#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/01/2011 15:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Λαθρεπιβάτες σε μια χώρα ανανιστών



Διαβάζω ότι ο ιδιοκτήτης του πολυτελούς νεοκλασικού  «Υπατία», όπου φιλοξενούνται οι μετανάστες απεργοί, ανήκει στον κ. Ντίνο Ρουτζούνη, πρώην γραμματέα της Σπουδάζουσας της ΚΝΕ τη δεκαετία του ΄70. Προέρχεται από οικογένεια πολυτέκνων της Καισαριανής, αλλά αφού παντρεύτηκε μια κεντρώα των βορείων προαστίων απέκτησε ως δημοσκόπος με την ΚΑΠΠΑ Research επαφές με όλα τα κέντρα εξουσίας, γνωρίζει τους πάντες και «έχει βγάλει λεφτά με το τσουβάλι» (Βήμα) .

Εμείς πως την πατήσαμε έτσι ρε «Προφήτη» και «Σπύρος»; Τόσες εργατοώρες γράψαμε στην ΚΝΕ και το ΚΚΕ, αλλά σήμερα ούτε ένα νεοκλασικό δεν έχουμε.

«Γραμματέας Σπουδάζουσας»....σιγά τα ωά. Γραμματέας του βιομηχανικού προλεταριάτου στα Δυτικά Προάστια ήμουν αλλά χαίρι δεν είδα

Μάλλον θα φταίει που παντρεύτηκα Καλαματιανή

Και ο «Προφήτης» ήταν σαν τον κ. Ρουτζούνη «ο ωραίος της παρέας», αλλά πήρε κι αυτός το μακρύτερο

Κατά τα άλλα μιλάει και ο Αντώναρος και λέει ότι κακώς η ΝΔ ζητάει πολιτικές ευθύνες απο τον Σημίτη.

Ρε Καραμανλή θα μας στείλεις κανένα σοβαρό μήνυμα; Ή τα λες αυτά μέσω Αντώναρου για να γελάει ο κόσμος;

Θα μου πείτε βεβαίως ότι εδώ ο Μητσοτάκης δηλώνει ότι «οι παραπομπές της Εξεταστικής είναι άθλιος συμβιβασμός», δεν μπορεί να λέει και ο Αντώναρος ό,τι θέλει;

[caption id="attachment_82820" align="alignnone" width="575" caption="Ταλιμπαν του Antinews παρουσιάζει τα ιδεολογικά της επιχειρήματα σε βουλευτή της ΝΔ που δεν θέλει να ενταχθεί στην ομάδα του site"][/caption]

Προς κ. Τράγκα , Crash: παρακαλώ πολύ πέστε στην Λώρα ότι δεν είναι σωστά αυτά που γράφει ότι τάχα “το antinews έχει άμεση πρόσβαση στην Ρηγίλλης”.

Εκτός του γεγονότος ότι η ΝΔ μετακόμισε στην Συγγρού, είδατε εσείς να συμφωνεί πουθενά με αυτά που γράφουμε;

Το αντίθετο συμβαίνει. Η Ρηγίλλης προσπαθεί να αποκτήσει πρόσβαση σε εμάς και γι αυτό έβαλαν τον Βηματοδότη να ψάχνει να βρει ποιος είναι ο Ροδινός

Αλλά το πιο εκπληκτικό το γράφει η Realnews (σελ.20): «Ο Κ. Τζαβάρας θεωρείται ο άνθρωπος των εξωκοινοβουλευτικών «πραιτοριανών» του Αντ. Σαμαρά. Το τελευταίο διάστημα τον έχει προσεγγίσει η ομάδα του antinews, η οποία αναζητεί ερείσματα και μέσα στην Κοινοβουλευτική Ομάδα της ΝΔ».

[caption id="attachment_82821" align="alignnone" width="580" caption="Το μυστικό αναψυκτήριο βουλευτών του antinews"][/caption]

Μιλάμε για φοβερή δημοσιογραφία. Όλα τα βρήκαν. Κατόπιν τούτου ομολογώ δημοσίως ότι συντονιστής της διείσδυσης στην ΚΟ της ΝΔ έχει αναλάβει το «Αλενάκι». Μην το βλέπετε έτσι. Είναι πολύ σιγανό ποτάμι.

Μόλις το Αλενάκι στρατολογήσει έναν γαλάζιο βουλευτή, τον παραλαμβάνει  ο Αρχαιοπέρυγας με τον ΠΠ να τον εκπαιδεύσουν στα ζητήματα αντιμετώπισης της διαπλοκής.

Τους λόγους τους γράφει ο Ροδινός.

Ο Μικρός Οδυσέας έχει αναλάβει το life style και γι αυτό τον βλέπετε βελτιωμένο τελευταία τον Τζαβάρα.

Θα σας αποκαλύψω και το μυστικό σχέδιο. Λέγεται «εισοδισμός στα νόμιμα κόμματα» και το εκπόνησε ο Προφήτης με έναν Λεωνίδα Τρότσκι.

Άννα Νταλάρα: «Δεν υπάρχουν λαθραίοι άνθρωποι, μόνο λαθραία τσιγάρα»

Εμείς εδώ τι είμαστε αγαπητή μου;

Λαθρεπιβάτες σε μια χώρα ανανιστών;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/01/2011 15:44:18

    Να γιατί το πόθεν έσχες είναι για να απσχολούνται γραφειοκράτες. Εχει νόμιμες ρεμούλες... περί το 300 δις ευρά

  2. man8os avatar
    man8os 30/01/2011 16:36:12

    Το νεοκλασσικο δεν το λυπηθηκαν? Τοσο ακαρδοι ειναι?

  3. Wolf avatar
    Wolf 30/01/2011 16:39:25

    Σογαμπρεεε!!!

    • factorx avatar
      factorx @ Wolf 30/01/2011 17:26:35

      θα ήθελες

  4. Tassos avatar
    Tassos 30/01/2011 16:43:28

    Φάκτορα στη πλάκα τα παίρνουμε αλλά η κατάσταση της Ελληνικής δημοσιογραφίας απότι κρίνω από αυτά τα σταχυολογήματα είναι για γέλια και για κλάμματα. Μιλάμε ότι έχουν φτάσει στο έσχατο σημείο γελοιοποίησης. Μιλάμε για δημοσιογραφία "νάχαμε να λέγαμε και φούντες να φουμέρναμε"...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Tassos 30/01/2011 16:51:55

      Τέτοιοι είμαστε, τέτοιους δημοσιογράφους έχομεν!

      • ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
        ΝΙΚΟΛΑΣ @ Strange Attractor 30/01/2011 17:14:48

        Σωστά, λαθροπολίτες είμαστε, λαθροδημοσιογράφους έχουμε.

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/01/2011 16:51:09

    Θα ειχε ενδιαφερον ενα πανελ οπου πολιτικοι να ερωτουν δημοσιογραφους..!!!
    Εμεις παντα ακαλεστοι ειμαστε αλλα δεν πειραζει.. ποναει απο δω και σφιγγουν οι κωλοι πανταχωθεν.
    Ο Μεγαλος Αδερφος εχει και Μεγαλη Αδερφη???

    ΠΠ

  6. spiros avatar
    spiros 30/01/2011 16:51:12

    Εκφράζω τήν έντονη διαμαρτυρία μου για επιλεκτική αναφορά της REAL. Απαράδεκτο!!!!

  7. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/01/2011 16:51:51

    Εχουμε χασει τον Μποτιλια...

    ΠΠ

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/01/2011 18:03:29

      έχει μια καλή καινούργια ανάρτηση

  8. basilis avatar
    basilis 30/01/2011 16:59:34

    ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ, ΔΕΞΙΑ ΤΣΕΠΗ!!

  9. φωτεινη avatar
    φωτεινη 30/01/2011 17:02:46

    μηπως διατηρειτε φιλικες σχεσεις με το μπερλουσκονι?

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/01/2011 17:03:37

    Το Crash εχει την πλακα του... πορτρετο ΠΕΙΡΑΙΩΣ !!! χαχαχαα νατα τα $$ να αγορασουν ΑΤΕ και ΤΤ, εχει Λαυρεντιαδη. εχει ΚΚ χωρις να τον εχει... 2 σελιδες 5 προτασεις... καλα μονο καπνιζανε μετα το στολισμα του Τραγκα ?? χαχαχαχ
    Ο Φάκτορας ειναι αστερας !! απροβλεπτος και ψαχνονται.. ;)
    Βατοπεδι και gold options..
    Κακλαμανης.. εντιμος ακολουθητης του ΠΑΣΟΚ των Ιμιων και του "σκιστε τη σημαια".. φιλος του Παπουλια.. του φτιαχνουν προφιλ...
    Τα $$ του Ψωμιαδη τα βρηκαν... του Ακη οχι !!! χαχαχα αν πηρε 500 ο Ασπις ποσα πηρε ο Ακης??
    Εχω και Αλεξις και Τσιτουριδη... ασχετο.
    Διαφημισεις/ΕΚΔΟΤΕΣ
    ΕΤΕ, Πειραιως, ΚΟΣΜΟΤΕ, ΗΟΛ-Θειος, ΕΚΟ, Βεροπουλος+Περιβαλλον!, Μινεττα, ΝΟΥΝΟΥ,ΗΟΝΤΟΣ, ΤΑΧΙΝΙ χαχαχ, ΦΑΓΕ, EYROXX ( μη και δεν παιξουμε!!! ΟΥΣΤ ), ΑΤΕ... σε καλο δρομο! αχχα, JB ABAX.

    Αυτα και ολιγα απο καταστροφες, Αγορες, Μεκρελ, Λοβερμαν, Μαντουβαλος!

    ΠΠ

  11. factorx avatar
    factorx 30/01/2011 17:04:24

    Ναι μιλάμε ιταλικά και οι δυο, αλλά είναι μοναχοφάης....

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ factorx 30/01/2011 17:09:09

      Una Fatsa Una Ratsa και Una Ratsa Una Fatsa στο καπακι και αναποδα σε κορμοψαλιδα. αχχαα
      ΑΑΑΧ Κουλα

      ΠΠ

  12. factorx avatar
    factorx 30/01/2011 17:11:25

    Αρχαιοπτέρυγα, απο τόσε που έβαλαν στα links στο νέο σαιτ της ΝΔ δεν ακούγεσαι καθόλου. Πρόσεχε γιατί στα ενεργειακά είναι ο Κυριάκος και θα έχουμε άλλα.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ factorx 30/01/2011 17:17:22

      αα εγω εκανα και εγγραφη !! εχω και Κουλη να με ενημερωνει !!!

      ΠΠ

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ factorx 30/01/2011 18:05:43

      έχω ένα κρυολόγημα χάλια, και εκεί κοντα στους 38, βλέπω Μ1 Αμπραμς στην Πατησίων χαχαχάα

      έχω χάσει το λινκ του σάϊτ της ΝΔ, το έχεις;

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ archaeopteryx 30/01/2011 18:06:46

        http://beta.nd.gr/the-party

        ΠΠ

  13. φωτεινη avatar
    φωτεινη 30/01/2011 17:17:03

    allora lo sai che non e vero.un harem intero per gli amici ad arcore.communismo puro.

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 30/01/2011 17:17:11

    Έφαγα τα νιάτα μου να διαβάζω περί Πλεχάνοβ, Άξελροντ, Μπογδάνοφ, και λοιπούς, και όχι νεοκλασσικό, αλλά ούτε κοτέτσι δεν έχω.
    Μήπως έκανα κάποιο λάθος;

    • factorx avatar
      factorx @ Strange Attractor 30/01/2011 17:25:23

      Εσύ ούτε στην ΚΝΕ δεν ήσουν. Τι μιλάς;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ factorx 30/01/2011 17:59:21

        Δεν χρειάζονταν να είσαι στη ΚΝΕ για να τους διαβάσεις. Υπήρχαν και οι ανένταχτοι αριστερίζοντες. Εξάλλου φαντάζομαι ότι τους έμαθα πολύ καλύτερα από κάποιους στη ΚΝΕ, που μάθαιναν μόνο τα τσιτάτα από τους ινστρούχτορες.
        Θυμάσαι το ΕΚΚΕ; "Ούτε ΗΠΑ ούτε και Ρωσία-Εθνική Ανεξαρτησία"
        Αλήθεια ο Τσουκάτος τι γίνεται;

    • danaos avatar
      danaos @ Strange Attractor 30/01/2011 18:52:06

      Έκανες!Ήσουν Ροκάς!!!

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Strange Attractor 30/01/2011 21:42:40

      Βρήκα το λάθος σου! Απέτυχες φίλε μου να συνδυάσεις το "αριστερό στόμα" με τη 'δεξιά κοιλιά", όπως πολύ πετυχημένα είχε πει κάποτε ο αείμνηστος Χαρίλαος, για κάποιους από αυτούς. Έκανες λοιπόν λάθος στο μείγμα σου και μην παραπονιέσαι!

  15. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/01/2011 17:21:56

    εχασες τευχη του ΡΑΤΑΤΑ !....??????????

    ΠΠ

  16. Mikros Exerevnitis avatar
    Mikros Exerevnitis 30/01/2011 17:30:54

    Το site των πρώην ντορικών που έγιναν καραμανλικοί - αν και δεν θέλει ούτε να τους βλέπει επειδή τον άδειαζαν συστηματικά επι κυβερνήσεώ τους γράφει οτι "ο Καραμανλής αμφισβητεί την γραμμή Σαμαρά για την Ζήμενς".

    Πληροφορίες απο την Κηφισιά αναφέρουν ότιο Σαμαράς στενοχωρήθηκε τόσο πολύ που δεν έφαγε το μεσημέρι

  17. Kennan avatar
    Kennan 30/01/2011 17:32:19

    Πλάκα, πλάκα, συμβουλεύω το Γραφείο Τύπου της ΝΔ να διαβάσει προσεκτικά τα σημερινά δημοσιεύματα για τα εσωκομματικά της ΝΔ. Είναι ολοφάνερο ποιοί τα δινουν. Σαν την γάτα στα κεραμίδια

  18. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 30/01/2011 17:46:33

    Δηλαδή αν ξυρίσει το μουστάκι θα μου το χρεώσετε;
    Ευτυχώς που θα εκφωνεί τα "σχετικώς καλογραμμένα" κείμενα του Κώστα

  19. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/01/2011 18:07:58

    τεραστια !!!! και περιεκτικη...

    ΠΠ

  20. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/01/2011 18:11:21

    ΑΝΕΚΔΟΤΟ με $$
    Ο μούτσος ενός καραβιού ήταν απίστευτα κοντός, μόλις τριάντα εκατοστά! Αλλά για το μπόι του ήταν φοβερός δουλευταράς. Μια μέρα λοιπόν τον φωνάζει ο καπετάνιος:

    - “Λοιπόν, αγόρι μου, επειδή είσαι πολύ καλός στη δουλειά σου αποφάσισα να σου κάνω ένα δώρο. Θα πας στην καμπίνα μου και...

    μέσα στο συρτάρι μου θα βρεις ένα παλιό λυχνάρι. Τρίψε το κι απ’ το τζίνι που θα εμφανιστεί ζήτα ό,τι θες!”
    Ο μούτσος ευχαριστεί τον καπετάνιο και πάει στην καμπίνα του. Βρίσκει το λυχνάρι, το τρίβει κι απ’ το στόμιό του πετάγεται καπνός, που παίρνει σε λίγο τη μορφή ενός γέρικου πνεύματος.
    - “Στις διαταγές σου, αφέντη μου. Ποια είναι η επιθυμία σου;”.
    Σκέφτεται λίγο ο μούτσος κι απαντά:
    - “Θέλω μια κάσα λίρες”.
    - “Δε σ’ άκουσα, αφέντη μου, τι είπες πως θέλεις;”, ξαναρωτά το τζίνι.
    - “ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΚΑΣΑ ΛΙΡΕΣ!!!”, φωνάζει δυνατά ο μούτσος.
    - “Καλά, αφέντη μου, πήγαινε και θα πραγματοποιηθεί η επιθυμία σου”, λέει το τζίνι.
    Την άλλη μέρα μόλις ξυπνά ο μούτσος βλέπει να τον περιμένει μπροστά στο κρεβάτι του μια κάσα μπίρες. Απογοητευμένος πηγαίνει στον καπετάνιο του.
    - “Καπετάνιε, αυτό το κουφό το τζίνι αντί να μου φέρει μια κάσα λίρες που ζήτησα μου έφερε μια κάσα μπίρες!”.
    - “Βρε, το άχρηστο… Το ξανάκανε!”
    - “Θέλεις να πεις, καπετάνιε, ότι το’ χει ξανακάνει;”, ρωτάει ο μούτσος.
    - “Ναι, αγόρι μου. Νομίζεις πως εγώ του ζήτησα έναν μούτσο τριάντα εκατοστά;”

    και το δικο τους το τζινι.. ηταν και τυφλο και κουφο.. τους εσκασε το ΓΑΠ... ενω ζητησαν $$$...

    ΠΠ

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 30/01/2011 19:21:37

      Είμαι ο άντρας, το αφεντικό του σπιτιού, θέλω όταν πλένω τα πιάτα το νερό να είναι ζεστό.

      ...αφιερωμένο στους πολιτικούς "θυρωρούς" της SIEMENS, της INTPAKOM και στους συνομιλητές των φούφουτων ... που το δημόσιο συμφέρον (...ως δημόσια πρόσωπα) είναι πάνω από τη ...νομιμότητα.

  21. ΝΑΥΤΗΣ avatar
    ΝΑΥΤΗΣ 30/01/2011 19:41:16

    @FactorX
    "Γραμματέας του βιομηχανικού προλεταριάτου στα Δυτικά Προάστια ήμουν αλλά χαίρι δεν είδα"
    Μαζί με τον μέντορα του Ν.Μπίστη ήσουνα ?

  22. factorx avatar
    factorx 30/01/2011 19:52:27

    Γιατί με προσβάλεις τώρα;;;;;

    • ΝΑΥΤΗΣ avatar
      ΝΑΥΤΗΣ @ factorx 30/01/2011 20:10:43

      Ευτυχώς...

    • ΝΑΥΤΗΣ avatar
      ΝΑΥΤΗΣ @ factorx 30/01/2011 20:34:58

      Δηλαδή κι εσύ σοσιαλιστής ήσουνα ?
      Πρόσεχε γιατί θα σε περιλάβει ο @Orestios και ποιός σε ξεπλένει...

      • factorx avatar
        factorx @ ΝΑΥΤΗΣ 31/01/2011 12:05:52

        Πάλι με προσβάλλεις. κομμουνιστής ήμουν και ο Ορέστιος ξέρει ότι υπάρχει και το moderation

  23. Προφήτης avatar
    Προφήτης 30/01/2011 19:55:54

    Φάκτορα, δεν θέλω δεύτερο νεοκλασσικό.
    Σχεδόν με χρεωκόπησε η συντήρηση του πρώτου.
    Και δεν έχω εταιρεία δημοσκοπήσεων, να τα βολεύω.
    χαχαχα

  24. BTS avatar
    BTS 30/01/2011 23:32:36

    Σοσιαλιστική Αυτοκριτική

    ______________________________________________
    Ναυτεμπορική gr

    "Χαρακτηριστικά δημαγωγίας προσδίδει ο Ανδρέας Λοβέρδος στην αντιπολίτευση που άσκησε το ΠΑΣΟΚ όταν η ΝΔ ήταν στην εξουσία, συμπληρώνοντας ότι «ο λαϊκισμός και η δημαγωγία ορισμένων επηρέασαν αρνητικά τους πρώτους μήνες της διακυβέρνησής μας».

    Σε συνέντευξή του στην Καθημερινή της Κυριακής ο υπουργός Υγειας εκτιμά ότι χάθηκε χρόνος στη θεμελίωση της ανάπτυξης και καταλογίζει σε ορισμένου υπουργούς ότι ο πολιτικός τους λόγος δεν είναι επιθετικός.

    «Αρκετές φορές εμφανιζόμαστε ενοχικοί ή προσπαθούμε να δώσουμε ελπίδες. Αυτό γίνεται διότι κάποιοι εξ ημών πιστεύουν πως οι πολίτες έχουν ανάγκη να ελπίσουν», αναφέρει χαρακτηριστικά.

    Παραδέχεται ακόμα πως «η πορεία προς τα πρόθυρα της πτώχευσης έχει την αφετηρία της στη δεκαετία του 80» και υποστηρίζει τέλος ότι η προκήρυξη πρόωρων εκλογών θα ήταν αυτοκτονία για τη χώρα."

    _____________________________________________________