#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/10/2011 19:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Λαός - ΠΑΣΟΚ στην εξουσία και στους ... δρόμους



«…Σήμερα οι συνδικαλιστές της ΔΕΗ έχουν καταλάβει το κέντρο έκδοσης λογαριασμών υπό τον κ. Φωτόπουλο, που είναι ακόμα μέλος του ΠΑΣΟΚ. Επίσης, συνδικαλιστές του ΠΑΣΟΚ πρωταγωνιστούν στην απεργία των εργαζομένων στη συλλογή σκουπιδιών και άλλοι στα τελωνεία. Υπάρχουν απελπισμένοι εργαζόμενοι. Όμως, χρησιμοποιούν τα προνόμιά τους και εκβιάζουν την κοινωνία. Μα η κοινωνία φταίει; Όχι βέβαια. Το ΠΑΣΟΚ φταίει. Άρα να πάνε να καταλάβουν την Ιπποκράτους, να πάνε στο κόμμα τους…! Εκεί «μεγάλωσαν και πόνεσαν και μάλωσαν…» όπως λέει το τραγούδι. Αν λοιπόν είναι «άνδρες με ολοκάθαρη καρδιά…» ας πάνε εκεί που ωρίμασαν πολιτικά. Εκεί τους κορόιδεψαν, τους πλάνεψαν εκεί τους δούλεψαν…»

Αυτά είπε σήμερα στην Βουλή απευθυνόμενος στον Α. Λοβέρδο, ο βουλευτής της ΝΔ Κ. Μαρκόπουλος

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σωκράτης avatar
    Σωκράτης 13/10/2011 19:53:51

    Ποιά κοινωνία εκβιάζουν βρε ανεκδιήγητε.Χωρίς να έχω σε καμία συμπάθεια τον κύριο της φωτογραφίας, με την κινητοποίηση τη σημερινή , δεν εκβιάζει την κοινωνία, αλλά προσπαθεί να στηρίξει τους μη έχοντες.
    Αλλά τέτοια μυαλά υπήρχαν και υπάρχουν στη ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ γι αυτό είμαστε στα χάλια τα σημερινά.
    Απλά, δηλώσεις τέτοιου είδους, αποδεικνύουν, ότι αν δεν διαλυθούν τα κόμματα εξουσίας στην Ελλάδα και δημιουργηθούν νέοι πολιτικοί οργανισμοί, που θα στηρίζονται στη δημοκρατία,αξιοκρατία, χαΐρι και προκοπή δεν πρόκειται να δούμε.

    • xzetta avatar
      xzetta @ Σωκράτης 13/10/2011 20:29:06

      ε όχι και να στηρίξει τους μη έχοντες! ο Φωτόπουλος έχει καταλάβει οτι η επόμενη βουλή θα έχει πολλά άδεια έδρανα και ετοιμάζει πελατεία. ο Φωτόπουλος θα σαρώσει στις εκλογές με όποιο κλώνο του πασόκ και να πάει. λίγη μαγκιά ακόμη και θα είναι περιζήτητος....

  2. Orestios avatar
    Orestios 13/10/2011 19:58:25

    Τ' αγαθά κόποις κτώνται

  3. apos avatar
    apos 13/10/2011 20:49:42

    Πισα και πούπουλα στα μαλιαρα συνδικαλιστικά ζομπι που εχουν διαλύσει την χώρα.
    Εδώ και τώρα να σταματήσει να χρηματοδοτείται το συνταξιοδοτικό της ΔΕΗ απο τον κρατικο προυπολογισμο με 1 δισ το χρόνο.

    • φιλιω avatar
      φιλιω @ apos 13/10/2011 21:59:39

      εχω μεγαλωσει στην περιοχη της πτολεμαιδας, προφανως δεν γνωριζεις οτι εκει οι μοναδες παραγωγης ηλεκτρικης ενεργειας καταλαμβανουν μια εκταση απο την κοζανη εως την φλωρινα, μιλαμε 50 το λιγοτερο χιλιομετρα με εργοστασια και ορυχεια. τα δεκαπεντε χρονια που εμεινα στην πολη της Πτολεμαιδας, δεν μιλαω για την περιοχη των ορυχειων, ηταν αρκετα να αναπτυξω βρογχιτιδα. η λευχαιμια στα μερη αυτα θεριζει και οπως και ολες οι μορφες παθησεων των πνευμονων μεσα σε αυτες και ο καρκινος. ασφαλως και να χρηματοδοτειται!!! περικοπες θα επρεπε να γινουν σε ολους αυτους τους εργαζομενους που καθονταν σε καρεκλες της υπηρεσιας εντος Αθηνων και επερναν τα ιδια χρηματα. εκει ηταν η αδικια και η καταχρηση.

  4. ΙΩΝΑΣ2 avatar
    ΙΩΝΑΣ2 13/10/2011 20:50:53

    Ο Φωτοπουλος παιζει καλα το παιχνιδι.
    Ο Μαρκοπουλος δεν ξερω τι παιζει....

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ ΙΩΝΑΣ2 13/10/2011 21:28:39

      Το ρόλο του Βενιζέλου και του Καστανίδη παίζει βγάζοντας φλας από τα δεξιά.

      Οι συνδικαλιστές στην παρούσα φάση δεν εκβιάζουν την κοινωνία αλλά αντιθέτως την εκφράζουν δυναμικά.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΙΩΝΑΣ2 13/10/2011 21:53:49

      Α, μπράβο..προσωπικά δε συμπαθώ καθόλου τη σοσιαλιστική συνδικαλιστική μαγκιά, αλλά...
      Το χαράτσι είναι ένα μέτρο που πλήττει τον ελληνικό λαό..όποιος κι αν προβαίνει σε τέτοιου είδους ενέργειες αυτή τη στιγμή δε με χαλάει καθόλου...
      ΥΓ: Στις απεργίες κ. Μαρκόπουλε συμμετέχουν άνθρωποι απ΄όλες τις παρατάξεις.

  5. Ταραχή avatar
    Ταραχή 13/10/2011 23:50:17

    Έτσι μπράβο βρε Φιλιώ

  6. Ταραχή avatar
    Ταραχή 13/10/2011 23:54:34

    ΝΔ πόσο ακόμη θα μας πικραίνεις;Γι' αυτό το 11% δεν είναι ικανό ακόμη να σου δώσει αυτοδυναμία.Με τέτοιες δηλώσεις τι να περιμένει κανείς.

  7. καθηγητής avatar
    καθηγητής 14/10/2011 00:52:12

    Άλλο ο εναερίτης και ο εργαζόμενος στο θερμοηλεκτρικό και άλλο η κυράτσα που πλέκει στα κεντρικά. Σωστή η τοποθέτησή σου.

  8. FIRE+AXE avatar
    FIRE+AXE 14/10/2011 09:30:11

    FILARAKO MATHE PWS OI KRATIKODIAITOI SYNDIKALISTES STHN ELLADA AMOIVONTAI APO EMENA ESENA KAI TON DIPLA MAS.....SE OPOIO KRATOS THS IFILIOU (PROIGMENO)TOUS PLIRONOUN TA SINDIKATA TOUS.....AKOUS EKEI GIA TOUS MH EXONTES.....POIOUS MG EXONTES RE FILE? GIA PAPATZILIKI PIGE EKEI ....GIAYTO META THN KOPANISE.....A RE XORTO POU TRWS?

    • Σωκράτης avatar
      Σωκράτης @ FIRE+AXE 14/10/2011 13:11:31

      Φίλε μου μάλλον εσύ από το πολύ κουτόχορτο που τρώς έχεις γίνει σαν τα τετράποδα με τις παρωπίδες (τ΄αγαπώ πολύ) που βλέπουν μόνο ότι θέλει ο καροτσιέρης.

  9. Rio avatar
    Rio 14/10/2011 15:45:59

    O Φωτοπουλος αναμφιβολα παιζει το ρολο του, που ισως ειναι πολυ χειροτερος απο την προβολη του: το ρολο της απαραιτητης βαλβιδας ασφαλειας στην χυτρα του θυμου που βραζει. Ο κοσμος -την τελευταια δεκαετια τουλαχιστον- εκτονωνει τον θυμο του απο το σπιτι του και δι' αντιπροσωπου : μετα το χρηματιστηριο και τα οσα αλλα απιστευτα , ειχαμε τις φοβερες και τρομερες αποκαλυψεις της τηλεοπτικης ζουγκλας. Μοιραια και με το χρονο η λαμψη αυτου του πρωτου τηλεοπτικου Βatman ξεθωριασε και ξεπροβαλε το τηλεοπτικο τσαντιρι με ενα νεο ηρωα σε συσκευασια καινουρια πχ Superman, που υποτιθεται οτι κανει σατιρα σαν νεος Αριστοφανης , μονο που απο τις σατιρες του Aριστοφανη οι θεατες εφευγαν προβληματασμενοι και οχι χορευοντας τσιφτετελια, και τωρα φτασαμε στον Φωτοπουλο, που παιρνοντας υποτιθεται πανω του την υποθεση- σε ενα ρολο Spiderman-θα συγκρατησει ακομα καποιους στον καναπε τους πιστευοντας οτι αυτος ειναι που θα φερει τα πανω κατω για λογαριασμο τους. Τα χθεσινα λοιπον εξελιχθηκαν οπως εξελιχθηκαν-δηλαδη απιστευτα γελοια- ο νεος ηρωας Φωτοπουλος ομως εμεινε για να κρατησει τον κοσμο λιγο ακομα ησυχο και στην αναμονη ωστε να περασει χωρις απροοπτα το επομενο κρισιμο για την κυβερνηση διαστημα!
    Και η κωμωδια συνεχιζεται στρωνοντας τον δρομο στις επομενες τραγωδιες..