#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/10/2011 11:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Λαοθάλασσα και σήμερα στο Σύνταγμα



Χιλιάδες διαδηλωτές γεμίζουν και σήμερα την πλατεία Συντάγματος, μια ημέρα μετά την μεγαλειώδη συγκέντρωση της Τετάρτης. 'Ηδη η κεφαλή της πορείας του ΠΑΜΕ έχει φτάσει στη Βουλή. Πρόθεση των διαδηλωτών του ΠΑΜΕ είναι να περικυκλώσουν συμβολικά την Βουλή, χωρίς να παρεμποδίζουν την προσέλευση των βουλευτών, το Κοινοβούλιο.

Για πρώτη φορά ύστερα από 16 χρόνια ΓΣΕΕ, ΑΔΕΔΥ και ΠΑΜΕ διαδηλώνουν μαζί

Από νωρίς το πρωί η αστυνομία προχώρησε σε κυκλοφοριακές ρυθμίσεις στο κέντρο διακόπτοντας την κυκλοφορία σε αρκετούς δρόμους.

Η κυκλοφορία έχει ήδη διακοπεί στη Βασιλίσσης Σοφίας από τη συμβολή της με την Αμαλίας έως το ύψος της Ηροδότου ενώ και τα οχήματα που κινούνται στην οδό Ακαδημίας οδηγούνται στην οδό Κανάρη καθώς η έξοδος προς Βασιλίσσης Σοφίας είναι κλειστή. Κλειστή η Καλλιρρόης από τη Βουλιαγμένης.

Κλειστοί είναι και σήμερα οι σταθμοί του Μετρό «Σύνταγμα» και «Ευαγγελισμός».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. dead by dawn avatar
    dead by dawn 20/10/2011 11:53:40

    Mπραβο ρε σεις κοτες του ΠΑΜΕ.
    Προσεξετε μην σας φυγει κανενας ποντος απο το κοκκινο καλτσον σας.
    Καθεστωτικοι του κερατα,υπερασπιζεστε με νυχια και με δοντια το κοινοβουλιο,μπας και γινει καμια στραβη και κανει ντου το ανενταχτο ποπολο.
    Συμβολισμος του κερατα και κοκκινα αλογα.
    Πολιτικος καθωσπρεπισμος απο ενα κομμα συνενοχο γι αυτα που ζουμε τωρα.

    • factorx avatar
      factorx @ dead by dawn 20/10/2011 12:04:42

      Με συγχωρείς, αλλά χαλασμένα πήρες, ή μπαχαλάκης είσαι; Μακάρι να περιφρουρήσει την Βουλή το ΠΑΜΕ και όχι να φύγει όπως χθες

      • Αληκτώ avatar
        Αληκτώ @ factorx 20/10/2011 12:07:52

        Σωστά. Πάντως εκατοντάδες κόσμου όλων των ηλικιών συνεχίζουν να κατεβαίνουν στο κέντρο. Ακόμα και πολύ ηλικιωμένοι και μικρά παιδιά.
        Ας ελπίσουμε ότι η αστυνομία θα δείξει τη δέουσα αυτοσυγκράτηση.

      • Σταύρος avatar
        Σταύρος @ factorx 20/10/2011 15:18:05

        Το ΠΑΜΕ;;;
        h**p://db3.stb.s-msn.com/i/1E/A62099CD2F989588DBFCDC62DEA96.jpg

        Θα τους πουλήσουμε το σκοινί για να μας κρεμάσουν τελικά.

  2. Απορία avatar
    Απορία 20/10/2011 12:29:20

    "Για πρώτη φορά ύστερα από 16 χρόνια ΓΣΕΕ, ΑΔΕΔΥ και ΠΑΜΕ διαδηλώνουν μαζί"

    Για το ΠΑΜΕ δεν ξέρω αλλά ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ μάλλον για να σπρώξουν την συγκυβέρνηση κατέβηκαν μαζί...

    • drider avatar
      drider @ Απορία 20/10/2011 13:03:35

      Από την άλλη ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ παλεύουν για να μην αυτοκαταργηθούν - - έστω και πολύ καθυστερημένα και έχοντας διαδραματίσει τουλάχιστον ύποπτο ρόλο τα προηγούμενα χρόνια, αφού επέτρεψαν να ψηφιστούν όλες οι αντεργατικές νομοθεσίες.

      Ο ίδιος κόσμος θα κατέβαινε, με ή χωρίς κάλεσμα τους...

      • ΝΙΚΗ avatar
        ΝΙΚΗ @ drider 20/10/2011 15:04:23

        Σωστά! σήμερα όλοι κατεβαίνουν χωρίς να έχουν να κάνουν με ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ.

  3. Αλέξανδρος avatar
    Αλέξανδρος 20/10/2011 12:58:14

    Απόψε πέφτει η χούντα. Απόψε τον ΓΑΠ θα τον ρίξουν οι δικοί του. Αύριο ξημερώνει μια άλλη ημέρα για την Ελλάδα.

    • drider avatar
      drider @ Αλέξανδρος 20/10/2011 13:06:16

      Φίλε Αλέξανδρε, πολύ φοβάμαι ότι δεν ιδρώνει το αυτί τους. Η Παπανδρέου δήλωσε ότι θα υπερψηφίσει - έστω και για τελευταία φορά - έχοντας σοβαρό συνειδησιακό πρόβλημα.

      Άρα το ίδιο σκηνικό με το μεσοπρόθεσμο αλλά με λίγο διαφορετικούς πρωταγωνιστές.

      • andreas avatar
        andreas @ drider 20/10/2011 13:16:31

        Γιατι φιλε μου περιμενες κατι αλλο?Αυτους μονο ο λαος μπορει να τους ριξει με ντου μεσα στη βουλη να μην μεινει τιποτα ορθιο.Αυτα απ την ασφαλεια του πληκτρολογιου μου σωστα φακτορα?

        • drider avatar
          drider @ andreas 20/10/2011 13:46:38

          Όχι φυσικά. Σήμερα δεν μπόρεσα δυστυχώς να κατεβώ αν και θα το ήθελα πολύ.

          Όσο για το ντου στη βουλή, πες ότι γίνεται... Πέρα από τη τεράστια συμβολική σημασία μιας τέτοιας κίνησης μετά τι;

          Μόνο οι εκλογές τώρα μπορούν να δώσουν μια κάποια λύση...

    • Απαισιόδοξος avatar
      Απαισιόδοξος @ Αλέξανδρος 20/10/2011 13:43:37

      Δεν έχετε καταλάβει κάτι: δεν συμφέρει τη χώρα να καταψηφιστεί η κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ από το ίδιο το ΠΑΣΟΚ, διότι τότε το ΠΑΣΟΚ θα μπορέσει να “εξαγνιστεί” και να μετεξελιχθεί. Τη χώρα τη συμφέρει το ΠΑΣΟΚ να οδεύσει συντεταγμένο προς την ολοκληρωτική του καταστροφή! Αν δεν εμπεδώσει η ελληνική κοινωνία ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΥΠΑΙΤΙΟΣ για τα επερχόμενα δεινά, ελωχεύει ο κίνδυνος να συμπαρασύρει το ΠΑΣΟΚ στην ανυπαρξία όλο το πολιτικό σκηνικό μαζί του, διευκολύνοντας, έτσι, εξωθεσμικές λύσεις, τις οποίες πολλοί εγχώριοι διαπλεκόμενοι επιθυμούν διακαώς… Ας μην ευχόμαστε λοιπόν να “ξυπνήσουν” οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ αλλά να ευχόμαστε να ξυπνήσει ο ελληνικός λαός…

      • ΝΙΚΗ avatar
        ΝΙΚΗ @ Απαισιόδοξος 20/10/2011 15:11:42

        Για Απαισιόδοξος αρκετά αισιόδοξα μιλάς! Ο ελληνικός λαός δε βρίσκεις ότι θα έπρεπε να έχουμε ξυπνήσει πολλές φορές ως τώρα; και βάζω και τον εαυτό μου μέσα! αλλά πάλι κάτι "δεν" θα γίνει, πάλι το νομοσχέδιο θα ψηφιστεί, πάλι θα μας πουν ότι σώσαμε την πατρίδα και πάλι θα χαμογελάνε με τους ευρωπαίους και θα φωτογραφίζονται πάνω στις χειραψίες!! και πάρε εσύ κι εγώ 100 ευρώ το μήνα και ζήσε! αλλά μη στεναχωριέσαι γιατί δεν πτωχεύσαμε! θα μας δώσουν κι άλλες δόσεις γιατί μπορούμε να πάρουμε κι άλλα μέτρα! άλλη φορά, τώρα δεν μπορώ, θα αισιοδοξήσω περισσότερο....

  4. Ellinoid avatar
    Ellinoid 20/10/2011 13:51:01

    Φοβάμαι πως τη δευτέρα το πασοκ, όποιο και να είναι το αποτέλεσμα της συνόδου κορυφής, θα εμφανιστεί και θα πει ότι έσωσε τη χώρα. Για αυτό θεωρώ πως αυτή η βδομάδα ήταν καθοριστική, αλλά πιθανότατα χάθηκε η ευκαιρία να τους ξεφορτωθούμε σύντομα.

  5. Απορία avatar
    Απορία 20/10/2011 14:01:34

    Μας αρέσει να μιλάμε για το τέλος της ευρωζώνης, για το ευρώ, τους κακούς γερμανούς, γάλλους, αμερικάνους, για το τέλος του καπιταλισμού, της Κίνας και πάει λεγοντας.

    Για αυτό που δεν μας αρέσει να μιλάμε είναι για το τέλος το δικό μας.

    Γνωρίζει κανείς τι πιθανότητες έχουμε να χρεωκοπήσουμε και να πεινάσουμε, εαν τελικά δεν αλλάξουμε μυαλά και ρότα;

    Οι πιθανότητες αυτές λοιπόν είναι 100%.
    Ναι 100%.

    Είτε μείνει ο ΓΑΠ, είτε βγει ο Σαμαράς, είτε βάλουμε πρωθυπουργό τον Κρούγκμαν, είτε τον Ρουμπίνι, είτε οποιονδήποτε.

    Εαν δεν αλλάξουμε μυαλά ως λαός όποιος και να κυβερνήσει είμαστε χαμένοι.

    Δείτε την χτεσινή και την σημερινή πραγματικά μεγαλειώδη συγκέντρωση.
    Πλήθος κόσμου, παλμός, μια φωνή στεντόρεια, μια θέληση.
    Σωστα;

    Λάθος.
    Αυτή η ομοιογένεια βρίσκεται μόνον στην εξωτερική της εμφάνιση.
    Δυστυχώς ...deep inside, βαθιά μέσα του, ο λαός στο σύνταγμα είναι κατακερματισμένος. Ο καθείς για την πάρτη του που λέμε.

    Δεν έχουν όλοι στο μυαλό τους το κοινό συμφέρον, το κοινό καλό, τον τρόπο με τον οποίο θα κάνουμε ξανά την Ελλάδα μεγάλη.
    Οι περισσότεροι, όχι βέβαια όλοι, αλλά οι περισσότεροι, έχουν στο μυαλό τους την πάρτη τους, το συμφέρον το δικό τους και της συντεχνίας τους, είτε αυτή είναι επαγγελματική συντεχνία, είτε κομματική, είτε συνδικαλιστική, είτε ιδεολογική.
    Γι'αυτό ωρύονται και φωνάζουν, όχι για ένα κράτος δικαίου, αξιοκρατίας, ισονομίας, πραγματικής δημοκρατίας.

    Έχουμε λοιπόν να θέλουν:
    -τον δικαστικό να συνεχίσει να παίρνει τα 6+ χιλιάρικα που έπαιρνε τον μήνα,
    -τον στρατιωτικό να βγαίνει στη σύνταξη στα 55 και να παίρνει 3 χιλιάρικα το μήνα,
    -τον ταξιτζή να θέλει η άδεια του να κοστίζει όσο ένα διαμέρισμα,
    -τον φορτηγατζή το ίδιο,
    -τον δάσκαλο και τον καθηγητή να έχουν την δουλειά τους πάρεργο και να τα κονομάνε μαύρα από τα φροντιστήρια ή ό,τι άλλο,
    -τον δικηγόρο να θέλει οποιαδήποτε διαπροσωπική συναλλαγή και αντιδικία σε αυτή τη χώρα να περνάει από τα γραφεία του,
    -τον ελεύθερο επαγγελματία και επιχειρηματία να μην πληρώνει φόρο και να τσεπώνει το ΦΠΑ,
    -τον τελωνειακό να τα παίρνει αλλά να μην το "παρακάνει", που'λεγε και ένας ανεκδιήγητος παλαιότερα,
    -τον εφοριακό να τα παίρνει στους ελέγχους και να απειλεί την ζωή όσων συναδέλφων του δεν θέλουν να τα παίρνουν (ναι γίνεται κι'αυτό...)
    -τις ορδές διορισμένων υπαλλήλων στο δημόσιο, στους ΟΤΑ και στις ΔΕΚΟ να συνεχίσουν να τα ξύνουν με το ξυστρί και να πληρώνονται με ποσά ...νομπελίστα,
    -τον πασόκο και τον νεοδημοκράτη να συνεχίζει να ονειρεύεται πιλάφια και διορισμούς,
    -τον αναρχικό να έχει το δικαίωμα να τα σπάει όποτε του τη δώσει,
    -την ευρεία αριστερά να κλείνει κάθε λίγο και λιγάκι τους δρόμους μήπως καταφέρει και κάνει επιτέλους την ελλάδα κομμουνιστικό παράδεισο,
    -τους "νταβατζήδες" και τους μιντιάρχες να εξακολουθούν να νέμονται το 70% του ΑΕΠ της χώρας
    και πάει, δυστυχώς, λέγοντας...

    Καθείς για την πάρτη του, πατριώτες, καθείς για την πάρτη του.
    Έτσι όμως δεν οδηγούμαστε πουθενά, παρά μόνον στην εθνική χρεωκοπία.

    Πρέπει όλοι να κάνουμε την αυτοκριτική μας, να βάλουμε μπροστά το εθνικό συμφέρον.
    Ο καιρός που θα πέσει ο Παπανδρέου δεν είναι μακρυά. Όταν θα πέσει θα έχουμε άλλη μια ευκαιρία να σώσουμε τη χώρα, ίσως και την τελευταία, πρέπει να την εκμεταλλευτούμε.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Απορία 20/10/2011 14:18:58

      Eτσι ακριβώς!!!
      Τα ίδια περίπου έγραψα και εγώ εχθές, αλλά λιγότερο αναλυτικά.
      Και για να δούμε πόσα "κοινά" μας ενώνουν, να πούμε ότι εχθές το ΠΑΜΕ είχε κατεβάσει Πακιστανούς, λαθρομετανάστες φυσικά, με πανώ του ΠΑΜΕ στη διαδήλωση.
      Ο Πακιστανός που μας μπήκε από το παράθυρο και τσεπώνει τα μαύρα χιλιάρικα που τα διώχνει στο Πακιστάν ξαφνικά εμφανίζεται να διεκδικεί!
      Ενώ αν ήταν έξυπνος και δεν είχε ζωώδη λογική, θα έπρεπε να είναι κατευχαριστημένος που ζει σε μια χώρα μπάχαλο που του επιτρέπει να κάνει ό,τι γουστάρει και να κονομάει χοντρά και μαύρα.
      Οι πατριώτες Έλληνες και η συριζο-κουκουεδίστικη αριστεράντζα (δεν βάζω μέσα τους σκεπτόμενους πατριώτες αριστερούς) είμαστε δύο διαφορετικές Ελλάδες και πρέπει να το καταλάβουμε. Ή μάλλον, εμείς είμαστε η νοικοκυρεμένη Ελλάδα. Οι άλλοι, δεν ξέρω τι είναι....

      • dim avatar
        dim @ ΒΙΣ 20/10/2011 14:35:49

        Έχεις δίκιο. Και στην Πάτρα σήμερα, όταν έφυγα απο την κεντρική πλατεία που είχε μαζευτεί ο κόσμος, είδα πιο πέρα να απλώνουν την πραμάτειά τους διάφοροι Αφρικανοί.
        Δηλαδή, σου κάνουν κατάσχεση αν χρωστάς φπα στην εφορία και αυτούς που πουλάνε παράνομα ούτε καν τους αγγίζουμε. Πήγα και στην πορεία και έβλεπα διάφορα συνθηματα στους τοιχους της πόλης "οπως μετανάστες-εργάτες αδέλφια μας" και το κορυφαίο "Η μόνη προβοκάτσια είναι η εθνική ενότητα". Και πιο κάτω οι Παμίτες με τα πανώ τους και με καμία ελληνική σημαία. Κρίμα, και είμαι και αριστερός (έτσι πιστεύω)

        • ΒΙΣ avatar
          ΒΙΣ @ dim 20/10/2011 14:56:22

          Είσαι αριστερός, αλλά ανήκεις στους σκεπτόμενους πατριώτες αριστερούς. Δυστυχώς, αυτοί που ηγούνται της Αριστεράς δεν είναι πατριώτες και δεν ξέρω αν είναι και σκεπτόμενοι...

      • Σταύρος avatar
        Σταύρος @ ΒΙΣ 20/10/2011 15:20:43

        ...εβεβαίου του λόγου το αληθές...
        h**p://db3.stb.s-msn.com/i/1E/A62099CD2F989588DBFCDC62DEA96.jpg

    • ΝΑΥΤΗΣ avatar
      ΝΑΥΤΗΣ @ Απορία 20/10/2011 14:42:40

      Σωστός, πολύ σωστός !!!

  6. dead by dawn avatar
    dead by dawn 20/10/2011 14:49:53

    Αγαπητε Φακτορα,
    Ειναι ντροπη να απαντας με τετοιο ιταμο τροπο σε σχολιαστη σου.
    Οι μπαχαλακηδες δεν νομιζω να διαβαζουν Αntınews,και προφανως και δεν παιρνω ληγμενα,απλα ξερω καλα τους κουκουεδες και τις μεθοδους τους,ζουνε σε ενα παραλληλο συμπαν δικο τους,παντα μονοι τους κατεβαινουν για να μην τους μιανουν οι αλλοι,ζουνε στον κοσμο τους,και δεν νομιζω να τους ενδιαφερει να ριξουν την κυβερνηση Πασοκ,στην λογικη του ολοι ιδιοι ειναι Πασοκ και ΝΔ,το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να αυξησουν τα ποσοστα τους στις επερχομενες εκλογες.
    Και φυσικα,δεν τους ενδιαφερει να περιφρουρησουν μια διαδηλωση,αλλα μονο το δικο τους μπλοκ.
    Ειναι εγκλωβισμενοι σε μια αντικρουομενη λογικη αντικαπιταλισμου και καθεστωτισμου,ειναι πληρως καθεστωτικο κομμα,και συνυπευθηνο για την καταντια της Ελλαδας μας.

    • factorx avatar
      factorx @ dead by dawn 20/10/2011 15:16:05

      Δηλαδή θεωρείς τον εαυτό σου ως σχολιαστή κάτι θεσμικό και ιερό που δεν πρέπει να του απαντάω; Αυτά που έγραψε χθες ήταν ιδεολογική πλατφόρμα των μπαχαλάκηδων και άσε αυτά για την Ελλάδα. Στα θυμιζω:
      "Καθεστωτικοι του κερατα,υπερασπιζεστε με νυχια και με δοντια το κοινοβουλιο,μπας και γινει καμια στραβη και κανει ντου το ανενταχτο ποπολο.
      Συμβολισμος του κερατα και κοκκινα αλογα.
      Πολιτικος καθωσπρεπισμος απο ενα κομμα συνενοχο γι αυτα που ζουμε τωρα"

      Ποιοί κάνουν ντου; Οι μπαχαλάκηδες δεν είναι;

  7. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 20/10/2011 14:50:44

    τωρα που θα ψηφιστει το πολυνομοσχεδιο βαλανε τους δηθεν κουκουλοφορους [που ειναι οι δικοι τους] να χτυπηθουν με τα ματ να διαλησουν την συγκεντρωση
    τυχαιο δεν νομιζω

  8. zame avatar
    zame 20/10/2011 14:51:56

    Βλεπω ενα ΝΕΟ & ΑΛΛΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ..να εξελισεται μπροστα μας

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ zame 20/10/2011 14:58:13

      Aσε, να μας λείπει. Είδαμε το πρώτο Πολυτεχνείο πώς εξελίχθηκε (Ιωαννίδης) και πώς μετεξελίχθηκε ("Γενιά του Πολυτεχνείου")...

  9. zame avatar
    zame 20/10/2011 14:53:40

    που ξεκινησε με τον πολεμο μεταξυ αυτων με κουκουλες & με αυτων χωρις κουκουλες.

  10. Orestios avatar
    Orestios 20/10/2011 15:01:56

    Οι αντεξουσιαστές με τις κουκούλες, ως πιστοί υπηρέτες της κυβέρνησης, κάνουν επίθεση στους πολίτες.
    Τί παραπάνω χρειάζεται για να ενωθούμε όλοι ενάντια σε αυτούς τους αλήτες?

  11. ΓΙΑΝΝΑ avatar
    ΓΙΑΝΝΑ 20/10/2011 15:21:14

    Σήμερα το παρακράτος του πασοκ θέλει νεκρούς.
    Θέλει εκτροπή πολιτειακή.
    Γιώργο έπιασαν τον Καντάφι.
    Ετοιμάσου, έρχεται η σειρά σου.

  12. doc 1968 avatar
    doc 1968 20/10/2011 15:27:13

    Κοροιδευα το ΠΑΜΕ και τις παρελασεις του μεχρι στιγμης.Τα παιρνω πισω.Μπραβο!Τους εχουν στριμωξει και ΛΕΙΠΕΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ!
    τι διαολο!ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΣ,ΑΣΦΑΛΙΤΕΣ,ΔΙΚΟΙ ΤΟΥΣ,ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ;
    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ;
    NA TOYΣ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΟΛΟΥΣ--ΑΠΑΞ ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ.
    ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΧΟΝΤΡΥΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΟΥΝ ΟΛΟΥΣ;
    ΝΑ ΕΚΚΕΝΩΘΕΙ Η ΠΛΑΤΕΙΑ;
    ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ;
    ΑΔΕΙΑ ΠΛΑΤΕΙΑ;
    Σαμαρα!παραιτησου σημερα,αν εισαι μαγκας και προκαλεσε ΕΚΛΟΓΕΣ!
    ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΡΥΒΕΣΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ;
    ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ;ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΑΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.
    σταματειστε τα παιχνιδια πια!ΘΑ ΧΟΥΜΕ ΝΕΚΡΟΥΣ!
    ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΑΣ

  13. zame avatar
    zame 20/10/2011 15:54:13

    μεχρι χτες δεν ειχα & την καλυτερη εντυπωση ..ΑΛΛΑ ενα μεγαλο
    Μπραβο στα παιδια του ΠΑΜΕ..που ισως απο σημερα να κανουν ...ΓΝΩΣΤΟΥΣ τους περιφημους..ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ.