#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/06/2012 12:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Λέτε να δούμε και την ... "Χρυσή Αυγή" κυβέρνηση με τον ΣΥΡΙΖΑ;



Στο χθεσινό δελτίο ειδήσεων του MEGA, o Βουλευτής κ. Δ. Στρατούλης ζήτησε από τον Φώτη Κουβέλη να αλλάξει άποψη και σε σχετική ερώτηση διευκρίνησε κατηγορηματικά ότι «εμείς δεν αποκλείουμε κανέναν που θα στηρίξει το πρόγραμμά μας». Ακόμα και την ... Χρυσή Αυγή!!!

Δ. ΣΤΡΑΤΟΥΛΗΣ:  Αν ο ΣΥΡΙΖΑ αναδειχθεί πρώτο κόμμα με μεγάλο ποσοστό και ο κ. Κουβέλης και ο κάθε κύριος Κουβέλης θα αλλάξει τη γνώμη του ενδεχομένως. Θα απευθυνθούμε στις αντιμνημονιακές δυνάμεις. Η ΔΗΜΑΡ ούτε ψήφισε ούτε εφάρμοσε μνημόνια και γι' αυτό και θα απευθυνθεί σε αυτήν ο ΣΥΡΙΖΑ.

ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ: Χρυσή Αυγή και Ανεξάρτητους Έλληνες, τους αποκλείετε;

Δ. ΣΤΡΑΤΟΥΛΗΣ: Εμείς δεν αποκλείουμε κανέναν που θα στηρίξει το πρόγραμμα μιας Αριστερής κυβέρνησης. Αν υπάρξει συμφωνία αριστερών δυνάμεων και πάμε στη Βουλή από εκεί και πέρα ο κάθε βουλευτής και το κάθε κόμμα θα αναλάβει τις ευθύνες του.

Να προβλέψουμε ότι ο κ. Μιχαλολιάκος θα αναλάβει το υπουργείο ... Δημόσιας Τάξης;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. sabas avatar
    sabas 06/06/2012 12:04:01

    Δηλαδή προβλέπουμε ότι ο κ. Μιχαλολιάκος θα αναλάβει το υπουργείο … Δημόσιας Τάξης; Αρα αποδέχεστε οτι η κυβέρνηση θα είναι του ΣΥΡΙΖΑ...

  2. Nasos avatar
    Nasos 06/06/2012 12:05:24

    Εδώ έχουν μαζευτεί στη ΝΔ όλα τα ακροδεξιά στοιχεία του Καρατζαφέρη και τους έχετε κάνει θεούς, αυτό σας πήραξε......Για πολύ λάσπη μιλάμε....

    • ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
      ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. @ Nasos 06/06/2012 12:22:32

      Σιγά τα ακροδεξιά στοιχεία, μας τρόμαξες. Η ΝΔ είναι εγγύηση ότι δεν θα ανέβει η ακροδεξιά σε επικίνδυνα ποσοστά. Ο ΣΥΡΙΖΑ αντιθέτως εγγυάται την αλματώδη άνοδό της. Βγάλτε το κερί από τα αυτιά σας.

      • Nasos avatar
        Nasos @ ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 06/06/2012 13:09:44

        Όπως το βλέπει κανείς, η καλύτερα όπως συμφέρει να το βλέπει για τους ψήφους. Και όσο για το κερί ….. εσείς μάλλον δεν θέλετε να δείτε την πραγματικότητα.

    • bodys avatar
      bodys @ Nasos 06/06/2012 12:53:23

      μάθε ελληνικά πρώτα συριζόρνεο

      • Nasos avatar
        Nasos @ bodys 06/06/2012 13:09:59

        ‘Όρνεο είσαι συ που βάζεις ταμπέλες. Εσύ που ξέρεις ελληνικά, ξέρεις μόνο τέσσερις λεξούλες και μάλιστα με υβριστικούς χαρακτηρισμούς; Φαίνεται πόσο χαμηλής νοημοσύνης είσαι. Και όσο για το ‘’ συριζόρνεο ‘’ είναι αρκετοί που ψήφιζαν ΝΔ και με τα χάλια της δεν ξαναπατάμε στην κάλπη.

        • Inno avatar
          Inno @ Nasos 06/06/2012 13:16:57

          καλό το ποίημα. έγραψες σε θέμα της αριστεράς με το γνωστό αντανακλαστικό περί ακροδεξιών στοιχείων. και ψήφιζες παλιότερα ΝΔ.
          καλά ναι. θα χουμε γλάρο.

          • Nasos avatar
            Nasos @ Inno 06/06/2012 13:46:59

            Να σου θυμίσω ότι όταν κάποιοι εδώ έλεγαν, πριν τις εκλογές της 6/5, ότι παντού στο δρόμο ακούνε για ΣΥΡΙΖΑ και κανένας για ΝΔ, ορισμένοι απλά έβαζαν ταμπέλες ‘’ντοράκι’’ ‘’συριζάκι’’ ‘’κρυφοπασόκε ‘’ και τελικά η ΝΔ έφαγε μεγάλη φάπα στην Αττική, γι’αυτό επειδή δε με ξέρεις όπως και εγώ πρόσεχε λίγο τον λόγο σου.

          • Inno avatar
            Inno @ Nasos 06/06/2012 16:20:07

            σ αυτό δεν έχεις άδικο. είναι όμως απρόσωπο το νετ. και εξαρτάται πως θες να πείς το ίδιο πράγμα, έχει σημασία ο τρόπος.

          • Nasos avatar
            Nasos @ Inno 07/06/2012 18:28:57

            Αν εννοείς τη λάσπη που είπα είναι πολλοί αυτοί που μέχρι χθές τους φώναζαν λαγούς και τώρα....... λέοντες, ακόμα και μέσα εδώ.....

  3. Περσέας avatar
    Περσέας 06/06/2012 12:37:45

    Το βασικό γνώρισμα των παντογνωστών και αλαθήτων εισαγγελέων της αριστεράς στο κεντρικό σημείο του σχολίου!
    Γνωρίζετε, μόνο εσείς, τη 'χουντική δεξιά' που βρίσκεται στις τάξεις της ΝΔ. Ποιοί είναι αυτοί;
    Η αριστερά αρέσκεται να βάζει ετικέτες, Όπως την βολεύουν αυτή και σιά μην ασχοληθεί με μερικές ..."λεπτομέρειες", όπως η απόδειξη αυτών που λέει.
    Το είπε η αριστερά; Έτσι είναι!
    Για τους θαυμαστές δικτατοριών, ανατολικού τύπου βεβαίως, τρομοκρατών και δολοφόνων, 17Ν κτλ, ούτε κουβέντα.
    Για μερικούς από αυτούς που χαρακτήριζαν τον Κουφοντίνα μαχητή της δημοκρατίας, αθώωση και δικαίωση!!
    Εύχομαι και αγωνίζομαι, να στραβώσουν τα σχέδια της ανεύθυνης αριστεράς και το εφιαλτικό σκηνικό των παιδιών, που ρωτάνε με απορία, "Γιατί η Ελλάδα είναι εκτός ευρώ και ΕΕ", να παραμείνει μια "φτηνή" προπαγάνδα και όχι μια μαύρη πραγματικότητα!

    • bodys avatar
      bodys @ Περσέας 06/06/2012 12:56:10

      όλοι είμαστε μοναρχοφασίστες για τους αριστερούς

      και αυτό ακριβώς είναι η ιδεολογική κυριαρχία...μαζί με πολλά άλλα

      βέβαια ως ανώτεροι άνθρωποι οι δεξιοί...δεν ασχολούνται με τα φληναφήματά τους

      αλλά ζυγώνει ο καιρός που θα τους πάρει και θα τους σηκώσει

      γενικά οι Ελληνες έχουν δείξει απίστευτη ανοχή στα τρωκτικά και τις ακρίδες της αριστεράς

      εδώ είχαν κάνει τα πάντα λαμπόγυαλο και τους κήρυξε η ανεκτικότατη πολιτεία παράνομους το 48 μόλις

      το ίδιο και ο εθνικός στρατός....καθόλα ανεκτικός

      μετά τους...έφταιξε δήθεν η Μακρόνησος

  4. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 06/06/2012 14:29:51

    Δεν μπορούν να μιλούν για άκρα οι θαυμαστές του Ροβεσπιέρρου, του Λένιν, του Τρότσκυ, του Στάλιν, του Μάο, του ΠολΠοτ, του Τσαουσέσκου, της 17 Νοέμβρη. Οι φίλοι του Νιγηριανού και Αφγανού πρεζέμπορα, του Μπαγκλαντεσιανού λαθρέμπορα, του Πακιστανού κλέφτη χαλκού που ζημιώνει με εκατομμύρια το ελληνικό κράτος. Η Αριστερά έχει τόσες πολλές αμαρτίες που δεν ξέρω πώς μπορεί να τις ξεπλύνει. Εχει δίκιο ο bodys, η έννομη ελληνική Πολιτεία κήρυξε το ΚΚΕ παράνομο μόλις το 1948 (!!!), τη στιγμή που από το 1946 επισήμως είχε κηρύξει αυτό αποσχιστικό πόλεμο κατά της Ελλάδας.

  5. αντιθετικός avatar
    αντιθετικός 06/06/2012 14:37:30

    Ο Στρατούλης δεν είπε θα κάνουν κυβέρνηση με τη Χ.Α. Είπε πως αν υπάρξει αριστερή κυβέρνηση και φέρουν νομοσχέδια στη βουλή όποιος βουλευτής θέλει ψηφίζει. Διαβάστε τι γράφει η ανάρτησή σας.

    • Factorx avatar
      Factorx @ αντιθετικός 06/06/2012 14:45:02

      Γιατί στην ερώτηση δεν απάντησε "εκτός από την Χρυσή Αυγή";

      • αντιθετικός avatar
        αντιθετικός @ Factorx 06/06/2012 14:49:18

        Γιατί και οι βουλευτές της Χ.Α. ψηφίζουν. Δηλαδή αν αυτοί υπερψηφίσουν κάποιο νομοσχέδιο του ΣΥΡΙΖΑ τι πρέπει αυτός να κάνει; Να πει στο προεδρείο μην καταμετράτε τις ψήφους τους;

    • Inno avatar
      Inno @ αντιθετικός 06/06/2012 16:22:01

      γιατί να το αλλάξουν? αφού αύριο θα λένε άλλα πάλι. οι επαγγελματίες-πρωταθλητές της κωλοτούμπας. δες το έτσι, ότι αυτή η θέση εκφράζει μία συνιστώσα. :)

  6. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 06/06/2012 14:46:04

    Καλά,στό ντιμπέϊτ ὁ Τσίπρας ἢθελε ὃλους τούς πολιτικούς ἀρχηγούς ἐκτός τῆς Χρυσῆς Αὐγῆς καί τῶρα δέν θά τούς πείραζε καί νά συγκυβερνήσουν μ' αὐτούς;
    Ἒ ρε πῶς τυφλώνει ἡ δίψα γιά ἐξουσία...

    • Ιωάννης33 avatar
      Ιωάννης33 @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 06/06/2012 16:16:23

      Πάντως και αυτό που κατά καιρούς έχουν δηλώσει όλοι "να συζητήσουμε...εκτός της ΧΑ" δεν αποθεώνει και πολύ την Δημοκρατία μας.Θα έλεγα ακριβώς το αντίθετο!Και πρώτος και καλύτερος ο Πρόεδρος Παπούλιας.

      • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
        ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Ιωάννης33 06/06/2012 17:04:37

        Συμφωνῶ ἀπολύτως μαζί σου! Καί μετά τόν Πρόεδρο οἱ Συνιστῶσες τοῦ ΣΥΡΙΖΑ,πού τό παίζουν σάν τούς μόνους Δημοκράτες πού πάτησαν στή γῆ...

  7. ΕΜΕΙΣ ΜΟΝΟΙ avatar
    ΕΜΕΙΣ ΜΟΝΟΙ 06/06/2012 21:13:07

    Την συντρόφισσα Παπαρήγα , θαυμάστρια του Λενιν και του Σταλιν στα [ωπα-ωπα την είχε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας. βέβαια αυτή είναι προοδευτική.