you don't haave a clueue


    Εξαιρετικά ενδιαφέρουσα ακουστική γωνία θα λεγα...

  4. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 00:04:38

    Κάνε υπομονή μέχρι το Σάββατο. Και αν το πάρουμε; Εκεί να δεις τι θα πάθουμε. Εσύ ακούς Vega και εγώ το έριξα στα countries και κατά προτίμηση hillbilies. Πάντως τον ημιτελικό τον είδα για μην παριστάνω και την υπεράνω.

  5. Jimmy L avatar
    Jimmy L 15/05/2009 00:25:54

    Δεκατοι και καταιδρωμενοι με Σακη και λοιπους .....Ολο φρου-φρου και αρωματα ειμαστε στην Ελλαδα..Εδω ο κοσμος χανεται και το .....χτενιζεταιΑυτοι ειμαστε δυστυχως και γι αυτο παμε κατα διαολου......

  6. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 15/05/2009 00:45:16

    @2. Strange Attractor
    ''Station'' μήπως;

  7. lupus avatar
    lupus 15/05/2009 00:47:14

    μια κωλαδερφή που σηκώνεται πάνω σ ένα φέρετρο με την ελληνική σημαία,βλάξ κι άφωνος αλλά ’κορμάρα’...Δες που κατάντησε το ελλαδιστάν να ’γονατίζει’ μπροστά στους κοιλιακούς του τίποτα.Πιστεύω όμως πως sapurt group [δηλαδή υποστήριξη χωροδιακή]θάπρεπε νάναι ο Αβραμόπουλος το ’τίποτα’ κι ο Σπηλιοτόπουλος η Σαλώμη,για να δέσει το γλυκό...

  8. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 01:53:13

    Γιατί είσαστε πικρόχολοι. Κάθε μέρα γκρινιάζουμε με τόσα πολλα. Σήμερα είναι πανηγυράκι. Δεν σας αρέσουν τα πανηγύρια; Και δεν ήλθαμε δέκατοι. Απλά για λόγους αγωνίας, άφησαν τα δύο σίγουρα να τα πούνε τελευταία. Εδώ δεν έχει σειρά κατάταξης. Μπορεί να με πείτε χαζή ή ότι άλλο ότι θέλετε αλλά εγώ σοβαρή κυρία ούσα, το είδα, έκανα χάζι με μερικά ξέκωλα και χάρηκα για το δικό μας. Καλή διαφημισούλα κάνει στην χώρα μας, έτσι ώστε να μην ασχολούνται μόνο με τις φασαρίες και τα κάθε λογής γεγονότα. Τώρα έχουμε Σάκηηηηηηηηηηηηηηη

  9. ataktos avatar
    ataktos 15/05/2009 09:14:34

    Τώρα είναι που οι ρώσοι τουρίστες βλέποντας τον Σάκη θα κατακλίσουν της παραλίες μας και θα αγοράζουν τα αυθαίρετα μας

  10. ataktos avatar
    ataktos 15/05/2009 11:29:36

    Λέτε μετά οι κινέζοι να έχουν σειρά μετά την σημερινή επίσκεψη του ΓΑΠ

  11. ariel avatar
    ariel 15/05/2009 12:04:59

    Ατακτε δεν είναι αστείο για τους Ρώσους. Από ότι ξέρω στον Αγιο Νικόλαο Κρήτης και το ξέρω έγκυρα, το 80% των τουριστών, είναι Ρώσοι, Σέρβοι και λοιπών προοδευτικών δυνάμεων που λέγαμε παληά. Πέρυσι το καλοκαίρι μόνο αυτές τις γλώσσες άκουγα, εκείθεν και το σπασίμπα και το ταβάριτς που έγραψα παραπάνω. Στο Ελούντα Μπήτς, τις ακριβότερες σουϊτες τις νοικιάζουν Ρώσσοι. Τρελλά λεφτά.

  12. ataktos avatar
    ataktos 15/05/2009 12:14:30

    Ε τώρα ο ΓΑΠ μετά τον ΚΚ θα μας φέρει και κινέζους

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/05/2009 12:33:01

    Δηλαδή θέλετε να μας πείτε ότι ο τυπάς στη φωτό με τα λαμέ κολάν είναι γκέι; Δεν θα το έλεγα.

  14. ataktos avatar
    ataktos 15/05/2009 12:42:33

    Στίχοι: Γιώργος Αθανασόπουλος
    Μουσική: Σωκράτης Μάλαμας
    Πρώτη εκτέλεση: Σωκράτης Μάλαμας

    Θα περπατήσω μοναχός κι αυτό το βράδυ
    μήπως και βρω της λησμονιάς σου το νερό
    και σε υπόγεια σκοτεινά θα βρω σημάδι
    μ' ένα ποτήρι ως της αυγής τον πανικό

    Τσιγάρο ατέλειωτο βαρύ η μοναξιά μου
    μοιάζει γυναίκα κουρασμένη απ' το δρόμο
    ρίχνει το γέλιο της και κάθεται κοντά μου
    κερνάει τα επόμενα και με χτυπάει στον ώμο

    Σ' ένα ποτήρι με φυτίλι αναμμένο
    βλέπω τα μάτια σου και κλαίω σιωπηλά
    και το μυαλό μου που είναι πάλι θολωμένο
    στριφογυρνά των τραγουδιών σου τη θηλιά

    Τσιγάρο ατέλειωτο βαρύ η μοναξιά μου
    μοιάζει γυναίκα κουρασμένη απ' το δρόμο
    ρίχνει το γέλιο της και κάθεται κοντά μου
    κερνάει τα επόμενα και με χτυπάει στον ώμο